Niezwykłego odkrycia nad brzegiem Dunaju dokonali niemieccy myśliwi. Natrafili tam na bryłę lodu z lisem w środku. Zwierzę najprawdopodobniej wpadło do lodowatej wody i zamarzło.
Brytyjczycy w ostatnich dniach męczyli się ze śnieżycami i silnym wiatrem. W wyniku złych warunków pogodowych na lotniskach odwołano wiele lotów. Na drogach zrobiło się bardzo niebezpiecznie. Obecnie wydano ostrzeżenia przed powodziami.
W ogrodzie zoologicznym w Oregonie na świat przyszedł pingwin należący do gatunku Humboldta, który jest zagrożony wyginięciem. Zobacz moment wykluwania się pisklęcia.
Kot, który przemierzył Włochy w poszukiwaniu swojego domu, w końcu go odnalazł. Zwierzę przeszło około 140 km. Choć wydawało się, że ta niezwykła historia ma szczęśliwe zakończenie, niestety jest inaczej.
Instalacje do oczyszczania powietrza, przetwarzanie smogu na cegły albo pigment, kupowanie czystego powietrza w puszkach. To tylko niektóre z wynalazków obecnych w Chinach, w kraju, w którym smog jest problemem narodowym.
Zachodnie stany USA borykają się ze skutkami gwałtownych ulew, które przeszły nad Kalifornią i Nevadą. Wiele domów i samochodów zostało zalanych i zniszczonych. Nie żyją trzy osoby.
Zima trwa w najlepsze i w wielu regionach jest biało. Mroźna pogoda zawitała także do Chorwacji, gdzie największy wodospad w Parku Narodowym Jezior Plitwickich przyozdobiły malownicze sople.
Od morza aż po góry. Wszędzie leży śnieg. Nie tylko w Polsce. Biało zrobiło się również w Bułgarii, Chorwacji oraz w Turcji. W wielu miejscach duże opady przyczyniły się do paraliżu komunikacyjnego.
Szafran jest szeroko wykorzystywany w kuchni europejskiej, północno-afrykańskiej i azjatyckiej, stosuje się go również w medycynie i perfumiarstwie lub używa jako barwnika. Na kilogram najdroższej przyprawy świata - szafranu - trzeba około 200 000 kwiatów. Zbiorom zagraża jednak niedostatek wody.
Zima najczęściej kojarzy nam się ze szronem na szybach i zabielonym krajobrazem. Jednak na morzu wygląda to zupełnie inaczej. Zobacz niezwykłe zdjęcia z pokładu statku.
Zdaniem badaczy z programu Copernicus rok 2016 był najcieplejszym w historii pomiarów. Temperatury w większości regionów świata były wyjątkowo wysokie. Taka sytuacja powoduje częstsze występowanie ekstremalnych zjawisk pogodowych.
Po sztormowej fali na Bałtyku, w Niemczech zapanowały lodowate temperatury - polarne powietrze przywiało tu 25-stopniowy mróz. W weekend mieszkańcom większości kraju nadal będzie towarzyszyć zimowa sceneria, pełna słońca.
Mieszkańcy Włoch do takiej scenerii nie przywykli. Zima w tym roku przyniosła im lodowaty porywisty wiatr, obfite opady i zamiecie śnieżne w dużej części kraju. Z taką aurą zmagają się Rzymianie, a także mieszkańcy terytoriów dotkniętych przez ostatnie trzęsienia ziemi.
Przez Bałtyk wędruje silny niż, dlatego na wybrzeżu szaleje sztorm. Fale mogą osiągać kilka metrów wysokości. Niemieccy meteorolodzy twierdzą, że będzie to największy sztorm od 2002 roku.
Smog zmusił w niedzielę władze do odwołania setek połączeń na lotniskach w Pekinie i Tiencinie, a także do zamknięcia niektórych autostrad. Poważnie skomplikowało to ruch podróżnych w północnych Chinach zwiększony z powodu trwających obchodów Nowego Roku. Gęsty smog pojawił się również pod koniec roku w Hiszpanii, a na początku 2017 r. na Węgrzech.
Podróżujący do Burgas i wyjeżdżający z miasta musieli zrobić sobie przerwę. Przez całą noc z piątku na sobotę wielu z nich koczowało w swoich samochodach. Powód? Blokujące drogi wypadki, do których dochodziło za sprawą śnieżyc.
Czwartek przywitał Greków śniegiem. W ciągu ostatnich kilku dni zimno i chłód nasiliły się w tym rejonie, a meteorolodzy prognozują stopniową poprawę sytuacji na sylwestra. Na razie ludność, zwłaszcza na przedmieściach Aten, zmaga się z utrudnieniami na drogach i w komunikacji miejskiej, a statki pozostają zadokowane w porcie.
- Bałam się zasnąć, bo wiedziałam, że zamarznę - mówi Karen Klein, która przeżyła morderczy marsz przez pustkowie, w poszukiwaniu pomocy. 46-latka przeszła 44 kilometry w śniegu i mrozie, żeby ratować męża i synka.
Rekordowa ilość opadów w Australii sprawiła, że na obszarze Terytorium Północnego na suchych zazwyczaj skałach Uluru pojawiło się tyle wody, że utworzyła ona malownicze wodospady. Tak gwałtowny napływ wody doprowadził też do zamknięcia słynnego parku narodowego Uluru-Kata Tjuta.