Rosjanie ewakuowani z Wuhanu przejdą kwarantannę na Syberii

[object Object]
"Stopień ryzyka będzie zmieniał się w zależności od ilości przypadków w Polsce"tvn24
wideo 2/19

W syberyjskim mieście Tumień Rosja utworzy obszar kwarantanny dla swoich obywateli ewakuowanych z Wuhanu, gdzie wybuchła epidemia nowego koronawirusa (2019-nCoV). Obywatele Australii wylądowali już na Wyspie Bożego Narodzenia, gdzie przejdą kwarantannę. Największe centrum hazardowe świata, czyli Makau, ze względów bezpieczeństwa ogłosiło zamknięcie wszystkich kasyn. Belgia potwierdziła we wtorek pierwszy przypadek zakażenia na terenie swojego kraju. Mężczyzna leciał wraz z grupą 350 Europejczyków, którzy zostali przetransportowani z ogniska zagrożenia. Aktualny bilans ofiar śmiertelnych koronawirusa wynosi 427 osób, zakażonych jest ponad 20 tysięcy ludzi.

Jak poinformowała wicepremier Rosji Tatjana Golikowa, Rosjanie ewakuowani z Wuhanu przejdą 14-dniową kwarantannę w mieście Tumień oddalonym o ponad dwa tysiące kilometrów od stolicy kraju Moskwy. Pierwsze dwa rosyjskie samoloty wojskowe odleciały do chińskiego Wuhanu we wtorek. Do wylotu przygotowują się kolejne maszyny. Łącznie wykorzystanych zostanie pięć.

Ambasador Rosji w Pekinie Andriej Denisow powiedział, że w nocy z wtorku na środę planowana jest ewakuacja obywateli z całej prowincji Hubei, której stolicą jest Wuhan. Chęć opuszczenia prowincji wyraziło 132 Rosjan. Rosyjski dziennik Kommiersant podaje, że ewakuowanych będzie 147 osób - oprócz Rosjan 10 obywateli Białorusi, trzech Kazachstanu oraz po jednej osobie z Ukrainy i Armenii.

Denisow dodał, że nie ma obecnie możliwości ewakuacji obywateli Rosji z całych Chin i ewakuacji rosyjskich placówek dyplomatycznych.

Żadna z osób, po które wysłano samoloty i względem których planuje się ewakuację, nie jest chora. Do tej pory w Rosji potwierdzono dwa przypadki zakażenia koronawirusem. To obywatele Chin podróżujący z Wuhanu.

Australijczycy już na Wyspie Bożego Narodzenia

Obywatele z Australii ewakuowani z obszaru Chin objętego epidemią koronawirusa zostali przetransportowani w dwóch samolotach na Wyspę Bożego Narodzenia - australijskie terytorium zależne położone na Oceanie Indyjskim, położone około 1500 kilometrów od północno-zachodniego wybrzeża lądu stałego Australii i 380 km od indonezyjskiej wyspy Jawa.

Do kraju wróciło 248 obywateli. Na wyspie w byłym więzieniu służącym do 2018 roku jako obóz dla uchodźców zorganizowano specjalny szpital zakaźny.

Kolejna ofiara śmiertelna poza Chinami

We wtorek w nocy czasu polskiego poinformowano o śmierci 39-letniego mężczyzny w Hongkongu. Jako pierwsza informację o tym podała stacja telewizyjna TVB, później potwierdzili ją lekarze. Mężczyzna ten - podały służby medyczne - w styczniu przebywał w Wuhanie.

39-latek z Hongkongu to druga ofiara śmiertelna koronawirusa poza Chinami kontynentalnymi. W niedzielę zmarł 44-letni mężczyzna przebywający w szpitalu w stolicy Filipin, Manili.

Media podkreślają, że epidemia nowego koronawirusa zabiła już w Chinach kontynentalnych więcej ludzi niż SARS w latach 2002-2003. Najwięcej zarażeń i zgonów odnotowano w prowincji Hubei w środkowych Chinach. Jej stolica, Wuhan oraz wiele okolicznych miast są objęta kwarantanną i odcięte od świata.

Nie żyje 427 osób

Według władz chińskiej prowincji Hubei tylko w poniedziałek, w odizolowanym od reszty kraju regionie, gdzie znajduje się ognisko epidemii koronawirusa, zmarły 64 osoby. Tym samym bilans zgonów spowodowanych koronawirusem wzrósł do 427.

