Najnowsze

Najnowsze

Wybuchy na Słońcu szkodliwe dla serca?

Nie było ich słychać ani widać, ale już dziś możemy negatywnie je odczuć. Mowa o wielkich wybuchach na Słońcu, jakie miały miejsce w ostatnich dniach. Naukowcy twierdzą, że mogą źle wpływać na nasze zdrowie, a w szczególności na serce.

Piaskowy wir na Półwyspie Arabskim

Półprzejrzyste wiry na tle obszarów w spokojnym beżowym kolorze wyglądają jak namalowane energicznymi pociągnięciami pędzla. Przylegają do nich białe strzępiaste linie, odcinające się od ciemnego granatu. To nie dzieło malarskie, tylko... satelitarne zdjęcie burzy piaskowej.

Deszcze zalewają wybrzeże Ekwadoru

Powodzie nękające wybrzeże Ekwadoru spowodowały śmierć 20 osób; 65 zostało rannych. Setki ludzi muszą opuszczać domy, opady niszczą też uprawy. Meteorolodzy nie mają dobrych wiadomości: ma mocno padać przez kolejne dwa miesiące.

Co się stało z zimą w USA? Niezwykle sucho, ciepło i mało śniegu

Niespotykanie ciepłą zimę mają za sobą Amerykanie. Według meteorologów, byłą ona czwartą najcieplejszą w notowanej historii Stanów Zjednoczonych. Wyższe niż zazwyczaj temperatury dominowały głównie w północnych i wschodnich regionach kraju. Taka pogoda przyczyniła się też do wcześniejszego niż zwykle pojawienia się tornad.

Sydney walczy z wodą. Nie lało tak od 5 lat

Wschodnia Australia nadal pod wodą. Zalane są już rozległe obszary, a wiele miejsc wciąż jest zagrożonych przez wezbrane lokalne rzeki i potoki. Ulewne deszcze dotarły też do Sydney, powodując problemy w ruchu ulicznym i lotniczym.

Mróz, wiatr i "szklane góry" w Bieszczadach

W Bieszczadach można porządnie zmarznąć. W czwartek rano na Połoninie Wetlińskiej było -12 stopni i wiał silny wiatr. W ciągu dnia jednak temperatura wzrasta. Te wahania sprawiają, że bieszczadzkie szczyty zmieniły się w "szklane góry".

Kule nie imają się niedźwiedzi

Naukowcy z Brigham Young University przekonują, że broń palna wcale nie zapewnia ochrony przed niedźwiedziami. Twierdzą, że znacznie skuteczniejszy jest gaz pieprzowy.

72 ofiary Iriny na Madagaskarze

Cyklon Irina oraz towarzyszące mu burze z silnymi opadami spowodowały śmierć 72 osób na Madagaskarze, a 70 tys. pozbawiły domów. Najbardziej ucierpiał południowy wschód wyspy. Oprócz zniszczeń poważnym problemem jest ryzyko utraty plonów ryżu, podstawowego zboża dla mieszkańców.

Deszcz i gołoledź na drogach zachodu

Przed kierowcami poruszającymi się po drogach na zachodzie kraju trudny dzień. Jazdę będzie utrudniać deszcz. Przy obniżaniu temperatury powietrza, na jezdniach może powstać niebezpieczną gołoledź.

Sporo słońca i śnieg w polskich górach. Mokro na zachodzie

W czwartek pogoda będzie sprzyjać narciarzom w Beskidach, Tatrach i Bieszczadach. Na wielu trasach przybędzie świeżego śniegu, ale pokaże się też słońce. W Sudetach śniegowi będzie towarzyszyć deszcz, ale również na tamtejszych stokach utrzymają się dobre warunki.

Znaleźli sposób na pomiar widma antymaterii

Naukowcy z CERN znaleźli sposób na zbadanie ewentualnych różnic między atomami wodoru a ich odpowiednikami złożonymi z antymaterii. Takie porównanie ma pomóc wyjaśnić dlaczego cała antymateria przepadła, a nasz wszechświat jest złożony tylko z materii.

Chmury, śnieg i deszcz w Alpach

W czwartek na alpejskich szlakach nie ma co liczyć na dużo słońca. Rozpogodzenia pojawią się tylko w niektórych ośrodkach francuskich i włoskich. Dominować będą opady śniegu i śniegu z deszczem.

Jest co sprzątać. Pracują służby, mieszkańcy i wolontariusze

Na południowym-wschodzie USA, zdewastowanym przez burze i tornada trwa wielkie sprzątanie. Przy oczyszczaniu najbardziej zniszczonych miejsc pracują służby i setki wolontariuszy. W trudnej sytuacji są ci, którzy nie ubezpieczyli domów. Bez pieniędzy z odszkodowań mogą nie mieć środków nawet na usunięcie gruzów, a tym bardziej na odbudowę.

