Najnowsze

Najnowsze

30 milionów strat po dwugodzinnej ulewie

Zaledwie dwie godziny trwała burza z ulewnym deszczem, która przeszła nad Wyspami Liparyjskimi leżącymi na północ od Sycylii. To wystarczyło, by duże obszary głównej wyspy archipelagu zostały zalane, a uszkodzony zamek stworzył zagrożenie dla położonych niżej domów. Zniszczenia ocenia się wstępnie na 30 mln euro.

Ciepły koniec września. Nawet 29 st. C

Ciepły początek, a potem kilka chłodnych i mokrych dni - tak zapowiada się nadchodzący tydzień. Synoptycy mają jednak dobre wieści: ponura jesienna aura nie utrzyma się długo. Szybko znów zrobi się cieplej i tak pozostanie do końca miesiąca.

Nad wodą pojawi się słońce

W poniedziałek wypoczywający nad wodą muszą się przygotować na zmienną aurę. Słońce będzie się pojawiać, ale co jakiś czas zniknie za chmurami. Można za to liczyć na lekkie ocieplenie - w większości mazurskich kurortów termometry wskażą 20 st. C, a nad morzem nawet dwa-trzy stopnie więcej.

Archeolodzy coraz bliżej Mona Lisy

Archeolodzy próbujący dokopać się do szczątków Mona Lisy znaleźli szkielet należący do florenckiej szlachcianki. Szczątki Mony Lisy mogą znajdować się głębiej.

"Musimy zaludnić Marsa"

- Ludzkość powinna skupić się na zaludnianiu nowej planety. Tak jak kiedyś ze starej Europy ruszyli na podbój nowego kontynentu, Ameryki. (...) To kolejny etap rozwoju naszego gatunku - uważa Łukasz Wilczyński z The Mars Society, które od 1998 r. zajmuje się promocją misji na Czerwoną Planetę.

Sezon burzowy nigdy się nie kończy

Jeśli myślicie, że z końcem lata pożegnamy się z burzami, to jesteście w błędzie. Te zdarzają się nawet zimą, choć znacznie rzadziej niż w lipcu czy sierpniu. Najbliższe już w tym tygodniu.

Dziura ozonowa mniejsza niż przed rokiem

Groźna dla zdrowia dziura ozonowa będzie mniejsza niż przed rokiem - szacuje Światowa Organizacja Meteorologiczna. Zdaniem ekspertów dobre wiadomości z ziemskiej stratosfery to wynik podpisanego przed 25 laty Protokołu Montrealskiego.

Parę dni ciepła, a od środy powrót jesieni

Nadchodzący tydzień przyjmie dwa oblicza. W pierwszej połowie będzie bardzo ciepło i słonecznie, wręcz letnio. W drugiej gwałtownie ochłodzi się, zacznie padać i zrobi się jesiennie. Nie znaczy to, że pozostała część września będzie szara i chłodna.

Do popołudnia drogi wyschną

Z możliwymi utrudnieniami na drodze, szczególnie w pierwszej połowie dnia muszą liczyć się kierowcy na wschodzie Polski. Tam może padać. Dobre warunki drogowe wystąpią na zachodzie i w centrum kraju, gdzie od rana będzie rozpogadzać się za sprawą układu wysokiego ciśnienia.

Nadciąga wyż: będzie coraz ładniej i cieplej

Od zachodu do naszego kraju napływa układ wysokiego ciśnienia i tam pogoda będzie najlepsza. Z kolei na wschodzie do godzin popołudniowych utrzyma się front atmosferyczny, który przyniesie pochmurne niebo i przelotne opady deszczu. Będzie cieplej niż w sobotę.

Nad morzem wyjrzy słońce. Mazury w chmurach

Ci, którzy wybrali się na weekendowy wypad na wodę, w niedzielę nie powinni marznąć - termometry pokażą 17-20 stopni. Na dodatek na Wybrzeżu będzie można liczyć na sporo słonecznych chwil. Gorzej będzie na Mazurach - tam lepiej nie ruszać się bez parasola lub przeciwdeszczowego płaszcza.

Dym z albańskich pożarów sięga Włoch

Sucha i gorąca pogoda tego lata spowodowała pod koniec sezonu serię pożarów w południowo-wschodniej Europie. Na przełomie sierpnia i września gęsty dym unoszacy się znad wschodniego wybrzeża Morza śródziemnego w kierunku Włoch było wyraźnie widać z kosmosu.

Groźne, podstępne, unikalne, pachnące. Bogactwo grzybów Puszczy Białowieskiej

Zwykle myślimy o nich bardzo ogólnie: jadalne, niejadalne, trujące. Tymczasem niektóre z nich pachną anyżem, wiórkami kokosowymi lub przyprawą maggi, są też trujące, które wyglądem i łagodnym smakiem podszywają się pod jadalne. Czego jeszcze nie wiemy o grzybach? Można to sprawdzić na wystawie w Białowieży.

Zagadkowe struktury na Marsie. NASA ujawnia zdjęcia

Opportunity, starszy brat łazika Curiosity, przesłał na Ziemię zdjęcie dziwnych kulek na powierzchni Marsa. Naukowcy na razie nie wiedzą co to jest, ale wyglądem przypominają znane im wcześniej "marsjańskie borówki". Eksperci z NASA uważają, że odkryte struktury mogą być dowodem na istnienie życia na Czerwonej Planecie.

Za tydzień zrównanie dnia z nocą

Dzień coraz krótszy. Dziś słońce wstało w Warszawie o godz. 6:11, zajdzie o 18:50, tym samym długość dnia wynosi ok. 12,5 godziny. Po 19:00 będzie już ciemno i mało przyjemnie, tym bardziej, że jest pochmurno.

Posłuchaj, jak śpiewa Kosmos

Kosmos nie tylko kusi niezmierzonymi przestrzeniami i nieodkrytymi tajemnicami, ale też fascynującymi dźwiękami. Można je usłyszeć w ziemskiej magnetosferze, przypominają odgłosy, jakie znamy z powierzchni naszej planety.

Koniec epokowych badań. 60 lat siedzieli w Afryce

To badanie miało trwać nie dłużej niż 15 lat, zakończyło się po 60. Botanikom w końcu udało się sklasyfikować wszystkie gatunki roślin występujące w Afryce Wschodniej. Efekt? ponad 12,4 tys. opisanych roślin.

Wrześniowy szok gwarantowany. Jak przetrwać skoki temperatury?

Wrzesień to najtrudniejszy czas dla naszego organizmu. Rano jest chłodno, temperatura potrafi spaść poniżej 10 st. C, po południu świeci słońce i powietrze nagrzewa się nawet do 20 st. C, wieczorem następuje gwałtowne ochłodzenie. Takie dobowe wahania temperatury przypłacamy przeziębieniem a nawet grypą. Jak sobie z nimi radzić wyjaśnia synoptyk TVN Meteo.

Płoną wzgórza Los Angeles. Domy bogaczy zagrożone

Ogień szaleje na wzgórzach Los Angeles i zbliża się do eleganckiej dzielnicy Bel Air. Trwa wyścig z czasem. Ekipy strażackie w pocie czoła próbują żywioł opanować. W akcji biorą udział helikoptery i samoloty gaśnicze.

Chłodna sobota z porcją deszczu

Północ, zachód i centrum kraju przykryją dziś szczelnie chmury, z których od czasu do czasu będzie padać. Opady zdarzą się też na południowym-wschodzie, ale tylko w pierwszej części dnia. Wciąż będzie chłodno, miejscami tylko 16 st. C.