Najnowsze

Najnowsze

Wleciał do elektrowni i zrzucił bomby dymne

Działacz Greenpeace'u wleciał w środę rano na paralotni na teren francuskiej elektrowni atomowej w regionie Bugey na środkowym wschodzie kraju. Tą akcją chciał zwrócić uwagę kandydatów we francuskich wyborach prezydenckich na zagrożenia związane z energetyka atomową. Według ekologów udany "nalot" pokazał, że francuskie instalacje nuklearne nie są zabezpieczone przed atakiem lotniczym.

Bez grilla i ze śniegiem - majówka polarna

Opady śniegu i 5 stopni mrozu - tak wyglądają pierwsze dni maja na Spitsbergenie. Badacze z Polskiej Stacji Polarnej Hornsund deklarują jednak, że za upałami nikt z nich nie tęskni. Święto Pracy spędzili pracowicie - sondując fiord, nawet bez przerwy na obiad.

Rekordowe temperatury rozgrzały Budapeszt

Parasole, lody, woda z fontanny - w Budapeszcie w ostatnich dniach szukano różnych sposobów na ochłodę. Gorące słońce podniosło temperatury na Węgrzech do rekordowych jak na tę porę roku wartości. To efekt mas zwrotnikowego powietrza, które kształtowało pogodę w całej środkowo-wschodniej części Europy.

Pioruny i ulewy na zachodzie kraju. "Tylko na to czekałem"

We wtorek po południu zachodnia Polska odczuła skutki frontu atmosferycznego. Na niebie pojawiły się ciemne chmury i błyskawice, padał ulewny deszcz. Gwałtowne zjawiska rejestrowali internauci. "Tylko na to czekałem" - napisał jeden z nich.

Trudne popołudnie dla kierowców

W środę podróż lepiej zaplanować na pierwszą część dnia. Po południu w większości kraju jazdę będą utrudniać deszcze i burze z silnym wiatrem. Pogodne niebo i dobre warunki drogowe utrzymają się tylko na północy.

Na jeziorach słonecznie i ciepło

Wypoczywający nad jeziorami w północno-wschodniej Polsce mogą liczyć na sprzyjającą pogodę. Będzie słonecznie i ciepło - do 25 st. C. Temperatura wody wyniesie 16-18 st. Będzie lekko wiać z południowego zachodu.

Zorze, dziesiątki piorunów i kometa. Ziemia z wyjątkowej perspektywy

Astronauci z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej znów dzielą się z nami wrażeniami z orbity. Tym razem na filmie z ich przelotu dookoła Ziemi oprócz rozświetlonych metropolii możemy oglądać zieloną poświatę zorzy polarnej i niesamowitą burzową strefę rozświetlaną błyskawicami. NASA zadbała, żeby wrażeniom wzrokowym towarzyszyła budująca niezwykły klimat muzyka.

Polacy czasu wolnego mają mało. Spędzają go i tak z pilotem w ręku

Przeciętny Polak ma średnio 4 godziny i 39 minut wolnego czasu w ciągu doby - wynika z raportu CBOS. Głównie wykorzystuje go na oglądanie telewizji, a chciałby jeździć na wycieczki i uczestniczyć w wydarzeniach kulturalnych. Badania pokazują też, że najmniej czasu na odpoczynek mają kobiety w wieku 25-44 lata, a najwięcej mężczyźni emeryci.

Umierająca gwiazda chowa się w kokonie

Wielowarstwowy mglisty kokon przypominający cebulę i przeświecające przez niego promienie - taki piękny widok oznacza jeden z ostatnich etapów życia gwiazdy. Mgławica protoplanetarna to trudne do zaobserwowania, a tym samym wciąż dość tajemnicze zjawisko kosmiczne. Dzięki teleskopowi Hubble'a możemy je obserwować na przykładzie Egg Nebula (Mgławicy Jajko).

Oskary światowej kuchni rozdane. Kopenhaga znowu najlepsza

Do Londynu zjechało 50 restauratorów z całego świata by odebrać kuchennego Oskara, czyli znaleźć się na szczycie rankingu 50 najsmaczniejszych miejsc globu. Pierwszą spośród najlepszych już po raz trzeci z rzędu okazała się kopenhaska restauracja Noma.

