Najnowsze

Najnowsze

Bez prądu, bez wody, w kolejce po benzynę. Jak żyje się po Sandy?

Żywioł wystawił mieszkańców Wschodniego Wybrzeża na ogromną próbę. Miliony osób są bez prądu, brakuje wody, ludzie marzną w nieogrzewanych mieszkaniach. Po benzynę trzeba stać w kilometrowych kolejkach, ale w zalanych miejscowościach samochody i tak są bezużyteczne. Jak Amerykanie radzą sobie w takich warunkach?

Kolejny dzień rośnie liczba ofiar Sandy

Wciąż rośnie liczba ofiar po przejściu huraganu Sandy. Amerykańskie media poinformowały, że na terytorium Stanów Zjednoczonych oraz Kanady zginęło 98 osób.

Wysoka woda pochłania Wenecję

W Wenecji od tygodnia nieustannie podnosi się poziom wody. Zalane jest całe historyczne centrum miasta i większą część placów i ulic na obrzeżach. Poziom wody w czwartek wzrósł do 143 cm powyżej stanu średniego.

Ocieplenie wymusi zamianę ziemniaków na banany

Globalne ocieplenie niektórzy odczują na... swoich talerzach. W wielu miejscach na świecie ziemniaki - lubiące raczej umiarkowaną temperaturę - zostaną zastąpione przez banany, wynika z raportu przygotowanego na zlecenie ONZ.

Sandy uwolnił Nowy Jork od szczurów?

Huragan Sandy najprawdopodobniej uwolnił Nowy Jork od szczurów. Wszystko wskazuje na to, że aż 28-milionowa populacja tych gryzoni w mieście znacząco się zmniejszyła. Zdaniem ekspertów, zwierzęta nie zdążyły uciec przed wodą, która błyskawicznie zalała podziemne tunele, w których żyły.

Ziemska magnetopauza dziurawa jak sito

Ziemska magnetopauza przypomina sito i stale przepuszcza pewną ilość wiatru słonecznego w głąb magnetosfery - ustalili naukowcy. Już wcześniej przewidywali teoretycznie taką możliwość, teraz jednak potwierdziły ją dane z satelitów. Jednym z głównych czynników za to odpowiadających jest efekt Kelvina-Helmholtza.

Uwaga na deszcz i wiatr na drogach!

Dzisiejsze podróże na groby najbliższych będą znacznie utrudnione przez deszcz. Padać będzie praktycznie w całym kraju. Takie warunki sprawią, że widzialność będzie ograniczona, a drogi śliskie.

"Lodowa mąka" szalała nad Alaską

Alaska kojarzy nam się z krainą wiecznego śniegu, tymczasem w tym rejonie świata coraz częściej dochodzi do zamieci, które mają niewiele wspólnego ze śniegiem. Jedną z nich uchwycił satelita NASA.

Stacja kosmiczna ucieka przed amerykańskim złomem

Na Międzynarodową Stację Kosmiczną (ISS) zmierza kawałek kosmicznego złomu. Żeby odłamek satelity Iridium 33 nie uszkodził stacji, w czwartek 1 listopada przeprowadzony zostanie manewr korekty orbity stacji.

Zima zamyka szlaki w Tatrach Słowackich

Kończy się letni sezon turystyczny w Tatrach Słowackich. Do połowy czerwca zamknięta będzie większość tamtejszych szlaków znajdujących się powyżej otwartych zimą schronisk, a za złamanie zakazu grozi 66 euro mandatu.

Pokazali "kosmicznego olbrzyma". Waży 300 kg

W środę naukowcy z Poznania zaprezentowali najnowsze i największe w Polsce kosmiczne znalezisko. Na początku października na terenie Rezerwatu Meteoryt Morasko poszukiwacze z Opola znaleźli 300-kilogramowy kosmiczny kamień.

Wybrzeże w ciemności, chmury od Atlantyku po Chicago

Ciemności, w jakich uderzenie Sandy pogrążyło sporą część Wschodniego Wybrzeża USA, były dostrzegalne nawet z Kosmosu. Kontrast między tym obszarem a skupiskami świateł na terenach w głębi lądu pokazuje zdjęcie satelitarne zrobione zaledwie kilka godzin po wkroczeniu żywiołu na ląd. Wrażenie robi też niezwykły zasięg chmur żywiołu - od Atlantyku aż po Chicago.