Najnowsze

Najnowsze

Na Węgrzech wiosna pełną parą. 16 st. C, kwiaty na drzewach

Na Węgrzech jest aż 16 st. Celsjusza, do tego świeci słońce. Na drzewach pojawiają się pierwsze pąki, a nawet kwitnące kwiaty. Tych, którzy nie lubią zimy, taka pogoda cieszy. Za to rolnicy, dla których wiele zależy od tego, jak przebiegają pory roku, ubolewają nad ciepłem.

Mglisto, deszczowo, wietrznie. Jazda nie będzie komfortowa

O poranku kierowcy podróżujący po drogach Podkarpacia i Lubelszczyzny muszą liczyć się z gęstymi mgłami, które z biegiem czasu będą ustępować. Z kolei na północy, na wschodzie i w centrum kraju pojawią się opady deszczu. Na drogach tych części kraju trzeba będzie zachować szczególną ostrożność.

"Arktyczny huragan" w USA. Amerykanie będą odczuwać nawet -50 st. C

- Sytuacja na Wielkich Równinach i w rejonie Wielkich Jezior jest naprawdę bardzo zła, bo tam miejscami temperatura spada do -30, -40 st. C - informuje Marcin Wrona, korespondent Faktów TVN z USA. Dodatkowo pojawiają się silne porywy wiatru, które potęgują odczucie chłodu. Synoptycy nie mają dobrych wiadomości - pogoda ma poprawić się dopiero pod koniec tygodnia.

Miliardy świateł Los Angeles. "Widzisz ten przepływ energii"

Gra kolorów, przeróżnych kadrów, siatka ulic niczym krwioobieg, a przede wszystkim dziesiątki kilometrów powierzchni migoczącej po zmroku miliardami świateł - to niezwykły portret Los Angeles stworzony przez amerykańskiego filmowca. Tygodnie spędzone na obserwacji, nagraniach i późniejszej obróbce dały niesamowity efekt. Nagranie pokazuje miasto niczym gigantyczny organizm pulsujący dynamicznym życiem po zmroku.

Wielka Brytania: fale sięgają 8 metrów, a wiatr przekracza 110 km/h

Potężne fale uderzyły w południowe wybrzeże Wielkiej Brytanii. Tak jak zapowiadali synoptycy, mieszkańcom nadmorskich miejscowości grożą kolejne powodzie, bo pogoda szybko się nie poprawi. Niebezpiecznie zrobiło się również we Francji, gdzie wprowadzony został pomarańczowy alert pogodowy. Na zachodzie tego kraju pojawia się coraz więcej powodzi.

Na zimowy początek ferii nie ma co liczyć. "Naprawdę wygląda to marnie"

Nie liczyłbym na to, że na początku ferii będzie dobrze - rozwiewa nadzieje planujących szusowanie w Polsce prezenter TVN meteo Tomasz Wasilewski. Nietypowo ciepła pogoda z grudnia i początku stycznia sprawiła, że śnieg zniknął z większości krajowych stoków. Na nadrobienie tych braków raczej nie ma szans, bo do końca tygodnia temperatury będą tak wysokie, że nie pomoże nawet tydzień ochłodzenia.

Prognoza na 16 dni: ostatnie dni ciepła przed nadejściem mrozów

Przed nami ostatnie dni ciepła - zapowiadają synoptycy. Przybliżoną do jesiennej temperaturą cieszyć będziemy się do końca przyszłego tygodnia. Ujemne temperatury na termometrach za dnia odnotujemy z kolei już 11 stycznia. Czekają nas chłodne dni, jednak największe mrozy przewiduje się na 17-19 stycznia, kiedy to słupki rtęci spadną do -5 st. C.

By dostarczyć energię odnawialną zniszczą bezcenne tereny angielskich parków narodowych

Największy dostawca sieci elektrycznej w Wielkiej Brytanii chce wybudować nową sieć by dostarczać "zieloną energię" do ogromnej liczby odbiorców. Przeciwni tej inwestycji są ekolodzy i mieszkańcy terenów, na których miałyby stanąć potężne słupy, będące jednocześnie parkami narodowymi. Argumentują, że budowa słupów energetycznych nieodwracalnie zniszczy najpiękniejsze tereny takie jak np. Krainę Jezior w Kumbrii.

Futboliści mrozu się nie boją. Będą się rozgrzewać rosołem

Jako jeden z najzimniejszych meczów w historii rozgrywek futbolu amerykańskiego może się zapisać zaplanowane na niedzielę spotkanie drużyn Green Bay Packers i San Francisco 49ers. Chociaż w Green Bay synoptycy przewidują 17-stopniowy mróz, ani zawodnicy, ani kibice nie chcą rezygnować z widowiska. Drużyna poprosiła tylko swoich fanów o pomoc w odśnieżaniu stadionu, a organizatorzy chcą przygotować na mecz kotły ze wzmacniającym bulionem.

