Najnowsze

Najnowsze

Watykan już wybrał choinkę

Na taką możliwość różne kraje świata czekają latami. W najbliższe Boże Narodzenie Plac Świętego Piotra w Watykanie po raz pierwszy przyozdobi choinka z Ukrainy.

Pogoda nie przeszkodzi kierowcom

Warunki drogowe w sobotę będą dobre w całym kraju. Tylko nad ranem należy spodziewać się lokalnych mgieł i zamgleń, natomiast we wschodniej części Wybrzeża mogą wystąpić lokalnie słabe opady deszczu.

Przed nami słoneczna sobota

W sobotę Polska znajdzie się w zasięgu rozległego wyżu, z centrum nad Ukrainą. Będzie to gwarancja słonecznej pogody i dobrego samopoczucia. Temperatura maksymalna wyniesie 12 st. C.

Do Gruzji na lampkę wina

Wrzesień i październik to jedne z najbardziej depresyjnych pór roku. Kończy się okres wakacji, dni stają się szare, krótkie i robi się coraz zimniej. Jednym z najlepszych sposobów, aby skutecznie walczyć z jesienną depresją jest wyruszenie w podróż. A najlepiej do Gruzji na szklaneczkę półsłodkiego białego Kisi.

Meksykanie czekają na romans rosyjskich niedźwiedzi

17-letni Lasser i 14-letnia Vania to para niedźwiedzi brunatnych, które przeniosły się do nowego domu w zoo w Mexico City. Opiekunowie zwierząt zapewniają, że cieszą się one dobrym zdrowiem i mają teraz idealne warunki do założenia rodziny.

Wyż przyniesie ładną pogodę

Stwórca wysłuchał mych próśb, przynajmniej tych związanych z pogodą. Rozbudował się wyż nad Europą Środkową, chmury powoli rozchodzą się, rozmywają.

Europa ruszyła na podbój kosmosu

Z kosmodromu w Kourou w Gujanie Francuskiej wystrzelono w piątek z rakietę Sojuz, która ma wynieść na orbitę dwa pierwsze operacyjne satelity europejskiego systemu nawigacyjnego Galileo - poinformowała Komisja Europejska.

Woda wdarła się do Bangkoku

Do Bangkoku zaczęła wdzierać się woda. Mieszkańcy jednego z północnych dystryktów Sai Mai już zmagają się z wodą. Na razie powódź nie spowodowała tam większych zniszczeń. Do pozostałych części stolicy woda nie zdążyła jeszcze wtargnąć. Władze starają się zrobić wszystko, by tak się nie stało.

Przystanki dawno zalane, autobusy podtopione

Na zdjęciach robionych z pokładu śmigłowca widać, jak działa komunikacja w zalanej wodą Tajlandii. Ludzie, pomimo nękającego ich od lipca kataklizmu, starają się żyć normalnie.

Tysiące namiotów w hali odlotów

Trzy duże schroniska dla uchodźców powstały w pobliżu Bangkoku. Pomieszczą one ponad 8 tysięcy ludzi, którym powódź zniszczyła domy. Z dnia na dzień rośnie liczba ofiar wielkiej wody.

Mgła zatrzymała autostrady w Chinach

W piątek rano gęsta mgła opadła na miasta w prowincji Hebei na północy Chin, powodując niezliczone ilości korków i utrudnień. Władze zostały zmuszone do chwilowego zamknięcia 10 dróg ekspresowych.

13 mld dolarów na odkażenie Japonii

Rząd Japonii wyda co najmniej bilion jenów (13 mld dolarów) na usuwanie skażeń promieniotwórczych z terenu okolic Fukushimy, dotkniętego największą katastrofą nuklearną od czasu awarii w Czarnobylu - powiedział w czwartek premier Yoshihiko Noda.

Gruby śnieg w Chorwacji. Drogi stoją

Tych, którzy jeszcze kilka tygodni temu wypoczywali w Chorwacji, może zaskoczyć wiadomość o grubym śniegu, który w czwartek pokrył ziemię w chorwackim Górskim Kotarze. Sparaliżował drogi i autostrady w północnej części kraju.

