Najnowsze

Najnowsze

Zderzenie szybowców, jeden z pilotów nie żyje

Jeden pilot nie żyje, a drugi został ranny w wyniku zderzenia dwóch szybowców w okolicy miejscowości Łęka Wielka niedaleko Gostynia. Do wypadku doszło w czasie X Szybowcowych Mistrzostw Polski w Lesznie (woj. wielkopolskie). Maszyny zderzyły się w czasie lotu. Informację o wypadku dostaliśmy na Kontakt 24.

Nawałnice szalały w Czechach

Połamane drzewa, zalane domy, drogi i linie kolejowe to efekt gwałtownych burz i towarzyszących im ulew, które w nocy z poniedziałku na wtorek wystąpiły na wschodzie Czech.

Słońce znów daje plamę. Może być kłopot z elektrycznością

Przy wschodnim brzegu tarczy Słońca pojawiła się duża grupa plam słonecznych. Nasza gwiazda znów zwiększyła swoją aktywność i możemy się spodziewać kolejnych wybuchów na jej powierzchni. Ich skutki to przerwy w dostawie prądu, problemy w odbiorze telewizji czy korzystaniu z telefonów komórkowych.

Burze ucichły. Front odpływa z kraju

Od wczesnych godzin rannych grzmiało w Polsce południowo-wschodniej. Przed godziną 7 burze przeszły w okolicach Rzeszowa i w pasie od Ostrowca Świętokrzyskiego po Lublin. Po 8 grzmoty słychać było już tylko na krańcach południowo-wschodnich, a przed południem całkiem ucichły.

Przytulanie słonia pomaga dzieciom

Od dawna wiadomo, że kontakt ze zwierzętami dobrze wpływa na samopoczucie i zdrowie. W Polsce znamy dogoterapię i hipoterapię, w Tajlandii niepełnosprawne dzieci uczestniczą w sesjach terapeutycznych ze słoniem.

Afryka pod śniegiem

Nadzwyczaj chłodny front atmosferyczny przyniósł w poniedziałek gwałtowne opady śniegu we wschodniej części Republiki Południowej Afryki. Młodsi mieszkańcy kraju są zachwyceni, dorośli borykają się z problemami komunikacyjnymi.

Ciśnienie rośnie, żegnamy się z niżem

Europę Południowo-Zachodnią, Północno-Wschodnią i częściowo Centralną obejmują wyże. Pozostałą część kontynentu europejskiego zalegają układy niżowe. Na wschodzie Polski znajduje się zatoka niżowa z frontem chłodnym i przesuwa się w kierunku Białorusi.

Nowy Jork sprząta po ulewach

Trwa wielkie sprzątanie Nowego Jorku. Po trwających kilkadziesiąt godzin intensywnych ulewach, niektóre dzielnice miasta zostały zalane. Poziom wody w domach dochodził nawet do 1,5 metra, a autostrady zamieniły się w potoki. Efekty tak gwałtownych burz uwiecznili w materiałach Reporterzy 24.

Turyści rażeni piorunem w Tatrach

- Po godzinie 15 dwie osoby zostały w poniedziałek porażone piorunem na szlaku w Dolinie Kondratowej w Tatrach - poinformował ratownik dyżurny Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego Andrzej Mikler.

Szukali w Niagarze nastolatki. Znaleźli ciało mężczyzny

W niedzielę, po kanadyjskiej stronie wodospadu Niagara, utopiła się 19-letnia studentka z Japonii. Miejscowym służbom nie udało się odnaleźć jej ciała. Zamiast niego, w poniedziałek, znaleziono zwłoki niezidentyfikowanego mężczyzny.

We wtorek w Polsce zapanowało lato

We wtorek pogoda nareszcie sprosta naszym oczekiwaniom. Będzie ciepło i słonecznie, a jeśli pojawią się deszcze i burze, nie ma się czego bać, ponieważ okażą się przelotne i słabe.

Grad i podtopienia na Podhalu

W poniedziałek południe Polski nawiedziły burze o sporym natężeniu, którym towarzyszyły gradobicia. Nawałnice szczególnie mocno uderzyły w Podhale. Zobaczcie zdjęcia, które przesłała Reporterka 24 @Agata.

Na polskich wodach nie więcej niż 4 st. Beauforta

To będzie wyjątkowo spokojny wtorek. Dla żeglarzy chwilami zbyt spokojny. Zarówno na Wybrzeżu, jak i nad jeziorami siła wiatru z trudem sięgnie 4 st. Beauforta. Wody sąsiadujące z kilkoma greckimi wyspami okażą się za to żeglarskim rajem.

