Najnowsze

Najnowsze

Spóźniony samolot, zgubiony bagaż, zły pokój. Odszkodowanie: za co się należy?

Sezon narciarski trwa. Podróżnym serce nadal szybciej bije na myśl, czy podczas wymarzonej wyprawy w góry, linie lotnicze nie zgubią przewożonego sprzętu? Albo co robić, kiedy austriacki pociąg spóźnia się już kilka godzin? Europejskie Centrum Konsumenckie w Polsce podpowiada, jak sobie radzić w takich sytuacjach i dochodzić swoich praw.

Zima przyszła dopiero w lutym. Powinna w październiku

Pierwszy śnieg zwyczajowo spada w stanie Dakota Północna w USA w październiku. W tym roku wyjątkowo go nie było i to aż do lutego. Kiedy w lutym wszyscy zaczęli przygotowywać się na nadejście wiosny - zima zaatakowała. Spadło ponad 20 cm.

Zima wróciła na południowy wschód

W poniedziałkowy poranek śnieg zasypał południowo-wschodnie rejony Polski. Sypać może jeszcze kilka razy w ciągu dnia. Opady będą raz intensywne, raz słabe. Choć biały puch utrzyma się na ulicach m.in. Przemyśla, nie oznacza to, że miasta nie dosięgnie wiosenna aura.

Które rzeki wzbierają najmocniej? Intensywne opady na Dolnym Śląsku

Jak podaje IMGW, w poniedziałek przekroczenie stanu alarmowego zanotowano na 10 stacjach wodowskazowych, a ostrzegawczego - na 40 stacjach wodowskazowych w dorzeczach Wisły i Odry, a także na rzekach Przymorza. Instytut ostrzega też przed intensywnymi opadami deszczu na Dolnym Śląsku, które mogą skutkować dalszym wzbieraniem wód w rzekach.

Śmieci zawisły na drzewach. Ku refleksji

"Choinki" ubrane w odpady pojawiły się na parkingach leśnych nieopodal lubuskiej Skwierzyny. Inicjatorzy akcji, miejscowi leśnicy liczą, że w ten sposób uda im się przekonać ludzi, że wyrzucanie śmieci w lesie nie jest fajne.

Naukowcy alarmują: Pompeje w katastrofalnym stanie

Wykopaliska archeologiczne w Pompejach są zagrożone, nie ma ani minuty do stracenia, sytuacja jest dramatyczna - ostrzega włoskie obserwatorium ds. dziedzictwa kulturowego. Alarm podniosło ponownie po tym, gdy niedawno oderwał się tam tynk w Świątyni Jowisza.

Saperzy wysadzili zator lodowy

Saperzy z brzeskiej jednostki wysadzili zator lodowy na rzece Mała Panew (woj. opolskie) na wysokości miejscowości Jedlice. Lód zatrzymał się w niedzielę pod mostem, a spiętrzona woda groziła zalaniem pobliskiej huty szkła. Wcześniej zator próbowano bezskutecznie skruszyć koparką.

Pożegnali zimę tańcem i blinami

Prawosławni rozpoczęli w poniedziałek Wielki Post. W przeddzień zdążyli się jednak nieźle zabawić i oddać wielkiemu obżarstwu. U naszych wschodnich sąsiadów właśnie zakończyła się Maslenica, tygodniowy cykl imprez związanych z pożegnaniem zimy i przywitaniem wiosny. W czasie uroczystości na stołach królują tradycyjne bliny.

Odnaleźli zaginionego turystę. Noc spędził w śpiworze

Ponad pięć godzin trwały nocne poszukiwania 24-letniego mężczyzny, który wyszedł w niedzielę ze schroniska Chatka Puchatka na Połoninie Wetlińskiej i nie dotarł do miejsca zakwaterowania. W akcji poszukiwawczej w Bieszczadach udział wzięło 25 ratowników. Mężczyznę odnaleziono nad ranem na szlaku biegnącym z Połoniny Wetlińskiej do Zatwarnicy.

Śnieg może ograniczać widoczność

Przed kierowcami ze wschodu, a także Małopolski przelotne opady śniegu. Tam drogi będą śliskie. Ponieważ od czasu do czasu poprószy intensywnie, widoczność będzie ograniczona.

