Najnowsze

Najnowsze

Pył żelaza receptą na globalne ocieplenie?

"Nawożenie" oceanów pyłem żelaza może sprawić, że gigantyczne ilości dwutlenku węgla z atmosfery dostaną się do wody i spoczną na wieki na dnie - twierdzi międzynarodowa grupa naukowców. Eksperci opublikowali wyniki swoich badań w magazynie "Nature".

Panika na festiwalu nad Dunajem. Samolot LOT-u zawrócony do Wiednia

Węgrzy liczą straty po gwałtownych nawałnicach, które przetoczyły się przez kraj w nocy z niedzieli na poniedziałek. Wichury powalały drzewa, zrywały dachy i linie energetyczne, zablokowały też kolej nad Balaton. Ekstremalne warunki pogodowe unieruchomiły lotnisko pod Budapesztem i zmusiły samolot LOT-u do lądowania w Wiedniu.

Spokój po burzach i upałach. Deszcze zostają na wschodzie

W poniedziałek większość mieszkańców kraju odpocznie po gwałtownych zjawiskach atmosferycznych. Na wschodzie i w centrum kraju utrzymają się jeszcze opady i burze - miejscami gwałtowne. W całym kraju możemy za to liczyć na ulgę od upałów - temperatury nie przekroczą dziś 27 stopni.

Pyłki bylicy i ambrozji wirują w powietrzu

Zbliżające dni zapadną w pamięć źle reagującym na pyłki bylicy. Ta roślina, mająca silne właściwości uczulające, da się we znaki głównie w terenach podmiejskich. Warto odnotować, że zaczyna pylić ambrozja.

Utrudnienia na drogach we wschodniej Polsce

Wybierający się w podróż po wschodnich rejonach Polski i zachodniego Pomorza muszą się przygotować na trudne warunki drogowe. Na tych obszarach będzie padać i grzmieć. Sytuację pogorszy porywisty wiatr, podczas burz osiągający nawet 90 km/h.

Piorun poraził czterech mężczyzn

Piorun poraził czterech mężczyzn podczas prac przy żniwach. Do wypadku doszło, gdy podczas burzy schronili się pod kombajnem, w który uderzyła błyskawica. Wszyscy czterej z poparzeniami trafili do szpitala. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Nad wodą deszczowo i burzowo

Poniedziałkowa aura nad morzem i na Mazurach upłynie pod znakiem zachmurzonego nieba oraz przelotnych opadów deszczu. Synoptycy nie wykluczają burz. Wyładowania atmosferyczne wystąpią głównie na Pojezierzu Mazurskim.

Wichury i burze niszczyły domy. Scena w Mrągowie zdemolowana

Pozrywane dachy i zniszczone miejscowości w kilku miejscowościach pozostawiły po sobie nawałnice, jakie po południu przeszły nad Mazowszem. - Nie do opowiedzenia. Nawet pięciu minut nie było - mówiła jedna z mieszkanek miejscowości Lasków, który najbardziej ucierpiał w czasie wichury. W innej miejscowości mieszkańcy mówili o trąbie powietrznej. w Mrągowie na Mazurach wiatr zdemolował scenę, której elementy raniły technika.

"Kilka minut i nas zalało"

Nad Polską grzmi i pada od samego rana. Kilka minut ulewy w Szczecinie wystarczyło, żeby zalane zostały ulice i chodniki. Obecnie najwięcej wyładowań jest w północno-wschodniej części Polski. Aktulaną sytuację pogodową na bieżąco rejestrują Reporterzy 24.

Sinice powoli znikają. Kąpieliska otwarte

Z przybrzeżnych wód Zatoki Gdańskiej powoli ustępują sinice. W niedzielę Sanepid zezwolił na korzystanie ze wszystkich kąpielisk w Sopocie i Gdańsku. Nadal obowiązuje zakaz kąpieli w Gdyni.

Wielki włoski exodus. Jadą na wakacje

Włosi masowo wsiadają do samochodów i ruszają na wakacje. Rekord ma paść w Rzymie, z którego według szacunków w ten weekend wyjedzie 800 tys. osób. Coś za coś - przy takim natężeniu ruchu autostrady i drogi do wypoczynkowych miejscowości stają w gigantycznych korkach.

Amerykańskie flagi przetrwały 40 lat na Księżycu

Promieniowanie, mikrometeoryty i wahania temperatury rzędu niemal 300 stopni nie zaszkodziły flagom zatkniętych przez astronautów w grunt Księżyca. Mimo tak trudnych warunków przetrwały tam już 40 lat. O tym, że nadal stoją i rzucają cienie na powierzchnię naszego satelity, świadczą bardzo dokładne zdjęcia z satelity Lunar Reconnaissance Orbiter.

265 kilometrów korków przez zmianę turnusów

265 kilometrów miały w sobotni poranek korki na głównych francuskich drogach. Spotkali się na nich wracający z lipcowych wyjazdów i wyjeżdżający na sierpniowe urlopy. Zmiana wakacyjnych turnusów najbardziej nasiliła ruch na osi północ-południe.

Trąby powietrzne, błyskawice, grzmoty. Czego boją się Polacy?

Pogoda potrafi porządnie nastraszyć. Lęk budzą najbardziej gwałtowne i rzadkie zjawiska atmosferyczne, jak trąby powietrzne, ale nawet dość powszechne burze, jeśli mają intensywny przebieg, mogą mocno podnieść poziom adrenaliny. Przyczyny pogodowych fobii tropił reporter "Meteo News" Miłosz Kłeczek.

Nie liczcie na spokojną niedzielę. Front zamiesza w pogodzie

Niedzielną pogodę popsuje wkraczający od zachodu front atmosferyczny, na którym powstaną gwałtowne zjawiska pogodowe. Ulewny deszcz, porywisty wiatr, lokalnie gradobicia, a nawet trąby powietrzne - to wszystko szykuje nam nadchodzący dzień. Na dokładkę ochłodzenie. Na zachodzie po przejściu frontu tylko 20 st. C.

Burze opóźniły TGV

Gwałtowne burze spowodowały liczne podtopienia na północy Francji. Pogoda spowodowała dochodzące do czterech godzin opóźnienia w ruchu szybkiej kolei TGV między Paryżem a Bretanią. Meteorolodzy ostrzegają przed kolejnymi gwałtownymi zjawiskami na północnym wybrzeżu.

"Co to jest? To wąż morski!". Zobacz nagranie z Norwegii

Grupa turystów, która w piątkowe popołudnie odwiedziła platformę widokową nad jeziorem Seljord, pewnie na długo zapamięta tę wycieczkę. Długi, falujący kształt, jaki dostrzegli w wodzie, spowodował wybuch ekscytacji, a wiele osób przekonał o tym, że miejscowa legenda jest prawdziwa. Jezioro od 250 lat słynie z historii o zamieszkującym je wężu morskim.

Największe oko świata patrzy z Namibii

Największy na świecie teleskop stanął w Namibii. HESS-II waży 600 ton, a jego zwierciadło mierzy 28 metrów średnicy. Śledzić będzie zjawiska na niebie, wychwytując pochodzące z kosmosu zmiany w promieniowaniu.