Najnowsze

Najnowsze

Przed nami kolejny chłodny i mokry dzień

Środa będzie kolejnym chłodnym dniem. Nad nasz kraj wciąż napływają zimne masy powietrza z północy. Najchłodniejszym regionem w Polsce będzie Suwalszczyzna, gdzie termometry wskażą 15 st. C. Oprócz cieplejszych ubrań przydadzą się też parasole. W wielu miejscach naszego kraju popada.

Meteo News o żeglarskiej meteorologii

Lato już w pełni, a nadchodzące wakacje w szkołach i na uczelniach sprawią, że na wodzie przybędzie żagli. Jak się przygotować do rejsu, żeby uniknąć niebezpieczeństw, opowie gość Meteo News na antenie TVN Meteo. W dzisiejszym programie możecie liczyć na solidną porcję informacji dla żeglarzy.

El Niño bez większych szans

Australia i Indonezja mają spore szanse na to, że w drugiej połowie roku unikną zabójczych susz, a wschodnie tereny Ameryki Południowej - niszczycielskich ulew. Światowa Organizacja Meteorologiczna podała, że prawdopodobieństwo rozwoju El Niño między lipcem a wrześniem tego roku jest niewielkie. Jeszcze miesiąc temu nie było to takie pewne.

Podkarpacie pod wpływem klina

W ciągu następnej doby niż znad Bałtyku przesunie się nad Morze Białe. Polska pozostanie na skraju tego niżu, tylko na Podkarpaciu zaznaczy się wpływ słabego klina wyżowego.

Nad wodą wietrznie i mokro

Środa będzie kolejnym dniem chłodu, silnego wiatru i deszczu w polskich kurortach. Temperatura zarówno na Mazurach, jak i na Wybrzeżu ledwo przekroczy 15 st. C.

Zwrot w pogodzie już za chwilę: nawet 34 stopnie C

Obecna pogoda utrzyma się do czwartku włącznie. Będzie chłodno z przelotnymi opadami deszczu i silnym wiatrem. Jednak już w piątek pogoda wykona zwrot. Gwałtownie się ociepli, co będzie skutkowało wyładowaniami atmosferycznymi, miejscami z opadami gradu.

Wyjątkowa towarzyszka Debby

Czerwcowa aura dostarcza mieszkańcom Florydy nie lada atrakcji. Od kilku dni półwysep jest targany przez burzę tropikalną Debby. Żywiołowi towarzyszy szereg zjawisk atmosferycznych. Prócz opadów deszczu i porywistego wiatru mieszkańcy półwyspu mogli zobaczyć zjawiskową wręcz trąbę wodną.

Będziemy się uczyć we śnie?

Pamiętacie, z jakim trudem przychodziła Wam nauka wersów z "Pana Tadeusza"? Naukowcy wychodzą z pomocą kolejnym pokoleniom i podpowiadają, że pamięć zostaje utrwalona i wzmocniona nie tylko przez samo powtarzanie informacji, ale przez powtarzanie ich za pomocą nagrania w czasie snu.

Dziewięć osób i dwa psy uratowane przed Debby

Burza tropikalna Debby szaleje na Florydzie. Wraz z żywiołem na półwysep dotarły ulewne deszcze i silny wiatr. Wiele domostw zostało odciętych od świata przez cyklon. Spektakularną akcję ratunkową przeprowadzili funkcjonariusze amerykańskiej straży wybrzeża, którzy uratowali dziewięć osób oraz dwa psy.

Osunęła się góra. Prawie 450 osób pod ziemią?

- Pod ziemią może się znajdować nawet 448 osób - alarmuje wolontariusz Czerwonego Krzyża z Ugandy. Na górze Elgon, niedaleko granicy z Kenią, osunęła się ziemia. Dotychczas odnaleziono 18 ofiar śmiertelnych.

Samolot w glorii. Niezwykła podróż do Las Palmas

Niesamowitą podróż samolotem ma za sobą Reporter 24, który odwiedzał Gran Canarię. Zza okna mógł podziwiać m.in. glorię - zjawisko optyczne występujące na tle chmur bądź mgły oraz obłoki przypominające ośnieżone szczyty Alp.

