Najnowsze

Najnowsze

Upał w Bielsku-Białej: 35,3 st. C

Rzadko spotykany upał nawiedził w piątek Bielsko-Białą. O godzinie 13:48 termometry wskazywały 35,3 stopni C w cieniu - podał bielski magistrat. Bielski rekord wynosi 35,8 stopni C. W nasłonecznionych miejscach temperatura przekroczyła 50 stopni C.

Nad Polskę idzie burzowy front

W ciągu najbliższej doby zatoka niżowa z frontem chłodnym przemieści się znad Niemiec nad zachodnie dzielnice Polski. W sobotę wieczorem dojdzie do centrum kraju, przynosząc silne burze, ulewy i gradobicia.

Fotograficzny plebiscyt na koniec lata

Od początku lata przesyłacie nam na Kontakt Meteo wspaniałe zdjęcia z wakacji. Okazuje się, że Reporterzy 24 wypoczywali w tym sezonie praktycznie wszędzie. Dostaliśmy fotografie nie tylko z różnych zakątków Polski, ale też z Egiptu, Portugalii, a nawet Norwegii. Teraz Wy wybierzcie najlepsze z nich.

Fukushima ma być mniej groźna

W ciągu najbliższych dwóch lat Japonia zamierza o połowę zmniejszyć poziom promieniowania na terenach, skażonych na skutek awarii w elektrowni atomowej Fukushima I.

Nowa trasa Irene - bliżej lądu

Potężny huragan Irene zbliża się niebezpiecznie do wschodniego wybrzeża Stanów Zjednoczonych. Na jego trasie mogą znaleźć się tereny zamieszkałe przez Amerykanów. Według prognoz uderzenie nastąpi jutro.

45 st. C. na Bałkanach. Topi się asfalt

Władze Serbii, Czarnogóry, Chorwacji, Macedonii, Bośni i Hercegowinie oraz Albanii ostrzegły w czwartek przed falą upałów, która przechodzi przez południowy wschód Europy. Obecne temperatury w regionie są o około 10 stopni wyższe od średniej dla tej pory roku i przekraczają 40 st. C.

Mgły spowiły Trójmiasto

Piątkowy poranek przywitał mieszkańców Trójmiasta gęstą mgłą. Widzialność na drogach została znacznie ograniczona.

Polska w uścisku wyżu znad Rosji

Europę Wschodnią, Bałkany i Półwysep Apeniński obejmują wyże. Nad pozostałą częścią kontynentu europejskiego zalegają układy niżowe.

Grad przebijał dachy na Ukrainie

Uszkodzone budynki, samochody, ogrody - to wynik opadów gradu na zachodniej Ukrainie. Gradowe kule miały średnicę nawet 5 centymetrów.

Zalana Trasa Toruńska. "Korki po horyzont"

Po czwartkowej burzy w Warszawie powstało głębokie na 60 cm rozlewisko na Trasie Toruńskiej. Trasa została zamknięta i tworzą się gigantyczne korki. Policja i straż pożarna informuje o wielu zgłoszeniach podtopień.

Huragan, który uderzył w Nowy Jork

17 dni. 40 ofiar, setki tysięcy ewakuowanych, 6,5 miliona domów bez prądu, zniszczone budynki, zwalone drzewa, powodzie, silne wiatry, wzmożone opady deszczu, ponad 20 miliardów dolarów strat w samych USA. Irene narodziła się u wybrzeży Afryki, gwałtownie przetoczyła wzdłuż wybrzeży Ameryki Północnej, ostatkiem sił natarła na Europę i rozpierzchła dopiero na jej wschodnich krańcach.

Festiwal błyskawic nad stolicą

W nocy z czwartku na piątek nad Warszawą rozpętała się gwałtowna burza. Niebo rozświetliły błyskawice, a towarzyszyły im rozdzierające grzmoty. Festiwal trwał przez ponad godzinę. Zobacz zdjęcia burzowego nieba wykonane przez Reporterów 24.

