Najnowsze

Najnowsze

Wlatują w chmurę, żeby zbadać groźną Irene

Pięć razy dziennie wlatują w centrum huraganu, by zmierzyć siłę wiatru i zebrać dane, na podstawie których spróbują przewidzieć, jak Irene się zachowa i gdzie uderzy. Mowa o synoptykach z Amerykańskiej Narodowej Służby Oceanicznej i Meteorologicznej.

Sobota będzie upalna. Pamiętajmy o wodzie i nakryciu głowy

To już ostatni weekend tegorocznych wakacji. Tym razem pogoda się postarała - w większości Polski jest ładnie i słonecznie. W piątek w najcieplejszym momencie dnia termometry w wielu miejscach Polski przekraczały 34 kreski. Przypominamy, że takie temperatury mogą być niebezpieczne.

"Czasu nie potrafimy zatrzymać..."

Dziś pierwszy dyżur w "nowej redakcji". Chociaż jeszcze trwają ostatnie prace - my już po przenosinach. Podobno co się dzieje w pierwszą noc po przeprowadzce, to miarodajna wróżba na przyszłość.

Pogoda dzieli Polskę na pół

W sobotę rano od zachodu nad nasz kraj zacznie napływać front atmosferyczny, który przyniesie burze i grad. Przez najbliższy dzień Polska będzie podzielona na deszczowy zachód i słoneczny wschód.

W sobotę kurorty będą gorące

Kurorty będą w sobotę zdecydowanie upalne - nawet jeśli trochę popada. Termometry we wszystkich krajach oscylować będą w okół 30 st. C. W słonecznej Bułgarii może nawet paść kolejny rekord ciepła.

Pogodna sobota na Mazurach

Pogoda będzie sprzyjać w sobotę żeglarzom na Mazurach. Za to chmury zbiorą się nad polskim morzem, a także akwenami Grecji i Chorwacji. W kilku portach będzie też deszczowo, ale wszędzie temperatury będą wysokie.

Grad, ulewy, pioruny. Front idzie przez Europę

Potężny front atmosferyczny, niosący burze, opady deszczu i gradu, przesuwa się nad Europą Zachodnią. Według prognoz synoptyków, w sobotę wcześnie rano ma dotrzeć do Polski. Wieczorem może przynieść silne burze w centrum kraju.

"To będzie historyczny huragan"

Prezydent Barack Obama zaapelował do Amerykanów, by ostrzeżenia przed huraganem Irene, który w sobotę ma uderzyć we wschodnie wybrzeże Stanów Zjednoczonych potraktowali poważnie i by słuchali wezwań służb do ewakuacji. - Wydaje się, że będzie to niezwykle niebezpieczny i kosztowny huragan - stwierdził prezydent USA. Jak dotąd lokalne władze zarządziły ewakuację 10 tysięcy mieszkańców Wybrzeża Stanów Zjednoczonych.

Upał w Bielsku-Białej: 35,3 st. C

Rzadko spotykany upał nawiedził w piątek Bielsko-Białą. O godzinie 13:48 termometry wskazywały 35,3 stopni C w cieniu - podał bielski magistrat. Bielski rekord wynosi 35,8 stopni C. W nasłonecznionych miejscach temperatura przekroczyła 50 stopni C.

Nad Polskę idzie burzowy front

W ciągu najbliższej doby zatoka niżowa z frontem chłodnym przemieści się znad Niemiec nad zachodnie dzielnice Polski. W sobotę wieczorem dojdzie do centrum kraju, przynosząc silne burze, ulewy i gradobicia.

Fotograficzny plebiscyt na koniec lata

Od początku lata przesyłacie nam na Kontakt Meteo wspaniałe zdjęcia z wakacji. Okazuje się, że Reporterzy 24 wypoczywali w tym sezonie praktycznie wszędzie. Dostaliśmy fotografie nie tylko z różnych zakątków Polski, ale też z Egiptu, Portugalii, a nawet Norwegii. Teraz Wy wybierzcie najlepsze z nich.

