Najnowsze

Najnowsze

Czwartek: "Październik w środku sierpnia"

Po zimnej nocy w czwartek pogoda na południu kraju znacząco się poprawi, ale na północy wciąż daleko jej będzie do wakacyjnej. W wielu miejscach szykuje się pochmurny, deszczowy i zimny dzień.

Przewidzieli podwodną erupcję. Po raz pierwszy

Badaczom z Uniwersytetu Stanowego w Oregonie (OSU) pod koniec lipca udało się odkryć wybuch podwodnego wulkanu Axial Seamount. Choć erupcja miała miejsce w kwietniu, odkrycie uważane jest za wielki sukces. To dowód na to, że przewidywania naukowców co do daty erupcji podwodnego wulkany sprawdziły się. Pierwszy raz w historii.

Pokłady łódek mokre od deszczu

Wody Bałtyku w czwartek nie będą sprzyjały żeglarzom. W pozostałych regionach Polski nie będzie lepiej. Deszcz, chłód, niespecjalnie silne wiatry zapanują nad większością polskich akwenów.

Kąpiel w deszczu zamiast Bałtyku

Przejmujący chłód potęgowany wiatrem i nieprzestający padać deszcz - oto, co w czwartek czeka polskich turystów wypoczywających zarówno nad morzem, jak i nad jeziorami. Na plażach świata różnie. Przebywający w Bułgarii będą mieli powody do narzekania, a ci, którzy wybrali Tunezję - do zadowolenia.

To nie był chłodny lipiec. Średnio 37,7 st. C

Upały, z którymi zmagali się Amerykanie przede wszystkim z centralnych i wschodnich części kraju, sprawiły, że ubiegły miesiąc uznano za czwarty najcieplejszy lipiec w historii USA - podaje NOAA. Na termometrach średnio 37,7 st. C.

Toruń "rzuca światło na żywioły"

Pod hasłem "Rzućmy światło na żywioły" we wtorek w Toruniu rozpoczął się Międzynarodowy Festiwal Światła Skyway. Motywem pokazów m.in. na murach miastach i ścianach znanych budynków są ziemia, ogień, woda i powietrze.

Prognoza pogody ratuje Amerykę

Susze, upały na południu Stanów, powodzie i tornada na równinach, a na Atlantyku najbardziej ruchliwa część huraganowego sezonu. To sprawia, że na amerykańskim rynku pojawia się coraz więcej firm w "biznesie" meteorologicznym.

Zobacz plażę po sztormie

Dzisiaj na plaży w Niechorzu nie znalazł się śmiałek, który wskoczyłby do wody. Na Bałtyku panuje sztorm. Zamiast pełnych plaż wczasowiczów, na Kontakt Meteo otrzymujemy zdjęcia morskiej burzy.

Dobrych wieści pogodowych na weekend brak

Chmury, deszcz, a nawet burze - tak w kilku słowach można opisać nadchodzący weekend. Mimo przebłysków słońca, pogoda nie dopisze ani plażowiczom, ani miłośnikom górskich wycieczek.

Reklama w telewizji winna otyłości dzieci?

Większość dzieci uwielbia jeść wszystko, co słodkie, kolorowe, rozreklamowane i niezdrowe. Zwłaszcza, kiedy jest popularne i dobrze zareklamowane. Organizacja CFBAI wypowiedziała wojnę amerykańskim reklamom tzw. śmieciowego jedzenia, które mają na dzieci o wiele większy wpływ niż na dorosłych.

Nadchodząca apokalipsa? Nie, to tylko chmura szelfowa

Chmura szelfowa, nazywana także wałem szkwałowym, to zjawisko zwiastujące nadejście wyjątkowo gwałtownej burzy, której mogą towarzyszyć tornado i gradobicie. Tam gdzie występuje, pojawiają się intensywne opady deszczu i porywisty wiatr, zwany szkwałem.

Dzisiaj chłód i deszcz

Choć żegnamy się z jednym frontem atmosferycznym, to nad Polskę nadciągają kolejne, niosące ze sobą deszcze. W ciągu nocy zimne masy powietrza objęły swoim zasięgiem zachód kraju. Od rana przesuwają się na wschód.

