Najnowsze

Najnowsze

Super Księżyc w obiektywach Reporterów 24

Tej nocy nad naszymi głowami zawisł "Super Księżyc". Jego tarcza jest 14 proc większa i 30 proc. jaśniejsza od tarczy zwykłego Księżyca. Istnieją teorie mówiące, że takie zjawisko skutkuje katastrofami naturalnymi i gwałtownymi zmianami pogody.

Tajemniczy kataklizm u podnóża Annapurny

Nie wiadomo, co było powodem gwałtownego wezbrania rzeki Seti w Nepalu. Fala powodziowa zmiotła z powierzchni ziemi cała wioskę w popularnym regionie trekkingowym u stóp Annapurny. Na razie potwierdzono śmierć trzynastu osób, czterdzieści wciąż uważa się za zaginione. Wśród nich są rosyjscy turyści.

Pyłki dębu dokuczają, deszcz przynosi ulgę

Niedziela ma być dniem deszczowym - zjawisko atmosferyczne przyniesie ulgę alergikom. Ale nie tym uczulonym na pyłki dębu, który pyli obecnie tak mocno w całej Polsce, że nawet ulewna pogoda nic nie zmieni.

Drożyzna na włoskich plażach

Coraz drożej jest na włoskich plażach - alarmuje organizacja obrony praw konsumentów Codacons. Według jej wyliczeń, wyjazd nad morze będzie w tym roku kosztować średnio o 15 procent więcej.

Ochłodzenie: mniej żal wracać z majówki

Koniec długiego weekendu pożegna nas nieco niższą temperaturą. Już w sobotę mieliśmy dwie termiczne Polski. 23°C w Warszawie, 20°C w Suwałkach, 23°C w Krakowie , 24°C we Wrocławiu. I ta chłodniejsza Polska: 17°C - Gdańsk, 15°C - Gorzów Wielkopolski, 16°C - Słubice i 12°C - Szczecin.

Na Spitsbergenie górnicy latają do pracy czarterami

Jak żyje się na Spitsbergenie? Całkiem nieźle: pracownicy kopalni na poranne zmiany latają samolotami. O codziennych zmaganiach z klimatem osadników archipelagu Svalbard opowiadają naukowcy z Polskiej Stacji Polarnej Hornsund.

Już wiedzą, dlaczego Pigmeje są tacy mali!

Zidentyfikowano geny odpowiedzialne z mikrą posturę Pigmejów. To przełom. Do tej pory sądzono, że ich niewielki wzrost spowodowany jest raczej przez warunki klimatyczne, w których żyją.

Upadkiem podbił internet. Po tygodniu zginął na autostradzie

Miłość do ludzi zgubiła czarnego niedźwiedzia, który w ostatnich dniach stał się bohaterem internetu. Miś, który przed ponad tygodniem został uśpiony na terenie kampusu Uniwersytetu Kolorado, co skończyło się efektownym upadkiem z drzewa na materac, zginął w wypadku na autostradzie.

Śląsk liże rany po piątkowych burzach

Uszkodzone drogi, podtopione domy, naruszone umocnienia potoków i rzek - to skutki burz, które w ostatnim czasie przechodziły nad województwem śląskim. Szkody odnotowano w Beskidzie Żywieckim i w jurajskiej Pilicy.

W 584 dni dookoła świata. Na bateriach słonecznych

Ekologiczny statek pokonał 32 tys. mil morskich i opłynął świat dookoła. Brzmi jak z powieści Juliusza Verne'a? Od 4 maja 2012 roku to już rzeczywistość. Planet Solar dopłynął po prawie dwóch latach rejsu do ostatniego zaplanowanego na swojej trasie portu - Monako.

Początkowo sporo słońca, potem deszczowo i burzowo

Pierwsza cześć dnia zapowiada się pogodnie, a nawet słonecznie - szczególnie w centralnych województwach kraju. Na południowym wschodzie i północnym zachodzie przelotnie pokropi. Z kolei po południu padać i grzmieć ma już niemal w całym kraju. Termometry pokażą maksymalnie 25 st. C.

