Najnowsze

Najnowsze

Perfekcyjna pełnia i... samolot

W nocy z soboty na niedzielę obserwowaliśmy wyjątkową pełnię Księżyca. Satelita znalazł się dokładnie na przeciwko Słońca już o 20:57, a jego bardzo jasna, okrągła tarcza była widoczna całą noc. Reporterowi 24 udało się sfotografować nie tylko niezwykłą pełnię, ale też samolot na jej tle.

Bałtyk łagodny, choć burzowy

Nad polskim morzem pogoda zróżnicowana. Synoptycy zapowiadają i burze, i przejaśnienia. Wiatr nie będzie szczególnie łaskawy dla żeglarzy. Nad większością polskich akwenów jego siła nie przekroczy 3 st. Beauforta.

Zachód Wybrzeża stworzony do plażowania

Przed plażowiczami, przynajmniej tymi wypoczywającymi na zachodzie Wybrzeża, bardzo pogodny i ciepły dzień. Na wschód od Ustki, a także nad jeziorami, nie będzie już tak ładnie - tam synoptycy zapowiadają burze i deszcz, choć niewykluczone są przejaśnienia. Dużo lepiej przedstawia się sytuacja na plażach świata.

Ponure, mroczne, zjawiskowe

Nie da się ukryć, że sobotnie warunki pogodowe sprzyjały Reporterom 24. Użytkownicy Kontaktu Meteo mieli co fotografować - nad Polską przeszły burze. Niedziela, na szczęście, będzie bardziej pogodna. Synoptycy zapowiadają wyładowania atmosferyczne tylko na północnym-zachodzie i w okolicach Zamościa.

Udało Wam się zobaczyć Perseidy?

Sierpniowe niebo dostarcza nam moc atrakcji. Za nami pierwsza noc, podczas której miejsce miało maksimum roju Perseidów. I choć pogoda nie dopisała, niektórym udało się zobaczyć, a nawet zrobić zdjęcie meteorom.

Susza i głód w Kenii. Umierają dzieci i dorośli

Susza, z którą zmagają się w tym roku Afrykańczycy, zbiera śmiertelne żniwo. W kenijskim regionie Turkana z wycieńczenia i głodu zmarło w ostatnim czasie 14 osób. Niedożywienie dzieci sięga poziomu 37 proc.

Zobacz starcie na śmierć i życie

Prawa natury są brutalne. "Żeby przeżyć, trzeba..." - napisał Reporter 24 janusz771 w opisie swoich zdjęć, na których widać zaskrońca połykającego dużo grubszą od niego ropuchę.

Dokument w TVN Meteo - życie na skraju

TVN Meteo prezentuje kolejne znakomite filmy dokumentalne. Już w niedzielę będziecie mogli zobaczyć dwie produkcje o życiu u granic: "Zagrożone gatunki: słonie:" oraz "Malediwy: raj przed katastrofą".

Embrion, który ma 78 mln lat

Embrion małego plezjozaura odnaleziony w szczątkach matki. Amerykańscy paleontolodzy znaleźli dowód na to, że morskie giganty żyjące w mezozoiku wydawały na świat żywe potomstwo. Do tej pory uważano, że jak większość ich pobratymców, plezjozaury wykluwały się z jaj.

Ujeżdżają 10-metrowe fale

Najlepsi surferzy świata zjechali w piątek do Peru, by wziąć udział w zawodach Billabong Pico Alto 2011. Są to mistrzostwa, którym towarzyszą gigantyczne, 10-metrowe fale u wybrzeża Limy.

Monumentalny burzowy balet

Część osób, w tym ja, uwielbia burze. Niesamowite i prawie monumentalne zjawisko – zwłaszcza w nocy. Te błyskawice malujące niebo w wielobarwne obrazy, deszcz to muzyka - ileż tam harmonii a zarazem dynamiki, wiatr – twórca niesamowitego baletu przyrody.

