Najnowsze

Najnowsze

Konie z Czarnobyla bliskie wyginięcia

- Koniom Przewalskiego, zamieszkującym okolice elektrowni atomowej w Czarnobylu, grozi wyginięcie. Według naukowców to nie wina promieniowania, a kłusownicy, którzy polują na zwierzęta dla mięsa – podaje BBC Nature.

Zalane wielkie ulice stolicy i stacje metra

Poranne oberwanie chmury przysporzyło mieszkańcom stolicy wiele problemów. Zalane ulice, podtopione przystanki, niedziałające sygnalizacje świetlne przyczyniły się do powstania gigantycznych korków. Jeśli dojechałeś dziś do pracy na czas, miałeś szczęście. Zdjęcia płynącej deszczem stolicy przesłali Reporterzy 24.

Krótkie życie tropikalnej burzy

Cindy, to kolejna tropikalna burza, która w ostatnich dniach pojawiła się na Atlantyku. Kieruje się na północno-wschodnie, chłodne wody, gdzie prawdopodobnie ulegnie rozproszeniu. Satelita NASA uchwycił Cindy w jej szczytowej formie.

Bez parasola nie ruszaj się z domu

Polska jest pod wpływem niżu, którego centrum w nocy przemieściło się znad Lubelszczyzny przez Mazowsze nad Mazury. Tera znajduje się nad Warmią, a po południu przekroczy północną granicę kraju. Nad Polską zalegać będzie dość ciepłe powietrze polarno-morskie.

Ziemia zatrzęsła się w Meksyku

Trzęsienie ziemi o sile 6,0 w skali Richtera wystąpiło we wtorek w Zatoce Kalifornijskiej - poinformowała państwowa Służba Geologiczna Stanów Zjednoczonych. Na razie nie ma ofiar. Nie wydano też ostrzeżenia przed tsunami.

Przyjemnie pożeglujesz na południu Europy

Dobre warunki żeglarskie zastaną miłośników sportów wodnych w Grecji, Chorwacji i na Bałtyku zachodnim. W Polsce lepiej zostać w porcie, szczególnie na Mazurach, gdzie synoptycy zapowiadają burze.

Turysto, omijaj w środę Francję i Włochy

Kurorty w naszym kraju będą jutro skąpane w deszczu. Podobna pogoda będzie we Francji i we Włoszech. Najkorzystniejsza aura czeka na turystów w Turcji i na Cyprze. Tam termometry wskażą nawet 38 kresek.

W lipcu zawsze najbardziej pada

W redakcji meteo powstała nowa nazwa miesiąca lipiec, a mianowicie "lipcopad". Rzeczywiście, cały czas jakieś deszczowe chmury przemieszczają się nad Polską, to z południa na północ, to z zachodu na wschód. I oddechu nie ma od deszczu, a każdy marzy już o stabilizacji pogody i niebie bezchmurnym ze słońcem, nie tak na chwilę, ale chociaż na tydzień.

Białoruś zbiera plony

26 lipca Białorusini rozpoczęli świętowanie dożynek. Kobiety ubrane w stroje ludowe wiążą kłosy, śpiewając tradycyjne pieśni. Z kolei pierwszy gospodarz we wsi podrzuca do góry wiązkę zboża i kwiatów polnych ku pomyślnym zbiorom.

Pomóż rozszyfrować starożytny papirus

We wtorek ruszył innowacyjny społecznościowy projekt naukowy. W ręce internautów na całym świecie trafiły tysiące starożytnych papirusów, dotychczas dostępnych niewielkiej grupie oksfordzkich badaczy antyku. To wydarzenie bez precedensu w historii nauki.

Woda wzbiera w mazowieckim i lubelskim

We wtorek wydano ostrzeżenia hydrologiczne dla dwóch województw: mazowieckiego i lubelskiego. Na Podkarpaciu obowiązuje pogotowie powodziowe. Poziom wody w Wisłoce może przekroczyć stany alarmowe, a na Wiśle ostrzegawcze.

Leżak pod pachę i na meteory

Najbliższe noce poświęćcie obserwacji nieba. - Połączenie nowiu Księżyca i aktywności kilku ciekawych rojów meteorów powoduje, że koniec lipca jest doskonałym czasem do obserwacji tych efektownych zjawisk - zachęca dr hab. Arkadiusz Olech z Centrum Astronomicznego PAN w Warszawie.

Śnieg paraliżuje RPA

Obfite opady śniegu zaskoczyły mieszkańców Republiki Południowej Afryki i spowodowały zamknięcie niektórych głównych dróg w kraju. Wprawdzie na tych terenach panuje teraz zima, ale w RPA śnieg padał zazwyczaj jedynie w wysokich partiach gór.

Góra lodowa już u brzegów Nowej Fundlandii

Zmierzający w kierunku Nowej Fundlandii lodowiec PII-A zmniejszył się w ostatnim czasie do 55 km kw., a jego odległość od brzegów wyspy zmalała do kilkudziesięciu kilometrów. Wierzchołek zagraża pływającym w pobliżu statkom. Zobaczcie, jak ruch lodowca wygląda z perspektywy satelitów NASA.

