Najnowsze

Najnowsze

Deszcz od Gdańska po Zakopane

Jeśli w czwartek chcecie wybrać się w podróż z Trójmiasta do Zakopanego, mamy nie najlepsze wieści. Na całej trasie traficie na deszcz. Padać nie będzie tylko na zachodzie.

Krupa śnieżna w Warszawie, grad pod Iławą

W środę pogoda zaskoczyła warszawiaków. Od rana świeciło słońce, pogoda zapowiadała się spokojnie. Jednak wczesnym popołudniem spadła krupa śnieżna. Zdziwieni byli również mieszkańcy warmińsko-mazurskiego Susza - tam po godzinie 15 spadł grad.

Satelita wielkości auta runie na Ziemię

Niemiecki satelita pędzi w kierunku Ziemi. Na powierzchnię planety spaść ma nawet 30 jego fragmentów o łącznej wadze ok. 1,5 tony. Gdzie uderzą? Eksperci nie wiedzą.

Burze i małe gradziny na północy Polski

Wczesnym popołudniem burze wystąpiły na Warmii, w okolicach Elbląga, Zatoki Gdańskiej oraz niedaleko Półwyspu Helskiego. - Wyładowania atmosferyczne są słabe i nie stanowią zagrożenia. Są raczej ciekawostką meteorologiczną - przekonuje Arleta Unton-Pyziołek, meteorolog TVN Meteo.

Uczysz się? Twoja praca może polecieć w kosmos

Właśnie ruszyła polska edycja międzynarodowego konkursu "Space Lab" dla uczniów. Konkurs będzie polegał na opracowaniu naukowego eksperymentu, który będzie można przeprowadzić w kosmosie. Dwa zwycięskie doświadczenia zostaną wykonane na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS).

Uwaga! Herbata z cytryną szkodzi

Powszechnie przyjęło się uważać, że picie jesienią dużej ilości herbaty z cytryną uzupełni braki witaminy C w naszym organizmie. Jest ona niezbędna w zapobieganiu pogodowym depresjom, brakowi apetytu i wspomaganiu leczenia przeziębień. Należy jednak pamiętać, że może również szkodzić.

Ryż, makaron i 2,5 dolara dla powodzian w Kambodży

Ulewnie padające deszcze monsunowe, powodzie oraz liczne osunięcia ziemi spowodowały w Kambodży śmierć 207 osób. Cztery z ośmiu dzielnic stolicy kraju, Phnom Penh są zalane. Ofiary powodzi mają otrzymać pomoc. Niestety, nie za wielką. Każda rodzina ma dostać jedynie ryż, makaron, sos rybny i 2,5 dolara.

Rybacy: krewetki się kończą

Nie mamy dobrych wieści dla miłośników potraw z krewetek. Według rybaków z Galveston Bay, liczba krewetek z roku na rok drastycznie spada.

Bawoły do biegu, gotowe... start!

Tysiące widzów zebrało się na trybunach w Chonburi, aby obejrzeć doroczne wyścigi wodnych bawołów. Bieg stanowi nieodłączny element festiwalu, który odbywa się w Tajlandii od 140 lat.

Brzydka pogoda zostanie na dłużej

- W Europie mamy sytuację typowo niżową – informuje Arleta Unton-Pyziołek, meteorolog TVN Meteo. Uformowały się dwa głębokie i rozległe fronty atmosferyczne, które kształtują pogodę na naszym kontynencie. Dzięki nim, jeszcze przez długi czas, nie będziemy odczuwali ciepła.

W Seattle parasolki są nielegalne

Jeśli ktoś planuje odwiedzić najbardziej deszczowe miasto Stanów Zjednoczonych, Seattle, powinien przygotować się na ciągły katar i nieustanne suszenie mokrego ubrania. Dlaczego? Nie będzie mógł bowiem schronić się pod parasolem – jest on w tym mieście nielegalny.

