Najnowsze

Najnowsze

Indonezja: lawina błota zabiła 5 osób

Co najmniej 5 osób nie żyje, a 30 uważa się za zaginione po tym, jak lawina błotna spustoszyła niewielką wyspę Nias. Położona w zachodniej Indonezji wyspa cieszy się wśród surferów i turystów ogromną popularnością.

Ropucha przewidzi trzęsienie ziemi

Czy ropucha może przewidzieć trzęsienie ziemi? Okazuje się, że tak. - Zwierzęta są w stanie wyczuć zmiany zachodzące w składzie chemicznym otaczającego ich środowiska na wiele dni przed przed tym, zanim zatrzęsie się ziemia - podali brytyjscy i amerykańscy badacze.

Przyszła zima, a nadal mamy wiosnę

Mimo, że od kilkunastu godzin mamy meteorologiczną zimę, na drzewach pojawiły się pąki. Mazowieckie wierzby skuszone dodatnimi temperaturami postanowiły zakwitnąć. Reporter 24 przesłał nam swoje zdjęcia.

Tropikalny cyklon nad polami naftowymi

Tropikalny cyklon oznaczony 05A znad Oceanu Indyjskiego przesunął się nad Morze Arabskie. Kiedy jego oko znajdowało się 900 km na południowy wschód od pakistańskiego Karaczi, masa chmur sięgała aż po wybrzeża Omanu.

W weekend plucha i szaruga. Niespodzianka na Mikołajki

W najbliższych dniach nad Polskę napływać będzie wilgotne powietrze z południowego zachodu. Przelotny deszcz może popadać prawie w całym kraju. Nieprzyjemnej aurze towarzyszyć będzie wzmagający się wiatr, który w niedzielę rozpędzi się do 90 km/h.

Polskie lawiny jak europejskie

Lawiny w Polsce będą nareszcie oznaczane tak, jak w innych krajach europejskich. Pięciu stopniom zagrożenia towarzyszyć będą graficzne oznaczenia, identyczne jak za granicą.

W Alpach Francuskich nie ma śniegu

Właściciele wyciągów narciarskich we francuskich Alpach już liczą straty. Nowy sezon narciarski już otwarty, a śniegu nie ma. Takiej sytuacji pogodowej nie było w tym regionie od 50 lat.

Początek meteorologicznej zimy

1 grudnia oficjalnie rozpoczęła się zima meteorologiczna. Przed nami najchłodniejsze miesiące w roku. Meteorolodzy zapowiadają, że już wkrótce spadnie śnieg.

Gęsta mgła utrudnia ruch lotniczy

W czwartek rano gęsta mgła zalegająca nad Krakowem, ograniczała widzialność od 25 do 500 metrów. Uniemożliwiała starty i lądowania samolotów. Międzynarodowy Port Lotniczy Kraków-Balice wznowił przyjmowanie samolotów przed godz. 10.00.

Baśniowe Tatry o zachodzie słońca

Już od miesiąca Tatry przykrywa biały puch. Krajobraz w Zakopanem z dnia na dzień staje się coraz bardziej bajkowy. Giewont wygląda zjawiskowo zwłaszcza o zachodzie słońca, co na zdjęciach utrwalił Reporter 24.

"Pogoda nie jest najważniejsza w święta"

Za niecały miesiąc Święta Bożego Narodzenia. Różny jest ich wymiar. Może je widzieć jako święto religijne, część tradycji, okazja do spotkania z rodziną i bliskimi, czas wolny, moment dawania i otrzymywania prezentów (Święty Mikołaj to jedna z ważniejszych postaci).

Neonowi surferzy u wybrzeży Australii

W Sydney pojawiła się nowa moda. Surferzy postanowili uprawiać swój sport również nocą. By ułatwić sobie to zadanie, zakładają świecące w ciemności neonowe kombinezony. I wyglądają jak zwykle świetnie.

Wielka choinka rozbłysła na Manhattanie

Jak co roku, już po raz 79, zapalono lampki na słynnej choince w Rockefeller Center w Nowym Jorku. Do jej rozświetlenia wykorzystano osiem kilometrów przewodów elektrycznych. Najsłynniejsze polskie bożonarodzeniowe drzewko rozbłyśnie 3 grudnia w Warszawie.

Tych ryb nie jedz na obiad

Łosoś bałtycki, halibut atlantycki, sola, węgorz, karmazyn oraz tuńczyk błękitnopłetwy to gatunki ryb zagrożone wyginięciem, dlatego trafiły na czerwoną listę poradnika dla konsumentów "Jaka ryba na obiad?" międzynarodowej organizacji ekologicznej WWF.