Piątek: na drogach sucho i słonecznie

Piątek będzie pogodny prawie w całym kraju - jazda w takich warunkach może okazać się całkiem przyjemna. Przelotnych opadów deszczu mogą spodziewać sie kierowcy na północnym wschodzie.

Ekosystem to więcej niż fauna i flora

Ekosystem - pojęcie pochodzące od angielskiego "ecological system" zrobiło na świecie zawrotna karierę. Nie wszyscy natomiast pamiętają, że ekosystem to: biocenoza, czyli ogół organizmów występujących na danym obszarze oraz biotop - nieożywione elementy tego obszaru.

Woda opadła, zostało błoto i śmieci

Rzymianie po południu rozpoczęli wielkie sprzątanie po nagłej powodzi, która nawiedziła w czwartek Wieczne Miasto. Krótkotrwała, ale bardzo intenswna nawałnica, która przeszła rano nad stolicą Włoch, spowodowała śmierć jednej osoby, lokalne podtopienia i chaos komunikacujny na zalanych ulicach.

Wielka woda, setki porzuconych psów i kotów

W najtragiczniejszej od lat powodzi w Tajlandii woda pochłonęła setki ludzkich istnień. Ofiarami kataklizmu są jednak nie tylko ludzie, ale i zwierzęta. Nie wiadomo ile tysięcy zwierząt utonęło, zdechło z głodu czy wycieńczenia.

Ściana deszczu spadła na żółte taksówki

Październik w Nowym Jorku jak dotąd był pogodny, na niebie nie brakowało słońca. W środę jednak nad miasto nadciągnął front, przynoszący obfite opady. Klimatyczne zdjęcia metropolii skąpanej w deszczu przesłał nam Reporter 24 Piotr_Sobilo.

Tajlandia pod wodą

Od końca lipca Tajlandię nawiedza największa od pół wieku powódź. Żywioł ma na swoim koncie już ponad 600 ofiar śmiertelnych. Woda zalewa całe miasta, uszkadzając budynki mieszkalne, ważne zabytki, a także zakłady przemysłowe. W ciągu niecałych trzech miesięcy duża część tajlandzkiej gospodarki została zrujnowana.

Najmłodszy gazowy gigant w historii astronomii

Nową planetę LkCa 15 b, najmłodszą, jaką do tej pory odnaleziono, udało się zaobserwować dzięki badawczemu trikowi pary naukowców. Przy użyciu zdeformowanych luster byli w stanie rozproszyć światło pobliskiej gwiazdy i dzięki temu dostrzec formującą się planetę.

Świeża porcja śniegu w Szwajcarii

We wschodniej Szwajcarii spadł świeży śnieg. Sytuacja pogodowa nie jest jednak tak trudna, jak w Austrii. Tyrol, Karyntia i Styria pokryte są zaspami. Meteorolodzy nie nastrajają optymistycznie kierowców - w Alpach w piątek też popada.

Zalane ulice i metro, opóźnione loty

Ulice Rzymu pogrążyły się w chaosie po tym, jak rano przez miasto przeszła nawałnica. Sytuację w stolicy Włoch można określić mianem krytycznej. Przez kilka godzin nie kursowało metro, doszło też do paraliżu komunikacyjnego na zalanych ulicach i rzymskiej obwodnicy. Na niżej położonych ulicach woda sięgała do okien samochodów.

Tysiące piorunów nad Rzymem. Powódź w Wiecznym Mieście

Jedna ofiara śmiertelna, wiele osób uratowanych z zalanych samochodów i gigantyczny chaos komunikacyjny - to bilans burzy, która przeszła w czwartek rano nad Rzymem i okolicami. I spowodowała prawdziwą powódź. Na przedmieściach włoskiej stolicy w zalanej suterenie utonął mężczyzna.

Poranny śnieg w zimowej stolicy Polski

W czwartek w Zakopanem od rana padał śnieg, a termometry wskazywały 1 stopień Celsjusza. W wyższych partiach Tatr szlaki turystyczne są oblodzone pod warstwą śniegu. W górach obowiązuje pierwszy stopień zagrożenia lawinowego.