Najnowsze

Najnowsze

Omdlewająco rozgrzani włoscy twardziele

Omdlenia z gorąca stały się codziennością w nękanym upałami Wiecznym mieście. Zdarzają się nie tylko Rzymianom i turystom, lecz także pilnującym porządku strażnikom miejskim. Mało kto jest w stanie wytrzymać temperaturę 40 st. Celsjusza w cieniu.

Mróz zabija bezdomnych w Chile

Trwająca na południowej półkuli zima daje się we znaki w Chile. Mrozy doprowadziły do śmierci co najmniej 16 osób. W Santiago władze udostępniają kolejne schronienia dla bezdomnych, którzy najczęściej padają ofiarami zimna. Wielu z nich jednak nocuje na ulicach mimo coraz niższych temperatur.

Maluch nie wytrzymał 2 godzin w 48 st. C

Co najmniej 75 osób zmarło na skutek upałów, jakie w ostatnich dwóch tygodniach opanowały środkowo-wschodnie stany USA. Większość ofiar to osoby starsze, często cierpiące na choroby serca i przewlekłe dolegliwości. Jednak najbardziej wstrząsający okazał się przypadek niemowlęcia zostawionego na dwie godziny w samochodzie rozgrzanym do 48 st. C.

Burze do towarzystwa

Dużą część polskich kierowców czeka trudny, pod względem pogodowym, dzień - na przeważającym obszarze kraju ma padać oraz grzmieć. W porywach burzowych prędkość wiatru może sięgać aż 100 km/h.

40 st. C w Grecji. "Bardzo trudno być tu turystą"

Fala letnich upałów nawiedziła Grecję. We wtorek w niektórych częściach kraju temperatury sięgały powyżej 40 st. C. Ateńczycy wylegli na plaże, a turyści dzielnie stawiali czoła spiekocie, nie chcąc rezygnować ze zwiedzania starożytnych zabytków.

Pod Rzeszowem jak w Toskanii. Enoturystyka na Podkarpaciu kwitnie

Winnice Podkarpacia z roku na rok zdobywają coraz większą popularność. - Około 40 spośród ponad 150 winnic na Podkarpaciu przyjmuje turystów, którzy zwiedzają je, degustując wina - poinformowała we wtorek sekretarz Stowarzyszenia Winiarzy Podkarpacia Ewa Wawro.

W środę słońce muśnie na Mazurach

W środę opaleniznę złapią ci, który wybrali się na Mazury. Tam będzie spokojnie i słonecznie, w przeciwieństwie do kurortów nadmorskich, gdzie synoptycy zapowiadają burze i opady deszczu.

Burze wygasają: grzmi tylko lokalnie

Burze nad Polską powoli wygasają. Wyładowania atmosferyczne utrzymują się jeszcze na Warmii i Mazurach, Lubelszczyźnie, Ziemi Lubuskiej i Podkarpaciu. Są to burze o natężeniu słabym i umiarkowany, lokalnie intensywnym.

Kolejny rekord ciepła w USA pobity. Najcieplejsze 12 miesięcy w historii

Upały w Stanach Zjednoczonych w szybkim tempie zmieniają meteorologiczne statystyki. Zaledwie miesiąc temu ogłoszono, że Amerykanie przeżyli najcieplejszy 12-miesięczny okres w historii pomiarów. Z końcem czerwca ten wciąż świeży rekord został pobity. Na dodatek pierwsza połowa roku również okazała się najcieplejszym półroczem w historii.

Czerwony piorun po drugiej stronie burzy

Widzieliście kiedyś czerwony piorun? My też nie. Ale wiemy, że istnieje i teraz możemy go zobaczyć. Z bardzo interesującej perspektywy, bo najnowszej fotografii tego fenomenu dostarczają astronauci stacjonujący na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS).

Szokujące dane: niemal 100 utonięć w 10 dni

Te dane wprowadziły nas w osłupienie. Od początku wakacji utonęły już 94 osoby - poinformowało Ministerstwo Spraw Wewnętrznych. Tylko w poniedziałek śmierć w wodzie poniosło dziewięć osób. Tym samym w 10 dni wyrobiliśmy ćwierć bilansu całego 2011 roku.

Sinice zniknęły. Kąpieliska w Trójmieście otwarte

Wszystkie kąpieliska w Trójmieście są już otwarte. Sinice zniknęły - poinformowała we wtorek Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna. Nie ma też przeciwwskazań do kąpieli na innych plażach nad Zatoką Gdańską oraz nad otwartym morzem.