Jak to jest z tym biometem?

Biometeorologii ciąg dalszy. Obok promieniowania słonecznego i zachmurzenia, bardzo ważnym czynnikiem wpływającym na samopoczucie człowieka jest temperatura powietrza.

Z gazem pieprzowym na kangura

- Policjanci byli zmuszeni użyć gazu pieprzowego przeciwko rozwścieczonemu kangurowi, który zaatakował 94-letnią kobietę w przydomowym ogródku w Charleville w stanie Queensland - poinformowała australijska policja we wtorek.

Weneckie tramwaje: osobne wejścia dla turystów

Od wtorku we włoskiej Wenecji do najbardziej zatłoczonych tramwajów wodnych turyści i mieszkańcy będą wchodzić osobnymi wejściami. Eksperyment wprowadzono w związku z rekordowym napływem gości z całego świata.

Burze na wschodzie, chłód na zachodzie

Wtorek będzie pogodny, ale dość chłodny dla mieszkańców Polski zachodniej. W centrum i na wschodzie spodziewane są natomiast przelotne opady deszczu, a na krańcach wschodnich burze.

Śmiało żegluj na Bałtyku i w Grecji

Komfortowe warunki żeglarskie będą we wtorek w Polsce zachodniej, na Bałtyku i w Grecji. Niestety burzowa aura nawiedzi Mazury. Tam łódkę lepiej zostawić w porcie, bo skutki pływania podczas wyładowań mogą być śmiertelne.

W Polsce wypoczniesz lepiej

We wtorek padać będzie w większości europejskich kurortów nadmorskich. Wolne od deszczu będą tylko Cypr i Półwysep Iberyjski. W Polsce najlepsze warunki do wypoczynku szykują się na Pomorzu Zachodnim.

Morze Czerwone znikło w piasku

Pióropusze brunatnego pyłu, unoszące się u wybrzeży Afryki nad Morzem Czerwonym, uchwycił specjalny skaner MODIS, umieszczony na satelicie NASA. Burza piaskowa pojawiła się w regionie w połowie lipca i unosiła przez kilka kolejnych dni, szczelnie zasłaniając obraz lądu i morza.

Bociany też ucierpiały z powodu nawałnic

Nawałnice, które przeszły w ostatnich dniach nad Warmią i Mazurami, zniszczyły wiele bocianich gniazd, zagrażając tym samym bezpieczeństwu ptaków. Ekolodzy pomogli kilkudziesięciu młodym i przetransportowali je do ośrodków leczących dzikie ptaki. Codziennie do ekologów trafiają kolejne wezwania do bezdomnych boćków.

Japończycy z terenów dotkniętych trzęsieniem na wakacjach w Polsce

Grupa 30 japońskich dzieci z terenów najbardziej zniszczonych podczas niedawnego trzęsienia ziemi przyleciała w niedzielę do Polski na dwutygodniowe wakacje. Wraz z polskimi dziećmi młodzi Japończycy odpoczywają w Centrum Japońskich Sportów i Sztuk Walki "Dojo-Stara Wieś" koło Przedborza w woj. łódzkim.

Poleci badać klimat Marsa

Wszystko wskazuje na to, że MAVEN, sonda kosmiczna przeznaczona przez NASA na sztucznego satelitę Marsa, rozpocznie swoją misję pod koniec roku 2013. Eksperci 15 lipca pozytywnie ocenili rozwiązania zastosowane w urządzeniu.

Tak sucho w Teksasie nie było. Płoną lasy, cierpi rolnictwo

Od października 2010 roku do czerwca 2011 roku Teksas przeszedł najbardziej suchy 9-miesięczny okres w swojej historii - podaje amerykańska Narodowa Służba Pogodowa w Fort Worth. Teksańczycy wciąż czekają na zmianę pogody, która złagodzi suszę. Niestety nie zanosi się, żeby poprawa sytuacji nastąpiła w najbliższym czasie.

Podtopienia po niedzielnych burzach

Burza i gwałtowny deszcz, jakie przeszły w nocy z niedzieli na poniedziałek nad gminą Korzenna (Małopolskie), spowodowały podtopienia budynków w miejscowościach Łyczana, Korzenna i Wojnarowa.

Karkonosze, Tatry, Izery... Lubicie polskie góry

Tonące w chmurach szczyty, łagodne zielone zbocza i malownicze schroniska. Reporterom 24 udało się pokazać to, co w polskich górach najpiękniejsze. Jak zwykle, okazali się bardzo czujni - ich obiektywom nie umknęły zarówno płochliwe motyle, jak i wyniszczone przez działalność człowieka drzewa.

Wulkany kontra globalne ocieplenie

Erupcja wulkanu Eyjafjallajökull, choć ogromna, nie zafundowała stratosferze tak wielu aerozoli, jak w 1991 roku filipiński wulkan Pinatubo, który wypuścił w niebo 10 km kw. gazów, popiołu, dymu i innych materiałów, przez co planeta ochłodziła się na rok.