Najnowsze

Najnowsze

Baumgartner skoczył i prześcignął dźwięk

Felix Baumgartner - człowiek, który spadając ze stratosfery pokonał barierę dźwięku - miał ku temu korzystne warunki pogodowe. Na większych wysokościach wiatr był dość silny, jednak organizatorzy uznali go za akceptowalny.

Tornada przetoczyły się przez Francję

Przez Francję przetoczyły się dwa tornada. Pierwsze zaatakowało w niedzielę rano w departamencie Wandea w zachodniej Francji. Drugie po południu w zupełnie innym miejscu - niedaleko Marsylii. Łącznie rannych jest 25 osób, zniszczeniu uległo kilkaset budynków.

Podróżować będziemy w deszczu

Po śliskich drogach będzie się poruszać w poniedziałek większość polskich kierowców. Popada i na zachodzie, i w centrum, i na północy kraju. Tam, gdzie przewidywany jest deszcz, warunki biometeo będą nie najlepsze.

Nowy tydzień zaczyna się deszczowo

W poniedziałek wolne od deszczu okażą się województwa wschodnie, a miejscami także południowe. Chwilami może powiać mocniej. Na termometrach zobaczymy od 13 do 21 st. Celsjusza. Najcieplejszy okaże się południowy wschód.

Kleopatra idzie na Rzym. Obrona Cywilna w gotowości

Alarm pogodowy dla Rzymu. Miasto szykuje się na przejście nawałnic. Straż pożarna i obrona cywilna udrażnia studzienki kanalizacyjne, zabezpiecza brzegi rzeki i kanałów workami z piaskiem i wzywa mieszkańców najbardziej zagrożonych terenów do ewakuacji.

Humanoid wykonał pierwszą misję w Kosmosie

Robot pomagający astronautom w pracy nie musi pozostać tylko obrazkiem z "Gwiezdnych wojen". Załoga ISS już testuje humanoidalnego R2 i nie może się doczekać, kiedy przerzuci na niego męczące i niebezpieczne zadania. Roboty mogą też przydać się na Ziemi.

Turbo przyspieszenie w ochronie oceanów

Dziesięciokrotnie wzrosła w ciągu dekady powierzchnia morskich obszarów chronionych. To krok w dobrym kierunku, ale do celu wyznaczonego przez ONZ na 2020 rok jeszcze daleka droga.

Ciasteczkowy Potwór w Kosmosie?

Najnowsze zdjęcia powierzchni Merkurego musiały dostarczyć sporo radości naukowcom z NASA. Kratery na powierzchni tej planety ułożyły się w kształt, który niejednej osobie kojarzy się z dzieciństwem. Nie można się oprzeć wrażeniu, że na fotografii widać znanego z programu "Ulica Sezamkowa" Ciasteczkowego Potwora.

Kosmiczny prom przeciska się między budynkami

Tłumy Amerykanów śledziły pożegnalny przejazd wahadłowca Endeavour ulicami Los Angeles. Żeby go umożliwić, trzeba było czasowo usunąć część ulicznych latarni i sygnalizatorów. Teraz prom czeka "emerytura" na wystawie w California Science Center.

Poranne mgły i lokalne opady na drogach

Głównymi przeszkodami w niedzielnych podróżach będą poranne mgły i warunki biometeo. Spadające ciśnienie i zachmurzenie nasilające się na przemian z przejaśnieniami mogą utrudniać koncentrację. Na północnym zachodzie i poudniowym wschodzie kierowcy muszą liczyć się przelotnymi opadami.

Na niedzielnych spacerach więcej chmur niż słońca

Dzisiejsze warunki biometeo sprawią, że wielu z nas będzie się musiało pokrzepić kawą. We znaki dadzą się nam spadek ciśnienia, a w niektórych regionach przelotne opady. Choć podczas niedzielnych spacerów możemy liczyć na przejaśnienia, niebo nie rozpogodzi się na dłużej.

