Najnowsze

Najnowsze

19-latek rażony piorunem w Grzybowie

Piorun poraził 19-letniego mężczyznę, który znajdował się na plaży w Grzybowie niedaleko Kołobrzegu (woj. zachodniopomorskie). W trakcie reanimacji 19-latkowi przywrócono akcję serca. Helikopterem przetransportowano go do szpitala. Pierwszą informację o zdarzeniu otrzymała redakcja Kontaktu 24.

Wybierając się na łono przyrody pamiętajcie, że zagrzmi

Na burze, a także wysokie wartości na termometrach muszą się przygotować turyści wypoczywający zarówno w górach, jak i nad brzegiem Bałtyku czy warmińsko-mazurskich jezior. Ale horyzont nie będzie stale zasnuty ciemnymi chmurami - są spore szanse na przejaśnienia.

Lazurowe Wybrzeże rozczaruje, Egipt nie zawiedzie

Burze nie ominą we wtorek popularnych kurortów, obleganych w okresie wakacyjnym przez rzesze turystów. Zagrzmi zarówno we Włoszech, jak i na Lazurowym Wybrzeżu czy w rejonie Zatoki Meksykańskiej. Synoptycy mają jednak i dobre wieści, bo miejsc, gdzie parasole będą służyły jedynie do osłony przed słońcem, nie zabraknie.

Na Mazurach powstało schronisko dla motyli

Pod Mrągowem powstała pierwsza w Polsce motylarnia, która jest schronieniem dla tych owadów. To inicjatywa, która jest bardzo potrzebna, ponieważ bezpieczeństwo tych owadów jest zagrożone.

Nad jeziorem Maracaibo piorun uderza cztery razy na minutę przez pół roku

Jest na ziemi takie miejsce, gdzie przez 160 dni w roku, 280 razy na godzinę pojawiają się na niebie pioruny - Catatumbo. Nazwa pochodzi od rzeki Catacumbo w zakątku Ameryki Południowej w Wenezueli. W miejscu spotkania się rzeki z wodami jeziora Maracaibo można zaobserwować ponad milion błysków. Charakteryzują się one wyjątkowymi barwami od czerwieni po ciemny fiolet.

Koniec spokojnej aury. "Będą nam towarzyszyć dość gwałtowne burze"

W najbliższych dniach pogoda nie da nam odpocząć. Codziennie będą pojawiać się gwałtowne burze, a w czwartek dodatkowo intensywnie popada. Według prognoz można spodziewać się do 40 litrów deszczu. Zdaniem synoptyków jedynie mieszkańcy północno-wschodniej części naszego kraju będą mogli cieszyć się słoneczną, spokojną pogodą.

Prognoza pogody na dziś: upalny początek tygodnia. