Najnowsze

Najnowsze

"Nikłe efekty badawcze misji Camerona"

Naukowcy uznali, że zejście Jamesa Camerona na dno Rowu Mariańskiego w batyskafie "Deepsea Challenger" przyniosło nikłe efekty badawcze - poinformował magazyn Technology Review.

Pożar-gigant pustoszy Kolorado

Pożar, błyskawicznie rozprzestrzeniony przez silny wiatr, wybuchł w lasach na zachód od stolicy stanu Kolorado, Denver. W ogniu stanęło 80 hektarów zalesionych terenów sąsiadujących z miastem. Sytuacja jest trudnia, silny wiatr podsyca ogień i roznosi go na dalsze tereny.

Ukwiecone miasto miłości

Wiosna zawitała do miasta miłości. W Paryżu temperatura sięga kilkunastu kresek. Francuzi wyszli na skwery w poszukiwaniu słońca i miłości.

Słońce umili wietrzny dzień

Dzisiaj prawdziwie wiosenna pogoda. Będzie słonecznie i ciepło, nawet do 17 st. C, ale za to powieje dość silny wiatr. Temperatura maksymalna wyniesie od 10 st. C na Podlasiu do 17 st. C na Dolnym Śląsku.

Szał ciał na marcowym niebie

Dziś na niebie istny szał ciał niebieskich. Księżyc spotka się z Jowiszem, Wenus i Plejadą gwiazd. Podgląda ich Reporter 24.

Turystyczny Oskar przyznany. Sprawdź, kto wygrał

Światowa Federacja Dziennikarzy i Pisarzy Turystycznych (FIJET) uznała miasto położone niedaleko Polski za miejsce najciekawsze na świecie z punktu widzenia turystyki. Rocznie odwiedza je milion turystów.

W Alpach ponad 4 metry śniegu i 20 st. C

Warunki narciarskie w Alpach są doskonałe. Miejscami na stokach leży prawie pięć metrów śniegu, a temperatura dochodzi do 20 st. C. Wystarczą gogle i polar, by cieszyć się idealną biała jazdą.

Koniec miesiąca pochmurny, wietrzny i chłodny

Ostatnie dni marca będą bardziej przypominały zimę niż wiosnę. Niebo będzie pochmurne, temperatura umiarkowana, a wiatr silny. W sobotę nie zabraknie opadów śniegu z deszczem i śniegu.

Śnieżne klimaty na przełomie marca i kwietnia

Idzie zimowy weekend. Koniec marca i początek kwietnia to w wielu miejscach śnieżne klimaty. Czy to „prima aprilis” czy „ultimum marzec” niedługo się okaże. Rower na wszelki wypadek wyjąłem.

Cameron wypłynął z Rowu Mariańskiego

Jeden z najsłynniejszych hollywoodzkich reżyserów James Cameron wypłynął na powierzchnię po zejściu na dno Rowu Mariańskiego. Jako pierwszy człowiek w historii podróż do najgłębszego miejsca na Ziemi odbył w pojedynkę. 11 km w głąb morza pokonał w specjalnie zaprojektowanym pojeździe podwodnym "Deepsea Challenger".

Zima wpadnie na weekend. Warszawę pokryje śnieg

Ostatnie dwa ciepłe weekendy rozbudziły oczekiwania na słoneczną pogodę. Te nadzieje rozwiewa meteorolog Artur Chrzanowski, który zapowiada na sobotę i niedzielę ochłodzenie z opadami marznącego deszczu, a nawet śniegu. Na szczęście ma też optymistyczne wieści. - Nadrobimy to w święta - prognozuje.

"Matka natura daje nam to wino". Kwewri na liście UNESCO?

Podobno to oni wynaleźli wino. Wkładali winogrona do amfory - kwewri - i zakopywali w ziemi. Tam owoce fermentowały i później można było pić. Teraz Gruzini chcą wpisać starożytny już proces produkcji tego trunku na listę Lista Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Marcowe Mazury: zima jeszcze nie znikła

W kalendarzu wiosna zagościła już na dobre, a w wielu miejscach Polski coraz więcej widać jej także za oknami. Jednak w niektórych rejonach zima łatwo się nie poddaje. Zdjęcia na Kontakcie Meteo pokazują, że na mazurskich jeziorach trzyma jeszcze warstwa lodu.