Pająk-biedronka zamieszka w butelce

Zwiększa się populacja jednego z najrzadszych pająków w Wielkiej Brytanii, tzw. poskocza krasnego. To doskonała wiadomość dla arachnologów - brytyjscy badacze obawiali się, że gatunek niebawem wymrze. Teraz, dzięki pracownikom rezerwatu w brytyjskim Dorset, poskocze będą mogły żyć i rozmnażać się w doskonałych warunkach.

Grad ranił ludzi i zabijał zwierzęta

Ulewne deszcze z gradem zniszczyły część prefektury Kashi w autonomicznym regionie Chin, Xinjiang Uygur. Silne uderzenia lodowych kul raniły ludzi, zabijały zwierzęta i niszczyły uprawy, główne źródło dochodu mieszkańców regionu.

Trudny dzień na drogach w całej Polsce

W sobotę wakacyjna będzie przede wszystkim temperatura. W wielu regionach kraju spodziewać się możemy przejaśnień, ale zdaniem synoptyków wszędzie mogą zdarzyć się burze i dojść do przelotnych opadów deszczu.

Ulewy, grad i tajfuny okiem Doroty Gardias

Kolejne efekty intensywnych opadów deszczu, a nawet gradu przypomina Dorota Gardias w ostatnim odcinku "Meteo Maniaka". Podsumowuje także inne ważne wydarzenia pogodowe ubiegłego tygodnia. Obejrzyj magazyn w portalu TVN Meteo!

Reporterzy 24 polują na burze

To nie pierwszy raz, kiedy Reporterzy 24 udowadniają nam, jak dobrą mają rękę do zdjęć pogody. Do naszego serwisu spływają fotografie piątkowych burz. Dla pasjonatów mamy dobre wieści, dla reszty naszych internautów nie najlepsze - w nocy znowu zagrzmi.

Zamiast opalania, festiwal błyskawic

Na zachód od Trójmiasta w sobotę przelotnie popada, co niekoniecznie przypadnie do gustu wypoczywającym turystom. I tak będą oni mieli więcej powodów do zadowolenia, niż urlopowicze przebywający bardziej na wschodzie. Tam w sobotę prawdopodobnie zagrzmi.

Bocian czarny odwiedził Nowy Sącz

Bocian czarny, niezwykle rzadki ptak lęgowy w Polsce, pojawił się w Nowym Sączu. Jego pobyt w tym mieście udokumentował Reporter 24 kmnaniak.

Wybuchła epidemia cholery

W dotkniętej klęską głodu Somalii wybuchła epidemia cholery. Brudna woda i złe warunki sanitarne doprowadziły do zwiększonej liczby przypadków tej choroby w stolicy kraju, Mogadiszu - ostrzegła w piątek Światowa Organizacja Zdrowia.

Oto sprawca nadmorskich burz

Nadbałtyckie plaże od kilku dni są skąpane w deszczu. Urlopowicze spuszczają nos na kwintę, bo na złocistą opaleniznę nie ma co liczyć. Są jednak tacy, którzy potrafią wykorzystać deszczową aurę i utrwalić oblicze winowajcy.

"Diamentowy naszyjnik" zdobi kosmos

Teleskop NASA sfotografował w kosmosie "diamentowy naszyjnik". Tak naprawdę to mgławica planetarna, której blask podobny jest do światła słonecznego.

Na długi weekend weź bikini i sweter

Długi weekend pogodowo zapowiada się w Polsce bardzo różnorodnie. Na szczęście w najpopularniejszych regionach wypoczynkowych nie zabraknie słońca. By jednak tradycji stało się zadość, również popada i zagrzmi.

Małpa uczy bezpiecznej jazdy

Małpy człekokształtne to nadzwyczaj mądre zwierzęta. Do tego stopnia, że władze Tajlandii postanowiły włączyć je w kampanię społeczną. Orangutan z zoo w Bangkoku uczy dzieci bezpiecznej jazdy na rowerze.

Mocz zdatny do picia, prania i mycia

W Stanach Zjednoczonych powstaną nowoczesne oczyszczalnie, które przekształcą ścieki w wodę pitną. Mają zapobiec w przyszłości problemowi suszy, która w tym roku dotkliwie uderzyła w południowo-wschodnią część kraju.