Zlodowacenie w Massachusetts. "Przywykliśmy już do tego"

Pod lodową skorupą zniknęły place i ulice na wybrzeżu stanu Massachusetts. To efekt ataku zimy, który pokrył się z silną falą pływową. Najpierw woda morska wdarła się na nadbrzeżne tereny, a potem mróz zamienił ją w arktyczną scenerię.

Wycieraczki pójdą w ruch

Zmotoryzowani musza się dziś przygotować na jazdę w deszczu. Opady zdominują pogodę w całym kraju. W ciągu dnia od południowego zachodu mogą pojawiać się przejaśnienia, ale uniknąć mokrych dróg raczej się nie da.

Prognoza pogody na dziś: ciepło, ale pochmurno i mokro

W wielu miejscach kraju przydadzą się dziś parasole. Deszczowy front najdłużej utrzyma się w północnych i wschodnich regionach, natomiast na pozostałych obszarach z biegiem godzin możemy liczyć na przejaśnienia. Ciepłe powietrze z południa sprawi, że w większości kraju odczujemy - nietypowy jak na styczeń - komfort termiczny.

Tornado i ulewy atakują Portugalię. Na północy Hiszpanii silny sztorm

Padające od piątku ulewne deszcze spowodowały podtopienia i osunięcia ziemi w kilku miejscowościach w środkowej i północnej Portugalii. Największe zniszczenia są w mieście Parede, przez które w sobotę przeszło tornado. Gwałtowna aura nęka też północną Hiszpanię - władze prowincji Kantabria ogłosiły tam czerwony alarm pogodowy.

Śnieg i mróz opanowały wschód USA. Atak zimy dotknie niemal połowę Amerykanów

Nawet 140 mln ludzi z ponad 20 stanów może według CNN odczuć skutki rozległego frontu wywołującego śnieżyce i silne mrozy w USA. W północno-wschodniej części kraju atak zimy uziemił tysiące samolotów, spowodował zamknięcie szkół i instytucji państwowych, a także pochłonął już kilkanaście ofiar śmiertelnych. To nie koniec problemów, bo według prognoz w najbliższych dniach stany środkowego zachodu i Nowej Anglii będą się musiały mierzyć z nadchodzącą znad Kanady kolejną falą ponad 30-stopniowych mrozów i wichrów.

Rekordowe mrozy w Toronto: można odmrozić nos w 10 minut

Fala rekordowych chłodów przetoczyła się przez Kanadę. Temperatury gwałtownie spadły, w Toronto odnotowano najniższą temperaturę w historii pomiarów dokonywanych na początku stycznia. Meteorolodzy ostrzegają przed odmrożeniami, a władze nalegają, by pozostać w domu. Teraz niebezpieczny front przesuwa się w kierunku USA.

Astronom o peryhelium Ziemi i Kwadrantydach - "najpiękniejszym roju meteorów tego roku"

- Perseidy są fajne, Leonidy są super, Geminidy są ekstra, ale niestety warunki ich obserwacji nie są zbyt atrakcyjne - mówi Karol Wójcicki z Centrum Nauki Kopernik. Naukowiec zachęca więc do obserwacji roku Kwadrantydów, które wczoraj miały swoje maksimum, ale z pewnością do niedzieli będą widoczne. W porannym programie "Wstajesz i weekend" astronom tłumaczy też, co oznacza, że Ziemia znajduje się w peryhelium.

Jowisz zabłyśnie jasno na tle Bliźniąt

W niedzielę Jowisz, największa planeta Układu Słonecznego, znajdzie się w opozycji - informuje dr hab. Arkadiusz Olech z Centrum Astronomicznego PAN w Warszawie. Taka konfiguracja zdarza się co 13 miesięcy i podczas jej trwania panują najlepsze warunki do obserwacji.

Dwoje turystów zgubiło się w Bieszczadach. Leśniczy pokierował ich przez telefon

Dwoje turystów zgubiło się w czwartek w jednym z lasów Nadleśnictwa Ustrzyki Dolne. Zbłądzili z trasy na wschód od Jeziora Solińskiego. Gdy po pewnym czasie wędrówki zrozumieli, że nie są w stanie odszukać drogi powrotnej, poprosili o pomoc ratowników z Grupy Bieszczadzkiej GOPR. Na ich prośbę miejscowy leśniczy przez telefon poinstruował zagubionych, jak dotrzeć do celu.

Głęboki niż zalewa wodą Europę Zachodnią

- Pogodny wyż znajdzie się nad Azorami i Wyspami Kanaryjskimi, natomiast drugi ośrodek wyżowy znajdzie się nad południową Rosją. W Europie Zachodniej pogodą będzie rządzić niż bardzo głęboki i rozległy. Centrum tego niżu będzie przemieszczać się nad Oceanem i Morzem Norweskim - wyjaśnił Tomasz Wasilewski, prezenter TVN Meteo.