Najnowsze

Najnowsze

Kaszmir stał się bogatszy, o wulkan

Eksperci z Uniwersytetu AJK w Pakistanie odkryli we wtorek nowy wulkan i nowy uskok tektoniczny w Dolinie Leepa, niedaleko Kaisarkote w rejonie Karnah.

Piątek: możliwe trąby powietrzne

W piątek pogoda pogorszy się prawie w całym kraju. Mieszkańcy m.in. Polski północnej i centralnej doświadczą gwałtownych zjawisk atmosferycznych, synoptycy nie wykluczają gradu i trąb powietrznych.

Silne wstrząsy niedaleko Fukushimy

Do podziemnych wstrząsów o sile 6,8 w skali Richtera doszło u północno-wschodnich wybrzeży Japonii w regionie prefektury Fukushima - poinformowały miejscowe służby meteorologiczne. Wydały one też ostrzeżenie przed falą tsunami, która mogła sięgać 50 cm, ale po 40 minutach je odwołały. Ostrzeżenie obejmowało prefektury Fukushima i Miyagi.

Posłuchaj, jak brzmią spadające gwiazdy

W Polsce 12 sierpnia można było obejrzeć największy rój Perseidów. Niestety pogoda nie dopisała, więc nie wszyscy amatorzy astronomii i pięknych widoków mogli zobaczyć "spadające gwiazdy". Dzięki US Air Force możemy za to usłyszeć, jak niesamowicie brzmią.

Burzowe piekło nad Beneluksem. Nie żyje pięć osób

Niż i front atmosferyczny, które w piątek przyniosą nad Polskę burze, w czwartek po południu rozszalały się nad Beneluksem. Na niebie rozpętało się tam prawdziwe piekło. Podczas festiwalu muzycznego Pukkelpop w belgijskim Hasselt, zginęło pięć osób, a 71 zostało rannych, w tym 11 ciężko.

Europa pod ciemnymi chmurami

W czwartek mieszkańcy krajów Beneluksu i Niemiec zmagali się z bardzo intensywnymi wyładowaniami atmosferycznymi, które spowodował front atmosferyczny przesuwający się nad Polskę. Zobacz, jak wyglądało niebo podczas jego przejścia.

Nad Bałtykiem będą szalały burze

W piątek wilki morskie raczej sobie nie popływają. W Polsce tylko jeden akwen, a mianowicie Jezioro Solińskie, będzie wolny od wyładowań atmosferycznych. Na pełnym morzu wietrznie, miejscami spodziewamy się nawet sztormów.

Odradzamy plażowanie. Nad morzem zagrzmi

Dla tych, którzy spędzają wakacje nad polskim morzem lub jeziorami, nie mamy najlepszych wiadomości. W piątek na ich głowy spadnie sporo deszczu. Niewykluczone, że pojawią się i burze. W większości europejskich i światowych kurortów pogoda dopisze turystom.

Hindusi czczą boginię węży

W Indiach trwa właśnie Manasa Mangal - święto obchodzone co roku 18 sierpnia ku czci Manasy, bogini węży, trucizny, a także płodności i pomyślności. Zobaczcie, jak obchodzą je Hindusi w Kalkucie.

Niż z frontem opanują Polskę

W ciągu najbliższej doby niż znad Morza Północnego przesunie się nad środkowy Bałtyk i prawie cała Polska znajdzie się w jego zasięgu.

Reporter 24 i król norweskich fiordów

Reporter 24 adam_24p po raz kolejny postanowił podzielić się z nami zdjęciami, które udało mu się zrobić podczas swojej wyprawy do Norwegii. Po największym lodowcu kontynentalnej Europy Jostedalsbreen, przyszedł czas na symbol Norwegii - fiord Sogne.

Więźniowie posprzątają mazowieckie lasy

Przez cztery kolejne lata więźniowie będą sprzątać lasy Mazowieckiego Zespołu Parków Krajobrazowych. W czwartek przedstawiciele zarządu województwa, zespołu parków oraz Służb Więziennych podpisali porozumienie.

W Irlandii najzimniejsze lato od 25 lat

Tegoroczne lato nie jest zbyt łaskawe dla Polski. Jest zimno, mokro i mało słonecznie. Okazuje się jednak, że w jeszcze gorszej sytuacji znalazła się Irlandia. Najprawdopodobniej panuje tam najzimniejsze lato od 25 lat.

Pogoda kibicuje w walce o Ligę Europejską

W czwartek popołudniu Legia Warszawa i Śląsk Wrocław rozpoczną u siebie ostatni etap walki o fazę grupową Ligi Europejskiej. W pierwszym meczu 4. rundy eliminacji warszawski zespół zagra z faworyzowanym Spartakiem Moskwa. Piłkarzy z Wrocławia czeka zaś starcie z Rapidem Bukareszt. Na szczęście, podczas tych dwóch ważnych meczów, pogoda dopisze piłkarzom.

Słaby wyż zapewnia nam ładną pogodę

Wyspy Brytyjskie, Bałkany, Półwysep Apeniński oraz Europę Centralną obejmują wyże. Nad pozostałą częścią kontynentu europejskiego zalegają układy niżowe.

Morze tego lata puste i zimne

W tym roku pogoda nad morzem nas nie rozpieszczała. Puste plaże, zimna woda i często deszczowe dni nie zachęcały do wizyt nad Bałtykiem. Jeszcze kilka dni temu, zanim do Polski przyszedł cieplejszy front, nasze polskie morze wyglądało po prostu smutno.

Krakowem rządzić będzie polski folk

W piątek w Krakowie ruszają Międzynarodowe Targi Sztuki Ludowej. Impreza, odbywająca się na Rynku Głównym, przyciąga co roku rzesze miłośników. Jeśli więc nie macie planów na weekend, może warto pomyśleć o wycieczce do stolicy Małopolski.

Dniepr w kosmosie. Ma dostarczyć mikrosatelity

W środę wystartowała rakieta Dniepr z siedmioma mini- i mikrosatelitami. Wśród wystrzelonych w kosmos satelitów znajdują się dwa nigeryjskie satelity obserwacyjne. Mają one pomóc w monitorowaniu pogody.

Polskie plaże będą ścigać się z Sycylią

Przyzwyczailiśmy się już do tego, że na południu Europy lato jest wyjątkowo słoneczne i ciepłe. Jednak także turyści wypoczywający w Polsce będą mogli liczyć w czwartek na słoneczną, ciepłą pogodę. Przygotujmy więc już dziś parasol plażowy i kostium kąpielowy.

400 tys. dzieci skazanych na śmierć głodową

W Somalii ponad 400 tysięcy dzieci może umrzeć śmiercią głodową, jeśli świat nie przyjdzie z pomocą. Organizacje humanitarne biją na alarm. Nie widziano takiej niszczycielskiej suszy w Somalii, Etiopii i w Kenii od dziesięcioleci.

Balonem niemal w kosmos

"Bloon" to nazwa pierwszego balonu, który będzie oferować komercyjne loty w wyższe partie atmosfery. Balon ma być ekologiczną alternatywą dla samolotów oferujących te same atrakcje. Barcelońska firma Zero2infinity zapewnia, że "pozaziemska" podróż będzie dostępna dla każdego, kto zapłaci 110 tys. euro.

"Szanujmy bardziej przyrodę"

17 sierpnia - data jak wiele innych. Dla jednych ważna, dla drugich nieistotna. A jednak wielce symboliczna, bo uważana za dzień narodzin polskiego Internetu.

Rój os zabił kobietę

W niedzielne popołudnie w Galleywood w Essex rój os zaatakował dwie osoby. Starsza kobieta nie żyje.