Tęcze pocięły polskie niebo

Wczorajsza aura zmieniała się jak w kalejdoskopie. Następstwem dynamicznych warunków pogodowych był liczne tęcze, które w wielu miejscach Polski pojawiły się na niebie. Reporterzy 24 zachowali czujność i udokumentowali te niezwykłe zjawiska pogodowe.

Przelotny deszcz i wiatr w oczy kierowców

Kierowcy planujący dziś podróż muszą liczyć się z utrudnieniami pogodowymi. Pojawią się opady deszczu, które ograniczą widzialność i spowodują śliskość jezdni, powieje silny wiatr z zachodu dochodzący do 60 km/h.

Woda cieplejsza od powietrza

Niż, który zalega nad Północną Europą przyniósł gwałtowny spadek temperatury w nadmorskich i mazurskich kurortach. Odczucie chłodu potęguje silny wiatr i spora wilgotność powietrza, na poziomie 90 proc.

Żołnierz się poci, ale nie drgnie

Podczas gdy nad nasz kraj zawitało ochłodzenie, południowa Europa wciąż zmaga się z falą upałów. Boleśnie odczuwają to m.in. greccy żołnierze pełniący wartę pod parlamentem w Atenach, którzy na służbie nie mogą nawet otrzeć potu z czoła. Robią to za nich koledzy.

Burze powoli wygasają. Do wieczora będzie cicho

Popołudniowe burze słabną. Gwałtowne ulewy odwiedzają głównie mieszkańców Dolnego Śląska, Śląska, a także na granicy województw kujawsko-pomorskiego i pomorskiego. Zjawiska burzowe do późnych godzin wieczornych powinny wygasnąć.

Astronauci "upolowali" rzadkie obłoki srebrzyste

Jeśli zobaczycie delikatne srebrzyste pasma lśniące na ciemnym niebie, dobrze się przyjrzyjcie, a jeszcze lepiej sięgnijcie po aparat fotograficzny. Takie dekoracyjne zjawisko warto udokumentować, bo trafia się dość rzadko. Okazji do sfotografowania obłoków srebrzystych nie pominęli nawet astronauci z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, którzy ze spektakularnymi widokami mają do czynienia na co dzień.

"Meteo News" na wojnie z komarami

Komary będą dziś tematem głównym naszego magazynu "Meteo News", a to dlatego, że poczynają sobie coraz śmielej. W końcu mamy lato, które w naszej szerokości geograficznej charakteryzuje się sporą wilgotnością względną powietrza i wysokimi temperaturami, czyli warunkami idealnymi do życia i rozmnażania tych owadów. Jak się przed nimi bronić? Odpowiedź w wieczornym wydaniu magazynu.

Zmordowały ją Bieszczady, teraz jedzie na Rysy

- Dowiedziałam się, że jeszcze nikt nigdy takiej wypawy nie zaplanował i nie zrealizował i to był dodatkowy punkt motywacyjny - mówi Agnieszka Korpal o swoim pomyśle na zdobycie Korony Gór Polski na rowerze. Kilka szczytów już za nią, a prawdopodobnie jutro zdobędzie Rysy.

Pierwszy półfinał w deszczu, drugi w chłodzie

Euro 2012 zbliża się ku końcowi. Przed nami jeszcze tylko trzy mecze. Te najbliższe to rywalizacja o udział w finale. Według najnowszych prognoz ani Portugalia z Hiszpanią, ani Włochy z Niemcami nie zagrają w idealnych warunkach.

Ławica martwych ryb we Wrocławiu

Martwe ryby pojawiły się na Odrze we Wrocławiu. - Jest ich tak dużo, że gołym okiem widać, jak unoszą się na wodzie - alarmuje Magdalena Łońska z Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej. Służby patrolują łodziami kanał i próbują znaleźć źródło problemu.

Błyski na fioletowo-purpurowym niebie

Nocą nad głowy mieszkańców Kwidzyna nadciągnęła burza. I choć, jak przypuszczamy, większość z nich nie była specjalnie zadowolona z jej przybycia, znaleźli się i tacy, którzy docenili piękno tego zjawiska.

Pies uchroni dzieci przed astmą

Drobiny kurzu unoszące się w domach, w których przebywają psy, chronią dzieci przed chorobami górnych dróg oddechowych - odkryli uczeni z University of California. Okazuje się, że bakterie obecne w kurzu w takich domach niszczą wirusy RSV odpowiedzialne za infekcje dróg oddechowych u dzieci.