Jeśli tęsknicie za zimą, wybierzcie się na wirtualny spacer po... Antarktydzie. Ci, którzy się na to zdecydują, będą mieli okazję m.in zwiedzić chatę Shakletona i zobaczyć miejsca lęgowe pingwinów.
Jeśli Chiny będą nadal moknąć od deszczów, które za sprawą zmian klimatycznych są bardzo intensywne, w okolicy największej największej zapory świata może dojść do katastrofy. Wzrasta bowiem zagrożenie osuwania się stromych brzegów zbiornika przy Tamie Trzech Przełomów. Miałoby to katastrofalne skutki dla środowiska i mieszkańców okolicznych terenów.
Nietypowy sposób mają niemieccy politycy na walkę z kryzysem m.in. w Grecji: chcą, by państwo dopłacało obywatelom do wczasów w krajach południowej Europy. Posłowie przekonują też, że pobyt tam dobrze wpłynąłby na przygnębionych deszczową pogodą Niemców.
- Ludzie żyjący na wybrzeżu są zdrowsi od tych, którzy mieszkają w innych regionach kraju - ustalili badacze z Uniwersytetu w Exeter. Naukowcy mają nadzieję, że niebawem uda im się przekonać rząd do wykorzystania terenów nadmorskich w charakterze "lekarstwa" dla Brytyjczyków.
Susza, która nęka USA, dopadła też winiarzy z Missouri. Niektórzy z nich martwią się o swoje zbiory, inni uważają, że nadaje ona nową jakość ich wyrobom.
Pomalował trawnik na zielono, bo chciał przywrócić życie swojemu wyschniętemu ogródkowi. Na taki krok zdecydował się mieszkaniec Indianapolis w amerykańskim stanie Indiana, któremu nękająca USA susza dała się silnie we znaki.
Troje astronautów, po dwóch dniach manewrowania na orbicie, we wtorek rano znalazło się na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS). Spędzą tam cztery miesiące.
Europę południowo-zachodnią obejmuje wyż z centrum nad Zatoką Biskajską. Pozostałe obszary kontynentu zalegają układy niżowe. Nad Polskę, od zachodu, nasuwa się zatoka niżowa z frontem atmosferycznym.
To koniec rekordowych upałów we Włoszech. Wytchnienie od 40-stopniowego gorąca przyniósł Wergiliusz, pierwszy tego roku chłodny front nad Półwyspem Apenińskim.
Rankiem w czwartek 12 lipca w Dolinie Śmierci - uchodzącej za najgorętsze miejsce na Ziemi - padł kolejny temperaturowy rekord. Tzw. temperatura minimalna, a więc najniższa temperatura powietrza zanotowana na danym obszarze w określonym czasie, wyniosła 41,7 st. Celsjusza.
Kierowcy, zachowajcie ostrożność! W ciągu dnia warunki drogowe będą mocno utrudnione przez burze, które przyniosą m.in. opady rzędu aż 30 litrów na metr kwadratowy.
Zgodnie z zapowiedziami synoptyków nad Polską uaktywniły się komórki burzowe. Pojawiły się i na północy, i na południu Polski, skąd otrzymujemy zdjęcia formujących się trąb powietrznych. Wieczorem grzmiało także w centrum kraju.
Deszczowo, a także głośno od grzmotów będzie we wtorek we wszystkich polskich kurortach. Zarówno nadmorskich, jak i tych położonych nad jeziorami Warmii i Mazur. Ponadto dopisze nie temperatura powietrza, a temperatura wody.
W nocy z soboty na niedzielę niebo nad północnymi i centralnymi stanami USA pojaśniało od zorzy polarnej. Widowiskowe, kolorowe smugi pojawiły się na skutek czwartkowego - największego tego lata - rozbłysku słonecznego.
Ateński Akropol został zamknięty w poniedziałek o sześć godzin wcześniej niż zazwyczaj. Powód? Temperatura, jakiej spodziewali się tego dnia Grecy to 42 st. Celsjusza, a przy takiej miejsce zamienia się w piekło.
Na dzikich plażach Mazowsza, a więc w miejscach gdzie dotąd dochodziło do nawiększej liczby utonięć, stanie w lipcu pięć kolejnych "czarnych punktów wodnych". Punkty, mające ostrzegać przed niebezpieczeństwem zażycia kąpieli, staną m.in. w Garwolinie i w Skuszewie.
