Najnowsze

Najnowsze

54 godziny pod gruzami. 10-latek przeżył

10-letniego chłopca wydobyto we wtorek spod gruzów w mieście Wan. Chłopiec był uwięziony przez ponad 54 godziny. Po trzęsieniu ziemi pozbawieni dachu nad głową mieszkańcy przygotowują się na spędzenie kolejnej nocy na zimnie.

Sposób Zubiego na niskie rachunki

Pierwsze chłody już za nami, teraz w przyrodzie czas na spokojną jesień, ale prędzej czy później zaczniemy szukać w szafie rękawiczek i czapek. I spojrzymy na kolejny rachunek za prąd lub za gaz. Do czego zmierzam?

Każda pogoda ma wady i zalety

Tak to zwykle bywa, że "nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło". W pogodzie również istnieją takie sytuacje. Większe zachmurzenie warunkuje niższą temperaturę maksymalną (w dzień), ale z kolei może być przyczyną cieplejszych nocy (chmury działają jak kołdra).

Służby w stanie gotowości. Nawałnice wracają do Włoch

Po raz pierwszy w historii wszystkie służby miejskie w Rzymie zostały postawione w stan alarmu z powodu zapowiadanych przez meteorologów na środę nawałnic. Pogoda we Włoszech wciąż utrudnia życie mieszkańcom. Po ulewach powstają osuwiska, blokujące ruch na autostradach.

Silne wstrząsy wtórne w Turcji

Wstrząsy wtórne o sile 5,4 stopnia w skali Richtera zanotowano we wtorek we wschodniej prowincji Wan, gdzie trwa akcja ratunkowa po niedzielnym trzęsieniu ziemi. Na razie nie ma informacji o skutkach wtorkowego wstrząsu.

Lotnisko w Bangkoku zamknięte. Ewakuują kolejne dzielnice

Trzy północne dystrykty stolicy Tajlandii we wtorek częściowo znalazły się pod wodą, w tym lotnisko Don Muang, drugie co do wielkości w kraju. Władze Bangkoku zaapelowały do mieszkańców najgęściej zaludnionych obszarów o przygotowanie się na nadejście fali powodziowej. Armia zaangażowana jest w ochronę pozostałych części stolicy przed wodą.

Brak prądu, paraliż na drogach, podmyty cmentarz

Dublin wciąż mierzy się ze skutkami ulewnie padającego deszczu, który w poniedziałek wywołał liczne uszkodzenia i podtopienia, a także spowodował śmierć dwóch osób. Władze wciąż szacują straty.

Uratowali 14-dniowe niemowlę. Jego mama i babcia też żyją

46 godzin pod trzęsieniu ziemi, z gruzów zawalonego domu wyciągnięto 14-dniowe niemowlę. Ratownicy wyjęli dziecko z rąk zakleszczonej pod zwałami betonu matki. Kobietę udało się wydobyć kilka godzin później. Wcześniej media donosiły o innych cudownie ocalonych. 9-letnia Sifa i 18-letni Mesut spędzili w ruinach ponad 30 godzin, zanim zostali wydobyci przez służby ratunkowe.

Wielka Brytania walczy z wielką wodą

Silne poniedziałkowe opady deszczu spowodowały podtopienia w południowo-zachodniej Anglii, Walii i Irlandii Północnej. Niebezpieczny front idzie teraz na Szkocję.

Zobacz zorzę polarną nad Sztokholmem

W nocy z poniedziałku na wtorek nad szwedzkim Sztokholmem można było zaobserwować piękną zorzę polarną. Reporter 24 przesłał nam zdjęcia na Kontakt 24.

Czekacie na śnieg, przyjdzie chłodny wiatr

We wrześniu cieszyliśmy się piękną pogodą dzięki blokadzie wyżowej. Październik, mimo że chłodniejszy, również nie skąpi nam słońca. Jednak wszechobecny chłód sprawia, że wielu z nas z wytęsknieniem zaczyna wyczekiwać nadejścia zimy. – Śniegu na horyzoncie jeszcze nie widać, ale za to w najbliższych dniach możemy spodziewać się silnego wiatru – zapowiada Artur Chrzanowski, synoptyk TVN Meteo.

O wiewiórce, która jest fanką baseballu

Amerykanie oszaleli na punkcie pewnego zwierzątka, które wtargnęło na boisko podczas jednego z meczów rozgrywanych przez amerykańską drużynę baseballową Texas Rangers. Wiewiórka o imieniu Gracie to przesympatyczne stworzenie, które inne przedstawicielki swojego gatunku przypomina tylko z wyglądu. Poza tym, że kibicuje Texas Rangers, ma też inne ludzkie pasje.

