Najnowsze

Najnowsze

Dużo słońca w całym kraju. Na wschodzie mroźno

Słonecznie będzie w całym kraju, jedynie na wschodzie pojawią się chmury przynoszące słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna wyniesie od -2 st. C na wschodzie do 6 st. C na zachodzie. Powieje słaby i umiarkowany wiatr z północy i wschodu.

Świeży śnieg w Alpach

Na Alpejskich stokach w poniedziałek spadnie sporo świeżego śniegu. W niektórych miejscach może popadać śnieg z deszczem. Będzie trochę chłodniej niż w ostatnich dniach: temperatury nie przekroczą 5-6 stopni.

Jazda w słońcu na polskich stokach

Narciarzy w polskich górach czeka udany dzień. Na stokach przeważać będą dobre i bardzo dobre warunki. Nie zabraknie słońca, a pogodne niebo w wielu miejscach pozwoli podziwiać piękne widoki.

Lawina uwięziła narciarzy na wyciągu

Lawina śnieżna we francuskim kurorcie Saint-Francois-Longchamp uwięziła dziesiątki narciarzy na wyciągu. Wisząc w powietrzu na krzesełkach musieli czekać na helikopter z ratownikami. W wypadku nikt nie ucierpiał.

Kitesurfer uratowany. "Żywy"

"Jan Lisewski odnaleziony. Żywy. Dziękuję służbom ratunkowym i władzom Arabii Saudyjskiej" - napisał na Twitterze szef MSZ Radosław Sikorski. Polski kitesurfer Jan Lisewski zaginął w piątek podczas próby samotnego przepłynięcia Morza Czerownego na desce i od tamtej pory jego los pozostawał nieznany. Teraz Polak "jest transportowany do szpitala w miejscowości Duba" - poinformował tymczasem rzecznik MSZ, Marcin Bosacki.

Będzie coraz cieplej. W połowie miesiąca nawet 15 stopni

Przez najbliższe dwa tygodnie pogoda będzie się robić coraz bardziej wiosenna. Według prognozy długoterminowej czeka nas spore ocieplenie. Już pod koniec tego tygodnia będziemy mogli liczyć na dodatnie temperatury w całym kraju. W połowie miesiąca natomiast w najcieplejszych miejscach termometry pokażą nawet 15 stopni C.

Jeśli na narty, to na górę Olimp

Tatry, Sudety, Alpy - wszędzie tam jeszcze można do woli jeździć na nartach, ale jak się okazuje wyśmienite warunki panują też w leżącym na południu Europy Cyprze. W tym tygodniu wyspa przeżyła wręcz atak zimy.

Orangutany dostaną iPady

Orangutany mieszkające w ogrodzie zoologicznym z Toronto otrzymają nowe zabawki - iPady. Powód? Zwierzęta nudzą się i mają niewiele okazji do twórczego rozwoju. To część programu "Apps for Apes", który ma poprawić jakość życia małp w niewoli.

U nas jeszcze nie ma wiosny, a na Filipinach już lato

Polska i Filipiny znajdują się na tych samych półkulach i w obu państwach już niedługo powinna zacząć się wiosna. W tym roku jednak pogoda zrobiła Filipińczykom psikusa. Do kraju przyszło już lato. Jest tak ciepło, że władze oficjalnie ogłosiły tę porę roku.

W czwartek pożegnamy mróz. Na dobre

Mamy dobrą wiadomość dla zmęczonych mrozami. - W czwartek ostatni raz w tym sezonie, w Polsce temperatury spadną zdecydowanie poniżej 0 st. C. Pogoda w marcu będzie mieszana, ale ciężka zima już nie wróci - powiedziała Arleta Unton-Pyziołek, synoptyk TVN Meteo.

Tornada zniszczyły środkowy wschód USA. Już 51 ofiar

Do 51 osób wzrosła liczba ofiar tornad, jakie w tym tygodniu przeszły nad stanami Indiana, Kentucky i Ohio w USA. Ratownicy nadal przeczesują gruzy w najbardziej zniszczonych miejscowościach. To prawdopodobnie nie koniec wichur - w niektórych stanach wciąż obowiązuje alarm pogodowy.

Amerykanie chcą pomalować planetoidę. Rosjanie - zestrzelić

Eksperci z NASA potwierdzili, że odkryta przed tygodniem przez hiszpańskich uczonych planetoida 2012 DA14, może zagrozić Ziemi - pisze rosyjskie "Izvestia", powołując się na słowa dr. Davida Dunhama z projektu Deep Space Network, któremu patronuje NASA. Zmierzające w naszym kierunku ciało niebieskie ma ok. 60 m średnicy i może spowodować zniszczenia porównywalne do uderzenia meteorytu tunguskiego.

Czeka nas słoneczny dzień. Nawet do 7 st. C

W niedzielę będziemy mogli liczyć na dużo słońca i korzystne warunki biometeo. Dzień zdominuje ładna, wyżowa pogoda. Najwięcej słońca będzie na Warmii i Mazurach, w centrum i na Śląsku. W pozostałych rejonach okresowo możliwe lekkie zachmurzenie.