Łazik i Czerwona Planeta. Pocztówka z Marsa na Ziemi

Łazik Opportunity zrobił sobie zdjęcie z marsjańskim krajobrazem w tle i wysłał je Ziemianom w trzytysięczny dzień swojego urzędowania na Czerwonej Planecie. Trzeba mieć fantazję i tupet, by bezkarnie cieszyć nasze oko wakacjami we Wszechświecie, ale chyba zadziałała tu zasada: jakie wakacje, taka pocztówka.

Odkryto "żłobek" pierwszych zwierząt

Badacze z Oksfordu, Cambridge i kanadyjskiej Nowej Fundlandii odkryli "żłobek" pierwszych "zwierząt" jakie pojawiły się na Ziemi - charni. Wyglądem przypominały one liście paproci i żyły na dnie morza. 579 mln lat temu zasypał je wulkan, utrwalając go na zawsze pod postacią nowofundlandzkich skał.

Susza zabija kukurydzę. Podrożeją paliwa?

Krajowe pola kukurydzy, największe na świecie, są w fatalnym stanie - ostrzegają przedstawiciele amerykańskiego ministerstwa rolnictwa. Spustoszenia, jakie na polach przede wszystkim środkowego zachodu USA poczyniła susza, przyczynią się do wzrostu ceny żywności i paliw.

Kosmiczne honory dla polskiego miasta i dwóch uczonych

Niezwykły sukces mają na swoim koncie uczniowie z Torunia i Sierpca. Kilka lat temu odkryli oni trzy planetoidy, których istnienie właśnie zostało potwierdzone. Międzynarodowa Unia Astronomiczna nadała obiektom imiona "Iwanowska", "Sierpc" i "LechMankiewicz".

Państwo wzięło na cel brzuszek obywateli

Turcy ważą zdecydowanie zbyt dużo. Ponad jedna trzecia populacji cierpi na nadwagę, dlatego władze wyruszyły na wojnę z otyłością. Cel: w ciągu roku odchudzić ponad milion obywateli.

12 milionów cierpi na bezsenność. "Upały trwają tu zbyt długo"

Włosi cierpią przez nawet 40-stopniowe temperatury, które nie dają im odetchnąć nawet w nocy - lokalne media donoszą, że na bezsenność skarży się 12 milionów obywateli tego kraju. - Upały trwają tu zbyt długo - komentował na antenie TVN24 Marek Lehnert, włoski korespondent Polskiego Radia.

Wkrótce "zimno jak w październiku"

Dla tych, którzy właśnie zaczynają swoje urlopy nie mamy najlepszych wiadomości. - Niestety czeka nas temperaturowy przeskok - zapowiada Tomasz Wasilewski, prezenter TVN Meteo. Czeka nas spadek temperatury nawet poniżej 20 st. C i deszcze. - Będzie zimno, jak w październiku - zapowiada Wasilewski.

Grad zdewastował węgierskie domy

W poniedziałkowy poranek grad zasypał północno-wschodnie Węgry. Ponadto region nawiedziły wichury. Domy i samochody wielu Węgrów zostały kompletnie zdewastowane.

Będą mutować 4 mln komarów tygodniowo

Chmary genetycznie zmodyfikowanych komarów chcą stworzyć i wypuścić na wolność Brazylijczycy. - W ten sposób mamy zamiar walczyć z dengą, śmiertelną wirusową gorączką krwotoczną przenoszoną przez te owady - ogłosili w poniedziałek przedstawiciele tamtejszego ministerstwa zdrowia.

Szwecja pływa w 113 litrach wody na metr kwadratowy

Deszcz zalewa południowo-centralną Szwecję. Jest go tak dużo, że Szwedzki Instytut Meteorologiczno-Hydrologiczny ogłosił najwyższy stopień zagrożenia powodziowego. Na dziś prognozowana jest kolejna fala opadów.

Współcześni astronauci nie mają stylu?

- Współcześni astronauci nie mają wyczucia stylu - wzdycha Richard Hollingham z BBC, który widział w telewizji, jak astronauta Don Pettit na oczach całego świata - ubrany w podkoszulek, szorty i... podwiązkę - przechodzi z pokładu ISS do kapsuły Dragon.

Bwana pozbawia wody tubylców

Turyści wypoczywający w krajach rozwijających się zużywają 16 razy więcej wody niż lokalni mieszkańcy. Prowadzi to do konfliktów i rozprzestrzeniania się chorób.

Posłuchaj, jak brzmi zorza polarna

Po raz pierwszy naukowcom udało się wskazać, skąd pochodzą dźwięki wydawane prawdopodobnie przez zorze polarne. Badacze z Uniwersytetu Aalto w Finlandii wymierzyli, że te intrygujące pieśni powstają 70 m nad ziemią.

Ostatnie burze wygasną do północy

Burze wygasają. Słabe wyładowania utrzymują się jeszcze w niektórych rejonach Lubelszczyzny i Podkarpacia, ale i tam do północy powinno przestać grzmieć.