"Na śnieg jeszcze poczekamy"

Pierwszy śnieg w sezonie 2011/2012 już spadł. Co prawda w górach i terenach podgórskich, ale w tych rejonach była już na niego pora.

Omenaa: jeździcie na wakacje w październiku?

Większość z nas tradycyjnie planuje wakacje miedzy czerwcem a sierpniem i podczas typowej zimowej pogody, czyli gdzieś od stycznia do końca lutego. Takie są statystyki częstotliwości wyjazdów. A co z najbardziej parszywymi pogodowo miesiącami?

Debiut małych tygrysów

We wtorek 25 października w ogrodzie zoologicznym Taronga w australijskim Sydney trzy należące do rzadkiego gatunku tygrysiątka sumatrzańskie pierwszy raz pokazały się na wybiegu.

Podtopiony Dublin. Zamknięte drogi, ewakuacje

Intensywne opady deszczu doprowadziły w poniedziałek do poważnych problemów komunikacyjnych w Dublinie. Wiele ulic jest zalanych, a kierowcy mają duże kłopoty z prowadzeniem aut. Zdjęcia i filmy zalanych ulic w stolicy Irlandii otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Rina ostatnim huraganem w sezonie?

Tropikalny sztorm Rina najprawdopodobniej stanie się we wtorek huraganem i wywoła obfite deszcze w Ameryce Środkowej i Meksyku. Później, zgodnie z przewidywaniami synoptyków, uderzy w wybrzeża tych regionów - poinformowała amerykańska agencja National Hurricane Center.

Wtorek słoneczny, ale chłodny

Wtorek, za sprawą układu wysokiego ciśnienia, będzie naprawdę pogodnym dniem. Spodziewamy się słonecznej aury. Tylko na południowym-zachodzie może popadać.

Zobacz, jak wygląda jesień nad Bałtykiem

Nadbałtyckie plaże po sezonie potrafią być szczególnie piękne. Ich urodę doceniła Reporterka 24. Kto by pomyślał, że czerwone i żółte liście rosnących na wydmach drzew potrafią dodać morzu aż tylke uroku?

Zostajemy w rosyjskim wyżu. Będzie chłodno

Nad Europą nadal dominować będą dwa układy baryczne; na zachodzie głęboki niż z centrum nad północnym Atlantykiem, a na wschodzie mglisty, jesienny wyż z centrum nad Rosją.

Kilkanaście osób rannych po nawałnicach w Portugalii

Na terenie Portugalii trwa usuwanie strat spowodowanych przez nawałnice, które przeszły w nocy z niedzieli na poniedziałek. Z powodu działalności porywistych wiatrów rannych zostało kilkanaście osób. Jedna z nich bardzo ciężko.

Gady i nietoperze już śpią, niedźwiedzie jeszcze nie

- W Bieszczadach gady i nietoperze po pierwszych przymrozkach zapadły już w zimowy sen. Miejsc zimowego odpoczynku szukają salamandry plamiste. Nadal aktywne są niedźwiedzie - powiedział w poniedziałek Edward Marszałek, rzecznik Lasów Państwowych w Krośnie.

Trzęsienie ziemi w Turcji

Wstrząs o sile 7,2 w skali Richtera nawiedził w niedzielę 23 października wschodni rejon Turcji. Bilans ofiar śmiertelnych wynosi 601 osób, rannych jest ponad 4150 , a 600 tys. ludzi pozostaje bez dachu nad głową. 231 udało się uratować spod gruzów. Akcja ratunkowa dobiegła końca. Premier Turcji zaapelował o pomoc, której początkowo odmówił. Na miejsce dotarły już kontenery m.in. z Francji, Izraela, Ukrainy oraz Wielkiej Brytanii.

Pożar lasów w Australii. 100 strażaków w akcji

W poniedziałek w Katoombie, miejscowości położonej 110 kilometrów na zachód od Sydney, wybuchły pożar lasu. Ogień wtargnął na tereny mieszkalne, zmuszając do ewakuacji mieszkańców. Ze względów bezpieczeństwa, zamknięto też popularną wśród turystów kolejkę The Scenic Skyway. Ponad 100 strażaków walczy z żywiołem.

Wezuwiusz: niebezpieczny gigant ciągle drzemie

Wezuwiusz to jedyny czynny wulkan w Europie znajdujący się na stałym lądzie. W starożytności jego okolice słynęły tylko z doskonałych winnic. Teraz słyną nie tylko z wybornego trunku, ale i z mrocznej przeszłości. Reporterka 24 przysłała nam zdjęcia ze swojej podróży do Neapolu.