Najnowsze

Najnowsze

Chłód znad Skandynawii zrujnuje nam święta

Polską pogodę psuje obecnie zimne powietrze, które napływa nad nasz kraj znad Litwy. Po nim miało być słonecznie aż do Wielkanocy. Niestety na pogodowej mapie pojawił się kolejny skandynawski niż, który zrujnuje nam święta - będzie zimno i deszczowo, a nawet może spaść śnieg.

Roboty wrażliwe jak ludzie. "To jak Święty Graal w robotyce"

Prędzej czy później roboty będą miały zdolność odczuwania. Okazuje się, że są substancje żelowe, które podobnie jak ludzka skóra, przewodzą bodźce. Pokrycie nimi sztucznych organizmów może sprawić, że zaczną odczuwać - uważają amerykańscy, którzy prowadzą badania nad żelem Biełousowa-Żabotyńskiego.

Poleciały głowy za neutrina szybsze od światła

Odpowiedzialny za przeprowadzenie jednego z najdroższych eksperymentów świata – Antonio Ereditato z CERN, zwolnił się ze stanowiska. Naukowiec przewodził projektowi OPERA, którego rezultaty podważały teorię względności Einsteina. 15 tysięcy prób wykazało, że neutrina były szybsze od światła - okazało się, że przez luźny kabel.

Zespół przesiadywania w domu atakuje brytyjskie dzieci

- Brytyjskie dzieci tracą kontakt z przyrodą, a to odbija się na ich zdrowiu i nauce - alarmuje raport The National Trust. Na Wyspach coraz powszechniejsze staje się NDD, zaburzenie polegające na ciągłym przesiadywaniu w domu.

Zasypało Zakopane. W Tatrach przybywa śniegu

Na Podhale wróciła zima. W nocy z czwartku na piątek w Zakopanem spadło blisko 20 cm śniegu. Na drogi południowej Małopolski wyjechały pługopiaskarki. W Tatrach ogłoszono drugi stopień zagrożenia lawinowego.

Dzieci w byłej brytyjskiej kolonii nie chcą być trute

Dzeci ze Szkoły im. Kennedy'ego zorganizowały wielką manifestację w proteście przeciwko zanieczyszczeniu powietrza, które w Hongkongu wielokrotnie przekracza wszelkie normy i stało się wielkim problemem społecznym. Mnóstwo mieszkańców wyjeżdża bowiem na stałe z miasta ze względów zdrowotnych, i są to na ogół ludzie wykształceni i bogaci.

Ornitolodzy nie w terenie, a przed komputerami...

Ornitolodzy z całego świata w ostatnich dniach spędzają więcej czasu przed komputerem niż w terenie. Dlaczego? Władze jednego z amerykańskich parków stanowych zainstalowały kamery nieopodal gniazda rodziny bielików, która powiększyła się o dwoje piskląt.

Miliard gwiazd w zasięgu jednego kliknięcia

Miliard gwiazd w zasięgu wzroku. To możliwe dzięki kolosalnej pracy wykonanej przez naukowców z Edynburga. Na skutek zastosowania teleskopów na podczerwień stworzyli rzeczywisty obraz Drogi Mlecznej i udostępnili go Internautom. Teraz każdy może podejrzeć dowolny fragment tej galaktyki.

Gęste, puchate, rogate, a z nich non stop deszcz

Do tak zachmurzonego nieba w najbliższym czasie będziemy musieli się przyzwyczaić. Od wieczora mamy do czynienia z załamaniem pogody, które potrwa kilka dni. Polska jest pod wpływem niżu i znalazła się w zasięgu wilgotnego frontu atmosferycznego. Deszczowe chmury uchwycili niezastąpieni Reporterzy24.

Zimny front wkroczył do Polski

Niestety piątek to ostatni w najbliższym czasie dzień, w którym najwyższe temperatury będą dwucyfrowe. Za chłodnym frontem atmosferycznym, który wkroczył do Polski, nadciągnie bardzo zimne powietrze! Ponadto na północnym zachodzie kraju spadnie deszcz ze śniegiem.

Kaczki na drzewie mają się ku sobie?

Czas na zaloty czy zakładanie rodziny? Parę kaczek podejrzał Reporter 24, Janusz 771. Ptaki przesiadywały na drzewie i, zdaniem naszego internauty, zalecały się do siebie.

Nawet w Alpach załamanie pogody

Pogorszenie pogody nie ominie nawet słonecznych Alp. Synoptycy zapowiadają tam opady deszczu i pochmurne niebo w większości kurortów narciarskich.

Na stokach śnieg, deszcz i trochę słońca

W piątek w górach trudne warunki atmosferyczne. Narciarzom dokuczać będą opady deszczu i śniegu. Niebo nad większością stoków będzie pochmurne, tylko lokalnie wystąpią przejaśnienia. Temperatura od -1 do +12 st. C.

Deszcz na ratunek alergikom

Wilgoć, która wraz z frontem atmosferycznym nadciągnie nad Polskę, przyniesie w piątek alergikom znacząca ulgę. Pyłków w powietrzu będzie zdecydowanie mniej.

Facebook chce ratować przed trzęsieniami ziemi

Twórca Facebooka Mark Zuckerberg planuje uruchomienie aplikacji pomagającej w wypadkach katastrof naturalnych - takich jak potężne trzęsienie ziemi w Japonii sprzed roku. Szef największego na świecie serwisu społecznościowego mówił o niej podczas spotkania z premierem Japonii Yoshihiko Nodą. Testy nowego narzędzia internetowego już trwają.

372 tysiące strażaków walczyło ze skutkami ludzkiej bezmyślności

Ponad 372 tys. strażaków walczyło w marcu z pożarami traw i nieużytków, dwóch z nich straciło życie. Według szacunków Ministerstwa Spraw Wewnętrznych 94 proc. z nich powstało z winy człowieka. - Strażacy mogą być w tym czasie potrzebni w innym miejscu - apelował dzisiaj wiceminister Stanisław Rakoczy.

Wyspa, z której ludzi wypłoszył wulkan

Na południowo-zachodnim Pacyfiku leży wyspa, na której od ponad 30 lat nikt nie mieszka. Lokalna społeczność musiała ją opuścić z powodu gigantycznej erupcji jednego z dwóch miejscowych wulkanów. Wulkan wciąż jest aktywny i wysyła wysoko w atmosferę kłęby pary.

Kometa dała życie Ziemi? "Teoria wydaje się być prawdziwa"

Teoria, że życie na Ziemi powstało w wyniku tzw. wielkiego bombardowania wydaje się być jak najbardziej prawdziwa - uważają naukowcy NASA. Do takich wniosków doszli po tym, jak odtworzyli uderzenie komety w Niebieską Planetę, do którego doszło prawie 4 mld lat temu.

Zbudują wielkie "ucho" do słuchania kosmosu

W ciągu nadchodzącej dekady ludzkość ma się dorobić nowego wielkiego "ucha", którym będzie mogła lepiej się wsłuchać w dźwięki kosmosu. Prace koncepcyjne nad SKA Telescope już trwają.

Zapasy dotarły do ISS. Udane cumowanie 22-tonowego kolosa

Bezzałogowy europejski statek zaopatrzeniowy z prawie siedmioma tonami ładunku w środę zacumował do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Operacja dokowania 22-tonowego pojazdu przebiegła automatycznie i nie wymagała żadnej interwencji astronautów przebywających na pokładzie ISS.