Węgierski wyż przynosi nam ciepło

Nad Europą północną i północno-zachodnią zalegają niże. Pozostałą część kontynentu obejmują układy wysokiego ciśnienia z centrami nad Hiszpanią i Węgrami.

Ciepły pierwszy dzień grudnia

Nad ranem tworzyć się będą mgły i zamglenia ograniczające widoczność do 100-200 metrów. Po ich ustąpieniu powinno być słonecznie z umiarkowanym zachmurzeniem. Jedynie na Pomorzu i Ziemi Lubuskiej pojawią się przelotne opady deszczu.

Mazurskie żubry do odstrzału. Zapoluje na nie król?

14 żubrów z wolno żyjącego stada w Puszczy Boreckiej na Mazurach zostanie odstrzelonych. Specjalnie powołana komisja wybierze zwierzęta, na które zapolują myśliwi. Będą to sztuki stare lub chore. Takie polowanie to gratka dla myśliwych. W ostatnich latach przyciągnęły one nawet króla Hiszpanii.

Zima zaskoczyła drogowców. Nie przyszła

Zima jeszcze nie nadeszła, a samorządy nauczone zeszłorocznym doświadczeniem, kiedy śnieg zaatakował już na początku listopada - od początku miesiąca czekają na nadejście tej pory roku. I nic. Zależnie od tego, jak skonstruowana jest umowa o opiekę nad ulicami pieniądze tracą lokalne władze lub firmy, które wygrały przetarg.

Zrujnowane miasto znowu się trzęsie

W środę nad ranem mieszkańcy wschodniej prowincji Turcji znów poczuli silne wstrząsy. Epicentrum trzęsienia ziemi znajdowało się 9 km od prawie doszczętnie zniszczonego poprzednim kataklizmem miasta Wan. Nie ma doniesień o ofiarach, ale niektóre domy uległy dalszemu uszkodzeniu.

Nie uwolnią orki, bo jest zbyt cenna

Holenderscy ekolodzy przegrali batalię o uwolnienie orki o imieniu Morgan. Zwierzę we wtorek wieczorem trafiło do hiszpańskiego parku rozrywki. Jest zbyt cenne, by puszczać go wolno.

Dwa fronty psują pogodę w Polsce

Nad Polskę wszedł front atmosferyczny, przynoszący duże zachmurzenie i przelotne opady deszczu. W czwartek w jego miejsce wkroczy kolejny, przynoszący spadek ciśnienia i złe samopoczucie. Na dokładkę pogoda zafunduje nam powtórkę z wietrznej pogody.

"W weekend wiatr będzie jeszcze silniejszy"

Kolejny weekend zapowiada się również wietrznie. Z tą jednak różnicą, że według dzisiejszych prognoz zanosi się na nieco silniejszy wiatr niż podczas ubiegłego weekendu.

Polska walczy z suszą

Od trzech miesięcy w Polsce praktycznie nie padało. Deszczu było ponad połowę mniej niż powinno było spaść. Najgorzej sytuacja wygląda na południu Polski. W 23 stacjach pomiarowych poziom wody jest najniższy od momentu, kiedy zaczęto go monitorować, czyli od przeszło 100 lat.

Spadną gwiazdy, zniknie Księżyc

Grudzień obfituje w ciekawe zjawiska astronomiczne. Na nocnym niebie pojawią się dwa duże roje meteorów: Geminidy i Ursydy oraz kometa Garradd. Będzie też całkowite zaćmienie Księżyca, a to wciąż nie wszystkie atrakcje.

Większość brytyjskich ostryg ma wirusa

Ponad trzy czwarte ostryg z brytyjskiej hodowli zawiera norowirusy, które wywołują zatrucia pokarmowe. Wykazały to badania zlecone przez Food Standards Agency (FSA).

Wielkie fale na Jeziorze Michigan

Wichury w północno-wschodniej części Stanów Zjednoczonych. W Chicago w wyniku silnego wiatru na Jeziorze Michigan utworzyły się zagrażające życiu mieszkańców wysokie fale.

Ziemniak-gigant. Ma ponad metr

Rolnik z południowo-zachodniej prowincji chińskiej Yunnan wyhodował gigantycznych rozmiarów słodkiego ziemniaka. Warzywo mierzy 118 centymetrów.

Susza w Polsce i Europie

Europa od ponad trzech miesięcy boryka się z suszą. Woda w rzekach opada, lasy płoną, a ceny żywności szybują w górę. Trudna sytuacja jest również w Polsce. W niektórych miejscach poziom wody jest najniższy od stu lat.