Dziś dużo słońca, ale i przelotne opady śniegu

Nowy tydzień lutego rozpocznie się od przelotnych opadów śniegu na wschodzie i na południu kraju. Na pozostałym obszarze kraju słońca nie zabraknie, jednak temperatura nie będzie specjalnie wysoka - sięgnie maksymalnie 5 st. Celsjusza na Pomorzu Zachodnim.

Słońce i ciepło na początek tygodnia

Na alpejskich stokach mimo słonecznej i ciepłej pogody utrzymuje się spora warstwa śniegu. Grubość pokrywy śnieżnej miejscami sięga 4,5 metra, a termometry w poniedziałek pokażą nawet 7 st. C.

Piasek pokrył powierzchnię Morza Arabskiego

Morze Arabskie pokryły wielkie ławice piaskowego pyłu. Zdjęcia wykonał należący do NASA satelita Aqua za pomocą spektroradiometru wykorzystującego obrazowanie w umiarkowanej rozdzielczości.

Panika na Tajwanie, 6 st. w skali Richtera

W niedzielę przed południem czasu lokalnego południowy Tajwan nawiedziło trzęsienie ziemi o sile ok. 6 st. w skali Richtera. Wstrząsy najsilniej odczuło 111 tysięcy obywateli wschodniego miasta Taitung.

Rzeki wciąż powyżej stanów alarmowych

Sytuacja hydrologiczna w Polsce poprawia się, przede wszystkim za sprawą obniżających się temperatur, które spowalniają odwilż. Tylko w jednym województwie obowiązuje stan alarmu, a w ośmiu - stan ostrzegania. Poziom wód w rzekach jest duży m.in. na Podkarpaciu i na Śląsku

Spłonęła stacja badawcza na Antarktydzie

Pożar wybuchł w należącej do Brazylii stacji badawczej Comandante Ferraz na Wyspie Króla Jerzego u wybrzeży Antarktydy. Ewakuowano ponad 40 osób. W akcji ratunkowej zginęło dwóch brazylijskich żołnierzy, jeden został ranny.

Księżyc się kurczy! Dowód: Rowy tektoniczne

Odległość pomiędzy centrum Księżyca a jego powierzchnią zmniejszyła się i to aż o około 90 metrów - wynika z analiz przeprowadzonych przez naukowców NASA. Dowodów na to dostarczyły zdjęcia powierzchni Srebrnego Globu wykonane przez amerykańską sondę kosmiczną.

Błotny wulkan atrakcją turystyczną w Malezji

Wulkan znajdujący się w rezerwacie dzikich zwierząt Tabin w Malezji zamiast wyrzucać z siebie kłęby dymu i lawy, pluje... błotem. Ten niecodzienny fenomen przyciąga setki ciekawskich turystów i... setki głodnych zwierząt.

Syberia się trzęsie, pękają ściany

Na Syberii bardzo silnie zatrzęsła się ziemia. Epicentrum wstrząsów było ekstremalnie płytkie. W mieście Kyzył popękały ściany budynków, już osłabionych przez trzęsienie z końca grudnia ubiegłego roku.

Reporterzy 24 i koniunkcja Księżyca z Wenus

Reporterzy 24 hiszpan i jarecki3116 w sobotni wieczór wybrali się na nietypowy seans. Oglądali nie film w kinie, nie spektakl w teatrze, a lutowe niebo, na którym spotkała się Wenus z Księżycem.

Wiatr wciąż niebezpieczny

Prognozowane na niedzielę wartości wiatru są nieco mniejsze niż te sobotnie, jednak wciąż mogą być groźne. Szczególnie dla turystów, którzy postanowili wybrać się w góry. Na przykład w Bieszczady.

Zawieje. Przyjdzie też ochłodzenie

W niedzielę wiatr nieco zelżeje, jednak nadal będzie silny - jego porywy mogą gdzieniegdzie sięgać 70 km/h. Poza tym w ciągu dnia spodziewamy się także ochłodzenia, dużego zachmurzenia oraz opadów deszczu ze śniegiem.