Świat

Świat

Zima atakuje w USA. Wypadki i ofiary śmiertelne

Burze z opadami deszczu i śniegu przesuwają się od centralnych części Stanów Zjednoczonych po północno-wschodnie regiony kraju. Na drogach panują bardzo trudne warunki. W wypadkach drogowych zginęły trzy osoby. 35 milionów Amerykanów otrzymało od służb ostrzeżenia przed niebezpieczną pogodą.

Ubywa lasów w Amazonii

Największe lasy tropikalne, lasy amazońskie, straciły przez rok - od sierpnia 2018 roku - 10.100 kilometrów kwadratowych swego obszaru, a od sierpnia 2017 do lipca 2018 roku - 7033 kilometrów kwadratowych. To wzrost ubytku o 43 procent.

Rozczarowanie madryckim szczytem klimatycznym. "Nie możemy się poddawać"

Szczyt klimatyczny w Madrycie zakończył się w niedzielę, dwa dni później niż planowano. W przyszłym roku państwa mają przedstawić ambitniejsze cele w ograniczaniu emisji gazów cieplarnianych. - Społeczność międzynarodowa straciła ważną okazję do wykazania się większymi ambicjami - mówi jednak sekretarz generalny ONZ Antonio Guterres.

Burza świętej Łucji szaleje we Włoszech

Gwałtowna pogoda zaatakowała Włochy. W całym kraju obowiązują ostrzeżenia meteorologiczne przed zjawiskami takimi jak silne porywy wiatru, intensywny deszcz czy śnieg. Z powodu burzy świętej Łucji, jak nazwano falę niepogody, w niektórych regionach zamknięto szkoły, parki i cmentarze.

"Unijny pociąg właśnie odjeżdża, a my zostajemy na peronie"

Na osiągnięcie neutralności klimatycznej do 2050 roku zgodzili się szefowie wszystkich państw. Poza Polską. Rada Europejska podjęła decyzję w sprawie długofalowej unijnej strategii klimatycznej. Zdaniem profesora Bogdana Chojnickiego to błędna decyzja Polski, bo "absolutnie jest to ostatni czas, aby reagować". Greenpeace w formie protestu na kominie elektrowni w Bełchatowie wyświetlił wizerunek premiera Mateusza Morawieckiego z napisem "Serio?!".

Śnieżyce i silny wiatr. Zimowy paraliż na Islandii

Islandia od wtorku zmaga się ze skutkami potężnych śnieżyc i wichur. Lokalne media piszą o jednej z największych awarii prądu w ciągu ostatnich dekad. W części kraju nie działają telefony komórkowe, telewizja i radio.

Władze Nowej Zelandii zamówiły 120 metrów kwadratowych ludzkiej skóry

W Nowej Zelandii służby medyczne walczą o życie osób poszkodowanych w poniedziałkowym wybuchu wyspy-wulkanu White. W tym celu władze kraju zamówiły ponad 120 metrów kwadratowych ludzkiej skóry. Wzrósł bilans ofiar śmiertelnych - osiem osób zginęło, a 25 jest w stanie krytycznym.

Spędzali miesiąc miodowy pod wulkanem na wyspie White

Wśród rannych po wybuchu wulkanu na nowozelandzkiej wyspie White są Amerykanie Matthew i Lauren - młoda para ze stanu Wirginia, która spędzała miesiąc miodowy, podróżując po świecie. Ich rodzina przez kilka dni nie miała z nimi kontaktu telefonicznego.