Pogoda wreszcie umożliwi skok? Gotowość od świtu

W niedzielę pogoda powinna umożliwić Felixowi Baumgartnerowi oddanie skoku ze stratosfery. Główny meteorolog ekipy Red Bull Stratos uważa, że najkorzystniejsze warunki atmosferyczne w rejonie Roswell zapanują rano lokalnego czasu. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, start misji odbędzie się o godz. 14.10 naszego czasu.

Deszcz jak konik szachowy po całym kraju

W najbliższych dniach możemy się spodziewać pogody w kratkę. Niebo ma się na zmianę chmurzyć i przejaśniać. Lepiej trzymać parasole w pogotowiu, bo każdego dnia na mapie Polski będą występować deszczowe miejsca.

"Niebawem czeka nas zmiana kół na zimowe..."

To już połowa października. Powoli trzeba zacząć myśleć o przymrozkach. Niebawem czeka nas zmiana kół na zimowe, uzupełnienie płynu do spryskiwaczy elementem niezamarzającym i wiele innych zimowych czynności.

41 pingwinów popędziło do oceanu

Pingwiny zostały wypuszczone na wolność w południowoafrykańskim Kapsztadzie po 6-tygodniowej rekonwalescencji. Władze RPA od trzech lat nie mogą sobie poradzić z wyciekami ropy z wraku tureckiego węglowca.

Indianie stanęli ponad prawem

Indianie już wkrótce będą mogli posiadać orle pióra, co do tej pory było zakazane w świetle prawa federalnego. Ministerstwo sprawiedliwości USA zamierza zezwolić członkom plemion indiańskich na swobodny dostęp do piór. Stanowią one jeden z podstawowych elementów sakralnych tradycji i obyczajów Indian.

Okulary przeciwsłoneczne niezbędne zimą

Okulary słonecznie wcale nie muszą być symbolem lata. Okazują się niezbędne także zimą - szczególnie w samochodzie. W czasie porannego i popołudniowego Słońce znajduje się tuż nad horyzontem i oślepia kierowców.

Lotniska zabijają 110 Brytyjczyków rocznie

110 Brytyjczyków umiera przedwcześnie w wyniku zanieczyszczeń związanych z infrastrukturą lotniskową - donoszą naukowcy z Instytutu Technologii Massachusetts (MIT). Do takich wniosków doszli po przebadaniu 20 lotnisk w całej Wielkiej Brytanii. Okazało się, że do największej liczby zgonów przyczynia się port Heathrow.

Satelity Galileo już na orbicie. Krok do europejskiego GPS

Bliźniacze satelity Galileo są już na orbicie. Wczoraj wieczorem wyniosła je w przestrzeń kosmiczną rosyjska rakieta Sojuz. W ten sposób powoli kończy się dominacja USA w zakresie nawigacji satelitarnej. Europa buduje własny system alternatywny dla GPS.

Satelita spadł z orbity i spłonął. Astronauci zjedli lody

Astronauci na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej są już po małej uczcie. W piątek zjedli lody dostarczone im przez firmę SpaceX w kapsule Dragon. Tego samego dnia prywatna misja musiała pogodzić się z porażką. Jeden z satelitów, który tak jak Dragon został wyniesiony w kosmos przez rakietę Falcon, spadł z orbity i spłonął.

Miesięczna porcja deszczu w dobę. Szkoci znaleźli się pod wodą

30 ostrzeżeń przeciwpowodziowych obowiązuje od piątku w Szkocji. Najgorsza sytuacja jest w południowej i wschodniej części kraju, gdzie w ciągu 24 godzin spadło 80 l/mkw. wody czyli tyle, ile zazwyczaj w ciągu miesiąca. Wartkie strumienie niszczą domy i więżą ludzi w autach.

Gigantyczne oko wyrzucone na brzeg

Muszle, wygładzone przez morze kamienie, a nawet zęby rekinów - na to wszystko można się natknąć na florydzkich plażach. Najnowsze znalezisko bije wszystkie dotychczasowe nadmorskie skarby. Pewien Amerykanin dojrzał na plaży wielkie niebieskie... oko.