Lokalne media podały, że w poniedziałek zarejestrowano 2345 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w prowincji Hubei. Obecny bilans zakażonych wynosi ponad 20 tysięcy.

W całych Chinach potwierdzonych jest ponad 20 tysięcy zakażeń. Jak podkreślają eksperci - to wciąż za mało, by uznać rozprzestrzenianie się koronawirusa z Wuhanu za pandemię.

Objawy i przyczyny zakażenia koronawirusem (Adam Ziemienowicz/PAP)Adam Ziemienowicz/PAP

Koronawirus pojawił się w Belgii

Belgia potwierdziła pierwszy przypadek koronawirusa na terenie kraju. Jego obecność stwierdzono u jednego z dziewięciu Belgów, którzy wrócili niedawno z Chin. Byli poddani kwarantannie w szpitalu wojskowym w Brukseli i po przeprowadzaniu badań u jednej z osób stwierdzono koronawirusa.

Pacjent, którego tożsamość nie została ujawniona, jest w dobrym stanie.

Należał do grupy około 350 Europejczyków, w tym dziewięciu Belgów, którzy zostali dobrowolnie przetransportowani z prowincji Hubei, której stolicą jest Wuhan.

Koreanka prawdopodobnie zarażona w Tajlandii

Według lokalnego Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom (KCDC), 19 stycznia z Tajlandii do Korei Południowej wróciła 42-letnia kobieta. 25 stycznia zaczęła odczuwać dreszcze. Jej stan nie poprawiał się przez kilka dni, a w poniedziałek lekarze wykonali test na obecność koronawirusa, który dał wynik pozytywny.

W komunikacie KCDC nie napisano wprost, że Koreanka nie była ostatnio w Chinach, gdzie znajduje się ognisko epidemii. Zastępca dyrektora generalnego wydziału kontroli chorób w Tajlandii Tanarak Plipat ocenił jednak, że kobieta mogła się zakazić w jego kraju.

- To możliwe, ponieważ wirus już rozprzestrzenia się w Tajlandii - powiedział.

Władze Korei Południowej zwiększyły środki mające na celu powstrzymanie wirusa. Od wtorku do kraju nie mogą wjeżdżać obcokrajowcy, którzy w ciągu ostatnich 14 dni byli w chińskiej prowincji Hubei, gdzie odnotowano najwięcej zakażeń i zgonów.

11 zakażonych w USA

- Spodziewamy się większej liczby przypadków zakażenia wirusem - powiedziała dr Nancy Messonnier, dyrektor Narodowego Centrum Chorób Szczepiennych i Oddechowych amerykańskiego Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom.

Jak dodała, liczba potwierdzonych przypadków zakażeń w Stanach Zjednoczonych wzrosła do 11 osób.

Do ojczyzny wróciło 40 Brazylijczyków

W Brazylii ogłoszono stan wyjątkowy. Władze zdecydowały się na sprowadzenie obywateli do Brazylii, którzy prosili o ewakuację z ogniska koronawirusa.

Jak podał brazylijski minister zdrowia Luiz Henrique Mandetta, kwarantannie poddano 40 osób powracających z Wuhanu.

Zamknięte największe centrum hazardowe świata

W związku z rozprzestrzeniającą się epidemią, region administracyjny Chin - Makau - będący jednocześnie największym centrum hazardowym świata na ponad dwa tygodnie zamyka wszystkie kasyna.

Decyzja szefa władz Makau Ho Iat Senga zbiega się ze zdiagnozowaniem koronawirusa u 29-letniej pracownicy jednego z miejscowych hoteli, która korzystała z autobusów przewożących pracowników kasyn. Do tej pory obowiązywał nakaz noszenia masek przez pracowników kasyn i i innych mieszkańców dojeżdżających do pracy środkami transportu publicznego.

Rząd wezwał też mieszkańców regionu do niewychodzenia z domów, jeśli nie jest to konieczne. Obecnie w Makaju jest 10 potwierdzonych przypadków zakażenia.

Zamknięte zostanie Wynn Palace - jedno z kasyn w centrum rozrywki Cotai (PAP/EPA/CARMO CORREIA)PAP/EPA/CARMO CORREIA

Połączenie leków na grypę i wirusa HIV

W Tajlandii pojawiła się nadzieja na powstrzymanie koronawirusa. U zakażonej 70-letniej pacjentki zaobserwowano znaczną poprawę stanu zdrowia w ciągu 48 godzin po podaniu leków na wirusa HIV i grypę. Badanie na obecność koronawirusa w jej organizmie dało wynik negatywny. Poprawę stanu zdrowia zaobserwowano też u innego pacjenta.

