Najnowsze

Najnowsze

W Bieszczadach zima: śnieg i mróz

Zima zawitała w Bieszczadach. - Powyżej górnej granicy lasu leży sześć centymetrów śniegu - poinformował ratownik dyżurny bieszczadzkiej grupy GOPR Jerzy Godawski. W górach panują trudne warunki.

"Blizna na twarzy Marsa" na superdokładnych obrazach

Takiego Marsa jeszcze nie oglądaliście. Na tych superdokładnych obrazach Czerwonej Planety widać największy kanion Układu Słonecznego - Valles Marineris. Wielki Kanion Kolorado to przy tej "bliźnie na twarzy Marsa" ledwie draśnięcie.

Wycieraczki znów pójdą w ruch

Na dobre warunki drogowe mogą dziś liczyć tylko podróżujący po trasach na południu kraju. W pozostałych regionach będzie deszczowo, a na drogach ślisko. Kierowcy powinni pamiętać o silnym wietrze dochodzącym do 60 km/h.

Znowu deszcz i wiatr. Tylko południe pogodne

Czeka nas kolejny dzień z chmurami, deszczem i dość silnym wiatrem. Takie warunki zdominują większą część kraju - pogodnie będzie tylko na południu. Za to temperatury nie będą dokuczliwe, termometry pokażą od 7 do 10 st. C.

Co robić zimą? Mazury zapraszają za pół ceny

Ruciane-Nida, Orzysz, Pisz - w tych, a także w innych miejscowościach południa Mazur wypoczniecie zimą za symboliczną opłatą. Od 1 grudnia do końca lutego będzie tam trwała kolejna odsłona akcji "Mazury za pół ceny", która cieszy się dużą popularnością wśród turystów.

Na krawędzi życia. Ekstremalny wieczór w TVN Meteo

Zabójcze pioruny, ekstremalna fotografia i piekło lawin, tak zapowiada się dzisiejszy wieczór w TVN Meteo. Poznacie niezwykle historie Amerykanów, którzy w wyniku działania natury znaleźli się na krawędzi śmierci. Ekstremalny wieczór zaczynamy o 21.30!

Kometa rozpada się na naszych oczach

Po Układzie Słonecznym wędruje kometa, której dni są policzone. Jej jądro już rozpadło się na cztery części, a astronomom udało się to uchwycić na zdjęciu. Agonię 168P/Hegenrother można też obserwować z domu - przez bardzo silny teleskop.

Przeżyła 100 dni. Teraz dostanie imię

Panda z amerykańskiego zoo w San Diego ma już 100 dni. Zwierzę dobrze się rozwija, lada dzień zacznie chodzić. Zgodnie z chińską tradycją kulturową to już czas, by nadać mu imię.

Nigdy wcześniej ich nie widziano. Fale wyrzuciły najrzadsze walenie

Po raz pierwszy w historii naukowcy zobaczyli przedstawicieli prawdopodobnie najrzadszego na świecie gatunku wala dziobogłowego. Niestety, nie mieli okazji zaobserwować zwierząt pływających w oceanie. Ledwo żywe osiadły na mieliźnie, po czym na nowozelandzki brzeg wyrzuciła je woda - na łamach "Current Biology" poinformowali nowozelandzcy badacze.

10 dni Sandy na filmie w podczerwieni

10-dni z życia cyklonu, który przerodził się w pogodową bombę cyklonową na zaledwie minutowym filmie. Taką animację stworzyli naukowcy z Uniwersytetu Delaware, bazując na zdjęciach amerykańskiego satelity GOES. Na podczerwonym obrazie doskonale widać wszystkie postaci, jakie przybierał żywioł.

Sandy i Katrina: podobieństwo pozorne. Porównanie strasznych gigantów

Katrina i Sandy to najstraszniejsze w skutkach huragany, jakie nawiedziły USA w ostatnich latach. W ostatnich tygodniach były ze sobą porównywane wielokrotnie, przede wszystkim z powodu skali zniszczeń, jakie przyniosły. Jak jednak dowodzą meteorolodzy, oba zjawiska skrajnie się między sobą różniły.

