Najnowsze

Najnowsze

Przed nami piękne dni

Nadchodzące dni piękne. Temperatura maksymalna 16-25 st. C. Miejscami trochę przelotnego deszczu.

Nanmandol uderzył w Tajwan

Tajfun przesunął się już nad Tajwan. Jak dotąd w wyniku jego przejścia co najmniej 13 osób zginęło na Filipinach, za zaginione uznaje się co najmniej osiem osób - podała w poniedziałek policja i służby ratunkowe.

Skutki Irene: Polaków też zalało

Strumienie wody na ulicach to efekt przejścia huraganu Irene nad Wellington w stanie New Jersey. Miejscowość zamieszkana jest głównie przez Polaków. Jeden z nich jest Reporterem 24 i nadesłał nam materiały obrazujące obecną sytuację w miasteczku.

Irene idzie dalej. Kolej na Nową Anglię

Mieszkańcy Nowej Anglii wyczekują nadejścia sztormu tropikalnego Irene. Mimo tego, że zyskała status sztormu tropikalnego i wieje słabiej, władze stanu wciąż są świadome zagrożenia.

Irene już nie jest huraganem. Zdegradowana do sztormu tropikalnego

Około 11:30 czasu polskiego (5:30 w USA) huragan Irene po raz drugi uderzył w wybrzeże USA. Wszedł nad ląd w okolicach zatoki Little Egg. Do tej pory zabił co najmniej 12 osób i pozbawił prądu ponad 3 miliony ludzi. Kilka godzin później, tuż przed najgroźniejszym uderzeniem w Nowy Jork, został zdegradowany do statusu sztormu tropikalnego przez U.S. Hurricane Center. Wstępne wyliczenia mówią, że Irene przyniosła straty w miliardach dolarów.

Słońce będzie świecić tylko za granicą

W obrębie Morza Śródziemnego pogoda będzie w poniedziałek dopisywać turystom. Ostatnie dni sezonu będą słoneczne. Odwrotnie będzie w Polsce - tam na plażach czekają nas deszcz i chłód.

Żeglarzy czeka wietrzny poniedziałek

Południe Grecji i Bałtyk będą wietrzne, na Mazurach i na Jeziorze Solińskim ma padać deszcz, a Chorwacja będzie pochmurna - tak rysuje się pogoda dla żeglarzy na poniedziałek.

"Byliśmy przygotowani na najgorsze"

- Wszyscy przygotowali się na najgorsze - relacjonuje Reporter 24 Robert, mieszkający w Stamford w stanie Connecticut. Mieszkańcy miasta wciąż czekają na nadejście żywiołu, który może okazać się słabszy, niż pierwotnie przypuszczano. Irene słabnie. - Nie jest już huraganem, a "jedynie" tropikalnym sztormem - poinformował w niedzielę U.S. Hurricane Center. Odetchnąć mogą mieszkańcy Nowego Jorku. Jak relacjonuje przebywający na miejscu Reporter 24 Maciej Schmidt, sytuacja poprawia się tam z godziny na godzinę

Brazylia: małe, rude i właśnie odkryte

Nowy gatunek małp - małych, nadrzewnych zwierząt reprezentujących grupę zwaną titi - odkryto w Mato Grosso, jednym z najsłabiej poznanych i najbardziej niszczonych rejonów Brazylii.

Wrzesień przywita nas ciepło

Wakacje dobiegają końca. Niebawem szkoła i pierwsze wrześniowe dni. Nie oznacza to jednak wcale, że z końcem sierpnia temperatura gwałtownie spadnie.

Nanmadol naciera na Tajwan

Nanmadol osłabł, ale wciąż istnieje obawa, że osiągnie 4 kategorię na pięciostopniowej skali Saffira-Simpsona. Wówczas prędkość wiatru może osiągnąć 210-250 km/h. Tajfun kieruje się wprost na wschodnią część Tajwanu.

Japończycy nie mogą wrócić do domów

Ze względu na skażenie radioaktywne tereny wokół uszkodzonej japońskiej elektrowni atomowej Fukushima I mogą nie nadawać się do zamieszkania przez dziesięciolecia.

Pierwsze spotkanie Nowego Jorku z Irene

Od soboty wieczorem Nowy Jork przypomina wymarłe miasto. Nie działała komunikacja miejska, zamknięte są lotniska. Na Manhattanie pozamykano bary, restauracje, kina i teatry. Zobacz, jak wygląda opustoszałe miasto oczami Reporterów 24.

Tajfun na Filipinach. 6 osób nie żyje

Śmierć co najmniej sześciu osób spowodował szalejący na Filipinach tajfun Nanmadol - poinformowały w niedzielę władze tego kraju. Wiatr wieje z prędkością ponad 170 km/h. Ulewne deszcze powodują lawiny błotne.