W ubiegły piątek tajlandzkie władze poinformowały o pierwszym przypadku przeniesienia wirusa z człowieka na człowieka na terytorium kraju.

Z powodu zagrożenia wirusem w Tajlandii drastycznie wzrosło zapotrzebowanie na maski ochronne i środki odkażające do rąk na bazie alkoholu. Rząd kraju podjął w poniedziałek decyzję o wpisaniu tych produktów na listę towarów, których ceny podlegają państwowej kontroli.

Obawy Korei Północnej

Korea Północna, w obawie przed rozprzestrzeniającym się zagrożeniem, wstrzymała loty i połączenia kolejowe z Chinami i Rosją.

Władze zdecydowały o ustaleniu obowiązkowej tygodniowej kwarantanny dla podróżujących i zawiesiły turystykę międzynarodową.

Chcą współpracy

Jak podało niemieckie ministerstwo zdrowia, przedstawiciele państw G7 (USA, Francji, Japonii, Kanady, Niemiec, Wielkiej Brytanii i Włoch) zadeklarowali w poniedziałek współpracę w działaniach przeciwko koronawirusowi.

Ministrowie zgodzili się skoordynować - w miarę możliwości - swoje podejście do przepisów dotyczących podróży i środków ostrożności, badań nad nowym wirusem oraz współpracy ze Światową Organizacją Zdrowia (WHO), Unią Europejską i Chinami.

Profilaktyka przy zakażeniu koronawirusem z Chin (Adam Ziemienowicz/PAP)Adam Ziemienowicz/PAP

Koronawirus z Chin

Według najnowszych danych liczba zakażeń to: 20423 przypadki w Chinach, 15 w Hongkongu, 10 Makau (regiony administracyjne Chin), 20 w Japonii, 19 w Tajlandii, 18 w Singapurze, 15 w Korei Południowej, po 12 w Australii i Niemczech, 11 w USA, dziesięć w Tajwanie, po osiem w Wietnamie i Malezji, sześć we Francji, pięć w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, cztery w Kanadzie, trzy w Indiach, po dwa w Rosji, Wielkiej Brytanii, we Włoszech i na Filipinach oraz po jednym w Nepalu, Kambodży, Hiszpanii, Belgii, Finlandii, Szwecji i na Sri Lance.

Potwierdzone przypadki koronawirusa na świecie (tvnmeteotvnmeteo.pl

Nowy typ koronawirusa wykryto w chińskim mieście Wuhan w grudniu 2019 roku. Objawy choroby to: gorączka, trudności w oddychaniu, a także nacieki w płucach. Tajemniczy wirus powoduje zapalenie płuc, które jest nieco lżejsze od zespołu ciężkiej ostrej niewydolności oddechowej SARS wywołanego przez innego koronawirusa.

Źródło koronawirusa nie jest znane, ale pochodzi on prawdopodobnie od nielegalnie sprzedawanych dzikich zwierząt na targu ryb i owoców morza w Wuhanie.

Zobacz też: Koronawirus z Chin. Odpowiadamy na wasze pytania

Cykl reprodukcyjny koronawirusa (Adam Ziemienowicz/PAP/Reuters)Adam Ziemienowicz/PAP/REUTERS
Koronawirusy (PAP/Adam Ziemienowicz)PAP/Adam Ziemienowicz

Autor: kw,ps/rp,map / Źródło: PAP, Reuters

Pozostałe wiadomości

Pogoda na majówkę 2025. Zgodnie z wcześniejszymi prognozami najbliższe dni przyniosą ciepłą i pogodną aurę. W piątek na termometrach zobaczymy 25 stopni Celsjusza. Tego dnia lokalnie mogą pojawić się burze. Druga część długiego weekendu będzie już nieco chłodniejsza i pochmurna.

Pogoda na majówkę. W części kraju zagrzmi i popada

Pogoda na majówkę. W części kraju zagrzmi i popada

Źródło:
tvnmeteo.pl

Pogoda na dziś - środa, 30.04. Ostatni dzień kwietnie przyniesie słoneczną i pogodną aurę. Po południu w części kraju mogą pojawić się przelotne opady deszczu. Termometry pokażą do 23 stopni Celsjusza.

