Najnowsze

Najnowsze

Trzy rośliny mocno pylą na północnym wschodzie

Przelotne opady prognozowane na czwartek będą nawilżać powietrze, przynosząc ulgę alergikom. Mimo to pyłki brzozy, topoli i jesionu mogą dać im się mocno we znaki. Ich stężenie będzie najwyższe na północnym wschodzie kraju.

Guadalajara broni się przed ogniem

Olbrzymi pożar w trzy dni strawił tysiąc czterysta hektarów lasu i błyskawicznie się rozprzestrzenia. Linia ognia podeszła pod Guadalajarę - drugie najludniejsze miasto Meksyku.

Etna widowiskowo plunęła ogniem

Czerwone strumienie gorącej lawy unoszące się na kilka metrów w górę - taki widok w poniedziałkowy wieczór zafundowała mieszkańcom Sycylii Etna. To już siódmy wybuch włoskiego wulkanu od początku roku.

Morscy eksperci zadecydują o eksploatacji Bałtyku

Morskie konsorcjum POLMAR zajmie się badaniem wód Bałtyku. Naukowcy poprowadzą prace dotyczące ochrony wód Morza Bałtyckiego i eksploatacji jego zasobów. Ich działania pomogą m.in w skutecznym i bezbolesnym dla środowiska rozmieszczaniu elektrowni wiatrowych i jądrowych.

Amazonka zabrała domy 150 tys. Peruwiańczyków

Trzy osoby nie żyją, tysiące zostało bez dachu nad głową, a ponad 150 tys. straciło większość dobytku. Powódź w Peru i Kolumbii zbiera swoje żniwo. Media podają, że sytuacja nie była tak dramatyczna od 20 lat.

Gwałtowne ochłodzenie - 8 kresek w dół w kilka godzin

Chłodny front przetoczył się przez terytorium niemal całych Chin, niosąc ze sobą burze i gwałtowny spadek temperatury, wynoszący od 4 do 8 st. C. Najsilniej padało w północnej części kraju - do 110 mm, podała narodowa agencja meteorologiczna.

Inwentaryzacja fauny w podkarpackich lasach

Podkarpaccy leśnicy dokonali inwentaryzacji swoich lasów. Wynika z niej, że żyje tam m.in. 277 żubrów, 9,8 tys. jeleni, 470 wilków i 8,3 tys. bobrów. Eksperci twierdzą, że świadczy to o dobrym stanie lasów, ale też podnosi koszty upraw i ogranicza występowanie ptaków.

Nietoperz do kupienia za 6 złotych

Chwytane w trakcie snu, pakowane do ciasnych klatek i sprzedawane po 6 zł. Owadożerne nietoperze z Sumatry mają ciężkie życie. Wszystko za sprawą Chińczyków.

Mazury oznakowane. "Jesteśmy gotowi na majówkę"

Ratownicy Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego oznakowali niebezpieczne miejsca na Szlaku Wielkich Jezior - od Dargina po Śniardwy. Dzięki temu nawet ci żeglarze, którzy nie mają dokładnych map, będę mogli uniknąć mielizn czy kamieni.

"Majówka zapowiada się upojnie". Synoptyk komentuje prognozę

Prognoza na majówkę opracowana we wtorek 24.04, potwierdza prognozę szesnastodniową z niedzieli. Zainteresowani wiedzą, że prognoza była optymistyczna, letnia, z temperaturą od 15 do do 30 st. Modele nadal trzymają się tej wersji, synoptycy uparcie też.

Widzi to, co ukryte dla innych. Teleskop Hublle'a skończył 22 lata

Zawdzięczamy mu wiele, a w wielu aspektach wszystko. Psuł się pięć razy, a pracuje dla nas już 22 lata. Efekty jego pracy zmieniają ludzkość i dostarczają pożywki estetom. 24 kwietnia Teleskop Kosmiczny Hubble'a obchodzi rocznicę swojej działalności na orbicie ziemskiej.

"Tablet" sprzed 3100 lat

Kamienną tablicę sprzed 3100 lat, przedstawiającą postać faraona Ramzesa III, odkryli egipscy archeolodzy na stanowisku w Karnaku, informuje serwis internetowy Egypt State Information Service.

Superekologiczny budynek na Śląsku. Pierwszy taki w Polsce

Kolektory słoneczne, fotoogniwa, sondy geotermalne, specjalne okna, chłodząco-grzewcze stropy i system odzyskiwania ciepła - to wszystko w biurowcu powstającym w Katowicach. Ekobudynek zużyje do ogrzewania ośmiokrotnie mniej energii od tradycyjnych budynków.

Burze śnieżne przyszły w kwietniu! Spadło nawet 40 cm śniegu

Kiedy my czekamy na gwałtowny skok temperatury, Amerykanie z północno-wschodnich stanów doświadczają gwałtownego jej spadku. Po kilkunastu dniach prawdziwie letniej pogody, początek tygodnia przywitał ich obfitymi opadami śniegu i wartościami lekko powyżej zera.

Portugalia: wstęp do parku za 600 zł

Portugalscy urzędnicy zamiast siedzieć w biurach postanowili zarobić na parkach krajobrazowych. Każą sobie płacić 152 euro, czyli około 600 zł za wejście grupy zwiedzających. Turyści jednak nie chcą płacić.

Rysie dostały "luksusowy apartament"

We wrocławskim zoo powstały nowe wybiegi dla rysiów. Większe, lepsze i zmyślniej urządzone. Mają 1400 m kw., specjalną platformę do wylegiwania się zwierząt, a zwiedzający mogą obserwować je z wyniesionych do góry pięciu punktów obserwacyjnych. - To luksusowy apartament - żartuje dyrektor wrocławskiego zoo, Ryszard Ratajszczak

Topola, brzoza, jesion zagrożą alergikom

Wtorkowa pogoda będzie niesprzyjająca dla alergików mieszkających na północy kraju. Tam synoptycy zapowiadają słoneczną i bezdeszczową aurę, która spowoduje nagromadzenie pyłków roślin w powietrzu. Pozostała część kraju będzie mokra i burzowa, zatem alergicy odetchną pełną piersią.

Tornado nad polem uprawnym w Holandii

Tornado w Europie? To możliwe i to niekoniecznie letnią porą. Żywioł zarejestrowano 20 kwietnia na rolniczym obszarze Holandii, nieopodal niemieckiej granicy.

Niezwykłe chmury nad Wyspą Świni

Wyspa Świni znajduje się w południowej części Oceanu Indyjskiego. Do najbliższej rozbudowanej cywilizacji jest z stamtąd co najmniej 1000 km. Astronauta z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej przelatując nad archipelagiem sfotografował ten ląd, a NASA opublikowała to niesamowite zdjęcie.

Narodziny bielika na żywo w sieci. Projektowi zagroziła burza

Tego jeszcze nie było. Dzięki kamerom internetowym będziemy mogli śledzić wykluwanie piskląt bielika. Ptak jest pod ścisłą ochroną, a narodziny młodych to rzadkość. Specjaliści spodziewają ich w najbliższych dniach. Lokalizacja gniazda utrzymywana jest w tajemnicy, TVN24 udało się jednak tam dotrzeć.

Wybryk natury w wodach Kamczatki

Iceberg ma około 16 lat, dwumetrowej wysokości płetwę grzbietową i jak inne zwierzęta z jego gatunku żyje w rodzinnym stadzie. Od matki i rodzeństwa odróżnia go nietypowa biała barwa. To pierwszy zaobserwowany przez naukowców przypadek białej orki, która zdołała osiągnąć dorosły wiek.