Najnowsze

Najnowsze

Burze gradowe przerwały wiosnę. Dywany gradzin zasypały miasta

Mieszkańcy dwóch amerykańskich stanów - Wirginii i Południowej Karoliny - zdążyli zapomnieć już o zimie. Podczas świeżo przybyłej wiosny nawiedziły ich jednak gwałtowne burze z gradem. Zdziwienie było tym większe, że w sobotę, kiedy do nich doszło, termometry pokazywały nawet 20 st. C.

Pierwszy klekot w bocianiej wiosce

Żywkowo na Warmii nazywane jest mekką bocianów z powodu rekordowej liczby gniazd. Właśnie przyleciał tam pierwszy przedstawiciel gatunku. Mieszkańcy wioski twierdzą, że reszta doleci, kiedy minie krótkotrwałe pogorszenie pogody.

Czary mary zielonej herbaty. Pomaga ukryć doping

Sportowcy, którzy stosują zabroniony doping testosteronem, mogą to zamaskować pijąc zieloną herbatę, wykazały ostatnie badania naukowców. Odkrycie może wywołać rewolucję w kontroli zawodników.

Szwecja rozdaje ziemię na północy

Szwedzka gmina Nordmaling położona nad Zatoką Botnicką przekaże bezpłatnie sto działek chętnym, którzy zobowiążą się, iż osiedlą się na darowanej ziemi. Oferta skierowana jest również do Polaków.

Wiosenne figle w zoo

Ciepło, coraz cieplej. Przyroda budzi się do życia, co znakomicie widać w ogrodach zoologicznych. Na wybiegi powróciły zwierzęta z gorących stref klimatycznych.

Suche drogi w całym kraju

Po porannych mgłach na południu kraju warunki drogowe będą dobre. Synoptycy zapowiadają dużo słońca, wysokie ciśnienie i korzystny biomet.

Dziś pogodnie i ciepło. Do 16 stopni C

Nad ranem będzie mglisto, zwłaszcza na południu kraju. Potem rozpogodzi się, a niebo zdominuje słońce. Za jego sprawą temperatura szybko wzrośnie. Maksymalnie osiągnie 16 st. C, ale będziemy odczuwać o wiele wyższe wartości.

Zelżyli zimę i wygonili ją z miasta

W sobotę na terenie Grodu Piastów na Zawodziu w Kaliszu, zgodnie z prasłowiańskim zwyczajem, pożegnano zimę i powitano wiosnę. Miejscowe Towarzystwo Żywej Archeologii przygotowało w tym dniu rekonstrukcję Jarych Godów i Maslenicy.

Na Kasprowym można było się opalać

Prawdziwie wiosenna, kilkunastostopniowa temperatura, sprawiła narciarzom w Tatrach nie lada niespodziankę. Ci, którzy wjechali na Kasprowy Wierch, by z niego zjechać, odłożyli deski na bok i zaczęli się wygrzewać w słońcu.

Alpy będą mokre od deszczu

Nad Alpami zawisną w niedzielę deszczowe chmury. Od czasu do czasu wyjrzy zza nich słońce. Miejsc, w których będzie można szusować bez obawy, że zacznie padać, będzie jak na lekarstwo.

Polskie góry zalśnią w słońcu

Niedziela przyniesie nad polskie stoki sporo słońca. Ponieważ śniegu, czy to sztucznego, czy to naturalnego nie zabraknie, narciarze na pewno uznają ten dzień za udany.

Z wyżem napływa ciepłe powietrze

W ciągu najbliższej doby Polska pozostanie w zasięgu wyżu znad Morza Północnego, tylko na wschodzie kraju przejściowo zaznaczy się płytka zatoka niżowa.

Wino z polskiego bieguna zimna? Enoturystyka na północnym wschodzie

Polacy coraz chętniej podążają szlakami winnych szczepów. Właściciele winnic wychodzą im naprzeciw i sadzą nowe odmiany winogron. Nawet na północnym wschodzie, uznawanym za polski biegun zimna. Mają nadzieję, że na jesieni w okresie winobrania ściągną w swoje strony enoturystów.

Palisz trawę? Grozi za to 10 lat więzienia

Od początku marca w całym kraju doszło już do ponad 27 tys. pożarów traw i nieużytków, alarmuje MSW i straż pożarna. Za wypalanie traw grozi grzywna, a nawet do 10 lat więzienia.

Kozice spadły z Giewontu. Trafią do muzeum

Dwie kozice, które spadły z Giewontu na początku marca, trafią na ekspozycję muzealną - zdecydowały władze Tatrzańskiego Parku Narodowego. Na martwe zwierzęta natknęli się przypadkowo pracownicy parku.

Już 20 ofiar powodzi w Ekwadorze

20 osób zginęło w piątkowej powodzi w Ekwadorze. Ulewne deszcze zalały pola uprawne, miasta i zmusiły tysiące ludzi do ewakuacji. Władze latynoskiego państwa ogłosiły stan wyjątkowy w sześciu z 22 prowincji kraju.

Zgłodniałe wiewiórki pożarły tulipany

Kanadyjskie wiewiórki to spokojne zwierzęta, ale ocieplenie klimatu ma na nie zły wpływ. Jak donosiły kanadyjskie media, wiewiórki w mieście Windsor, w prowincji Ontario na południu Kanady, wykorzystały brak zimy i wyjadły cebulki tulipanów w parkach.

Kosmiczne śmieci o włos minęły ISS

Załoga Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS) jest już bezpieczna. Wczoraj minął ją fragment rosyjskiej rakiety nośnej, która mogła uderzyć w stację i doprowadzić do niebezpiecznych zniszczeń, poinformowała agencja NASA. Astronauci wrócili do bazy po tym, jak przed uderzeniem kosmicznego śmiecia schronili się w Sojuzach.

Groźba suszy w Polsce. Zdrożeje żywność?

Słońce, wysoka temperatura i brak opadów mogą wywołać uśmiech na naszej twarzy, ale krótkotrwały. Jeśli taka pogoda utrzyma się dłużej, grozi nam susza. Po wiosennych roztopach nie ma śladu, wody w rzekach niskie, a deszczu według prognoz szybko nie zobaczymy. Mogą być kiepskie plony i droga żywność. Czy zagrożenie jest realne, sprawdzała redakcja "Polska i Świat".

Tornado zniszczyło półmilionowe miasto

12 tys. budynków bez prądu, zniszczone domy, drzewa wyrwane z korzeniami. To bilans tornada, jakie przeszło nad miastem Louisville w amerykańskim stanie Kentucky. Nie ma doniesień o ofiarach śmiertelnych.

Drogi suche, uwaga na ostre światło

W sobotę warunki drogowe w całej Polsce będą dobre. Synoptycy nie zapowiadają opadów deszczu, więc nawierzchnia pozostanie sucha. Temperatura będzie dynamicznie rosnąć, maksymalnie osiągnie 18 st. C.

Fiolety i czerwienie na wiosennym niebie

Wiosna zaczyna się piękną wyżową pogodą, co daje znakomite warunki do obserwacji nieba. W ciągu dnia gdzieniegdzie rozciągają się białe obłoki, o zachodzie słońca przybierające kolor purpury i fioletu. Kolorowe wiosenne zachody słońca uchwycili Reporterzy24.