Potoki na ulicach, błyskawice na niebie. Spadł i grad

Gwałtowna ulewa przeszła w piątek po południu nad Kielcami - ulice zamieniły się strumyki. Nad pozostałymi częściami Polski przechodził burzowy front atmosferyczny - na niebie szalały pioruny. W Skierniewicach spadł grad. Zobacz podsumowanie szalonej pogody 4 maja na zdjęciach czujnych Reporterów 24.

Grzmi na Lubelszczyźnie. Burze będą wygasać

W piątek po południu burze pojawiły się na linii od Mazur po Małopolskę i powoli sunęły na wschód. Wieczorem najbardziej aktywne były na pograniczu Mazowsza i Lubelszczyzny. W nocy komórki burzowe mają wygasać, ale w sobotę wrócą nad Polskę.

"Było gęsto od ryb na dnie"

Około 5 ton śniętych ryb pływało w rzece Biała Tarnowska w Tarnowie w pobliżu oczyszczalni ścieków. - Po prostu katastrofa ekologiczna - ocenia prezes tarnowskiego okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego Ignacy Piskorski. Jego zdaniem ryby były warte nawet kilkaset tysięcy złotych, a odbudowa ekosystemu zajmie nawet 10 lat.

Nocą na niebie zatańczyły pioruny

Burze, które w czwartek wkroczyły do Polski wraz z frontem atmosferycznym, zapewniły Reporterom 24 niezwykłe wrażenia. Nasi internauci, oczarowani spektaklem tanecznym, jaki odegrały przed nimi pioruny, nie ustawali w robieniu im zdjęć.

Czy jesteś zadowolony z pogody w czasie majówki?

Jesteście zadowoleni z pogody, z jaką mieliście do czynienia podczas majówki? Prawdziwie letnia temperatura naładowała Wasze akumulatory? A może burza, która nadciągnęła nad miejsce, w którym wypoczywaliście zepsuła Wam piknik? Bardzo chętnie poznamy Wasze opinie.

Rzeka puszcza gazy i truje stolicę

Kilkadziesiąt milionów Hindusów ma utrzymanie dzięki rzece Yamuna, nawadniającej okoliczne uprawy. Tak jest jednak tylko w górnym biegu rzeki. W dolnym Yamuna jest tak zanieczyszczona, że emituje do atmosfery siarkowodór i amoniak, trując mieszkańców New Delhi i innych miast.

Słońce w Polańczyku, chmury w Zakopanem

Pogoda w piątkowy poranek była w polskich górach zróżnicowana. Zdarzały się słoneczne miejsca, takie jak Polańczyk, jednak nie brakowało i dużego zachmurzenia, np. w Tatrach. W ciągu dnia warunki atmosferyczne wszędzie w górach ulegną pogorszeniu.

Groźne gąsienice niepokoją organizatorów Igrzysk

Londyn opanowały niosące śmiertelne zagrożenie gąsienice korowódki dębówki. Zanim przepoczwarzą się w ćmy, ich ciała pokrywają dziesiątki tysięcy włosków powodujących silne reakcje alergiczne. Jeśli owady nie przepoczwarzą się przed 27 lipca, staną się zagrożeniem już nie tylko dla londyńczyków i turystów, ale także dla olimpijczyków.

GOPR w Bieszczadach ma pełne ręce roboty

Bieszczadzkie GOPR przeprowadziło sześć akcji ratowniczych i kilkanaście interwencji od początku majowego weekendu. Dwa razy w akcjach uczestniczył śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

La Niña wreszcie odpuszcza, Australijczycy odetchną

Wszystko wskazuje na to, że La Niña - zjawisko pogodowe odpowiedzialne m.in. za powodzie w Australii - wygasła na jakiś czas. - Wody Oceanu Spokojnego, przez dwie kolejne zimy chłodniejsze niż wynosi średnia, wreszcie się ociepliły. To oznacza, że o zjawiskach, do których przyczynia się La Niña możemy na razie zapomnieć - zapewniają badacze z Climate Prediction Center, jednostki U.S. National Weather Service.