Najnowsze

Najnowsze

Oto olimpicene - molekuła na cześć igrzysk

Naukowcy stworzyli molekułę, która przypominać ma pierścienie olimpijskie. - Zastanawialiśmy się, co moglibyśmy zrobić, by uhonorować najbliższe Igrzyska Olimpijskie - powiedział jeden z profesorów pracujących przy projekcie. Badacze udostępnili właśnie zdjęcie wytworzonej cząsteczki.

Halo z chmur nad Islandią

Islandia przykryta jest śniegiem nawet wiosną. Ten odległy, północny kraj kilka dni temu okalało tzw. halo z chmur. Zdjęcie zrobione przez satelitę Aqua z odległości 1 km właśnie udostępniła NASA.

Kto zabił Urbana? Tajemnicza śmierć orła

Cieszyńska Prokuratura Rejonowa umorzyła śledztwo w sprawie zastrzelenia znajdującego się pod ścisłą ochroną orła przedniego. - Śledczy nie wykryli sprawcy - poinformowała w poniedziałek Prokuratura Okręgowa w Bielsku-Białej. - Pomimo umorzenia, śledczy nadal są zainteresowani sprawą - powiedziała rzeczniczka prokuratury.

"Zgroza! Everest stracony dla himalaistów"

- Zgroza! Tego bumu chyba się nie powstrzyma. Załamać ręce i tyle - komentuje sytuację na Mount Everest doświadczony sportowiec i alpinista Janusz Kurczab. W tym sezonie próby zdobycia najwyższego szczytu świata podejmują setki osób. Przy takich tłumach na niektórych odcinkach powstają korki, stwarzające nawet zagrożenie zdrowia i życia, a profesjonalni himalaiści w ogóle rezygnują ze wspinaczki.

Flotylla chmur nad ścieżką słońca

Czasem nawet zwykłe zjawiska atmosferyczne mogą dostarczyć przyjemnych doznań estetycznych. Astronauta z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej sfotografował pozornie zwykły zachód słońca. Udało mu się jednak uchwycić moment, kiedy chmury wyglądały jak flotylla statków, a światło słoneczne tworzyło zjawiskowy refleks na wodzie.

Chicago najgorętsze od 101 lat

Tak gorąco w Wietrznym Mieście nie było od ponad wieku. W niedzielę temperatury złamały rekord z 1911 roku - było 36,1 st. C (97 st. Fahrenheita).

Tydzień deszczu, tydzień słońca

Najbliższy tydzień ma być niezbyt ciepły, a na dodatek deszczowy. Ale kolejny może przynieść upalne dni i nawet 30 st. C. Zapoznaj się z prognozą TVN Meteo na koniec maja i pierwszą dekadę czerwca.

Pada i wieje na Florydzie. Beryl dotarł do wybrzeży USA

Silnym wiatrem, wysoką falą i ulewnym deszczem objawia się sztorm tropikalny sztorm Beryl, który w nocy dotarł do wybrzeży Georgii i Florydy na południowym wschodzie Stanów Zjednoczonych. Turyści i wczasowicze przebywający na lokalnych wyspach zostali wezwani do przeniesienia się w głąb lądu. Odwołano większość połączeń lotniczych z lotniskiem w Jacksonville.

Silne wstrząsy tydzień po kataklizmie

Poszkodowani po trzęsieniu ziemi mieszkańcy Emilii-Romanii na północy Włoch nie mogą odetchnąć spokojnie. Region nawiedzają kolejne wstrząsy wtórne. Ostatni, o sile 4 stopni, odnotowano w niedzielę wieczorem w okolicach Modeny. Tysiące osób, których domy zostały zniszczone lub uszkodzone przed tygodniem przez trzęsienie, wciąż mieszkają w namiotach i tymczasowych schronieniach.

Mokro w centrum i na wschodzie. Może zagrzmieć

W poniedziałek kierowcy muszą się przygotować na zmienną pogodę. Chwilami będzie sporo słońca, ale w centrum na wschodzie i południu będzie się mocniej chmurzyć i przelotnie padać. Lokalnie może spaść sporo deszczu i zagrzmieć.

Bez bryzgów na mazurskich jeziorach

Tylko w Gołdapi, Augustowie oraz Olecku będzie deszczowo. Żeglarze, którzy zaplanowali wypoczynek na jeziorach w okolicach tych miejscowości, powinni przygotować tenty na bom. Za to na Wielkich Jeziorach Mazurskich będzie słonecznie.

Sosna i trawy nie odpuszczają

W poniedziałek narzekać będą uczuleni na pylące trawy i sosny. Stężenie pyłków tych roślin będzie wysokie i bardzo wysokie praktycznie na terenie całego kraju.

Chłodny tydzień, cieplej po 8 czerwca

Koniec maja i początek czerwca bez fajerwerków w pogodzie. Umiarkowanie ciepło, na północy chwilami nawet zimno. Bez gwałtowniejszych zjawisk; owszem, zagrzmi na południowym-wschodzie Polski, ale raczej w granicach normy.