Dużo słońca, bardzo ciepło i trochę deszczu

W piątek mieszkańcy całego kraju muszą przygotowani na bardzo wysokie temperatury. Słupki rtęci w najcieplejszych momentach dnia nigdzie nie pokażą mniej niż 27 st. C, a w Krakowie i Katowicach sięgnąć mogą nawet 34.

Piątek najcieplejszym dniem roku

Tak ciepło w tym roku jeszcze nie było. Jeśli sprawdzą się prognozy synoptyków, w temperatura maksymalna w Polsce sięgnąć może 34 st. C!

Bułgaria: prawie 40 st. C i zuchwała kradzież lodów

Fala upałów, nietypowych dla końca sierpnia, ogarnęła Bułgarię. W czwartek w położonym na południowym zachodzie kraju mieście Sandanski termometry pokazały 39 st. C. Nie padł jednak rekord z 1993 roku, kiedy temperatura wyniosła tam aż 39,6 stopnia.

Bałtyk nie gorszy od zachodnich kurortów

Piątek będzie dniem słonecznym, mało tego cała turystyczna Europa będzie skąpana w słońcu. Cała? Nie. Przelotne deszcze spadną...w Portugalii i Francji. A w Polsce będzie upalnie!

Lepszy upał w okolicy, niż koniec wakacji

"Tu byłem 990. Mszczywoj". I jeszcze jeden napis: "Lepszy upał w okolicy, niż koniec wakacji". To prastare pogodowe przysłowie, wyryte runami na kamiennych stupach w okolicy Port Halifax, daje świadectwo mądrości naszych antenatów.

Nowa Anglia nie widziała huraganu od 20 lat. Zobaczy Irene

We wtorek trzęsienie ziemi, a w najbliższą niedzielę huragan - tego w północno-wschodnich Stanach Zjednoczonych nie było. Ostatnią burzą tej kategorii był tam Bob i było to 20 lat temu. Obecnie zmierza tam Irene - mieszkańcy sześciu stanów czekają w pogotowiu na jej nadejście.

Borecznik pożera Puszczę Bydgoską

Leśnicy podjęli walkę o ocalenie drzewostanu w Puszczy Bydgoskiej. Tamtejsze sosny zostały zaatakowane przez żarłoczne larwy borecznika. Ogołocają one z igieł każdą napotkaną sosnę.

900 000 km² śniegu i lodu

Kiedy u nas kończy się lato, w Ameryce Południowej kończy się zima. Latynosi w tym roku mają powody do narzekań, bo jest ona wyjątkowo długa. Śnieg i chłód wciąż zalegają górne partie gór, co doskonale uchwycił teleskop zamontowany na satelicie NASA.

Pioruny nie dały spać na Dolnym Śląsku

Ubiegłą noc mieszkańcy Wrocławia i okolic zapamiętają na długo. Burze, które w środę szalały nad Niemcami, w nocy dotarły na Dolny Śląsk i przyniosły ze sobą gwałtowne wyładowania atmosferyczne. "Takiej nawałnicy nie było od kilku lat" - twierdzą zgodnie Reporterzy 24 z Wrocławia i jego okolic, a na dowód przesyłają wykonane przez siebie zdjęcia i filmy.

Wiatr 100 km/h i grad wielkości kurzych jaj

Setki połamanych drzew, zalane domy i piwnice, a także zablokowane drogi i szlaki kolejowe to skutki nagłych burz i ulew, które wystąpiły w nocy ze środy na czwartek na terenie całych Czech. Doszło do kilku wypadków. Nie ma ofiar w ludziach.

Dziwne chmury zawisły nad Warszawą

W środę z zachodu nadciągnęła nad Warszawę burza. Niebo nad stolicą w niektórych miejscach wyglądało wyjątkowo niesamowicie. Niezwykłe chmury i przejście burzowego frontu nad miastem i jego okolicami śledzili Reporterzy 24.