Po tragicznej śmierci 24-letniego surfera stan Australia Zachodnia chce zniesienia zakazu polowań na żarłacza białego, objętego ochroną od 12 lat. Propozycję popiera minister rybołówstwa. Takiemu rozwiązaniu są przeciwni obrońcy środowiska, według których częstsze ataki rekinów nie wynikają wcale ze wzrostu liczby tych zwierząt w lokalnych wodach.
400 hektarów zniszczonego lasu, sześć rannych osób i kilkadziesiąt zniszczonych budynków to skutki trąby powietrznej, jaka przeszła nad woj. kujawsko-pomorskim w sobotę po południu. W poniedziałek strażacy z Osia i mieszkańcy gminy wciąż porządkowali okolicę.
Wygląda na to, że dopiero w sobotę odpoczniemy od burz. Do tego czasu będziemy moknąć i słuchać huku grzmotów. Prawdziwie letnią temperaturą - wysoką nawet na 27 st. Celsjusza - będziemy cieszyć się tylko przez jeden dzień.
Odkąd Neil Armstrong postawił pierwszy krok na Księżycu, jednym z elementów planu podboju kosmosu stało się jego zasiedlenie w przyszłości. Te wizje studzi jednak część naukowców. Zwracają oni uwagę, że dłuższe przebywanie na powierzchni ziemskiego satelity naraziłoby nas na poważne kłopoty ze zdrowiem.
Zapowiedzi burz nie zaniepokoiły organizatorów ani uczestników festiwalu kulinarnego w kanadyjskim Whitby. W niedzielne popołudnie uczestniczyły w nim setki osób, degustując potrawy przy dźwiękach muzyki. Okazało się jednak, że burzowych prognoz lepiej nie lekceważyć - imprezę trzeba było przerwać po tym, jak uderzenie pioruna poraniło 17 osób i mocno przestraszyło pozostałych uczestników.
Tragiczny bilans ulewnych deszczy w Japonii. Co najmniej 24 osoby zginęły, a osiem uznano za zaginione. Japońskie władze poinformowały, że wciąż ponad cztery tysiące osób są odcięte od świata, a 250 tysięcy zostało ewakuowanych.
Deszcz tego lata uprzykrza wypoczynek mieszkańcom w różnych częściach Europy. Przekonali się o tym również osoby wypoczywające w jednym z belgijskich kempingów. Z powodu ulewnych deszczów cześć obiektu została zamknięta, a osoby tam przebywające ewakuowano.
Fala upałów w Bułgarii. W całym kraju temperatury przekraczają 30 stopni Celsjusza, Nie do wytrzymania jest sytuacja w komunikacji publicznej, w której klimatyzacja prawie nie istnieje. Do szpitali trafia mnóstwo osób skarżących się na złe samopoczucie.
Pogoda rozpoczynająca nowy tydzień raczej nie wprawi nas w dobry nastrój. Przed nami kolejny dzień zdominowany przez chmury frontowe, które oznaczają deszcz na terenie całego kraju, a w wielu miejscach również burze. We znaki będzie się dawał również niekorzystny biomet.
W całym kraju kierowcy muszą się dziś liczyć z jazdą po mokrych drogach. Powinni też pamiętać, że deszcz może chwilami ograniczać widoczność. Na północnym zachodzie i południowym wschodzie dodatkowym utrudnieniem mogą być burze z silnym wiatrem.
Kolejny burzowy wieczór nad Polską. Aktualnie grzmi na zachodzie, w centrum oraz południu. Zdaniem synoptyka TVN Meteo, Wojciecha Raczyńskiego, prawdopodobieństwo powtórki z soboty, kiedy Pomorze nawiedziły trąby powietrzne, jest niewielkie.
Trąba powietrzna w woj. pomorskim nadeszła nagle i niespodziewanie. W kilkanaście minut zniszczyła w różnym stopniu co najmniej 53 budynki, w tym połowę mieszkalnych. W wyniku jej przejścia zginął jeden człowiek, a pięć osób zostało rannych. Zdjęcia i filmy przechodzącej trąby i zaistniałych w jej wyniku szkód dostaliśmy od Reporterów 24 na Kontakt Meteo i Kontakt 24.