Najnowsze

Najnowsze

Czerwony, biały, błękitny - trzy kolory na niebie

Bliskie spotkanie Księżyca, Marsa i Regulusa już za nami. Te ciała niebieskie zaświeciły nocą w trzech kolorach. Niektórzy z Was zwrócili swoje oczy i obiektywy aparatów w ich stronę, co zaowocowało interesującymi zdjęciami.

Dokuczy to, czego nie widać

Z pierwszym dniem maja dokuczliwe zrobią się zarodki grzybów mikroskopowych. Alergików męczyć będzie też pyląca brzoza, dąb i jesion. Synoptycy nie zapowiadają deszczowej aury, dlatego bez leków przeciwalergicznych na piknik ani rusz!

Jeszcze mamy lato. Poza gorącem - burze

I znów spodziewamy się temperatury rzędu 30 st. Celsjusza - przede wszystkim w województwach południowych. Nie wszędzie będzie jednak gorąco. W Zatoce Gdańskiej będzie zaledwie 17 st. C w najcieplejszym momencie dnia. Uwaga na burze! Te mogą się pojawić na dużym obszarze kraju.

F-1 na południu Europy. Obejrzyj nagranie

F-1 przemknęło przez południe Francji, pozostawiając po sobie niewielkie zniszczenia. Nie mamy jednak na myśli bolidu z Robertem Kubicą w kokpicie, a gwałtowny żywioł.

Zobacz niezwykłą białą burzę piaskową

Unikalne zdjęcie burzy piaskowej w USA. Zmierzający na południe wiatr przeniósł na tysiące metrów piach z niezwykłej białej pustyni na ośnieżone szczyty gór Sacramento.

Majówka TVN Meteo w Chorwacji

Ekipa TVN Meteo ruszyła na podbój Chorwacji. W czasie niemal dwóch tygodni odwiedzi i zaprezentuje największe atrakcje kraju - te doskonale znane, jak i ukryte przed większością turystów. Na relację zapraszamy do naszego kanału i portalu, a także TVN24.

Błyskawice zabiły 26 osób jednego dnia

Jednego dnia błyskawice w Indiach zabiły łącznie 26 osób. Pojawiły się wraz z frontem burzowym w dwóch stanach. Ofiary to rolnicy, ludzie bezdomni lub wierni powracający z uroczystości religijnej.

Wciąż napływa ciepłe i suche powietrze

W ciągu następnej doby sytuacja baryczna zasadniczo się nie zmieni. Północna i zachodnia część Polski pozostanie pod wpływem zatoki niżowej i związanym z tą zatoką frontem atmosferycznym.

"Jeśli się wpatrzymy uważnie, to zobaczymy coś zabawnego"

Srebrny Glob, Czerwona Planeta i błękitnobiały Regulus spotkają się w poniedziałkowy wieczór na niebie. Żeby dojrzeć te jasne obiekty, nie trzeba nawet wyjeżdżać z miasta, tym bardziej że obserwacjom powinno sprzyjać bezchmurne w większości kraju niebo. O koniunkcji, a także o tym, co łączy na niebie lwa z żelazkiem, opowiada szefowa planetarium stołecznego Centrum Nauki Kopernik, Weronika Śliwa.

Narciarz spadając potrącił turystkę. Nie żyją

Tragedią zakończył się zjazd skialpinisty z Rysów. Mężczyzna upadł i uderzył w turystkę poruszającą się pieszo po szlaku. Ratownicy Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, którzy odbywali niedaleko ćwiczenia, nie byli w stanie im pomóc. Oboje zginęli.

Śmierć ratownika w wypadku śmigłowca

Tragicznie zakończyła się niedzielna akcja ratunkowa we wschodnim Tyrolu. Podczas manewru awaryjnego lądowania śmigłowcem w bardzo trudnych warunkach zginął jeden z ratowników, a dwóch zostało rannych. Austriacy próbowali dotrzeć do słowackiego turysty, który dzień wcześniej wpadł do szczeliny w lodowcu na szczycie Grossvenediger.

Cieplej niż na Bałkanach. Polska najgorętsza w Europie

Ci którzy spędzali weekend w zachodniej Polsce raczej nie powinni żałować, że nie wyjechali na majówkę gdzieś na południe Europy. W niedzielę najcieplejszym miejscem na naszym kontynencie okazał się Wrocław, a kilka innych polski miast znalazło się w temperaturowej czołówce. W tym samym czasie na północy i zachodzie Europy termometry pokazywały mniej niż 15 st. C.