Tłoczna sobota na Mount Everest. 150 osób na szczycie

Kończy się "okno pogodowe" na Mount Everest. Pogoda dopisała szczególnie w sobotę - "Dach Świata"zdobyła tego dnia rekordowa liczba 150 osób. Niektórzy spędzili po kilka godzin w kolejce do wejścia na szczyt. Nie obyło się bez ofiar. Przy próbie zdobycia najwyższego szczytu na Ziemi w zeszłym tygodniu życie straciły cztery osoby.

Dokąd Polacy pojadą na wakacje?

Przed nami lato i czas decyzji - dokąd pojechać na urlop. TVN24 sprawdziła, gdzie najchętniej Polacy spędzają zagraniczne wakacje. Okazuje się, że lubimy słońce, wodę i plażowanie, ale szukamy też atrakcji historycznych, malowniczej architektury i... dobrej kawy. Ulubione wakacyjne lokalizacje zwykle łączą wiele tych cech.

Zapłacili 400 euro za krótki rejs. Oszust-gondolier się przyznał

Para rosyjskich turystów na długo zapamięta wycieczkę do Wenecji. Stało się tak za sprawą jednego z gondolierów, który za krótki rejs łódką zażądał astronomiczną, jak na tamtejsze warunki, kwotę 400 euro. Po skardze turystów Włochom udało się ustalić tożsamość gondoliera. Rosjanie ogłosili jednak, że już więcej do Wenecji nie wrócą.

Uwiecznili pasiastego królika. Zostały dwa

Aktualne zdjęcie niewielkiego zwierzęcia w szaro-brązowe pasy to rarytas dla przyrodników. Przedstawia zajączka lub królika błotnego (ang. Sumatran Rabbit) - jedno z najrzadszych zwierząt na Ziemi. To gatunek krytycznie zagrożony wyginięciem - według naukowców mogły pozostać tylko dwa osobniki.

Bud uderzył w Meksyk. Zatopił drogi

Szef obrony cywilnej meksykańskiego stanu Jalisco, Trinidad Lopez, poinformował, że podległe mu służby nie odnotowały poważniejszych zniszczeń w związku z uderzeniem w wybrzeże huraganu Bud. Stwierdzono jedynie miejscowe podtopienia dróg usytuowanych blisko morza.

Atomy wodoru odmieniły Słońce i Księżyc. Oryginalne zdjęcia zaćmienia

Światło atomów wodoru pozwoliło osiągnąć efekt, który wyróżnił zdjęcia Cory'ego Poole'a od setek innych, jakie powstały podczas niedawnego obrączkowego zaćmienia Słońca. Używając specjalnego filtra, fotograf zrobił ich kilkaset, ale na tym nie poprzestał. Z 700 kadrów stworzył poklatkowe nagranie, które przez nieco ponad minutę odtwarza przebieg tego rzadkiego astronomicznego zjawiska.

Poznajcie Beryla. Kolejny cyklon przed sezonem

Burza tropikalna Beryl pojawiła się w basenie Oceany Atlantyckiego. To już drugi cyklon przed oficjalnym początkiem sezonu huraganowego, który zacznie się dopiero 1 czerwca. Według synoptyków jego trasa jest niezwykła

Lokalnie mokro na drogach. Uwaga na burze na Podlasiu

Podróżujący w niedzielę na większości dróg mogą spodziewać się dobrych warunków. W pasie od Ziemi Lubuskiej przez centrum po północny wschód jazdę mogą jednak utrudniać przelotne opady. Na Podlasiu kierowcy powinni się przygotować na burze z silnym wiatrem.

Burze możliwe na północnym wschodzie. Może powiać nawet 80 km/h

Wyż znad Skandynawii zapewni pogodne niebo przez większość niedzieli, chociaż lokalnie w różnych miejscach kraju mogą zdarzyć się przelotne opady. Mieszkańcy Podlasia powinni przygotować się na burze, którym może towarzyszyć silny wiatr. Temperatury powinny zadowolić tych, którzy nie lubią upałów - na termometrach nie zobaczymy więcej niż 23 stopnie.

Nigdy cyklon nie był tak silny, tak wcześnie

Jeszcze nigdy tak wcześnie człowiek nie zaobserwował tak silnego huraganu na Oceanie Spokojnym. Bud, bo nim mowa, w środę otrzymał trzecią kategorię w skali Saffira-Simpsona. Poprzedni rekordzista osiągnął ten poziom 29 maja w 1981 roku.

Sosna i cladosporium w natarciu

Sosna sprawi, że alergicy nie zaliczą niedzieli do udanych. To właśnie za sprawą pyłków tego drzewa będą kichać oraz ocierać załzawione oczy.

Nad morzem najcieplej w Trójmieście - do 19 st. C

Pomorskie kurorty położone na Wybrzeżu w niedzielę będą pogodne, ale dość chłodne. Najcieplejsze okażą się Gdańsk, Gdynia i Sopot, ale i tam ma być tylko 19 st. C. We Władysławowie najzimniej - tylko 13 st. C.

Koniec maja i kąpiele w norweskim fiordzie

Mieszkańcy norweskiej stolicy mogli w pełnej krasie podziwiać przepiękne widoki Fiordu Oslo. Słoneczna pogoda i bezchmurne niebo wręcz zmuszały do aktywnego wypoczynku na łonie natury. Część ludzi zdecydowała się nawet na morską kąpiel.