Najnowsze

Najnowsze

Czterometrowe zaspy w Japonii. Atak zimy zabił już 60 osób

We wtorek zima znów zaatakowała Japonię. Nie obyło się bez utrudniających poruszanie się po drogach zamieci śnieżnych i rekordowo wysokich zasp. Najmocniej doświadczone zostały prefektury Hokkaido i Niigata. Ofiarami zimy padło już ponad 60 osób.

Połowa Morza Żółtego skuta lodem

Żegluga w północno-wschodnich Chinach jest sparaliżowana. Lód pokrywa dziesiątki tysięcy kilometrów Morza Żółtego. Sytuacja nie poprawi się w najbliższym czasie.

Za nami pełnia Śnieżnego Księżyca

W nocy z wtorku na środę miała miejsce pełnia Księżyca, nazywana "śnieżną" od okoliczności pogodowych, które zazwyczaj jej towarzyszą. Niebo było w wielu miejscach Polski bezchmurne, więc bez problemu można było obserwować naszego naturalnego satelitę w pełnej krasie.

Powódź w Australii. Tysiące ewakuowanych

Woda wciąż zalewa miasto St. George w australijskim stanie Queensland. Jak zaznaczają meteorolodzy, powódź utrzyma się w okolicy jeszcze przez kilka tygodni. To oznacza, że mieszkańcy St. George nie wrócą szybko do swoich domów.

Setki samochodów uwięzionych w zaspach na Krymie

- Setki samochodów utknęły w sięgających miejscami dwóch metrów zaspach, które na skutek silnych opadów śniegu i porywistego wiatru utworzyły się na drogach Krymu na południu Ukrainy - podały we wtorek wieczorem lokalne media.

Milion gości na plaży w Świnoujściu. Internetowych

Świnoujście może cieszyć się wyjątkowym rekordem. Ponad milion internautów ze 107 krajów, m.in. z Trynidadu i Tobago, oglądało w ubiegłym roku świnoujską plażę i przeprawy promowe dzięki zamontowanym tam kamerom internetowym.

370 km skuł lód. Żegluga na Dunaju utrudniona

Mróz poważnie utrudnił, a na długich odcinkach uniemożliwił, żeglugę na Dunaju. W Serbii lód zablokował ruch statków na Dunaju na przestrzeni 170 km, w Bułgarii natomiast na odcinku 200-kilometrowym.

Pogorszą się warunki drogowe

Kierowcy podróżujący po drogach Polski wschodniej nie powinni spodziewać się utrudnień związanych z pogodą. Słabe opady śniegu wystąpią w zachodniej i środkowej Polsce. Tutaj nawierzchnie będą śliskie.

Nieco cieplej i ze śniegiem

W środę mróz się zmniejszy, a śniegu przybędzie. Na termometrach zobaczymy od -6 do -11 st. Celsjusza. Warunki biometeo, niestety, nam nie dopiszą.

Kapusta kiszona zablokowała autostradę

Nietypowy wypadek na niemieckiej autostradzie wiodącej do Frankfurtu. Z rozbitej ciężarówki na jezdnię wypadła... kiszona kapusta i natychmiast zamarzła.

Alpy słoneczne tylko we Francji

W środę w Alpach będzie sypać śnieg, a niebo będzie pochmurne. Weszędzie z wyjątkiem Francji. Tam stoki będa słoneczne. W północno-zachodnich Włoszech dalej brakować będzie śniegu.

We wtorek zima zabiła 7 osób we Włoszech

Atak zimy we Włoszech spowodował we wtorek siedem ofiar śmiertelnych. Zamarzli m.in. bezdomny z miasta Ferrara i starsza kobieta z okolic Monzy. Od kulminacji śnieżyc i mrozu w piątek w wypadkach i w rezultacie zamarznięcia zmarło ponad 30 osób.