Szansa na kolejne rekordy? "Jak obstawiacie?"

Ależ to był weekend. Padły, aż dwa rekordy ciepła. Najpierw oczy synoptyków (i prezentera pogody) zwrócone były na Słubice. Temperatura maksymalna wyniosła tam 31,5 st. Celsjusza.

Abaris i Widar: rysie na jeziorach

Mazurskie rysie wreszcie otrzymały imiona. Dwa samce, które przyjechały do Polski z Estonii, nazywają się oryginalnie, bo Abaris i Widar. To jedne z propozycji przesłanych do WWF przez internautów.

Upały się kończą. "Polska będzie areną walki ciepła i chłodu"

Do Polski powoli przestaje napływać gorące powietrze znad Morza Śródziemnego, które przyniosło nam upały na początku długiego majowego weekendu. Kolejne dni nie zapowiadają się już tak pięknie. - Polska będzie areną walki ciepła i chłodu, ścierania się mas gorącego powietrza - zapowiada meteorolog Arleta Unton-Pyziołek, dodając, że oznacza to sporo przelotnych opadów deszczu i burz.

32 stopnie we Wrocławiu. Padł rekord z 1968 roku

Pogoda w miniony weekend bardziej kojarzyła się z upalnym latem niż z wiosną. Tak ciepłych kwietniowych dni nie było od dziesięcioleci. W sobotę rekord z 1968 r. pobiły Słubice wartością 31 st. C. Jednak już następnego dnia na pierwsze miejsce w meteorologicznych statystykach wysunęły się 32 st. C odnotowane we Wrocławiu.

Kierowcy, uważajcie podczas burz!

Pogoda w pierwszej części dnia będzie sprzyjać podróżującym w całej Polsce. Jednak z upływem dnia zaczniemy odczuwać skutki nadchodzącego od zachodu frontu. Po południu jazdę w większości kraju utrudnią opady i burze z silnym wiatrem.

Pierwszy prywatny statek niebawem odleci do ISS

Pierwszy prywatny statek kosmiczny wyleci w kierunku Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS) już za nieco ponad tydzień. 7 maja wyruszy bezzałogowa maszyna, która dostarczy do ISS zapasy dla astronautów.

Jak kościotłuk zmienił się w rower. Krótka historia cyklizmu

Spójrzcie na swoje rowery z czułością. Zanim stały się tym, czym są dzisiaj, musiały przejść długą i trudną drogę. - Nazywano je "kościotłukami" i oskarżano o prowadzenie do rozwiązłości oraz upadku instytucji małżeństwa. Ponadto bicyklistów oskarżano o związki z diabłem - mówi Olga Kwiatkowska z toruńskiego Muzeum Etnograficznego im. Marii Znamierowskiej-Pruefferowej.

W Monachium gorąco jak na Majorce

Temperaturami rodem znad Morza Śródziemnego cieszyli się w weekend Niemcy z landów południowych i wschodnich. - W Monachium było tak ciepło, jak na Majorce - informują przedstawiciele Niemieckiej Służby Meteorologicznej (Der Deutscher Wetterdienst).

Uwaga na wiatr: podmuchy sięgają 90 km/h

Niebezpiecznie rośnie prędkość wiatru w Polsce - ostrzega synoptyk TVN Meteo Arleta Unton-Pyziołek. W górach prędkość wiatru sięga już 90 km/h. To wynik zmiany sytuacji barycznej w Europie.

Płoną lasy i trawy. Łatwo zaprószyć ogień

Utrzymująca się w Polsce wysoka temperatura oraz silne wiatry sprawiają, że strażacy mają pełne ręce roboty. Pracownicy Instytutu Badawczego Leśnictwa mówią wręcz o pogodzie pożarowej. Z pożarami traw i lasów zmagają się strażacy m.in. z Płocka i Opola.

Wiatr powalił drzewo na jadący samochód

"Silne podmuchy wiatru powodują zniszczenia na Opolszczyźnie, a strażacy mają ręce pełne roboty" - informuje na swoim profilu w Kontakcie 24 serwis 24opole.pl. Kilka minut po godzinie 12, pod Czarnowąsami, na jadący drogą samochód spadło powalone przez wiatr drzewo.