Japonia odcięła przedostatni reaktor. Od maja bez energii atomowej

Japonię mogą czekać tego lata niedobory energii. Właśnie został zamknięty jeden z dwóch ostatnich reaktorów, które pozostawały czynne po ograniczeniach spowodowanych przez katastrofę w Fukushimie. W maju odłączona zostanie ostatnia działająca elektrownia. Przedsiębiorcy obawiają się, że przymusowe cięcia zużycia energii narażą ich na poważne straty.

Bieszczady: w górnych partiach nadal zima

Zima w górach jeszcze nie odpuszcza. W poniedziałek rano na Połoninie Wetlińskiej w Bieszczadach było -9 st. C - poinformował ratownik dyżurny bieszczadzkiej grupy GOPR Jarosław Makutynowicz. Powyżej linii lasu wciąż leżał śnieg.

Trzy lata suszy w chińskiej wsi. Teraz woda popłynie kanałem

Wspinaczka, wysadzanie skał, mozolne kopanie - tak przez trzy miesiące pracowali mieszkańcy dotkniętej suszą wioski Pukeying w południowo-zachodnich Chinach. Wysiłek się opłaci - dzięki niemu powstanie kanał doprowadzający do wioski wodę z pobliskiego wodospadu. Do tej pory mieszkańcy musieli ją przynosić sami z miejsca oddalonego o 8 km.

Restauracja nie dla Polaka

Na posiłki w lokalach i usługi hotelowe przeciętna polska rodzina wydaje co miesiąc niespełna 60 zł. To najgorszy wynik w UE - donosi "Dziennik Gazeta Prawna".

Drogi suche, ale uwaga na silny wiatr

W dzień warunki pogodowe w całej Polsce będą sprzyjać kierowcom. Aura nie wpłynie znacząco na jakość ani komfort podróżowania, chociaż w części kraju należy spodziewać się silnych podmuchów wiatru.

Słaby front nad Polską. Od 6 do 14 st. C

Polska znajduje się pod wpływem wyżu "Harry" z centrum nad Morzem Północnym. Nad krajem wolno przemieszcza się słabo aktywny front atmosferyczny związany z niżem znad środkowej Rosji. Od północy napłynęło zimne powietrze znad Skandynawii, jedynie zachodnie krańce kraju znajdują się w cieplejszej masie powietrza z zachodu.

Alpy: deszcz i do 20 st. C

W Alpach zdecydowana zmiana pogody, tam gdzie nie pada, mocno świeci słońce i jest do 20 st. C. W poniedziałek najlepsze warunki do szusowania w Austrii.

Śniegu coraz mniej, ale szusować można

Sezon narciarski w Polsce lada chwila się skończy. Jest jeszcze jednak trochę śniegu na stokach. W poniedziałek większość kurortów narciarskich ma być pochmurna, ale zimno nie będzie.

W Polsce mocno wieje: nawet 75 km/h

- Na północnym wschodzie i wschodzie Polski wieje silny i porywisty północno-zachodni wiatr, osiągający w porywach 70-75 km/h - informuje synoptyk TVN Meteo, Arleta Unton-Pyziołek. Według niej mocno powieje do późnych godzin wieczornych, a także w poniedziałek.

Zwierzęta nie z tego świata. Wymarłe gatunki odsłonięte

Już 200 lat działalności ma za sobą Academy of Natural Sciences przy Drexel University w Filadelfii w USA. Z tej okazji ośrodek naukowy przygotował niebywałe ekspozycje. Gatunki najdziwniejsze, a także takie, które już na Ziemi nie występują, można będzie zobaczyć już od kwietnia. Teraz muzeum udostępniło zdjęcia rzadkich okazów.