Najnowsze

Najnowsze

Lepiej zaprzyjaźnić się z parasolem

Nowy tydzień zaczyna się niezbyt atrakcyjnie. Wpływ niżu i przesuwającego się na wschód frontu atmosferycznego przez większość dnia będzie skutkować chmurami i deszczem, a lokalnie także burzami. Na pociechę synoptycy zapowiadają okresy przejaśnień, najpierw na zachodzie, a potem w środkowo-wschodnich i południowych rejonach kraju.

W kurortach bez widoków na piękne dni

Początek tygodnia w polskich kurortach zapisze się pod znakiem umiarkowanych temperatur i deszczu, a nad morzem dodatkowo porywistego wiatru. Jest też szansa na słońce, ale na krótko.

Nowy, prosty sposób na ocalenie Ziemi

Szkoccy badacze chcą walczyć z niebezpiecznymi dla Ziemi asteroidami za pomocą powszechnie używanego narzędzia - lasera. Ich pomysł - znacznie różniący się od idei wycelowania w kosmiczne skały broni nuklearnej - może wyznaczyć nowy kierunek myślenia naukowców o tym, jak ocalić Ziemię przed zagładą.

Ciśnienie poleci w dół

W ciągu następnej doby, niż znad Morza Północnego przesunie się nad środkowy Bałtyk. Polska znajdzie się pod wpływem tego niżu.

Orla Perć zabija po raz czwarty

33-letni turysta z Warszawy odpadł od skalnej ściany Zamarłej Turni (2176 m n.p.m.), która jest częścią jednego z najtrudniejszych szlaków w polskich Tatach - Orlej Perci. Mężczyzna zginął na miejscu. To już czwarta tegoroczna ofiara na tym szlaku.

Z ostatnim dzwonkiem przyjdą upały. Ponad 30 st. C pierwszego tygodnia wakacji

Lato się rozkręca, ale powoli. Pierwszego tygodnia wakacji będziemy mieli do czynienia z temperaturą przekraczającą 30 st. C. Najcieplej powinno być 1 lipca, kiedy to słupki rtęci podskoczą do 34 st. C. Ale wcześniej kilka dni deszczu i umiarkowanych temperatur. - Przez najbliższe 2 tygodnie zapowiada się bardzo dynamiczna pogoda - mówi Wojciech Raczyński, synoptyk TVN Meteo.

Spadnie i deszcz, i temperatura. Od piątku lepiej

W najbliższych dniach warto będzie mieć przy sobie ubrania przeciwdeszczowe. Choć opady nie będą intensywne, to mogą okazać się dokuczliwe. Przyszły tydzień przyniesie również ochłodzenie. Nie potrwa jednak ono długo, już w piątek niebo nad Polską się przejaśni, a słupki rtęci w termometrach poszybują do góry.

Dłuuuuuugi kajak w Bydgoszczy

K-20, czyli najdłuższy kajak na świecie zaprezentował się na V Bydgoskim Festiwalu Wodnym "Ster na Bydgoszcz". Ma 40 metrów i wymaga precyzyjnej koordynacji 20 par rąk. Oprócz kajaka giganta na Brdzie nie zabrakło i innych pływających wynalazków.

Ostatni ćwierćfinał bez pogodowych niespodzianek. Finał w burzy?

Nieciekawie wyglądają aktualne prognozy na finał Euro 2012. Według najnowszych prognoz w Kijowie może wtedy przejść burza. Zanim jednak Stadion Olimpijski rozgrzeje się do czerwoności swoją walkę o półfinał muszą stoczyć Włosi i Anglicy. Pogoda nie powinna stanąć im na drodze.

Mnisi przegrali starcie z pszczołami

Ponad 70 mnichów nowicjuszy trafiło do szpitala po ataku roju pszczół w świątyni w północnej Tajlandii. Niektórzy są w stanie ciężkim, sześciu zapadło w śpiączkę. Walczą o życie.

Chiński pilot trafił w stację kosmiczną

Chiński statek załogowy Shenzhou 9 z trzema astronautami na pokładzie połączył się na orbicie w trybie sterowania ręcznego z modułem bezzałogowym Tiangong 1. To pierwszy tego typu manewr w historii chińskiej kosmonautyki.

Syrenki na ulicach Nowego Jorku

Ulice największego miasta Stanów Zjednoczonych zmieniły się w podwodny świat. Brooklińskim półwyspem Coney Island przeszła parada syren. Jest to jedna z największych plenerowych imprez Nowego Jorku.

Yorkshire tonie, a gapiów nie brakuje

Powódź nawiedziła historyczne hrabstwo Yorkshire. W wielu miejscach stoi kilkadziesiąt centymetrów wody, jednak nie wszyscy zdają sobie sprawę z niebezpieczeństwa. Ministerstwo środowiska ostrzega tych, którzy z ciekawości zapuszczają się na podtopione tereny, żeby zachowali ostrożność.

Pochód kaczek w Chinach. Aby mięso było lepsze

Świadkami wyjątkowego wydarzenia byli mieszkańcy miasta Taizhou na wschodzie Chin. Hodowca kaczek zabrał swoje ptaki na spacer. Nie byłoby w tym może nic dziwnego, gdyby nie liczba ptaków. Było ich bowiem 5 tysięcy.

