Najnowsze

Najnowsze

Śnieg może ograniczać widoczność

Przed kierowcami ze wschodu, a także Małopolski przelotne opady śniegu. Tam drogi będą śliskie. Ponieważ od czasu do czasu poprószy intensywnie, widoczność będzie ograniczona.

Dziś dużo słońca, ale i przelotne opady śniegu

Nowy tydzień lutego rozpocznie się od przelotnych opadów śniegu na wschodzie i na południu kraju. Na pozostałym obszarze kraju słońca nie zabraknie, jednak temperatura nie będzie specjalnie wysoka - sięgnie maksymalnie 5 st. Celsjusza na Pomorzu Zachodnim.

Słońce i ciepło na początek tygodnia

Na alpejskich stokach mimo słonecznej i ciepłej pogody utrzymuje się spora warstwa śniegu. Grubość pokrywy śnieżnej miejscami sięga 4,5 metra, a termometry w poniedziałek pokażą nawet 7 st. C.

Piasek pokrył powierzchnię Morza Arabskiego

Morze Arabskie pokryły wielkie ławice piaskowego pyłu. Zdjęcia wykonał należący do NASA satelita Aqua za pomocą spektroradiometru wykorzystującego obrazowanie w umiarkowanej rozdzielczości.

Panika na Tajwanie, 6 st. w skali Richtera

W niedzielę przed południem czasu lokalnego południowy Tajwan nawiedziło trzęsienie ziemi o sile ok. 6 st. w skali Richtera. Wstrząsy najsilniej odczuło 111 tysięcy obywateli wschodniego miasta Taitung.

Rzeki wciąż powyżej stanów alarmowych

Sytuacja hydrologiczna w Polsce poprawia się, przede wszystkim za sprawą obniżających się temperatur, które spowalniają odwilż. Tylko w jednym województwie obowiązuje stan alarmu, a w ośmiu - stan ostrzegania. Poziom wód w rzekach jest duży m.in. na Podkarpaciu i na Śląsku

Spłonęła stacja badawcza na Antarktydzie

Pożar wybuchł w należącej do Brazylii stacji badawczej Comandante Ferraz na Wyspie Króla Jerzego u wybrzeży Antarktydy. Ewakuowano ponad 40 osób. W akcji ratunkowej zginęło dwóch brazylijskich żołnierzy, jeden został ranny.

Księżyc się kurczy! Dowód: Rowy tektoniczne

Odległość pomiędzy centrum Księżyca a jego powierzchnią zmniejszyła się i to aż o około 90 metrów - wynika z analiz przeprowadzonych przez naukowców NASA. Dowodów na to dostarczyły zdjęcia powierzchni Srebrnego Globu wykonane przez amerykańską sondę kosmiczną.

Błotny wulkan atrakcją turystyczną w Malezji

Wulkan znajdujący się w rezerwacie dzikich zwierząt Tabin w Malezji zamiast wyrzucać z siebie kłęby dymu i lawy, pluje... błotem. Ten niecodzienny fenomen przyciąga setki ciekawskich turystów i... setki głodnych zwierząt.

Syberia się trzęsie, pękają ściany

Na Syberii bardzo silnie zatrzęsła się ziemia. Epicentrum wstrząsów było ekstremalnie płytkie. W mieście Kyzył popękały ściany budynków, już osłabionych przez trzęsienie z końca grudnia ubiegłego roku.

Reporterzy 24 i koniunkcja Księżyca z Wenus

Reporterzy 24 hiszpan i jarecki3116 w sobotni wieczór wybrali się na nietypowy seans. Oglądali nie film w kinie, nie spektakl w teatrze, a lutowe niebo, na którym spotkała się Wenus z Księżycem.

Wiatr wciąż niebezpieczny

Prognozowane na niedzielę wartości wiatru są nieco mniejsze niż te sobotnie, jednak wciąż mogą być groźne. Szczególnie dla turystów, którzy postanowili wybrać się w góry. Na przykład w Bieszczady.

Zawieje. Przyjdzie też ochłodzenie

W niedzielę wiatr nieco zelżeje, jednak nadal będzie silny - jego porywy mogą gdzieniegdzie sięgać 70 km/h. Poza tym w ciągu dnia spodziewamy się także ochłodzenia, dużego zachmurzenia oraz opadów deszczu ze śniegiem.

Po rekordowej zimie rekordowa wiosna

Wszyscy pamiętamy, jak dramatyczną zimę mają za sobą Włosi. "Rzym zamknięty z powodu śniegu", "najgorsza zima od półwiecza" to hasła, których jeszcze dwa tygodnie temu pełno było w mediach. Teraz we Włoszech przyszedł czas na rekordowo wysokie wiosenne temperatury.

Powodzi będzie 10 razy więcej. Złe wieści m.in. dla Nowego Jorku

Powodzie powodowane przez huragany i sztormy tropikalne będą w niedalekiej przyszłości znacznie większe i mogą występować nawet dziesięciokrotnie częściej niż teraz - donoszą amerykańscy naukowcy. Nadmorskie, nisko położone miasta będą znacznie bardziej narażone na zniszczenia.

Strach jest słodki. Przynajmniej dla ryb

Kiedy jedna ryba zostanie ranna, reszta ławicy gwałtownie ucieka ostrzeżona przez tajemniczą substancję odpowiedzialną za uczucie strachu. Naukowcy postanowili zbadać jej właściwości i okazało się, że rybi strach jest... słodki.

Wenus i Księżyc tuż obok. Zaświecą bardzo jasno

Wieczorem czeka nas wspaniałe widowisko. - Będziemy mogli obserwować spotkanie Wenus i Księżyca, dwóch najjaśniejszych (zaraz po Słońcu) ciał na naszym niebie - poinformował Arkadiusz Olech z Centrum Astronomicznego PAN w Warszawie.

Jezioro Aralskie znika. Zdjęcia z lat 60. i dziś

To było jedno z czterech największych jezior na świecie. Przez miejscowych zwane także morzem. Dziś Jezioro Aralskie zajmuje zaledwie 10 proc. swojej pierwotnej powierzchni. Katastrofalny wpływ na losy zbiornika miał rosyjski pomysł użyźnienia okolicznych pól.

Czy to najmniejsze jajko świata?

W czwartek w jednym z miast na wschodzie Chin odnaleziono jajko, które będzie aspirować do miana najmniejszego kurzego jajka na świecie - mierzy sobie ono tylko 1,3 cm.