Najnowsze

Najnowsze

Bud urósł w siłę. Zmierza do wybrzeży Meksyku

Do wybrzeży Meksyku zbliża się pierwszy w tym sezonie huragan na Oceanie Spokojnym. W międzyczasie znacznie się wzmocnił. Bud - bo tak nazwano zjawisko - otrzymał trzecią kategorię w skali Saffira-Simpsona.

Słońce może oślepiać kierowców

Układ wysokiego ciśnienia, który będzie kształtował pogodę w Polsce, oznacza jedno - dużo słońca, które chwilami może oślepiać kierowców. Bądźcie na to przygotowani.

W piątek na Mazurach złapiecie wiatr w żagle

Żeglującym po wodach północnego wschodu w piątek nie zabraknie powodów do zadowolenia. Choć temperatura powietrza nigdzie nie sięgnie 20 st. Celsjusza, będzie bardzo słonecznie. Z południowego zachodu powieje wiatr o prędkości, którą na pewno docenią krajowi wodniacy.

Sosna zmorą uczulonych

W piątek and Polską zaświeci słońce, a to dla alergików oznacza jedno - powietrze gęste od zarodników i pyłków, przez które będzie ciężko oddychać. Szczególnie uciążliwe okażą się grzyby mikroskopowe cladosporium oraz sosna.

Niewiarygodna superkomórka nad Teksasem

Monstrualna superkomórka burzowa rozwinęła się w poniedziałek nad jednym z teksańskich miast. Przyniosła ze sobą opady gradu o średnicy piłki golfowej oraz tornado. Zobacz zapierające dech w piersiach nagranie.

800 delfinów padło bez ludzkiej ingerencji

- Przyczyna śmierci 800 delfinów, które w ciągu ostatnich miesięcy znajdowano na plażach jest prawdopodobnie naturalna - poinformowali w środę przedstawiciele peruwiańskiego rządu. Władze podtrzymały także, że powodem, dla którego w tym samym czasie padło 1200 pelikanów, było wygłodzenie.

Cyklony już tańczą na oceanach. Jaki będzie ten sezon?

Na Pacyfiku rozpoczyna się sezon huraganów. Na Atlantyku jeszcze nic groźnego się nie wykluło, ale oczy meteorologów z amerykańskiego Narodowego Centrum Huraganów są mocno wpatrzone w ciepłe wody wokół Wysp Zielonego Przylądka, uważane za kolebkę huraganów.

Komórki skóry zamienili w część serca

Badaczom z Hajfy udało się przekształcić komórki skóry w takie, z których zbudowane jest serce. Naukowcy mają nadzieję, że w przyszłości pomoże to pacjentom po ciężkim zawale.

Katastrofa nuklearna co 10 lat?

Europa Zachodnia ma najwyższe na świecie ryzyko radioaktywnego skażenia na skutek poważnej awarii reaktorów jądrowych - twierdzą naukowcy z Moguncji. Wyliczyli oni, że do niebezpiecznych dla życia i zdrowia awarii reaktorów może dochodzić nawet raz na 10 lat, a radioaktywne cząstki będą rozprzestrzeniać się poza granice kraju, w którym doszło do katastrofy.

"Smok" przemknie obok kosmonautów

Jest coraz bliżej celu! Pierwszy prywatny statek kosmiczny Dragon przeleci dziś obok Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, do której zacumuje w piątek, po trzech dniach lotu. Nad przebiegiem operacji czuwają eksperci z NASA i ekipa Space-X, producenta "Smoka".

Sposób na drogie paliwo? Twardsze drogi

O dobrych nawierzchniach marzą wszyscy kierowcy. Teraz wsparli ich amerykańscy naukowcy, którzy przekonują, że użycie twardszych i sztywniejszych materiałów do budowy dróg oznacza oszczędność paliwa i mniejszą emisję spalin. Poprawa jakości nawierzchni według ich wskazówek to w perspektywie zysk dla środowiska, ale także dla naszych portfeli.

Idzie lato, czas na bikini!

Już za chwilę, już za momencik lato! A jak lato to plaża i... bikini! W ramach inspiracji przed wakacyjnymi zakupami, prezentujemy kąpielowe hity sezonu 2012. Przedstawili je projektanci z całego świata w miejscu, w którym plaże i dziewczyny podobno są najpiękniejsze - Rio de Janeiro.

Ziemia drży już piąty dzień. Duże straty we Włoszech

W północnych Włoszech znów mocno zatrzęsła się ziemia. W nocy ze środy na czwartek odnotowano wstrząsy wtórne o sile 4,3 st. R. Mieszkańcy regionu od kilku nocy śpią na ulicach bojąc się o swoje życie. Dotychczasowe straty po niedzielnym trzęsieniem ziemi władze szacują na co najmniej 250 mln euro.

Rzeź słoni trwa na granicy parku narodowego

Około 5 tysięcy słoni zabili w ciągu ostatnich 5 lat kłusownicy w otulinie Parku Narodowego Nouabale Ndoki w Republice Konga - alarmuje organizacja ochrony przyrody Wildlife Conservation Society. Problem jest globalny - 2011 rok został uznany za najbardziej krwawy od czasu wprowadzenia zakazu handlu kością słoniową.

Zabytkowa fabryka przejechała 60 metrów

Dwudniowa podróż 122-letniej szwajcarskiej fabryki dobiegła końca. W środę ważący 6200 ton zabytek, jeden z symboli Zurychu, znalazł się w miejscu, do którego miał trafić - na teren położony 60 m na zachód od swojej dotychczasowej lokalizacji. Fabrykę uratowano w ten sposób przed rozbiórką.

Tornado prawie zatańczyło na ich weselu

Takiego gościa na ceremonii swoich zaślubin para z miasteczka w amerykańskim stanie Kansas się nie spodziewała. Mało brakowało, żeby na ich weselu zatańczyło... tornado.

Na południu lepiej uważać za kółkiem

W czwartek pogoda może utrudnić jazdę jedynie na południu kraju. W tym rejonie będzie padać, możliwe są także burze. Na pozostałym obszarze kraju kierowcy mogą liczyć na dobre warunki drogowe.

Burze ucichły. Może zagrzmieć nocą

Po godz. 21.00 burze, które szalały nad Polską wygasły. Nie warto jednak za nadto przywiązywać się do takiego stanu rzeczy, może się bowiem okazać, że to nic innego jak... cisza przed burzą.

Sosna męczy alergików

Kwitnące sosny przypuściły atak i nie dadzą spokojnie odetchnąć alergikom. We znaki wciąż dają się także zarodniki grzybów mikroskopowych i pyłki dębu. W ciepłe i suche dni lepiej nie wychodzić z domu bez inhalatorów.

Trudna noc dla kierowców. Popada, powieje i zagrzmi

Ci którzy tej nocy wybierają się w podróż, powinni przygotować się na gorsze warunki drogowe. W większości kraju jazdę będą utrudniać przelotne deszcze i burze z porywistym wiatrem. Na suche drogi spokojną noc kierowcy mogą liczyć tylko na północnym wschodzie kraju.

Będą tropić Yeti w DNA

Yeti, Wielka Stopa, Sasquatch - o ogromnej, włochatej, człekokształtnej istocie słyszeli prawie wszyscy. Są też tacy, którzy rzekomo widzieli legendarnego humanoida w Himalajach, Górach Skalistych czy na Kaukazie. Odpowiedzi na pytanie, czy nieuchwytny olbrzym istniał naprawdę, naukowcy chcą szukać w genach.

Koniec zimy w Tatrach. Ratownicy wydali ostatni komunikat lawinowy

W środę ratownicy Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego po raz ostatni w tym sezonie wydali komunikat lawinowy. Nie oznacza to jednak, że na szlakach zapanowało już lato. Turyści wciąż mogą napotkać mocno zaśnieżone stoki wymagające dobrego przygotowania, odpowiedniego sprzętu i dużej ostrożności.

Piasek dla Krakowa od przedszkolaków ze Świnoujścia

Piaskownice krakowskich dzieci wypełni 1,5 tony piasku z... nadmorskiego Świnoujścia. Zebrany w ciągu dnia przez dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 3 "Pod żaglami" piasek już w środę wieczorem trafi drogą lotniczą do stolicy Małopolski.