Zamki z piasku zakazane. I nie tupiemy!

Z nadejściem lata w wielu włoskich miastach i miasteczkach pojawiają się liczne oryginalne zakazy, w wymyślaniu których prześcigają się lokalne władze. Są miejscowości, gdzie nie można np. chodzić w drewniakach, grać nocą w "piłkarzyki", albo budować zamków na piasku.

Meteor uziemił samoloty strażackie?

To prawdopodobnie meteor, który w środę przeleciał po niebie nad Kolorado, uziemił samoloty, za pomocą których straż pożarna próbowała ugasić ogień szalejący od tygodnia nieopodal Colorado Springs.

Mokro na północy. Reszta dróg sucha

W niedzielę utrudnione warunki jazdy będą panować na północy Polski. Tam bowiem może spaść deszcz, drogi mogą być śliskie. W pozostałej części kraju kierowcy nie powinni narzekać na warunki jazdy.

Front przyniesie chłodne powietrze

Niedziela przyniesie ze sobą deszcz, który pojawi się na Pomorzu Zachodnim, Wybrzeżu, Ziemi Lubuskiej i częściowo w Wielkopolsce. Temperatura w ostatnim dniu tygodnia wyniesie od 18 st. C w Szczecinie do 27 st. C w Rzeszowie czy Przemyślu.

Debby idzie na Luizjanę i Teksas

W nocy w Zatoce Meksykańskiej narodziła się Debby - tropikalna burza, która już na początku tygodnia może przeistoczyć się w huragan. Debby to zjawisko wyjątkowe - jest pierwszym w historii czwartym czerwcowym cyklonem na tyle silnym, aby otrzymać własne imię.

Zbudowali krąg w centrum świata?

Nie obserwatorium ani miejsce kultu, lecz świadectwo zjednoczenia i pokoju - to najnowsza teoria dotycząca słynnego kamiennego kręgu. Zdaniem naukowców współpracujących w ramach projektu Stonehenge Riverside, Stonhenge oznaczał nowy porządek po okresie konfliktów i walk między wschodem a zachodem prehistorycznej Brytanii. Ten symbol powstał w miejscu o szczególnym znaczeniu dla ówczesnych Brytów. - Może postrzegali je jako centrum świata - twierdzą badacze.

Spirale z chmur nad bezludną wysepką

Zavodovski, bezludna wysepka na Południowym Atlantyku, jest niepozorna, ale potrafi sprawiać niespodzianki tym, którzy mają okazję oglądać jej zdjęcia satelitarne. Wulkan znajdujący się na niej wypuszcza do atmosfery aerozole, które formują piękne chmury.

Turyści wywożą Wieczne Miasto

Zagraniczni turyści masowo kradną kamienie, którymi wyłożono starożytne drogi Wiecznego Miasta. Dlatego też na rzymskich lotniskach wprowadzono wzmożoną kontrolę bagaży, a każdemu, kto zostanie przyłapany na tym procederze, stawiane są zarzuty.

Rosjanie opancerzą stację kosmiczną

Rosyjscy kosmonauci wyjdą w przestrzeń kosmiczną i zainstalują na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej dodatkowe panele. Dzięki temu zyska ona lepszą ochronę przed kosmicznymi śmieciami.

Mongolia chce odzyskać swojego dinozaura

Władze USA zajęły szkielet dinozaura, który kilka tygodni temu został wylicytowany za ponad milion dolarów w jednym z największych domów aukcyjnych świata Heritage. Roszczenia do szkieletu zgłosił rząd Mongolii. Prokuratura w Queens usiłuje ustalić, jaką drogą kości dotarły do Stanów Zjednoczonych.

Niżowa pogoda nad dużą i małą wodą

Odpoczywający nad Bałtykiem i jeziorami w niedzielę mogą liczyć na podobną pogodę. W obu regionach wpływ niżu Katarzyna znad Wysp Brytyjskich spowoduje zachmurzenie i przelotne opady deszczu. Mazury wygrają jednak z Wybrzeżem pod względem temperatury.

Fiasko w Rio. Ekolodzy rozczarowani

Komentatorzy krytycznie oceniają zakończony właśnie szczyt ONZ Rio +20. W postanowieniach brakuje konkretów, a deklaracja nie nakłada obowiązku realizowania przyjętych postanowień.

Pogoda znów namiesza Francuzom w Doniecku? Prawdopodobieństwo burzy: 70 procent

Wieczorem na Donbas Arenie ćwierćfinał piłkarskich mistrzostw Europy rozegrają drużyny Francji i Hiszpanii. Poprzednie spotkanie na tym stadionie, również z udziałem Francuzów, prawie na godzinę przerwała spektakularna burza. Trójkolorowi mogą chyba mówić o pechu, bo na dziś nad Donieckiem również może padać i zagrzmieć. Jak informuje synoptyk TVN Meteo, prawdopodobieństwo wystąpienia burzy wynosi 70 proc.

Czy za nazwą niżu kryje się romantyczna historia?

"Istnieje możliwość zostania patronem europejskiego wyżu bądź niżu i nadania imienia układowi barycznemu" - przypomina synoptyk Arleta Unton-Pyziołek. Na liście nazw układów barycznych są i polskie akcenty. "Może kryje się za tym jakaś romantyczna historia?" - zastanawia się meteorolog.