Najnowsze

Najnowsze

Susza w Polsce i Europie

Europa od ponad trzech miesięcy boryka się z suszą. Woda w rzekach opada, lasy płoną, a ceny żywności szybują w górę. Trudna sytuacja jest również w Polsce. W niektórych miejscach poziom wody jest najniższy od stu lat.

Pierwsza gwiazdka all inclusive. Polacy wyjeżdżają na święta

Niepewną aurę i korki na drogach chętnie zastąpią leżakami na brzegu hotelowego basenu. Mimo kryzysu, Polacy masowo wyjeżdżają na święta z kraju. Wielu spędzi je daleko od domu: barszczyk z uszkami zastąpi gazpacho, a smażonego karpia - grillowana ośmiornica.

Silne wstrząsy na Śląsku

W kopalni Piast w Bieruniu (woj. śląskie) we wtorkowy wieczór doszło do silnego wstrząsu. Na szczęście żadnemu z górników pracujących pod ziemią nic się nie stało. Jednak mieszkańcy regionu informują o uszkodzeniach budynków.

Rano mgły, chmury i deszcz w ciągu dnia

Nad ranem na wschodzie kraju pojawią się mgły, ograniczające widoczność do 500 metrów. W ciągu dnia z zachodu do centrum kraju napływać będzie front atmosferyczny przynoszący duże zachmurzenie i słabe opady deszczu.

Śnieg niszczy plony kapusty pekińskiej

To na co Europa czeka z utęsknieniem, Chiny mają pod dostatkiem. Zima od poniedziałku prowadzi zmasowany atak na północno-wschodnie prowincje państwa. Warstwa świeżego białego puchu sięga tam pół metra.

Koniec listopada, a lasy płoną. Winna susza

- Wielkie pożary szaleją w lasach na górzystych terenach w południowej i środkowej Bułgarii; ogień rozprzestrzenia się niebezpiecznie szybko - podał szef bułgarskiej straży pożarnej Nikołaj Nikołow. Przyczyny to nietypowo wysokie temperatury i trwająca od wiosny susza.

Księżyc króluje na listopadowym niebie

Dostaliśmy od Was sporo zdjęć listopadowego Księżyca. Dzięki suchemu, przejrzystemu powietrzu w tym miesiącu satelita jest wyjątkowo urokliwy. Zobaczcie wybrane fotografie nadesłane przez Reporterów 24.

Czy zima w końcu przyjdzie? Przymrozki w weekend

- Polska powoli dostaje się pod wpływ niżu znad Północnego Atlantyku. Nad kraj napływa z zachodu ciepłe powietrze polarno-morskie - informuje Arleta Unton-Pyziołek, meteorolog TVN Meteo. W związku z tym przed nami kilka dość pogodnych dni, a w weekend przyjdą deszcze i silniejszy wiatr.

NASA opracowała sanie św. Mikołaja

Skąd pochodzi technologia używana na co dzień w domu, samochodzie lub komputerze? Jak uważa NASA, w znacznej części z badań kosmicznych. Agencja zleciła nakręcenie animacji, w której pokazuje, że zaawansowaną technologię wykorzystuje także… św. Mikołaj.

19 cyklonów w 4,5 minuty

Amerykańska agencja pogodowa NOAA opublikowała statystyki podsumowujące sezon huraganowy w 2011 roku w basenie Oceanu Atlantyckiego. Okazuje się, że lista cyklonów tropikalnych jest dłuższa, niż się wszystkim wydawało.

Tysiące osób wciąż bez prądu, 2200 interwencji strażaków

Tysiące powalonych drzew, kilkadziesiąt uszkodzonych lub zerwanych dachów domów, zniszczone auta, zerwane linie energetyczne - to najnowszy bilans wichur, które przeszły w niedzielę i w poniedziałek nad Polską. Strażacy interweniowali około 2230 razy. Rannych zostało pięć osób.

Rusza naukowy "Mam Talent". Wikipedię wyśpiewa Szyc

3 minuty na opowiedzenie o swojej pracy badawczej będą mieli uczestnicy konkursu FameLab. Pierwszą polską edycję tego konkursu naukowych talentów ogłoszono we wtorek w Warszawie. To poważna idea, ale w niezbyt poważnej formie. Zgłoszenia potrwają do 31 stycznia 2012 r.

Pogoda sprzyjała... polskim winoroślom

Ponad 10 ton winogron z jednego hektara zebrali w tym roku właściciele winnic na Podkarpaciu. W zeszłym roku zebrano niespełna pięć ton. W tym regionie uprawia się winorośl od X-XI wieku.

Dlaczego pogoda "zwariowała"?

Nikt by się nie dziwił, gdyby o tej porze wszędzie dookoła leżał śnieg, a na termometrach było "poniżej zera". Tymczasem jest kilka, a nawet kilkanaście stopni "na plusie" i niektóre drzewa zaczynają kwitnąć. Zgodnie z prognozami ma tak być jeszcze przez jakiś czas. Dlaczego? Odpowiedzi szukał Łukasz Wieczorek w programie "Polska i Świat".

We wtorek porozmawiaj o kominkach i piecach

W poniedziałkowy wieczór w TVN Meteo przedstawiłem kilka tematów związanych z kominkami domowymi. Dziękuję za liczne maile w tej sprawie, postaram się odpowiedzieć na postawione pytania we wtorek po godzinie 21.

Tungurahua pluje na 2 kilometry

Po raz kolejny w tym roku wzmogła się aktywność ekwadorskiego wulkanu Tungurahua. Materiał piroklastyczny jest wyrzucany na odległość dwóch kilometrów. Nad kraterem unosi się gruba warstwa czarno-szarego pyłu.

Noc bez prądu na Pomorzu

22 tysiące gospodarstw w Pomorskiem, głównie na Kaszubach i Kociewiu, we wtorek rano nadal pozbawionych jest prądu. Skutki awarii, spowodowanych przez silny wiatr, który wiał z niedzieli na poniedziałek, usuwało ponad 130 kilkuosobowych ekip energetyków.

Dobre warunki do podróżowania

We wtorek warunki pogodowe będą dobre do jazdy w całym kraju. Poranne opady deszczu na Podlasiu mogą sprawić, że drogi w tym rejonie będą śliskie.

Wtorek: dużo słońca i ciepło

W ciągu dnia, dzięki górującemu nad Polską układowi wysokiego ciśnienia, będzie pogodnie. Z obłoków, których nie zabraknie przede wszystkim na wschodzie, raczej nie spadnie deszcz. Jeśli popada, to tylko na Warmii i Mazurach.

Cyklony wzmacnia brązowa chmura

Grupa naukowców z amerykańskich i koreańskich ośrodków badawczych alarmuje: rosnące zanieczyszczenie atmosfery w rejonie Oceanu Indyjskiego zwiększa prawdopodobieństwo wystąpienia silnych cyklonów na Morzu Arabskim.

"Na ulice spadł deszcz szkła i gruzu"

Wiatr, wiejący niekiedy z siłą huraganu, szalał w niedzielę nad kanadyjską prowincją Alberta. Powalił drzewa, uszkodził wiele budynków, pomógł rozprzestrzenić się co najmniej jednemu wielkiemu pożarowi, a także sprawił, że w powietrzu unosiło się szkło i gruz.

Chińczyk posyła psa po zakupy

Właściciel owczarka niemieckiego o imieniu Huzi ma się czym pochwalić. Jego pupil chodzi z koszykiem po zakupy. Czyżby chciał wyręczyć pana w codziennych obowiązkach, a może chodzi w tym o coś więcej?