Najnowsze

Najnowsze

Te wszystkie zdjęcia powstały jednego dnia

"Kwiecień plecień, bo przeplata, trochę zimy, trochę lata" - większość z nas zna to powiedzenie. Jednak nieczęsto zdarza nam się zobaczyć to zjawisko na własne oczy. Uchwycił je na swoich zdjęciach Reporter 24. Wierzcie lub nie - poniższe zdjęcia zostały zrobione tego samego dnia, 1 kwietnia, w Puszczy Piskiej.

Gwiazdy neutronowe posłużą do nawigacji

Gwiazdy neutronowe emitujące promieniowanie elektromagnetyczne będą dla statków kosmicznych tym, czym teraz GPS jest dla samochodów, samolotów i statków. Impulsy z pulsarów pozwolą na prowadzenie dokładnej nawigacji w kosmosie.

Bez parasola nie wychodźcie z domu

2 kwietnia w Polsce będzie rządził układ niskiego ciśnienia znad Łotwy i Estonii. Za jego sprawą będzie mroźno i mokro. Wiatr powieje z prędkością nawet do 70-80 km/h.

Gołoledź i wiatr utrudnią jazdę

Kierowcy, którzy wybierają się w najbliższych godzinach w podróż, powinni zachować szczególną ostrożność - będzie ślisko i wietrznie. Winny jest napływ zimnego powietrza znad Łotwy i Estonii.

Austria, Niemcy: nic, tylko szusować

Austria i Niemcy - to tu najlepiej wybrać się na początku tygodnia na narty. W zimowych kurortach obu krajów pogoda i ilość śniegu w poniedziałek na pewno dopiszą.

Leszczyna niegroźna, olsza i topola pylą mocno

Poniedziałek może okazać się trudny dla uczulonych na pyłki topoli i olszy - tych w powietrzu nie brakuje. Cierpiący na alergię na pyłki cisu odetchną za to z ulgą. Ta roślina będzie dla nich zupełnie niegroźna.

Wielka akcja ratunkowa na Morzu Ochockim

Cały dzień trwała akcja ratowania 650 wędkarzy, dryfujących na krze ponad pół kilometra od brzegu na Morzu Ochockim. Akcję utrudniał silny wiatr i ośmiostopniowy mróz.

Chciałabym, aby moja prognoza się nie sprawdziła!

Opracowałam dziś prognozę długoterminową i ręce załamuję! W świetle dzisiejszych materiałów prognostycznych Święta Wielkanocne będą raczej przypominały Boże Narodzenie, podczas gdy ostania Gwiazdka pogodą była bliższa Zaduszkom. „Koniec świata”, jakby powiedział pan Popiołek z serialu „Dom”. Chociaż jak sięgam pamięcią, śnieg przed Wielkanocą lub w czasie tych Świąt nie należy do rzadkości w naszym kraju!

Ogień pożera prehistoryczny las

Strażacy, wspierani przez samoloty, helikoptery i żołnierzy, próbują ugasić ogień, który trawi jeden z najważniejszych hiszpańskich kompleksów leśnych - Fragas do Eume, istniejący od czasów neolitu.

Najzimniej będzie w Wielką Niedzielę

Wygląda na to, że wielkanocna niedziela będzie najzimniejszym dniem w ciągu nadchodzących 16 dni. W całym kraju temperatura sięgnie maksymalnie 8 st. Celsjusza - prognozują synoptycy. Koniecznie sprawdźcie, kiedy powinno nastąpić ocieplenie.

Dookoła świata na bateriach słonecznych. Pionierski rejs na finiszu

"Planet Solar", największa na świecie jednostka zasilana energią słoneczną, w piątek przepłynął Kanał Sueski. Przed nim już ostatni etap trwającego od półtora roku rejsu dookoła świata. Po dopłynięciu do Monaco będzie pierwszą jednostką zasilaną bateriami słonecznymi, która zdołała okrążyć kulę ziemską.