Internauci: "Idzie wiosna". Dowody na zdjęciach

Chociaż do rozpoczęcia kalendarzowej wiosny zostało jeszcze trochę czasu, wiele osób nie może się jej doczekać. Nawet chłodniejsze dni, które przyszły po odwilży, nie zniechęcają do szukania jej oznak. Na Kontakt Meteo przychodzi wiele zdjęć kwiatów przebijających się przez śnieg, pąków na drzewach i pierwszych wracających po zimie ptaków.

Mars w opozycji na czystym niebie. Oglądacie?

W sobotę wieczorem Mars znalazł się w opozycji względem słońca i zbliżył się do Ziemi. Takie położenie to świetna okazja do obserwacji Czerwonej Planety. Miłośnikom astronomii sprzyja także pogodne niebo. Zdjęcia z "podglądania" Marsa możecie przysyłać na Kontakt Meteo i Kontakt24.

Dużo słońca na polskich stokach

W niedzielę zadowoleni będą ci, którzy wybrali się na narciarski weekend w polskie góry. Od Sudetów po Bieszczady dopisze pogoda, a warunki na stokach będą korzystne.

Deszczowy dzień w Alpach

W niedzielę pogoda nie będzie łaskawa dla narciarzy w Alpach. W większości ośrodków będzie dominować deszcz, w niektórych miejscach spadnie deszcz ze śniegiem. Będzie też dość ciepło, w szwajcarskich kurortach termometry pokażą nawet 15 stopni.

Będą szukać polskiego kitesurfera nawet w nocy

Służby Arabii Saudyjskiej oświadczyły, że poszukiwania Jana Lisewskiego, który chciał samotnie pokonać Morze Czerwone na desce kitesurfingowej nie zostaną przerwane i będą prowadzone także nocą - poinformował PAP konsul RP w Rijadzie Igor Kaczmarczyk. Lisewski najpierw dwukrotnie nadał sygnał "CHECK IN/OK", ale potem znów wysłał wezwanie o pomoc. Przed godz. 19 nadszedł kolejny sygnał SOS.

10 kandydatów do tytułu idola nauki

10 uczonych znalazło się w finale polskiej edycji konkursu FameLab na naukowego idola. Nazwiska finalistów ogłoszono w sobotę w Centrum Nauki Kopernik. Zwycięzcę jury wyłoni 19 maja.

Znaleźli tlen w atmosferze jednego z księżyców Saturna

W atmosferze Dione, jednego z satelitów Saturna, znajdują się cząsteczkowe jony tlenu - ogłosili naukowcy. Choć ich liczba na tym księżycu nie wystarcza do podtrzymania życia, odkrycie to zachęca do szukania podobnych, ale bardziej sprzyjających warunków na innych obiektach. Według badaczy, taki potencjał może mieć księżyc Jowisza - Europa.

Do czwartku pogodnie, ale chłodno. Mroźno na wschodzie

Niedzielę i pierwszą część tygodnia zdominuje wpływ wyżu "Falk" znad Skandynawii. Oznacza to słoneczne, ale dość chłodne dni. Temperatury będą się z dnia na dzień sukcesywnie obniżać, a we wschodniej części kraju wystąpi lekki mróz. W czwartek pogoda się zmieni - pojawią się opady i silniejszy wiatr.

Poruszenie wśród ptaków. Wiosna idzie

Ornitolodzy wśród tych, co przekonują, że wiosna nadchodzi. - Żyjące na Podkarpaciu orły przednie zaczynają tokować i odbudowywać gniazda. Lęgi rozpoczęły już kruki, a z zimowania wróciły skowronki i szpaki - opisuje poruszenie w ptasim świecie Marian Stój z Komitetu Ochrony Orłów.

Jest ciemna materia. A gdzie galaktyki?

Nagromadzenie ciemnej materii w centralnej części gromady galaktyk Abell 520 zaobserwowali astronomowie przy użyciu teleskopu Hubble'a. Zagadka polega na tym, że według dotychczasowej wiedzy, ciemna materia powinna być otoczona galaktykami. Tymczasem od nich "uciekła".

Zobacz, jak zapada się czoło lodowca

Przy aplauzie 2,5 tys. turystów rozpada się lodowiec Perito Moreno w Argentynie. To jedna z największych atrakcji turystycznych Patagonii. Gdy podmywa go woda, ogromne jego fragmenty blokują przepływającą pod nim rzekę.

Mars najlepiej widoczny od 26 miesięcy

Już w sobotę około godz. 20.00 Mars znajdzie się w opozycji względem Słońca i zbliży się do Ziemi na "niewielką"odległość. Będzie to doskonała, zdarzająca się raz na 26 miesięcy, okazja do podejrzenia Czerwonej Planety.