Chłodna i pochmurna niedziela

Ostatni weekend sierpnia kończy się chłodną i pochmurną niedzielą. Winę za pogorszenie pogody ponosi zimny front atmosferyczny, który przesuwa się na wschód Polski, niosąc ze sobą deszcz i burze.

Wody niespokojne w całym kraju

Deszcze i burze - na Wybrzeżu, Mazurach, a nawet na Jeziorze Solińskim.W Grecji pochmurno. W Chorwacji bezwietrznie. Tak się ma prognoza pogody dla żeglarzy na niedzielę.

Nad Bałtykiem lunie deszcz

Polskie kurorty w większości będą w niedzielę nękane przez deszcze. Tak samo będzie we Włoszech i Chorwacji. W pozostałych kurortach światowych będzie słonecznie.

Alarm pogodowy: burze suną na wschód

Zgodnie z zapowiedziami synoptyków, w sobotę rano do granicy Polski dotarł chłodny front atmosferyczny. Dorzecze Odry osiągnął tuż po godzinie 12. Wieczorem silne wyładowania atmosferyczne, ulewnie padający deszcz i gradobicia mogą wystąpić w centrum kraju.

Irene zabija. Fale zagrażają Long Island

Irene uderzyła w sobotę w ląd na wschodzie Północnej Karoliny. Huragan ma obecnie jeden stopień w skali Saffira-Simpsona. Przemieszcza się dalej na północ. Łącznie ewakuowanych zostanie ponad milion osób, które znajdują się na drodze huraganu. Odwołanych zostało ponad 7 tysięcy lotów. 190 tysięcy ludzi zostało odciętych od prądu. Spiętrzone fale w wysokości 4-8 stóp (1,2-2,4 m), które pojawią się wraz w Nowym Jorku wraz z huraganem Irene stanowią zagrożenie powodziowe dla Long Island - podał w sobotę U.S. National Hurricane Center.

Surferzy na falach Irene

Nad Nowy Jork idzie huragan Irene. 370 tysięcy mieszkańców zostało ewakuowanych ze swoich domów, służby robią wszystko, żeby uchronić miasto od skutków żywiołu. Okazuje się jednak, że nie dla wszystkich Irene wydaje się groźnym potworem. Surferzy w całej sytuacji znaleźli świetną zabawę.

Front przyniósł deszcze i burze

Nad Polską przechodzi burzowy front atmosferyczny, który przyniósł ze sobą ulewne deszcze i wyładowania atmosferyczne. Reporterzy 24 nadsyłają nam materiały przedstawiające zjawisko.

Nowojorczycy nie boją się żywiołu. Zostają w domach

- To nie żart. Wasze życie jest zagrożone - powiedział burmistrz Nowego Jorku, Michael Bloomberg. - To wcale nie jest urocze mówić: "Jestem silniejszy niż huragan" - dodał. Mimo tak ostrych słów, zagrożenia życia i nakazu ewakuacji, sporo mieszkańców dzielnic Nowego Jorku postanowiło zostać w domach.

370 tysięcy ewakuowanych w Big Apple. Zamknięte metro i lotniska

Władze Nowego Jorku zarządziły ewakuację mieszkańców ze wszystkich nisko położonych terenów w związku z nadciągającym huraganem Irene - poinformował burmistrz Michael Bloomberg. Ewakuowanych jest ponad 370 tysięcy ludzi. Postanowiono zawiesić także funkcjonowanie transportu publicznego w rejonie Filadelfii, a także w stanach New Jersey i Nowy Jork. Zamknięto metro, nieczynne są lotniska, nie będą kursować pociągi i autobusy.

Świat bez niedźwiedzi polarnych i gepardów?

Świat bez niedźwiedzi polarnych lub gepardów? Niestety, to możliwe. Działania człowieka i przyczyny naturalne sprawiają, że wielu zwierzętom na ziemi grozi wyginięcie. Czy uda im się przetrwać? Zapraszamy do obejrzenia dokumentów w stacji TVN Meteo.

Zobacz, jak Ameryka "wita" huragan

Huragan Irene w ciągu doby będzie nad Nowym Jorkiem. Ewakuowanych zostało 370 tysięcy osób. Zobacz, jak Amerykanie przygotowują się na jego przyjście.

Irene pędzi na Nowy Jork

Stany Zjednoczone drżą przed nadejściem Irene. Pierwszy tegoroczny huragan na Atlantyku dotarł już do Karoliny Północnej i idzie dalej. Dotrzeć ma do Nowego Jorku i stanów Nowej Anglii, które nie widziały huraganu od dwóch dekad. Śledź drogę Irene razem z nami!