Ogromne ilości lodu na Zbiorniku Kijowskim

Niemal 920 kilometrów kwadratowych lodu, potem tama, a za nią 5-milionowa aglomeracja. Tak wygląda sytuacja na Zbiorniku Kjiowskim na Ukrainie. W ubiegłym roku kra była tak wielka, że w obawie o konstrukcję tamy ze zbiornika spuszczono ogromne ilości wody. Jak będzie teraz?

Od białego puchu po zawieje i zamiecie.

Choć śnieg pada już trzeci dzień, powrót zimowej aury dla wielu osób wciąż jest szokiem. 1 kwietnia widok białego puchu za oknem dla niektórych był tak zaskakujący, że postanowili go uwiecznić. "Od razu wróciłem do domu po szalik, czapkę i rękawiczki oraz aparat fotograficzny oczywiście" - opowiada na Kontakcie Meteo Fotolimanowa.

Rośnie zagrożenie lawinowe w górach. "Jest pełna zima"

Chociaż w kalendarzu sezon zimowy się skończył, góry rządzą się własnymi prawami. Początek kwietnia witają śniegiem i mrozem. W Tatrach panuje trzeci stopień zagrożenia lawinowego, a ratownicy przypominają, że na wyprawy w takich warunkach mogą sobie pozwolić tylko wprawieni i bardzo dobrze przygotowani turyści. Zagrożenie wzrosło również w Bieszczadach.

Przekąska na Schodach Hiszpańskich? To może słono kosztować

Turyści zwiedzający Rzym będą się musieli dobrze zastanowić, zanim przysiądą podczas zwiedzania, żeby coś na szybko przekąsić. W historycznym centrum Wiecznego Miasta wprowadzono surowy zakaz siadania na placach i jedzenia prowiantu. Ci, którzy go złamią, za "niewłaściwe wykorzystanie zabytków" mogą zapłacić nawet 500 euro.

W górach plucha. Narty tylko dla odważnych

Polskie góry w niedzielę będą zimne, pochmurne i padać ma śnieg lub deszcz. Jedynie w trzech lokalizacjach pogoda ma dopisywać, są to: Magura Małastowska, Ustrzyki Dolne i Zieleniec. Ale tylko w tym ostatnim kurorcie nieba nie będą przysłaniać chmury.

Śnieg jeszcze jest, wysokie temperatury też

W niedzielę niebo na alpejskimi stokami może być pochmurne, a w kilku miejscach może spaść deszcz lub śnieg. Jedno jest pewne, narciarzom szusującym we Włoszech, Francji, Szwajcarii, Austrii zimno nie będzie. W niemieckich kurortach natomiast tak.

Ciemno w polskich miastach. To "Godzina dla Ziemi"

Polska zgasla na chwilę - dokładnie o godz. 20.30. Po co? Nasz kraj razem ze 146 innymi wziął udział w akcji WWF, która ma skłonić nas do refleksji o naszej planecie. "Godzina dla Ziemi" minęła naszą strefę czasową, ale jeszcze trwa.

Olsza największym wrogiem alergików

Stężenie pyłków w Polsce rośnie. Deszcz częściowo niweluje ich wpływ na alergików, ale to przynosi tylko niewielką ulgę. Pylą cis, leszczyna, topola i olsza. Stężenie tego ostatniego drzewa jest w powietrzu obecnie najsilniejsze.

Pogoda w kratkę. Ciekawie nie będzie

Zdążyliśmy już przyzwyczaić się do wiosennego słońca, dlatego nadchodzące zmiany zabolą bardziej. Nie mamy dobrych wiadomości - aura tak, zwariowana przez ostatnie dni, nadal będzie wariować. Czyli przed nami klasyczne pięć dni tzw. pogody w kratkę.

Chińczycy wypuścili ponad 10 tys. aligatorów

Ponad 10 tys. aligatorów wypuścili na wolność pracownicy ośrodka badawczego we wschodniej prowincji Chin, Anhui. Gady zimę spędziły pod opieką zoologów, teraz, wraz z nastaniem ciepłych dni, wracają do swojego środowiska naturalnego.