Nad Belgią zawisły chmury jak wymiona

Na belgijskim niebie pojawiły się wymiona. Charakterystyczne dla... tej pory roku. Kto regularnie czyta nas serwis bez problemu odgadnie, że to co widać na zdjęciu to zjawisko mamma. Niewtajemniczonym wyjaśniamy poniżej.

Psy poznają uroki letniego plażowania

Aportowanie w pełnym słońcu, podczas gdy w uszach szumią morskie fale - m.in. takiej przyjemności będą mogły tego lata oddawać się gdyńskie psy. 1 maja władze miasta otworzyły dla nich 100-metrowy odcinek piaszczystej plaży. W Polsce to rzadkość.

Bielik-celebryta ujrzał światło dzienne. Orzeł i Reszka rodzicami

Co najmniej jedno pisklę bielika z dwóch, na których narodziny wielu z nas czekało przed ekranami swoich komputerów, przyszło na świat. Orzeł i Reszka, para bielików spod Kutna, została rodzicami - prawdopodobnie pomiędzy 26-27 kwietnia. Wtedy to internauci śledzący transmisję online zauważyli zmianę w zachowaniu ptaków.

Najmokrzejszy kwiecień od 102 lat. Alarm pogodowy w 186 miejscach

Od 102 lat w Wielkiej Brytanii nie było mokrzejszego kwietnia. Woda, która zalewa przede wszystkim Anglię i Walię, jest bardzo niebezpieczna - w niedzielę pozbawiła życia mężczyznę i jego psa. Ponieważ warunki atmosferyczne się nie poprawią, na wtorek meteorolodzy z Met Office ogłosili alarmy pogodowe w 186 miejscach.

Nowe WTC najwyższe, ale z haczykiem

Drapacz chmur One WTC przejął w poniedziałek palmę pierwszeństwa wśród wieżowców Nowego Jorku. Empire State Building nie składa jednak broni - licząc jego wysokość z iglicą, to on wciąż góruje już nad Manhattanem. Ten stan nie zmieni się do czasu postawienia iglicy na szczycie nowego WTC. Jego budowę dokumentuje Reporter 24 Piotr Sobilo.

Ile pogodnych dni jeszcze przed nami?

Pogoda w szczególnie popularnych polskich kurortach, aż do końca długiego weekendu, będzie bardzo zmienna. Spodziewamy się i słońca, i burz, i przelotnego deszczu. Sprawdźcie prognozę pogody, jeśli zaplanowaliście urlop nad Bałtykiem, w górach czy na Mazurach.

Harley na japońskich blachach dopłynął do Kanady

Zardzewiały motor Harley Davidson z japońską tablicą rejestracyjną został przypadkowo odkryty na plaży u wybrzeży Kolumbii Brytyjskiej. Podejrzewa się, że na kanadyjskie piaski przyniosły go wody Pacyfiku po tym, jak 14 miesięcy temu fale tsunami odebrały go właścicielowi.

Czerwony, biały, błękitny - trzy kolory na niebie

Bliskie spotkanie Księżyca, Marsa i Regulusa już za nami. Te ciała niebieskie zaświeciły nocą w trzech kolorach. Niektórzy z Was zwrócili swoje oczy i obiektywy aparatów w ich stronę, co zaowocowało interesującymi zdjęciami.

Dokuczy to, czego nie widać

Z pierwszym dniem maja dokuczliwe zrobią się zarodki grzybów mikroskopowych. Alergików męczyć będzie też pyląca brzoza, dąb i jesion. Synoptycy nie zapowiadają deszczowej aury, dlatego bez leków przeciwalergicznych na piknik ani rusz!

Jeszcze mamy lato. Poza gorącem - burze

I znów spodziewamy się temperatury rzędu 30 st. Celsjusza - przede wszystkim w województwach południowych. Nie wszędzie będzie jednak gorąco. W Zatoce Gdańskiej będzie zaledwie 17 st. C w najcieplejszym momencie dnia. Uwaga na burze! Te mogą się pojawić na dużym obszarze kraju.