Najnowsze

Najnowsze

Wiatr rzuca lądującymi samolotami. Zobacz wstrząsające nagranie

Silny wiatr wiejący nad północną Hiszpanią zmusił pilotów do lądowań w skrajnie trudnych warunkach. Samoloty próbujące dotrzeć na lotnisko w Bilbao musiały walczyć z podmuchami o sile ponad 60 km/h. Maszynami ostro rzucało a lądowania zdecydowanie nie należały do delikatnych. Skończyło się tylko na strachu.

Zobacz legendy na majówce w Gdyni. Polskie wielkie okręty na wodzie

Nie lada gratkę szykuje dla turystów mających zamiar spędzić majówkę w Trójmieście Marynarka Wojenna. Chętnym zostaną udostępnione pokłady takich historycznych jednostek jak m.in. ORP "Piorun". Ponadto ORP "Błyskawica", najstarszy na świecie wciąż istniejący niszczyciel z okresu II WŚ, będzie świętował ważną rocznicę.

Majówka zaczyna się pięknie. Słonecznie w prawie całym kraju

To będzie bardzo ładny początek majówki w niemal całym kraju. W najbliższych godzinach tylko nad północny zachód wkroczy burzowy front znad Niemiec, który przez cały piątek będzie kształtował pogodę m.in. w Szczecinie. Na pozostałym obszarze kraju będzie słonecznie i bardzo ciepło. Odnotujemy nawet 26 st. Celsjusza.

Deszcz tylko na Pomorzu Zachodnim

Mamy dobre wiadomości dla kierowców w przeważającej części kraju. W piątek padać ma tylko na Pomorzu Zachodnim - tam drogi mogą być śliskie. Termometry natomiast pokażą nawet 26 st. C. Życzymy wszystkim udanej bezpiecznej podróży.

Polski łazik w misji na Marsa

Polski łazik odegra ważną rolę w przygotowaniu misji na Marsa, którą zaplanowano na 2018 rok. Magma White, pojazd skonstruowany przez badaczy z Torunia, sprawdzi, jak na powierzchni Czerwonej Planety poradzi sobie francuski georadar Wisdom.

"Mleko" nad rozlewiskiem

"Mleko" rozlało się w czwartkowy poranek nad warmińsko-mazurską wsią Nowe Ramoty. Gęsta mgła najpiękniej prezentowała się, górując nad okolicznymi podmokłymi obszarami.

Będą powody do kichania

Piątek, ku utrapieniu alergików, będzie suchy i słoneczny. W powietrzu królować będą pyłki brzozy i to głównie za ich sprawą nadwrażliwi na ten alergen nie zaliczą dnia do udanych.

Upały szybko się skończą. Potem spadek temperatury, deszcz i burze

- Długoterminowa prognoza pogody zaczyna się klarować - zapowiada dzień przed rozpoczęciem bardzo długiego majowego weekendu Arleta Unton-Pyziołek, synoptyk TVN Meteo. Układ ciśnienia nad Europą sprawi, że nad Polskę będzie napływało ciepłe powietrze znad Afryki Północnej. Efekt? Nawet 30 stopni na termometrach. Niestety nowy tydzień przyniesie nieznaczne pogorszenie pogody.

Przed nami bardzo ciepłe dni. Ale z opadami i grzmotami

Do Polski napływa ciepłe powietrze znad północnej Afryki. Przez najbliższe pięć dni nasz kraj ma być ciepły i to momentami bardzo, bo termometry pokażą do 29 st. C. Niestety miejscami też popada, a nawet zagrzmi. Zobacz prognozę TVN Meteo na najbliższe pięć dni.

Zorza polarna zaczarowała irlandzkie niebo

Zapierające dech w piersiach zdjęcia zorzy polarnej widzianej z hrabstwa Donegal w Irlandii przesłał do naszej redakcji Reporter 24. To kolejne ujęcia tego zjawiska, które za sprawą wybuchów na Słońcu można było oglądać na północnym niebie.

Nabrać wiatru i lecieć! Szybownicy liczą na dobrą pogodę

W tych zawodach liczy się dobra pogoda, zmysł meteorologiczny i oczywiście zdolności pilotażu. W najbliższy weekend ruszają międzynarodowe zawody szybowcowe Euroregionu. Jeśli pogoda dopisze, piloci dziennie zrobią 550 km, lecąc z prędkością ok. 130 km/h.