To Laskorn fikał w foce!

W nocy z wtorku na środę w fokarium prowadzonym w Stacji Morskiej na Helu przyszły na świat dwie foki szare (tak, tak - te, których zdjęcia USG wam niedawno pokazywaliśmy!). Niebawem powinna urodzić jeszcze jedna z samic mieszkających w fokarium.

GJ1214b ma więcej wody niż Ziemia. Nagrzana jest do 232 st. C

Na planecie odległej od Ziemi o 40 lat świetlnych astrofizycy z amerykańskiego Harvard-Smithsonian Center for Astrophysics wykryli wielkie ilości wody. Naukowcy już wcześniej przypuszczali, że na GJ1214b może występować woda, ale dopiero teraz uzyskali całkowitą pewność.

Inwazja nietoperzy. Ponad 250 tys. w jednym mieście

Inwazja setek tysięcy dużych nietoperzy w mieście Katherina w australijskich Terytoriach Północnych. Obecność takiej liczby zwierząt zwiększa zagrożeniem epidemią wścieklizny - oceniło Centrum Kontroli Chorób (CDC) i wydało ostrzeżenie dla mieszkańców miasta.

Przed nami "Pełnia Robaczego Księżyca"

Już w czwartek będzie miała miejsce ostatnia zimowa pełnia Księżyca nazywana przez rdzennych Amerykanów m.in. "Pełnią Robaczego Księżyca". Zapolujcie na nią i podzielcie się z nami zdjęciami. No i koniecznie uważajcie, gdzie stąpacie!

Wyścig o "boską cząstkę". Amerykanie na czele?

Amerykańscy naukowcy twierdzą, że są blisko udowodnienia istnienia bozonu Higgsa, czyli tzw. boskiej cząstki, która ma odpowiadać za to, że pozostałe cząstki w ogóle mają masę. Na rychłe potwierdzenie istnienia "boskiej cząstki" liczą też naukowcy z Europejskiej Organizacji Badań Jądrowych (CERN).

"Titanic" padł ofiarą mocy Księżyca?

Niemal dokładnie w 100 lat po katastrofie transatlantyku powstała przekonująca teoria o okolicznościach jego zatonięcia. - Nadzwyczajne zbliżenie się Księżyca do Ziemi może tłumaczyć, dlaczego na wodach, gdzie zatonął Titanic, znalazło się tak dużo gór lodowych - twierdzi Donald Olson z Texas State University, fizyk który kierował zespołem astronomów badających rolę Księżyca w katastrofie.

Alarm w Płocku odwołany. Lodołamacze pracują

W związku ze spadkiem poziomu Wisły w Płocku odwołano w środę po południu alarm powodziowy. Na terenie tego miasta obowiązuje obecnie stan pogotowia przeciwpowodziowego. Na rzece pracują wciąż lodołamacze, które rozbijają krę lodową.

Wkrótce dzień zrówna się z nocą

Nie trzeba być astronomem, żeby zaobserwować wydłużenie się dnia. Słońce zaczyna wstawać coraz wcześniej, i zachodzi później. Niedługo będziemy mieli do czynienia ze zjawiskiem równonocy wiosennej, po której pora dzienna zacznie dominować w ciągu doby. Zjawisko wydłużania się dnia zaobserwował Reporter 24.

Śnieg i deszcz w Dzień Kobiet. Potem trochę lepiej

W Dzień Kobiet na romantyczny spacer w słońcu będą mogli się wybrać tylko mieszkańcy wschodniej Polski. Na pozostałym obszarze kraju atmosferę tego szczególnego dnia zepsują opady i niskie temperatury. Z biegiem tygodnia nie przestanie padać, jednak temperatura będzie wzrastać - w niedzielę 11 marca sięgnie nawet 11 st. Celsjusza.

Odnaleziono ciało turystki z Krakowa

- Ratownicy Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego odnaleźli w środę ciało poszukiwanej od poniedziałku turystki z Krakowa - poinformował Bartłomiej Stoch-Michna z TOPR. 40-latka prawdopodobnie poślizgnęła się na stromym stoku w Dolinie Jarząbczej w Tatrach Zachodnich.

Na Mazury powróciła zima

Wszyscy z utęsknieniem czekamy na wiosnę, tymczasem zima nie daje o sobie zapomnieć. Na Mazurach spadł właśnie śnieg, co udokumentował Reporter24.

Atak pająków na Wagga Wagga

Australię nawiedziła w ostatnich dniach wielka powódź. Jednym z niecodziennych skutków nadejścia wielkiej wody jest niepowtarzalny widok tysięcy pajęczyn, oplatających domy, krzewy i drzewa. Dlaczego tak się stało?