Świat

Świat

Trzy tornada co kilkanaście minut

W amerykańskim stanie Michigan w piątek aura była wyjątkowo dynamiczna. Pojawiły się tam następujące po sobie co kilkanaście minut trzy tornada.

Michelle Obama powstrzymana przez burzę piaskową

Pierwsza dama Stanów Zjednoczonych Michelle Obama przegrała w starciu z pogodą. Burza piaskowa na Bliskim Wschodzie uniemożliwiła jej przelot z Kataru do Jordanii. Miała tam promować inicjatywę edukacji wśród dziewcząt.

Wulkan sparaliżował ruch lotniczy w Indonezji

Tysiące turystów utknęło na indonezyjskich wyspach ze względu na paraliż komunikacyjny spowodowany erupcją wulkanu Rinjani na wyspie Lombok. Pył wulkaniczny doprowadził do zamknięcia trzech okolicznych lotnisk, m.in. na popularnej wśród turystów wyspie Bali.

Bolid nad Tajlandią. Z tego samego roju, co nasz

Tajlandczycy przeżyli chwilę grozy, kiedy na horyzoncie zobaczyli wielką, zieloną kulę spadającą ku ziemi. Okazało się, że to nie statek kosmiczny, a meteoryt. Z tego samego roju, z którego pochodził bolid nad Polską.

Dwa mgliste poranki. Lotnisko Heathrow w Londynie sparaliżowane

W niedzielę i poniedziałek w wielu miejscowościach na południu Wielkiej Brytanii zalegały gęste mgły. Na londyńskim Heathrow, które jest najbardziej obleganym portem lotniczym w Europie, wiele lotów odwołano, inne były opóźnione. Trudna sytuacja może wystąpić także we wtorek.

Perła portugalskiej turystyki pod wodą. Algarve nie do poznania

Popularny region turystyczny na południu Portugalii zmaga się z obfitym deszczem i silnym wiatrem. Woda wdziera się do domów mieszkańców, zalewa główne ulice miast i samochody. Straż ma pełne ręce roboty. W związku z trudnymi warunkami pogodowymi w tym regionie do wtorku obowiązuje alert drugiego stopnia.

Dwa dni ratowania humbaka z pułapki na homary

Na kalifornijskim wybrzeżu odbyła się akcja ratowania humbaka. Zwierzę zaplątało się w linę. Materiał filmowy pokazuje, jak próbuje się z niej wydostać i opada z sił. To nie pierwszy taki incydent.

Płuca Ziemi w ogniu. Największa katastrofa ekologiczna XXI wieku

Wielkie połacie lasów w Indonezji stoją w ogniu. Ludzie giną uduszeni brakiem tlenu. To samo dotyczy zwierząt. Wiele gatunków drzew i innych roślin pali się w zastraszającym tempie. To najprawdopodobniej jak do tej pory największa katastrofa ekologiczna w XXI wieku.

Sceny jak z katastroficznego filmu, a padało tylko godzinę

Belo Horizonte, brazylijskie miasto znane z architektonicznych perełek Oskara Niemeyera, znalazło się pod wodą. W ciągu godziny spadła tam równowartość 40 proc. miesięcznych opadów. Ulice tej ponad dwumilionowej metropolii zamieniły się w rwące rzeki.