Pogoda na dziś - środa, 30.04. Ostatni dzień kwietnia będzie ciepły i pogodny

Pogoda na dziś - środa, 30.04. Ostatni dzień kwietnia będzie ciepły i pogodny

Źródło:
tvnmeteo.pl

Peruwiańskie władze potwierdziły śmierć dwójki dzieci w wyniku powodzi w pobliżu miasta Huaraz na wschodzie kraju. Kataklizm wywołało osunięcie się zbocza góry Vallunaraju, rzeka Casca wystąpiła z brzegów.

Osunięcie się zbocza góry spowodowało powódź. Nie żyje dwoje dzieci

Osunięcie się zbocza góry spowodowało powódź. Nie żyje dwoje dzieci

Źródło:
Reuters, WRadio

Poznaliśmy datę pierwszej polskiej misji technologiczno-naukowej na Międzynarodową Stację Kosmiczną (ISS). IGNIS oficjalnie wystartuje 29 maja - poinformowała firma Axiom Space. W jej ramach polski astronauta dr Sławosz Uznański-Wiśniewski przeprowadzi szereg badań zaproponowanych przez krajowe przedsiębiorstwa i ośrodki naukowe.

Wiemy, kiedy Polak poleci w kosmos

Wiemy, kiedy Polak poleci w kosmos

Źródło:
PAP, POLSA

Mieszkańcy nadmorskiej miejscowości Bredene w Belgii przecierali oczy ze zdumienia, gdy na miejscowej plaży woda wyrzuciła na brzeg bobra. Te zwierzęta naturalnie żyją w środowisku słodkowodnym dlatego widok porzuconego ssaka wzbudził nie tylko ciekawość, ale także obawy o jego zdrowie.

Woda wyrzuciła bobra na plażę. "Był niezwykle odwodniony"

Woda wyrzuciła bobra na plażę. "Był niezwykle odwodniony"

Źródło:
ENEX, Flandersnews

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej opublikował prognozę zagrożeń na najbliższe dni. Wynika z niej, że w trakcie długiego weekendu majowego w wielu regionach Polski mogą pojawić się burze oraz silny wiatr. Sprawdź szczegóły.

Burze, silny wiatr. Gdzie należy uważać w trakcie majówki

Burze, silny wiatr. Gdzie należy uważać w trakcie majówki

Aktualizacja:
Źródło:
IMGW

We wtorek z Gujańskiego Centrum Kosmicznego wystrzelono na orbitę satelitę Europejskiej Agencji Komicznej BIOMASS. Jej zadaniem jest dostarczanie informacji o stanie lasów na Ziemi. W wieloletnich przygotowaniach misji brał udział zespół polskich inżynierów.

Wystartowała misja BIOMASS. W zespole inżynierskim Polacy   

Wystartowała misja BIOMASS. W zespole inżynierskim Polacy   

Źródło:
PAP, Reuters

Strażacy walczą z pożarem, który szaleje w pobliżu miasta Taegu w Korei Południowej. Z powodu zagrożenia zamknięto kilka lokalnych szkół. Ogień strawił obszar o powierzchni około 260 hektarów.

Zamknięto szkoły. Trwa walka z pożarem

Zamknięto szkoły. Trwa walka z pożarem

Źródło:
Reuters, The Korea Herald

Zespół jelita drażliwego, świąd skóry czy astma to w wielu przypadkach trudne do wyleczenia schorzenia. Ich wspólną cechą jest to, że są wywoływane przez nadmierną odpowiedź immunologiczną, która w ciężkich przypadkach może zagrażać życiu. Zespół naukowców z Uniwersytetu w Bonn zidentyfikował obiecujący, bioaktywny związek, który może skutecznie zmniejszyć objawy tych dolegliwości. Związek ten blokuje receptor na niektórych komórkach, zapobiegając w ten sposób silnej odpowiedzi immunologicznej.

Nowo odkryty, bioaktywny związek może leczyć alergie

Nowo odkryty, bioaktywny związek może leczyć alergie

Źródło:
Science Daily

Wzrost temperatury powietrza powoduje, że w Tatrach powoli topnieje śnieg. Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe (TOPR) zawiesiło od wtorku wydawanie codziennych komunikatów lawinowych. Komunikaty zostaną wznowione, gdy ponownie pojawią się opady śniegu tworzące zagrożenie lawinowe.

