Najnowsze

Najnowsze

Po crash teście samolotu wolą miejsca z tyłu

Biznes klasa? Nie dziękuje, poproszę miejsce z tyłu samolotu - coraz częściej mówią klienci linii lotniczych. W miesiąc od emisji programu, w którym pokazano crash test jednego ze starszych modeli boeinga, kilkaset osób kupiło bilety zastrzegając, że chce siedzieć z tyłu maszyny.

W ciągu dwóch tygodni dwa razy został ojcem

Pracownicy parku safari w izraelskim Ramat Gan mają wielki powód do dumy. W ciągu dwóch tygodni narodziły się tam dwa gorylątka. To niezwykłe wydarzenie na skalę światową, ponieważ goryle rzadko rozmnażają się w niewoli.

Londyńska mgła uziemiła samoloty

Prawie 100 wylotów i przylotów nie odbyło się z dwóch międzynarodowych londyńskich lotnisk: Heathrow i Londyn-City. Winna takiemu stanowi rzeczy była mgła, która w czwartkowy poranek sparaliżowała także pracę krakowskiego lotniska.

W sobotę przypada maksimum najszybszych meteorów

Na sobotę przypada maksimum aktywności Leonidów. Warto obserwować ten najszybszy znany nam rój meteorów, na który składają się maleńkie jak ziarnka grochu, ale bardzo jasno świecące drobinki komety 55P/Tempel-Tuttle.

Mgły jak z bajki na Dolnym Śląsku

Jest jak z bajki. Biała, gęsta, o wschodzie słońca wręcz piękna. Rano na Dolnym Śląsku występowała praktycznie wszędzie. Mgła utrudniła życie kierowcom. Romantykom zaś mogła sprawić wiele radości.

Poranne problemy na lotnisku w Krakowie

Z widzialnością ograniczoną do 100 m zmagał się rano Port Lotniczy im. Jana Pawła II Kraków-Balice. - Mgła sprawiła, że w naszym porcie lotniczym do godz. 11.00 nie odbywały się żadne operacje lotnicze - poinformowała w rozmowie z tvnmeteo.pl Urszula Podraza, rzeczniczka prasowa lotniska.

Stonoga rekordzistka: ma 750 nóg

Ma 750 nóg, co oznacza, że jest rekordzistką w królestwie zwierząt. Taka ilość kończyn to jednak nie jedyna zadziwiająca cecha charakterystyczna "niteczki" żyjącej wyłącznie w Karolinie Północnej - stonogi z gatunku Illacame plenipes.

Rosjanie stracili kontrolę nad ISS i swoimi satelitami

Rosja w środę straciła kontakt z większością swoich cywilnych satelitów. Nie miała też kontroli nad rosyjskim segmentem Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Roskosmos poinformował, że przyczyną awarii był uszkodzony kabel komunikacyjny pod Moskwą. Naprawa miała trwać dwa dni. Udało się w 12 godzin.

Astronomowie-amatorzy pomogą US Army

Amerykańskie wojsko chce ustrzec satelity przed zagrażającymi im kosmicznymi śmieciami. W tym celu ma zamiar rozpocząć współpracę z astronomami-amatorami, którzy mieliby przeczesywać niebo w poszukiwaniu odpadków.

Warszawska pogoda sprzyja Dreamlinerowi

Cud technologiczny PLL LOT, Boeing 787 Dreamliner o godzinie 00.30 naszego czasu wystartował z Seattle. Według najnowszych doniesień, godzina jego lądowania na warszawskim Okęciu to 10.50. Na czwartek rano w całej Polsce zapowiadane były mgły, jednak stolicy nie zasnuły. Pogoda sprzyja lądowaniu tego niezwykłego samolotu.

W Bieszczadach widać na 100 km

Bardzo dobre warunki pogodowe panują w Bieszczadach, gdzie na szczytach gór jest cieplej niż w dolinach, a widzialność wynosi aż 100 km. Warto wybrać się na wycieczkę, jednak i tak trzeba być przygotowanym na możliwość załamania się pogody. Warunki w górach zmieniają się bowiem dynamicznie.

Osierocona planeta krąży po Kosmosie

Międzynarodowy zespół astronomów odkrył osieroconą planetę. Nie krąży wokół żadnej gwiazdy, tylko wędruje swobodnie w przestrzeni kosmicznej. Oddalona jest od układu Słonecznego o 100 lat świetlnych. Ta bliskość i brak jasnej gwiazdy w jej pobliżu pozwala na szczegółowe badania tego ciała niebieskiego.