Fukushima ma być mniej groźna

W ciągu najbliższych dwóch lat Japonia zamierza o połowę zmniejszyć poziom promieniowania na terenach, skażonych na skutek awarii w elektrowni atomowej Fukushima I.

Nowa trasa Irene - bliżej lądu

Potężny huragan Irene zbliża się niebezpiecznie do wschodniego wybrzeża Stanów Zjednoczonych. Na jego trasie mogą znaleźć się tereny zamieszkałe przez Amerykanów. Według prognoz uderzenie nastąpi jutro.

45 st. C. na Bałkanach. Topi się asfalt

Władze Serbii, Czarnogóry, Chorwacji, Macedonii, Bośni i Hercegowinie oraz Albanii ostrzegły w czwartek przed falą upałów, która przechodzi przez południowy wschód Europy. Obecne temperatury w regionie są o około 10 stopni wyższe od średniej dla tej pory roku i przekraczają 40 st. C.

Mgły spowiły Trójmiasto

Piątkowy poranek przywitał mieszkańców Trójmiasta gęstą mgłą. Widzialność na drogach została znacznie ograniczona.

Polska w uścisku wyżu znad Rosji

Europę Wschodnią, Bałkany i Półwysep Apeniński obejmują wyże. Nad pozostałą częścią kontynentu europejskiego zalegają układy niżowe.

Grad przebijał dachy na Ukrainie

Uszkodzone budynki, samochody, ogrody - to wynik opadów gradu na zachodniej Ukrainie. Gradowe kule miały średnicę nawet 5 centymetrów.

Zalana Trasa Toruńska. "Korki po horyzont"

Po czwartkowej burzy w Warszawie powstało głębokie na 60 cm rozlewisko na Trasie Toruńskiej. Trasa została zamknięta i tworzą się gigantyczne korki. Policja i straż pożarna informuje o wielu zgłoszeniach podtopień.

Huragan, który uderzył w Nowy Jork

17 dni. 40 ofiar, setki tysięcy ewakuowanych, 6,5 miliona domów bez prądu, zniszczone budynki, zwalone drzewa, powodzie, silne wiatry, wzmożone opady deszczu, ponad 20 miliardów dolarów strat w samych USA. Irene narodziła się u wybrzeży Afryki, gwałtownie przetoczyła wzdłuż wybrzeży Ameryki Północnej, ostatkiem sił natarła na Europę i rozpierzchła dopiero na jej wschodnich krańcach.

Festiwal błyskawic nad stolicą

W nocy z czwartku na piątek nad Warszawą rozpętała się gwałtowna burza. Niebo rozświetliły błyskawice, a towarzyszyły im rozdzierające grzmoty. Festiwal trwał przez ponad godzinę. Zobacz zdjęcia burzowego nieba wykonane przez Reporterów 24.

Dużo słońca, bardzo ciepło i trochę deszczu

W piątek mieszkańcy całego kraju muszą przygotowani na bardzo wysokie temperatury. Słupki rtęci w najcieplejszych momentach dnia nigdzie nie pokażą mniej niż 27 st. C, a w Krakowie i Katowicach sięgnąć mogą nawet 34.

Piątek najcieplejszym dniem roku

Tak ciepło w tym roku jeszcze nie było. Jeśli sprawdzą się prognozy synoptyków, w temperatura maksymalna w Polsce sięgnąć może 34 st. C!

Bułgaria: prawie 40 st. C i zuchwała kradzież lodów

Fala upałów, nietypowych dla końca sierpnia, ogarnęła Bułgarię. W czwartek w położonym na południowym zachodzie kraju mieście Sandanski termometry pokazały 39 st. C. Nie padł jednak rekord z 1993 roku, kiedy temperatura wyniosła tam aż 39,6 stopnia.