Śniegu ubywa, koniec zagrożenia lawinowego

Śniegu ubywa, koniec zagrożenia lawinowego

Źródło:
PAP

27-letni student z Chin dwukrotnie potrzebował pomocy ratowników podczas wspinaczki na szczyt góry Fudżi w Japonii. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby obie interwencje nie wydarzyły się w tym samym miejscu w przeciągu jednego tygodnia.

Dwukrotnie w ciągu tygodnia ściągali go ze słynnej góry. 27-latek wrócił po telefon

Dwukrotnie w ciągu tygodnia ściągali go ze słynnej góry. 27-latek wrócił po telefon

Źródło:
BBC, The Guardian

Zagrożenie pożarowe w wielu regionach Polski jest wysokie - wynika z danych Instytutu Badawczego Leśnictwa. Takie warunki tuż przed zbliżającym się długim weekendem majowym wzbudziły obawy o możliwość zamknięcia lasów. Do sprawy odniósł się minister spraw wewnętrznych i administracji, Tomasz Siemoniak.

Czy lasy na majówkę zostaną zamknięte? Minister odpowiada

Czy lasy na majówkę zostaną zamknięte? Minister odpowiada

Źródło:
PAP

Brazylijscy naukowcy zidentyfikowali najstarszy znany nauce gatunek mrówki. Okaz znajdował się w zbiorach muzeum zoologicznego należącego do Uniwersytetu w Sao Paulo. Według badań prehistoryczna mrówka żyła wśród dinozaurów 113 milionów lat temu.

Jej szczęki przypominały sierpy. Żyła 113 milionów lat temu

Jej szczęki przypominały sierpy. Żyła 113 milionów lat temu

Źródło:
CNN, PAP

W Płocku w weekend pojawił się wir pyłowy. Nagranie tego zjawiska otrzymaliśmy na Kontakt24.

"Nagle przed nami wyrósł ten wir". Nagranie

"Nagle przed nami wyrósł ten wir". Nagranie

Źródło:
Kontakt24, tvnmeteo.pl

W weekend południowo-zachodnią Oklahomę nawiedziły ulewy. Co najmniej jedna osoba zginęła. To nie koniec gwałtownych zjawisk w tej części USA. W poniedziałek alarmami pogodowymi objęto ponad 36 milionów mieszkańców.

Auto stoczyło się do głębokiej wody. Wydobyto ciało

Auto stoczyło się do głębokiej wody. Wydobyto ciało

Źródło:
PAP, NBC News

Bulusan, czynny wulkan położony na filipińskiej wyspie Luzon, niepokoi mieszkańców. W poniedziałek doszło do erupcji. Z krateru wydobyła się kolumna popiołu, która wzbiła się na wysokość 4,5 kilometra.

Kłęby popiołu spadły na wyspę

Kłęby popiołu spadły na wyspę

Źródło:
Reuters

Na przełomie kwietnia i maja czeka nas duże, ale krótkie ocieplenie. Jaka będzie majówka? Sprawdź autorską, długoterminową prognozę pogody na 16 dni przygotowaną przez Tomasza Wasilewskiego.

Pogoda na 16 dni: początek majówki zupełnie inny niż jej koniec

Pogoda na 16 dni: początek majówki zupełnie inny niż jej koniec

Źródło:
tvnmeteo.pl

Szczeniak przeżył potężną eksplozję, do której doszło w weekend w największym porcie handlowym Iranu. Jak pisze agencja Reuters, małego czworonoga wyciągnięto spod gruzów. Pomocy udzielili mu wolontariusze irańskiego Czerwonego Półksiężyca.

Szczeniak przeżył potężną eksplozję

Szczeniak przeżył potężną eksplozję

Źródło:
Reuters

Puma złożyła nietypową wizytę mieszkańcom okolic ruchliwej drogi w rejonie miasta Las Vegas. Zwierzę spacerowało nocą po podwórkach. Zdarzenie zostało zarejestrowane na nagraniu.

"Nie widzimy tutaj takich zwierząt". Nietypowy gość na nagraniu

"Nie widzimy tutaj takich zwierząt". Nietypowy gość na nagraniu

Źródło:
FOX5

W niedzielę w Tatrach, w rejonie Rysów, doszło do dwóch śmiertelnych wypadków. Turyści spadli z dużej wysokości. Warunki były trudne, dlatego też ratownicy ewakuowali ze szczytu też trzy inne osoby.