Marznące mgły rozwieją się bez śladu

Marznące mgły, które ograniczą widzialność nawet do 200 m, będą głównym problemem, z jakim zmagać się będą zmotoryzowani. Do południa powinny jednak ustąpić, dzięki czemu warunki drogowe znacznie się poprawią.

Na południu najwięcej szans na Słońce

Rano przywitają nas mgły i zamglenia, około południa powinno się jednak zacząć rozpogadzać. W czwartek słupki rtęci sięgną nawet 10 st. Celsjusza, co oznacza, że czeka nas kolejny ciepły, jak na połowę listopada, dzień.

Wilki grasują w Małopolsce. Zagryzły już 340 zwierząt hodowlanych

Aż 340 zwierząt hodowlanych, głównie owiec, zagryzły w tym roku żyjące na terenie Małopolski wilki. Straty, za którymi stoją te dzikie drapieżniki, oszacowano na 140 tysięcy złotych. Dotąd z budżetu państwa wypłacono poszkodowanym hodowcom 30,5 tys. zł rekompensaty.

Fala powodziowa już w Rzymie. Obrzeża Wiecznego Miasta zalane

Fala powodziowa na Tybrze dotarła do Rzymu. Poziom wody osiągnął 12,7 metra. Zalane zostały północne obrzeża miasta, ale służby zapewniają, że centrum jest bezpieczne. Wcześniej zamknięty został toskański odcinek autostrady A1, łączącej Florencję z Rzymem.

Biały Manhattan, Brooklyn i Bronx. Zimowe skutki nor'eastera

Tegoroczna jesień na długo zapadnie w pamięci mieszkańcom Wschodniego Wybrzeża. Najpierw uderzył huragan Sandy, kilka dni później burza nor'easter przyniosła intensywne opady śniegu. Na satelitarnym zdjęciu NASA widać zasypany Nowy Jork i okoliczne stany.

Alaskę spowił tajemniczy pył

Tajemniczy pył spowił południowo-zachodnią Alaskę. Zarejestrował to spektroradiometr MODIS umiejscowiony na satelicie Aqua. Teraz naukowcy zastanawiają się, skąd tam przybył.

Mgły ustępują, sytuacja wraca do normy

Poranne mgły utrudniły ruch na lotniskach w Poznaniu i Wrocławiu, teraz jednak sytuacja w stolicy Dolnego Śląska wraca do normy. Przez kilkanaście godzin z obu lotnisk nie odbywały się wyloty, nie było także przylotów. Za pojawienie się gęstych, mocno ograniczających widzialność mgieł odpowiadał tzw. zgniły układ wysokiego ciśnienia nazwany Otto.

Śnieżyce niszczą chińskie truskawki

Gruby śnieg zasypał północny wschód Chin i przyniósł wiele problemów dla tamtejszych rolników. Jak podają chińskie media, tylko w prowincji Liaoning zniszczonych zostało 7 tys. szklarni, w których uprawiano m.in. truskawki. Poza śniegiem rolnikom z północnego wschodu daje się we znaki także deszcz.

Nowy Jork nie podniósł się po Sandy. Wciąż brakuje prądu i paliwa

130 tys. poszkodowanych przez huragan Sandy wciąż nie ma dostępu do prądu. Firmy zaopatrujące Nowy Jork w elektryczność radzą sobie tak źle, że gubernator stanu Andrew Cuomo zapowiedział powołanie komisji śledczej w tej sprawie. Nowojorczycy mają też problem z dostępem do paliwa, co - jak podkreśla Reporter 24 Piotr Sobilo - rodzi szereg nieuczciwych praktyk.

Słaba widzialność, zły biomet

Z widzialnością ograniczoną do nawet 100 metrów będą się w środowy poranek zmagać kierowcy. Potem się rozpogodzi, jednak złe warunki biometeo nikomu nie pozwolą czuć się komfortowo za kółkiem.

Rano spodziewamy się mgieł. Potem nawet do 10 st. C

Ponieważ nad Polską zalega tzw. zgniły wyż, który przytrzyma wilgoć przy powierzchni ziemi, w pierwszej części dnia należy liczyć się z mgłami i z zachmurzeniem. Po południu wszędzie powinno być już pogodnie. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 10 st. C.