Awaria wodociągu. Zablokowana DK79

Droga krajowa numer 79 jest zablokowana w Kozienicach (woj. mazowieckie) w związku z awarią wodociągu w tej miejscowości - poinformowała we wtorek po południu Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

12-metrowy rekin wyłowiony w Karaczi

Pakistańczycy znaleźli martwego, ślepego i gigantycznego rekina u wybrzeży Karaczi. Do jego wyłowienia potrzebne były dwa dźwigi. Zwierzę ma ponad 12 metrów długości.

Front powoli sunie przez Polskę

W ciągu najbliższej doby Polska pozostanie się na skraju niżu znad Grecji, pod wpływem przemieszczającego się powoli, ze wschodu na zachód, frontu atmosferycznego.

Polski satelita gotowy do startu. Pokierują nim studenci z Warszawy

Ma kształt sześciennej kostki o boku 10 cm i ważny jeden kilogram. Pierwszy, w całości polski satelita wykonany od podstaw przez studentów Politechniki Warszawskiej. Za kilka dni zostanie wystrzelony w Kosmos. Ma do spełnienia ważną misję, nad którą czuwać będą polscy studenci.

Delfiny masowo giną u wybrzeży USA

Na plaży w Cape Cod w USA znajduje się 130 delfinów, z czego 92 jest umierających. Ssaki wypłynęły z oceanu i osiadły na mieliźnie. Według mediów od 20 lat nie zdarzyło się w tym rejonie nic podobnego.

Zima się skończyła. Dni coraz dłuższe

Amerykańscy synoptycy ogłosili koniec zimy. Niestety, tylko solarnej. - Wchodzimy w okres, kiedy światła słonecznego na półkuli północnej jest coraz więcej - informują.

Ukraina: słupki skoczyły o 20 kresek w dobę

Na Ukrainę dotarło ocieplenie. Termometry nadal pokazują wartości ujemne, ale w ciągu doby temperatura u naszych wschodnich sąsiadów podniosła się o 20 st. Celsjusza. Duża warstwa śniegu szybko ochłodziła powietrze, dlatego w Polsce skok termiczny był znacznie mniejszy.

Jezioro 4 km pod lodem na Antarktydzie. Czy kryje nieznane formy życia?

Po wielu latach prac badawczych rosyjscy naukowcy dotarli wreszcie do ukrytego cztery kilometry pod lodem jeziora Wostok. Uważają, że to wielka szansa dla nauki - w uwięzionym pod lodami Antarktydy od blisko 20 mln lat gigantycznym jeziorze mogą się znajdować nieznane dotychczas formy życia.

WOPR: lód jest kruchy i niebezpieczny

Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe od samego rana ćwiczy akcje wyławiania ludzi spod lodu. Poszkodowanych jest coraz więcej. Tylko w minionych dniach na skutek lekkomyślnego ślizgania się po lodzie zginęło 11 osób.

Filipiny: rośnie liczba ofiar trzęsienia ziemi

Co najmniej 43 osoby, w tym kilkoro dzieci, poniosło śmierć, a kilkadziesiąt jest zaginionych po trzęsieniu ziemi, do którego doszło w poniedziałek w centralnej części Filipin. Wstrząsy o sile 6,8 stopni w skali Richtera wywołały znaczne zniszczenia, osunięcia ziemi pogrzebały dziesiątki domów.

Warszawskie surykatki na solarium

Surykatki z warszawskiego zoo mają klawe życie. Mroźne i śnieżne dni spędzają leniwie pod specjalnymi dogrzewającymi lampami. Podpatrywała je kamera tvnwarszawa.pl.

Spojrzenie z góry: piramidy okiem astronauty

Międzynarodowa Stacja Kosmiczna (ISS) okrąża Ziemię średnio co 90 minut. Od momentu powstania zrobiła to już ponad 60 tys. razy. Nic więc dziwnego, że przebywający na pokładzie astronauci są autorami niezwykle pięknych i ciekawych zdjęć naszej planety.