Najnowsze

Najnowsze

Pogoda popsuje niedzielne żeglowanie

Synoptycy nie zapowiadają na niedzielę dobrych warunków żeglarskich. Będzie padać i wiać od 20 do 25 km/h. Temperatura maksymalna w rejonie Wielkich Jezior Mazurskich wyniesie 15 st. C.

Każdy może zostać milionerem

Usiąść na aksamitnym szezlongu i zostać obsypanym milionem dolarów - bezcenne. Takie wrażenie wywiera najnowsza praca pioniera ulicznej sztuki 3D, Kurta Wennera. Powstała na międzynarodowym lotnisku w Singapurze.

Wydmy gnają na Marsie

Wydmy na Marsie nie tylko poruszają się, lecz także poruszają się... szybko. Jeszcze kilka lat temu to wydawało się badaczom zupełnie niemożliwe. Dziś już wiadomo, że na Czerwonej Planecie wieje z taka siłą, która jest w stanie przesunąć wydmy nawet o kilka metrów w krótkim czasie.

Nie tylko plaże, ale i wspaniałe winnice

Primošten - przepiękne miasto sytuowane na wyspie z bardzo bogatą historią sięgającą aż 1564 roku. Miasto słynie z produkcji oliwek i wina, które kończą swoja podroż na stołach całej Europy.

W nawałnicach ucierpiało 360 tys. osób. 37 nie żyje

Gigantyczne nawałnice przechodzą od czwartku nad północnym zachodem Chin. Za ich sprawą ucierpiało jak dotąd prawie 360 tys., a zginęło 37 osób. Na pomoc poszkodowanym władze wysłały prawie 3 tys. przedstawicieli różnych służb.

Orszak chmur nad Bydgoszczą

Chmury burzowe, pomimo że groźne, potrafią być naprawdę piękne. Urodę tych, które w piątek dominowały niebo nad północą i północnym zachodem Polski, doskonale oddaje poklatkowa animacja wykonana przez Reportera 24 FLASHBYDGOSZCZ.

Sauna i jacuzzi do dyspozycji więźniarek

Jacuzzi, saunę, korty tenisowe oraz komfortowe pokoje z łazienką będzie miało do dyspozycji 80 więźniarek, które trafią do ośrodka wypoczynkowego w gminie Turawa (woj. opolskie). Ośrodek ten, decyzją ministerstwa sprawiedliwości, zostanie przekształcony w areszt. Władze gminy obawiają się, że to przepłoszy turystów.

Aerozole wpływają na temperaturę Atlantyku?

- To przełom w klimatologii - mówi Ben Booth z brytyjskiego Met Office o wynikach badań nad wpływem wytwarzanych przez człowieka aerozoli na chmury. Okazuje się, że za ich sprawą - jak uważają naukowcy - wpływamy na temperaturę Atlantyku, a co za tym idzie na zmiany klimatu w ujęciu globalnym.

Święta góra Japończyków pogrzebie okoliczne wioski?

Najwyższa góra Japonii, Fudżi, jest w niebezpieczeństwie - prawdopodobnie leży na liczącym sobie aż 30 km aktywnym uskoku, który może spowodować silne trzęsienie ziemi. Niewykluczone, że wstrząsy doprowadzą do osunięcia się skał i piachu, które zasypią osady u stóp Fudżi.

Tornado spustoszyło szkolne boisko

Osiem osób odniosło obrażenia, budynek oraz boisko szkoły średniej zostały poważnie uszkodzone, a 40 wagonów pociągu towarowego wykoleiło się, kiedy nad teksańskim miasteczkiem Weimar rozszalało się tornado. Przypisano mu pierwszy stopień w skali Fujity.

Burze wygasły przed piątą rano

Przed 5:00 burze, które od późnego piątkowego popołudnia przechodziły nad Polską, wygasły. Ostatnim regionem, w którym grzmiało, był północny wschód. Wcześniej z wyładowaniami atmosferycznymi mieli do czynienia między innymi mieszkańcy Gorzowa Wielkopolskiego, Bydgoszczy i Poznania.

Sobotnia aura będzie nieprzyjazna kierowcom

Deszczowa i burzowa będzie zdaniem synoptyków sobota. Warunki atmosferyczne, jakich spodziewamy się tego dnia - m.in. wiatr siegający w porywach 90 km/h - raczej nie będą sprzyjać podróżowaniu.