Spadli z dużej wysokości w Tatrach. Nie udało się ich uratować

Spadli z dużej wysokości w Tatrach. Nie udało się ich uratować

Aktualizacja:
Źródło:
TVN24, PAP

Osobom cierpiącym na alergię pokarmową towarzyszą nieustanne obawy, że zjedzą coś nieodpowiedniego, co może się skończyć dla nich wstrząsem. Jak mówił doktor Wojciech Feleszko, dla tych, którzy nie mogą spożywać jajek, mleka, glutenu czy orzechów, niemal 95 procent potraw jest wykluczonych.

"Nawet 95 procent potraw jest wykluczonych". Te alergeny są szczególnie groźne

"Nawet 95 procent potraw jest wykluczonych". Te alergeny są szczególnie groźne

Źródło:
PAP

Suczka o imieniu Valerie, która uciekła właścicielom w czasie kempingu w 2023 roku, została odnaleziona dzięki organizacji Kangala Wildlife Rescue. Jamniczka spędziła ponad 500 dni w australijskim buszu - podaje BBC.

Spędziła ponad 500 dni w australijskim buszu. Odnaleziono zaginioną suczkę

Spędziła ponad 500 dni w australijskim buszu. Odnaleziono zaginioną suczkę

Źródło:
Reuters, BBC

Niektóre gatunki ptaków, które rozmnażają się na większych obszarach geograficznych, mogą wcale nie być tak odporne na zmiany klimatu, jak wcześniej sądzono - wynika z analizy naukowców. Badacze sprawdzili też, czy wielkość mózgów tych zwierząt może pomagać w radzeniu sobie ze skutkami kryzysu klimatycznego.

Duży mózg i większa odporność na zmiany klimatu? Są wątpliwości

Duży mózg i większa odporność na zmiany klimatu? Są wątpliwości

Źródło:
University of Texas at Austin, tvnmeteo.pl

Indyjskie miasto Byrnihat zostało okrzyknięte najbardziej zanieczyszczonym miastem 2024 roku na świecie. Mieszkańcy opowiadają o tym, jak żyje się w takim miejscu.

"Wszędzie sadza", "córka oddychała jak ryba"

"Wszędzie sadza", "córka oddychała jak ryba"

Źródło:
Reuters, CNN, tvnmeteo.pl

Gwałtowne burze, którym towarzyszyły obfite opady deszczu, doprowadziły do powstania powodzi w południowo-zachodniej części Oklahomy. Ulice w Norman, trzecim co do wielkości mieście tego amerykańskiego stanu, zmieniły się w rwące potoki.

Ulice jak rwące potoki. "Straciliśmy wszystko"

Ulice jak rwące potoki. "Straciliśmy wszystko"

Źródło:
Reuters, CNN, foxweather.com

Przełom kwietnia i maja to idealny moment, aby posłuchać ptasich śpiewów. Dla zwierząt tych nie jest to jednak taka prosta umiejętność. Jak opowiadał ekoaustyk doktor habilitowany Michał Budka, niektóre gatunki potrzebują czasu na naukę śpiewania. Inne, aby zrobić miejsce na nowe dźwięki, muszą "usunąć" stare odgłosy ze swojej pamięci.

Tego o śpiewie ptaków na pewno nie wiedziałeś

Tego o śpiewie ptaków na pewno nie wiedziałeś

Źródło:
PAP

Kilkumetrowa anakonda narobiła strachu pewnej rodzinie z brazylijskiego stanu Amazonas. Na miejsce przyjechali strażacy, którzy schwytali pokaźnych rozmiarów zwierzę. Zdarzenie zostało zarejestrowane na nagraniu.

Na podwórku pojawiła się 3,5-metrowa anakonda

Na podwórku pojawiła się 3,5-metrowa anakonda

Źródło:
Portaldo Holanda, The Reptarium, Amazon Agency

Pod powierzchnią Parku Narodowego Yellowstone leży superwulkan, który drzemie od setek tysięcy lat. Naukowcy odkryli pod nim twór o zaskakujących właściwościach.

Pod superwulkanem kryje się "oddychający" twór

Pod superwulkanem kryje się "oddychający" twór

Źródło:
Live Science