Śnieg tylko "urozmaici krajobraz"

Zapowiadane na weekend opady śniegu to jeszcze nie będzie ten prawdziwy, zimowy śnieg. - Raczej urozmaici krajobraz niż spowoduje jakieś utrudnienia - uprzedza Arleta Unton-Pyziołek, synoptyk TVN Meteo.

W środę Dzień Zapobiegania Klęskom Żywiołowym

13 października przypada ustanowiony przez ONZ Międzynarodowy Dzień Zapobiegania Klęskom Żywiołowym. Obchodzony jest on nieprzerwanie od 1990 roku w drugą środę października. Po co? Aby pokazać jak wiele wysiłku wkładają tysiące ludzi w ograniczenie klęsk żywiołowych – w zapobieganie, łagodzenie ich katastrofalnych skutków oraz w przygotowanie do ich odparcia.

Ślisko na północy i południu

W środę warunki w większości Polski będą dobre. Na północy i południu można jednak spodziewać się przelotnego deszczu. To spowoduje, że jezdnie będą śliskie, a tym samym niebezpieczne.

Kanary zagrożone. Obudziły się podwodne wulkany

600 mieszkańców miasteczka La Restinga na wyspie Hierro należącej do archipelagu Wysp Kanaryjskich zostało ewakuowanych w związku z aktywnością wulkaniczną w tym rejonie - podały lokalne władze.

Jak życie przetrwało epokę lodowcową?

Globalne zlodowacenie unicestwiło życie na Ziemi setki milionów lat temu, ale nowe badania wykazują, że proste glony, mogły przetrwać w wodach o cechach podobnych do dzisiejszego Morza Czerwonego.

Peruwiański grill: świnka morska, wino i budyń

Pachamanca to prawdziwy klejnot w tradycyjnej kuchni peruwiańskiej. Potrawa zdobyła popularność w krajach andyjskich nie tylko przez niezwykły smak, ale i niecodzienne przygotowanie. Oto, jak przyrządza się południowoamerykańskiego grilla.

Głuchy telefon

Kiedyś bardzo popularna była zabawa w „głuchy telefon”. Elementem rozrywkowym była zniekształcanie wiadomości podczas przekazywania z ust do ust a właściwie z „ust do uch”.

Pająk-gigant zapobiegnie powodziom na Śląsku?

Waży 17 ton i ma ponad 11 metrów długości. Kształtem i kolorem przypomina ogromnych wielkości pajęczaka. Pogłębiarka o nazwie "Watermaster" - nowy nabytek Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej we Wrocławiu, ma pomóc w walce z wiosennymi powodziami.

Nissan stworzył dom na koniec świata

Nissan, marka znana głównie z projektowania samochodów, przedstawiła na targach w Japonii projekt domu odpornego na klęski żywiołowe. NSH-2012 będzie całkowicie samowystarczalny, bo zasilany energią słoneczną.

NASA sama tworzy kręgi w zbożu

Z okazji 50 rocznicy pierwszego lotu załogowego w kosmos, NASA stworzyła kręgi na polach kukurydzy. Nawiązując do słynnych figur w zbożu, które mają być dziełem pozaziemskich cywilizacji, agencja przekornie narysowała historię astronomii.

Jova coraz bliżej. Dzisiaj ma uderzyć w Meksyk

Potężny huragan Jova, który utworzył się i rósł w siłę nad wschodnim Pacyfikiem, nieco osłabł. Wciąż jednak ma duże szanse na to, żeby stać się najpotężniejszym huraganem w Meksyku od 40 lat. Władze przygotowują się na jego uderzenie, do którego ma dojść we wtorek - zamykają porty, otwierają schroniska i liczą pieniądze na pomoc ofiarom.

"Rewolta przeciwko autokarom" w Rzymie

Tysiące mieszkańców Rzymu, władze kilku dzielnic i organizacje obrony środowiska protestują przeciwko inwazji autokarów na Wieczne Miasto, która ich zdaniem jest groźna dla zdrowia i blokuje ruch. Domagają się natychmiastowego ograniczenia wjazdu turystycznych pojazdów do stolicy.