Sobota mokra od deszczu i głośna od grzmotów

Sobota, dla wielu z nas dzień wolny od pracy, będzie mokra od deszczu, a także głośna od grzmotów. Im dalej na południowy wschód, tym prawdopodobieństwo wystąpienia burz, za sprawą wysokiej temperatury, będzie się zwiększać.

Susza odpuściła Anglikom. Częściowo

Długotrwała susza odpuściła Anglii - niestety tylko częściowo. Za sprawą rekordowo mokrego kwietnia, poziom wód w niektórych angielskich regionach wrócił do normy - podaje brytyjska Agencja Ochrony Środowiska.

Na Mazurach woda cieplejsza od powietrza

Sobota nie będzie dobrym dniem na wypływanie z portu. Synoptycy zapowiadają opady deszczu i ochłodzenie dla Warmii i Mazur. Temperatura wody będzie miejscami wyższa od temperatury powietrza.

Cladosporium i dąb mogą wygrać z deszczem

Na sobotę synoptycy prognozują opady deszczu i burze, którym towarzyszyć może silny wiatr. Dzięki takim warunkom atmosferycznym stężenie zarodników i pyłków w powietrzu będzie mniejsze. Warto jednak sprawdzić, które alergeny być może okażą się silniejsze od wilgotnej aury.

Trąby wodne zatańczyły w Zatoce Meksykańskiej

Zapierające dech w piersiach trąby powietrzne tańczące nad wodą mogli obserwować Amerykanie z południowo-wschodnich stanów. W niektórych miejscach nad Zatoką Meksykańską na raz występowały trzy a nawet cztery wiry. To efekt ścierania się dwóch różnych mas powietrza w tamtym rejonie USA.

Burza gorsza od tsunami. 24 osoby zginęły w godzinę

24 ofiary śmiertelne, 33 osoby zaginione i co najmniej 40 rannych - to skutki trwającej zaledwie godzinę silnej burzy, która w czwartek przetoczyła się nad północno-zachodnią chińską prowincją Gansu. Odnotowano liczne zniszczenia budynków, dróg i upraw. Potężne deszcze nękają też środkowe i południowo-wschodnie Chiny.

Nie chcesz przytyć? Dobrze się wysypiaj

Niedopasowanie między naszym wewnętrznym zegarem a rytmem codziennego życia skutkuje nie tylko sennością i zmęczeniem. Naukowcy twierdzą, że przyczynia się również do... rosnącej fali otyłości. Dla zachowania szczupłej talii radzą nam zatem dobrze się wysypiać i lepiej korzystać ze światła dziennego.

Nie będzie końca świata. Czeka nas bakun

Amerykańscy archeolodzy odkryli fresk, który rzuca nowe światło na słynny kalendarz Majów, według badaczy zapowiadający koniec świata na 22 grudnia 2012 r. Ci, którzy zasugerowali się tą datą i przygotowywali na rychły koniec, mogą odetchnąć. Zdaniem badaczy, ten termin oznacza początek nowego cyklu dziejów, a Majowie wcale nie wierzyli w zagładę, lecz w nieskończoność.

Koniec spokoju na Morzu Arabskim

Grecki armator najwyraźniej chciał zaoszczędzić na ochronie, ponieważ na statku nie było uzbrojonych strażników. Tankowiec ze 135 tysiącami ton ropy naftowej został zaatakowany przez piratów z dwóch łódek rybackich na Morzu Arabskim, w odległości około 300 km na południe od wybrzeża Omanu.

Latem niedźwiedzie pożywiają się u ludzi

Zwykle unikają ludzkich siedzib, ale w okolicach stacji polarnej na Spitsbergenie można je spotkać dość często. Niedźwiedzie polarne pojawiały się tam średnio sto razu w roku. W tym roku naukowcy z polskiej ekspedycji na razie nie mieli aż tylu okazji, by obserwować te zwierzęta. "Może jeszcze nie wszystko stracone?" - liczą.

Hiszpanie nie będą jeść makaronu

Po wyjątkowo suchej zimie zbiory zbóż w Hiszpanii spadną o 15-20 procent. W Andaluzji, gdzie uprawia się pszenicę twardą używaną do wyrobu makaronów, opady deszczu były do końca kwietnia o połowę niższe niż wynosi norma.

Kuba aktualizuje swój model

Rządowa polityka Raula Castro "pracy na własny rachunek" daje rezultaty. Na Kubie działa obecnie 1 618 prywatnych restauracji, a ponad 5 200 prywatnych właścicieli oferuje turystom pokoje do wynajęcia.