Zubi: co wiecie o bocianach?

Bocian, nasz polski bocian, ten biało-czarny z czerwonymi nogami. Skojarzenia zapewne miłe. A czy wiecie, że to drapieżny ptak i jeden z najbardziej ekologicznych?

Na morzu sztorm. Nawet 9 st. w skali Beauforta

Na Bałtyku, za sprawą sztormu, w środę niebezpiecznie. Siła wiatru osiągnie nawet do 9 st. Beauforta. Nad jeziorami całkiem przyjemnie, choć czasem deszczowo. Kolejny raz najlepszym miejscem do żeglowania okażą się wody przybrzeżne Grecji i Chorwacji.

Zapomnijcie o kąpielach w morzu

Na polskim Wybrzeżu i nad jeziorami w środę będzie chłodno i mokro. Tylko czasem zza deszczowych chmur wyjrzy słońce. W kurortach europejskich i światowych nie wszędzie będzie dane nam cieszyć się bezchmurnym niebem.

3 euro żeby wejść na plażę. "Idziemy gdzie indziej"

Trzy euro za wejście na plażę - tyle będą płacić mieszkańcy Świnoujścia za skorzystanie z terenów należących do sąsiednich kurortów położonych na niemieckiej części wyspy Uznam. Dotąd zameldowanie w Świnoujściu gwarantowało darmowy dostęp do plaż.

Jeden z braci Svenów przyniesie łagodne burze

Po kolejnej niespokojnej nocy, nad ranem przestało grzmieć. W ciągu dnia możemy spodziewać się burz, które przyniesie ze sobą front niżu atmosferycznego o imieniu Sven, ale będą one występowały lokalnie, a ich natężenie będzie słabe. - Będzie grzmiało, ale sensacji nie będzie - podsumowuje Arleta Unton-Pyziołek, synoptyk TVN Meteo.

Pogodowe podsumowanie lipca 2011 roku

Tegoroczny lipiec był zimny, pochmurny i wyjątkowo deszczowy. Pogoda nie napawała optymizmem, zwłaszcza wypoczywających w Polsce turystów. Przeżyjmy to jeszcze raz - lipcowa pogoda w pigułce.

Miś koala na radioterapii

Sprinkles, miś koala, przeszła radioterapię, która normalnie zarezerwowana jest dla pacjentów cierpiących na choroby nowotworowe. Mieszkanka australijskiego zoo czuje się dobrze.

Pogotowie przeciwpowodziowe pod Płockiem odwołane

W związku z ustabilizowaniem się sytuacji na Wiśle, odwołano we wtorek pogotowie przeciwpowodziowe dla miasta i gminy Wyszogród oraz Gąbin, a także dla gmin: Mała Wieś, Bodzanów, Słupno, Słubice i Nowy Duninów w woj. mazowieckim,

Starożytne królestwo Tybetu trzeba ratować przed deszczem

Ruinom starożytnego Królestwa Guge zagraża deszcz i wiatr. Dlatego w dolinie Satledżu, w zachodnim Tybecie, rozpoczął się wielomilionowy projekt. Miejscowe władze mają nadzieje, że pomoże ocalić skalne miasto przed erozją i klęskami żywiołowymi.

Burze ucichły, ale wkrótce wrócą

Po kolejnej niespokojnej nocy, we wtorek rano przestało grzmieć. Jednak, według zapowiedzi synoptyków, burze mają powrócić do nas już po południu.

Latem łatwiej o zatrucie

Wakacje to czas, w którym wzrasta liczba zatruć pokarmowych, zakażeń związanych z kontaktem ze zwierzętami oraz przypadków zakażeń chorobami przenoszonymi drogą płciową. Jadąc na letni odpoczynek pamiętajmy o przestrzeganiu podstawowych zasad higieny. Oszczędzi nam to wielu problemów.

Coraz później świta. Zbliża się jesień

Słońce wstaje coraz później. To znak, że apogeum lata mamy już za sobą. W Łodzi, mniej więcej w centrum kraju (chociaż jest nim podobno miejscowość Piątek), wschód słońca miał dziś miejsce o godz. 5:17, a przypomnę, że jeszcze miesiąc temu, 9 lipca, słońce wstało o 4:34.