Księżycowy krater ma kształt stożka

Linne to jeden z najmłodszych, najmniejszych i najlepiej zachowanych księżycowych kraterów. Naukowcy NASA mają nadzieję, że dostarczy wielu informacji o tym, jak powstają i ewoluują tego typu zagłębienia zarówno na Księżycu, jak i na Ziemi.

Błoto przykryło ulice Madery

Ulewne deszcze spowodowały powodzie i osunięcia ziemi na portugalskiej Maderze. Najtrudniejsza sytuacja panuje na północy wyspy, gdzie ulice wypełniło błoto.

"Najbrzydsze miasto USA" z orbity nocą

Choć w rankingach najbrzydszych miast w Stanach Zjednoczonych, a nawet całego świata, zajmuje zazwyczaj czołowe lokaty, na zdjęciu wykonanym z pokładu Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS) wygląda zachwycająco. Baltimore na Wschodnim Wybrzeżu zapiera dech w piersiach. Przynajmniej nocą.

Na wschodzie mocno popada

W środę deszcz zmoczy drogi w całym kraju. Najintensywniejsze opady synoptycy zapowiadają w Polsce południowo-wschodniej. Ma tam spaść nawet 5 litrów na metr kwadratowy. Uwaga, drogi będą śliskie, a widzialność ograniczona.

Wczoraj głosowali w namiotach. Dziś znowu uciekają przed burzą

We wtorek Amerykanie wybierali swojego prezydenta. Głosujący z Nowego Jorku i New Jersey mieli jednak także bardziej prozaiczne problemy niż wybór "przywódcy świata". Mieszkańcom stanów zdewastowanych przez huragan Sandy zagraża kolejne niebezpieczeństwo - burza Nor'easter. Na środę zaplanowano ewakuacje ludności z części zagrożonych rejonów.

Naukowcy: za 150 lat bez pory deszczowej

Pora deszczowa, dzięki której funkcjonuje rolnictwo w regionie Subkontynentu Indyjskiego, w przyszłości może okresowo zanikać - donoszą naukowcy. Między rokiem 2150 a 2200, raz na pięć lat, monsunowego deszczu ma padać dramatycznie mało, co będzie miało katastrofalne skutki dla upraw. Winę za to ma ponosić globalne ocieplenie.

Wybuch superwulkanu pozostawił garstkę naszych przodków

Indonezyjski superwulkan Toba, który wybuchł kilkadziesiąt tysięcy lat temu, mógł pozostawić na świecie zaledwie garstkę pierwszych ludzi. Ponadto informacje, jak kształtował ówczesny klimat, mogą nam pomóc zrozumieć, jak z tej garstki rozwinęła się ludzkość.

Termowizja w poszukiwaniach Wielkiej Stopy

Marzenia o spotkaniu Yeti są wciąż żywe. Amerykański naukowiec chce szukać Wielkiej Stopy za pomocą sterowca i termowizora. Władze jego uczelni zaaprobowały projekt. Nie wszyscy są jednak równie entuzjastycznie do niego nastawieni, przez co badacz nie może zebrać pieniędzy potrzebnych na przeprowadzenie badań.

Zwykła burza zmieniła się w kataklizm. Ekstremalna pogoda w TVN Meteo

Zwykła burza rzadko wywołuje panikę. Historia z Pueblo w amerykańskim Kolorado pokazuje jednak, że czasem potrafi przerodzić się w potężny żywioł. Kierowcy, którzy trafią na tak ekstremalną pogodę, znajdą się w poważnym niebezpieczeństwie, ale można próbować sobie z nim poradzić. O tych sytuacjach, a także huraganie Katrina i niszczycielskim tornado opowiedzą wtorkowe dokumenty z cyklu "Ekstremalny Tydzień w TVN Meteo".