Kąpiel w morzu tylko dla odważnych

Nad polskim Wybrzeżem we wtorek bardzo słonecznie, ale nie upalnie, dlatego ten dzień warto na plaży spędzić aktywnie. Podobnie nad jeziorami - choć warunki do opalania nie będą najlepsze, nie ma co zostawać w domu.

Krakowianin w Sopocie zwiedza za darmo

Od wtorku do niedzieli krakowianie będą mogli za darmo zwiedzać niektóre atrakcje Sopotu. I wzajemnie - mieszkańcy Sopotu - zabytki i muzea Krakowa. Taką promocję przygotowały władze obu miast. Obejmie ona dziesięć pierwszych osób, które danego dnia odwiedzą poszczególne obiekty.

Końcówka sierpnia uratuje lato

Jak się nie ma co się lubi to... I tu , jak zwykle są dwa, a nawet trzy wyjścia: można polubić co się ma, dalej można tego nie mieć albo można to zdobyć.

Śnieżyce sparaliżowały Nową Zelandię

Największe od 40 lat opady śniegu sparaliżowały Nową Zelandię, a zwłaszcza stolicę kraju, Wellington. Meteorolodzy ostrzegają, że atak zimy potrwa przynajmniej do końca tego tygodnia.

Wszechświat do nas woła!

Dawno temu w odległym zakątku Wszechświata powstał... kosmiczny wykrzyknik. To wynik połączenia dwóch młodych galaktyk. Na zdjęciu uchwycił je teleskop Hubble'a.

"W tym tygodniu będzie sierpień"

Jak w poniedziałek, tak w ciągu tygodnia. Antycypacja na podstawie mądrości ludowej oznaczałaby dla wielu osób labę przez siedem dni.

Odnaleziono zaginioną rodzinę

Odnaleziono trzyosobową rodzinę - małżeństwo z trzyletnim dzieckiem, której poszukiwała policja. Nikomu z nich nic się nie stało.

Kraina ognia i lodu jest... zielona

Niemal bezchmurne niebo pozwoliło uchwycić z kosmosu rzeczywisty obraz Islandii. Mimo swojej nazwy, latem wyspa staje się całkowicie zielona, co nie oznacza, że temperatury zachęcają do spędzanie tam wakacji.

Miejscami słońce, miejscami burze

W poniedziałek nad Polskę północno-zachodnią i zachodnią nadciągnie polarno-morskie powietrze, które będzie odpowiadało za przelotne opady deszczu i wyładowania atmosferyczne. Za to na wschodzie szykuje się naprawdę pogodny początek tygodnia.

Najlepiej żeglować w Międzyzdrojach

Na żagle bardzo dobrze będzie wybrać się w poniedziałek w okolice Międzyzdrojów. Szczęściarzami będą się mogli nazwać także ci, którzy znajdą się na wschodnich i środkowych wodach pełnego morza. Przy brzegu Chorwacji raczej na początku tygodnia nie popływamy.

Nad Bałtykiem deszcze, burze, przejaśnienia

Plażowicze po zachodniej części Wybrzeża powinni być ostrożni. Tam lokalnie spadnie deszcz. Podobnie sytuacja będzie się przedstawiała w okolicach Zatoki Gdańskiej i na wschód od niej, choć tam istnieje również wysokie prawdopodobieństwo wystąpienia burz. Nad jeziorami zazwyczaj pochmurno, gdzieniegdzie deszczowo. W kurortach Europy i świata poopalamy się za to w pełnym słońcu.

Front się rozmywa, burze wygasają

Zgodnie z zapowiedziami synoptyków, burze uaktywniły się w niedzielę w godzinach popołudniowych na wschodzie kraju. Od południa grzmiało na Mazurach, Mazowszu, Suwalszczyźnie i Podlasiu. Dopiero pod wieczór burze zaczęły wygasać.

Na plażach świata tłumy. Nie ma gdzie położyć ręcznika

Jak dotąd nie mieliśmy zbyt wielu okazji, żeby móc beztrosko wylegiwać się nad polskim morzem - wakacyjna pogoda nam nie dopisała. Odwrotna sytuacja panuje na plażach świata, gdzie nie ma miejsca na rozłożenie ręcznika. We Włoszech, Hiszpanii i Chinach miejsce na piaszczystym brzegu to skarb.