Śnieg znowu idzie z południa na centrum

W dużej części kraju będzie pochmurno i popada śnieg
Prognoza pogody TVN Meteo na poniedziałek
Dla mieszkańców północnych i zachodnich regionów tydzień zacznie się pogodnie. Na południu natomiast będzie się chmurzyć i popada śnieg. W centrum kraju aura będzie się zmieniać - po pogodnym poranku dotrą tam chmury z opadami.

W poniedziałek będzie pogodnie na zachodzie oraz na północy kraju. Na pozostałym obszarze zaobserwujemy stopniowy wzrost zachmurzenia z opadami śniegu i śniegu z deszczem. Śnieżna aura będzie się przemieszczać od południa ku centrum kraju.

Najcieplej będzie na Pomorzu Zachodnim. Termometry w Szczecinie pokażą 7 st. C. Nieco chłodniej w centrum, na Podlasiu i Dolnym Śląsku 3 st. C. Ciepłe nakrycie ubrania przydadzą się na Małopolsce, gdzie możemy spodziewać się 0 st. C.

Zimno na południu

W poniedziałek najbardziej wilgotne powietrze będzie na południu Polski, gdzie wyniesie 90 procent. Im dalej na północ tym powietrze będzie bardziej suche. W województwie zachodniopomorskim wyniesie 60 procent.

Północno- zachodnia część Polski będzie miejscem, gdzie odczujemy komfort termiczny. W pasie od Dolnego Śląska przez Mazowsze po Podlasie odczujemy chłód. Na południu Polski będzie nam natomiast zimno. Tam również warunki pogodowe niekorzystnie wpłyną na nasze samopoczucie.

Warunki biometeo na poniedziałek

Warunki biometeo na poniedziałek

Autor: adsz,js/rs/mj / Źródło: TVN Meto

Czytaj także: