Najnowsze

Najnowsze

Polskie weto ws. dwutlenku węgla. Meteorolog: To dobra decyzja

Po wielogodzinnych rozmowach ministrów środowiska Unii Europejskiej Polska zawetowała propozycję ws. obniżania emisji dwutlenku węgla do 2050 r. Tomasz Wasilewski z TVN Meteo uważa, że to dobra decyzja, bo choć polska gospodarka produkuje dużo CO2, to jego wpływ na klimat jest niewielki.

Płock już bezpieczny. Lodołamacze w odstawkę

Sześć lodołamaczy, które od początku grudnia zajmowały się kruszeniem lodu na Zalewie Włocławskim, zakończyło pracę. Lód, jaki pozostał jeszcze w części akwenu, zdaniem specjalistów nie powinien powodować zatorów.

Kanary przykrył saharyjski piach

Silne podmuchy wiatru znad Sahary Zachodniej naniosły sporą warstwę piachu nad Wyspy Kanaryjskie. Doszło do tego 8 marca, a zarejestrował zdarzenie spektroradiometr na satelicie Terra, należącym do NASA.

Wielkie karczowanie pod Narodowym. Ekolodzy straszą Komisją Europejską

Z prawego brzegu Wisły, w miejscu gdzie stanął Stadion Narodowy, warszawskie władze wycięły ponad 4 tys. drzew i krzewów. Ekolodzy alarmują, że złamano w ten sposób przepisy unijne i miasto może dostać surową karę z Komisji Europejskiej. Sprawę opisują reporterzy programu "Polska i Świat" w TVN24.

Deszcz i wiatr - złe warunki na drogach

Warunki drogowe w sobotę w przeważającej części kraju będą utrudnione. Kierowcy powinni uważać na przelotne opady deszczu, mgły i silny wiatr. Dobrze będzie się jeździć jedynie na południowym wschodzie.

Polskie góry pochmurne i mokre

Warunki narciarskie w polskich górach nie będą dobre. Na sobotę synoptycy zapowiadają opady deszczu i deszczu ze śniegiem, które obniżą komfort jazdy.

W Alpach pogoda do opalania

Alpejska pogoda rozpieszcza zarówno miłośników nart, jak i opalania. Słońce mocno świeci, dając możliwość do wypoczynku na leżakach. Na stokach wciąż sporo śniegu, miejscami nawet cztery metry.

Czarnobyl odczuliśmy 25 tys. razy mocniej

Po największej w historii katastrofie atomowej od czasów Czarnobyla, cały świat wstrzymał dech w oczekiwaniu na możliwe konsekwencje. W rok po wypadkach w japońskiej Fukushimie Państwowa Agencja Atomistyki ocenia, że Europa nie była zagrożona poważnym skażeniem, ale odnotowano jego minimalne wartości.

Odra wylała po niemieckiej stronie

Odra przekroczyła stany alarmowe i wylała, ale po stronie niemieckiej. W wodzie stoi miejscowość Lubusz i okoliczne tereny. Słubice i inne przygraniczne miejscowości w województwie lubuskim są bezpieczne. Całe województwo dostało 6 mln zł na usunięcie skutków powodzi z 2010 r.

Łagodna zima? Zniszczyła 30 proc. zasiewów

Z powodu tegorocznych mrozów ucierpiało co najmniej 30 proc. zasiewów. Największe straty są w zachodniej Polsce i dotyczą głównie pszenicy i pszenżyta - szacuje wstępnie Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa w Puławach.

Co Reporter 24 znalazł na plaży?

Zalegające na plażach bryły lodu rzadko prezentują się tak efektownie, jak na zdjęciach Reportera 24, gtomasa. Wystarczy spojrzeć na otoczenie z innej perspektywy, by natrafić na prawdziwe cuda - przyrodnicze i artystyczne.

Erupcja trwa 9 miesięcy. To już koniec?

Powoli ustaje erupcja kompleksu wulkanicznego Puyehue Cordon Caulle w Chile. Wybuch trwa od czerwca ubiegłego roku. Zdjęcie, prezentujące jak dużo dymu wydobywa się ze stożka, wykonał należący do NASA satelita MODIS.

W USA nadchodzi wiosna. Jaka będzie?

Amerykańscy meteorolodzy przewidują, że nadchodząca wiosna będzie w Stanach Zjednoczonych wyjątkowo ciepła, a przez to pełna ekstremalnych zjawisk pogodowych takich jak choćby tornada.

Spłonęło 70 ha parku narodowego. Podpalenie?

Około 70 hektarów łąk spłonęło w trudnodostępnym terenie, w północnej części Biebrzańskiego Parku Narodowego. Pożar nie zagrażał ludziom, nie ma też większych strat w środowisku przyrodniczym, ale leśnicy podejrzewają podpalenie.

30 tys. śnieżyc nad Pensylwanią

Gigantyczne, liczące około 30 tysięcy stado gęsi śnieżyc, zatrzymało się nad rzeką Middle Creek w amerykańskim stanie Pensylwania. Ptaki przystanęły, by posilić się przed dalszą podróżą w stronę kanadyjskiego Archipelagu Arktycznego. Zobaczcie, jak piękne widowisko zafundowały ornitologom.

Cameron gotowy do zejścia do Rowu Mariańskiego. Nakręci tam film w 3D

- Gdybyśmy wiedzieli, co tam jest, to byśmy się tam nie wybierali - te słowa Jacques'a Cousteau cytuje James Cameron, który zamierza zanurzyć się na głębokość ok. 11 km, na dno Oceanu Spokojnego. Chce tego dokonać w niewielkiej kapsule Deepsea Challenger. Już wykonał próbne nurkowanie. W środę zszedł na 7,5 km.

Coraz więcej Australii pod wodą

Powódź, która nęka australijskie stany Nowa Południowa Walia i Wiktoria, obejmuje swoim zasięgiem obszary położone coraz dalej na wschód. Kolejni Australijczycy szykują się do walki z żywiołem.

Nocny Dubaj z Kosmosu jak na dłoni

Amerykańska Agencja Badań Kosmicznych opublikowała nocne zdjęcie Dubaju, wykonane z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Miasto jest tak rozświetlone, że widać nawet poszczególne ulice.

800-metrowy wir pyłowy nad Marsem

Ponad 800 metrów wysokości miała serpentyna pyłu, jaką wzbił w marsjańską atmosferę wir pyłowy. Przeszedł on nad Czerwoną Planetą 16 lutego. Zarejestrowała go nad północnomarsjańską "równiną Amazonii" jedna z kamer należącej do NASA sondy Mars Reconnaissance Orbiter.

Mgła nad Polską. Okęcie miało problemy

Mgła nad Warszawą zakłóciła dziś rano funkcjonowanie stołecznego Lotniskiem Chopina. Po godz. 10 rzecznik lotniska Przemysław Przybylski poinformował, że widzialność się poprawiła i port zaczął funkcjonować normalnie. Mgły pojawiły się w piątek nie tylko nad Okęciem, lecz także nad innymi miastami kraju.

Plażowicze ratują stado delfinów

W internecie rekordy popularności bije nagranie ratowania stada delfinów. Film został nakręcony przez niemieckiego turystę na plaży w Brazylii i umieszczony w sieci parę dni temu.

"Robacza" pełnia zaświeciła nad Polską

Minionej nocy mogliśmy podziwiać ostatnią pełnię tej zimy. Przez Indian Ameryki Północnej zwaną "Pełnią Robaczego Księżyca". Jej tropem wyruszyli Reporterzy24.

Warunki drogowe nie wszędzie dobre

Po drogach Wybrzeża, Ziemi Łódzkiej i Śląska za sprawą opadów, nie będzie się jeździć specjalnie komfortowo. Na pozostałym obszarze kraju pogoda nie powinna sprawiać problemów kierowcom.

Strefa lekkich opadów przechodzi przez Polskę

Piątek w wielu miejscach kraju upłynie pod znakiem niewielkich opadów - głównie śniegu z deszczem. Temperatura nie przekroczy 8 st. Celsjusza w Polsce północno-zachodniej. Meteopatom będzie zimno, ale pogoda raczej nie wpłynie na ich samopoczucie.