Najnowsze

Najnowsze

Tydzień do igrzysk - pogoda wciąż fatalna

Lato szerokim łukiem omija Londyn, a jak zaznaczają meteorolodzy - jeszcze przez jakiś czas nie zawita do stolicy Wielkiej Brytanii. Z najnowszych prognoz wynika, że co najmniej przez kilka dni będzie wietrznie i deszczowo. Niewykluczone jednak, że pogoda poprawi się na otwarcie Igrzysk Olimpijskich.

Golfsztrom prawie jak bozon Higgsa

Rosyjscy naukowcy są przekonani o odkryciu nowej odnogi Golfsztromu. - Nasze odkrycie może nie ma rangi bozonu Higgsa, ale również jest bardzo ważne dla nauki - powiedział Aleksander Frołow, szef rosyjskiego urzędu meteorologicznego.

Tajfun sparaliżował Koreę. Wstrzymane loty, brak prądu

Jedna osoba nie żyje, dziesiątki tysięcy w całym kraju pozbawionych jest prądu. Seul sparaliżowany. To wynik przejścia tajfunu Khanun nad Koreą Południową. Żywioł przyniósł ulewne opady deszczu i huraganowy wiatr uniemożliwiające dotarcie do pracy mieszkańcom północnych prowincji kraju.

Lodowiec ocielił się po raz drugi. Góra jak dwa Manhattany

Po raz drugi w ciągu dwóch lat ocielił się grenlandzki lodowiec Petermann. Oderwana od niego góra lodowa jest dwukrotnie większa od Manhattanu. Przesuwa się wzdłuż fiordu na północno-zachodnim wybrzeżu Grenlandii. Jego trasę śledzi satelita Aqua NASA.

"Climategate" zakończona bez efektów

Policja brytyjska zamknęła dochodzenie w sprawie afery klimatycznej. "Climategate" wybuchła trzy lata temu i dotyczyła kradzieży e-maili z serwerów jednego z uniwersytetów. Z elektronicznej korespondencji naukowców wynikało, że globalne ocieplenie nie postępuje tak szybko, jak o tym informowano.

Wyładowania, grad, a nawet trąba. "Potem letniochłodniej"

"Zanim będzie sierpień, jeszcze chwil parę lipca" - pisze Artur Chrzanowski, synoptyk TVN Meteo. Jego prognoza, choć napisana kwieciście i z przymrużeniem oka, ma też odległe światełko w tunelu: "Od wtorku cieplej i słoneczniej". Nim jednak dotrzemy do wtorku, czeka nas kilka trudnych dni.

Szpon i Lotek już latają. Koniec internetowego fenomenu?

Szpon i Lotek, młode bieliki podglądane na żywo przez tysiące internautów, poczyniły znaczący krok w stronę dorosłości. Udało im się po raz pierwszy opuścić gniazdo. Oznacza to, że niebawem zakończą się transmisje online z ich domu rodzinnego.

Monsunowa powódź zabija w Indiach

Ponad 100 ofiar śmiertelnych ma na swoim koncie powódź nękająca północno-wschodnie Indie. Ponadto żywioł, który jest związany z monsunem, 400 tys. ludzi pozbawił dachu nad głową, a dwa miliony zmusił do ewakuacji.

Burze skupiły się na Dolnym Śląsku

Burze dają znać o sobie mieszkańcom zachodniej Polski. Komórki burzowe przesunęły się w kierunku południowym i można je zaobserwować na Dolnym Śląsku.

"Meteo News": Kominy w zgodzie z ekologią

Wysokie po same niebo kominy wcale nie muszą oznaczać ogromnej ilości zanieczyszczeń emitowanej do atmosfery. Wszystko za sprawą nowoczesnej techniki. O tym jak minimalizowana jest emisja szkodliwych substancji w magazynie "Meteo News".

Saturn jak na dłoni. Najlepsze zdjęcia od lat

Saturn dawno nie prezentował się na zdjęciach tak pięknie, jak teraz. - Po raz pierwszy od dwóch lat mieliśmy naprawdę dobry widok na Saturna i otaczające go pierścienie - przyznają badacze NASA, którzy opublikowali bardzo dokładne zdjęcia gazowego giganta.

Węgorzewo

Węgorzewo to świetne miejsce dla miłośników rekreacji. Miasto i okolice obfitują w liczne szlaki rowerowe i wodne. Położone jest nad jednym z największych polskich jezior - Mamry.

IMGW: "Trąby nie przewidzimy"

Po tym, jak w sobotę 14 lipca trąby powietrzne niespodziewanie nadciągnęły nad pomorskie miejscowości, wiele osób zaczęło się zastanawiać: czy w Polsce istnieje system, który byłby w stanie ostrzec nas przed takimi zjawiskami? Odpowiedzi na to pytanie szuka magazyn "Meteo News".

Sztynort

"Kto ma Sztynort, ten posiada Mazury" - mówił Ignacy Krasicki zauroczony tym miejscem od czasu swojej pierwszej wizyty. Miejscowość leży nad niewielkim Jeziorem Sztynorckim rozlewającym się po lądzie wciśniętym między trzy jeziora: Dargin, Kirsajty i Mamry.

Ruciane-Nida

Ruciane-Nida turystycznie rozkwita od XIX w., kiedy to uruchomiono szlak wodny prowadzący z Giżycka do Mikołajek i Pisza.

Pisz

Pisz nazywany jest bramą Mazur. Leży w południowo-wschodniej części Krainy Wielkich Jezior nad jeziorem Roś i wypływającą z niego rzeką Pisą. Miasto otacza Puszcza Piska, dawne siedlisko żubrów.

Szykujcie już litanię życzeń. Spadnie deszcz gwiazd

Jeśli chcecie pomóc szczęściu, obserwujcie uważnie niebo. - Właśnie uaktywnił się rój Perseidów - informuje dr hab. Arkadiusz Olech z Centrum Astronomicznego PAN w Warszawie. Co noc do końca sierpnia może "spaść" nawet kilkadziesiąt gwiazd.

Olsztyn

Olsztyn jest "naj". To największe i najważniejsze miasto na Mazurach - stolica woj. warmińsko-mazurskiego. Skupia największą liczbę mieszkańców w regionie- ponad 176 tys.

Olecko

Olecko charakteryzuje się ciekawym ukształtowaniem terenu, na który miały wpływ zlodowacenia. Są tam liczne pagórki, sięgające maksymalnie 220 m n.p.m. i doliny, dzięki którym to mazurskie miasto może się pochwalić niepowtarzalnym krajobrazem.

Mrągowo

Mrągowo to najbardziej amerykańskie miasto w Polsce, a to za sprawą Pikniku Country, który odbywa się tam rokrocznie na przełomie lipca i sierpnia.

7 minut strachu w oczach NASA. "Curiosity" będzie lądował

"Siedem minut strachu" spędza sen specjalistom z NASA zaangażowanym w projekt "Curiosity" (ciekawość). Właśnie przez ten czas, pędzący na rakiecie Atlas 5 w kierunku Marsa badawczy łazik o tej samej nazwie, musi oddzielić się od pojazdu kosmicznego i wytracić prędkość tak, by bezpiecznie i w całości wylądować na powierzchni Czerwonej Planety.

Deszcz i burze na drogach całego kraju

Kierowcy podróżujący po drogach całej Polski powinni uważać na śliskie jezdnie. Spowoduje je padający od rana deszcz, który przyniosą fronty atmosferyczne. Za ich sprawą biomet będzie niekorzystny, utrudniający koncentrację za kółkiem. W trasie na pewno przyda się mocna kawa.