Raki sposobem na ocieplenie

Z powodu różnic temperatur w nocy i w ciągu dnia szlaki górskie w Karkonoszach są mocno oblodzone, a warunki turystyczne - niezwykle trudne. W górach obowiązuje drugi stopień zagrożenia lawinowego w pięciostopniowej skali.

Wielka woda zbiera żniwo. Już 90 ofiar

Gigantyczna powódź w północnym Afganistanie spowodowała śmierć ponad 90 osób; pięćdziesiąt wciąż jest zaginionych. Żywioł zbiera śmiertelne żniwo od ubiegłego tygodnia.

Śnieg płynie jak wzburzone morze

Wiosenne zamiecie śnieżne? Jeśli już, to tylko daleko na północy. W tym tygodniu wiatr w porywach do 80 km/h wywołał rzadkie na naszych szerokościach geograficznych zjawisko zamieci niskiej, o czym ze Spitsbergenu donoszą naukowcy z Polskiej Stacji Polarnej Hornsund.

Otwarło się okno pogodowe na Mt Everest

Pod koniec kwietnia setki alpinistów ruszają co roku z Tybetu i Nepalu na podbój Mount Everestu. Do czerwca mogą liczyć na najbardziej przyjazne warunki pogodowe w ciągu roku. Nadal jednak mają do pokonania liczne niebezpieczeństwa, ekstremalne wartości temperatur i ciśnienia oraz własne zmęczenie i dolegliwości przeciążonych organizmów.

Słońce będzie przeszkadzać w jeździe

Czwartek będzie wymarzonym dniem dla zmotoryzowanych. Synoptycy nie przewidują ani opadów deszczu, ani silnego wiatru, ani niekorzystnych warunków biometeorologicznych, które mogłyby utrudnić jazdę. Będzie ciepło i słonecznie.

Koniec z wiosną. Na termometrach nawet 24 stopnie

Czwartkowa pogoda w niczym nie będzie przypominać wiosennej. Warunki atmosferyczne wskazują, że mamy już lato! Temperatura maksymalna w cieniu wyniesie dziś 24 st. C, wszędzie zaświeci słońce, biomet będzie korzystny.

W tym roku huragany odpuszczą

- Tegoroczny sezon huraganowy na Atlantyku powinien być łagodniejszy od poprzednich dwóch - uważają badacze z Weather Services International. Wtórują im naukowcy z Colorado State University. Ciekawe, czy ich prognozy się sprawdzą?

Majówka upalna. Ale też burze i grad

- W środę 25 kwietnia modele synoptyczne potwierdziły wtorkowe optymistyczne przewidywania - mówi Wojciech Raczyński, meteorolog TVN Meteo. - Obszary występowania zjawisk pogodowych, jak również zakresy temperatur maksymalnych pozostają bez większych zmian - dodaje. To oznacza, że podczas majówki nadal możemy się spodziewać 15-30 st. Celsjusza i... burz.

Włoskie plaże pustoszeją przez kryzys

Włosi ograniczają swoją ulubioną wakacyjną rozrywkę - letnie plażowanie. A wszystko przez kryzys gospodarczy w Europie. Oszczędności mają pomóc włoskim gospodarstwom domowym, w efekcie jednak mogą spowodować straty w gospodarce całego kraju.

Woda zalała pustynię i zabiła 18 osób

Wydaje się nie pomyślenia, by Półwysep Arabski, którego powierzchnię w 95 proc. stanowią pustynie i półpustynie, nawiedzały powodzie. Ale naprawdę zdarzają się raz na kilka, kilkanaście lat i potrafią być naprawdę niebezpieczne. Ostatnia, do której doszło w połowie kwietnia tego roku, ma na swoim koncie 18 ofiar śmiertelnych. Zobaczcie, jak żywioł prezentował się na zdjęciach satelitarnych.

Ostatni lot wahadłowca Enterprise

Trasa z Waszyngtonu do Nowego Jorku i przelot nad miastem - tak ma wyglądać pożegnanie promu kosmicznego Enterprise. W piątek na grzbiecie specjalnego samolotu po raz ostatni ma się wzbić w powietrze. Potem trafi na wystawę muzeum.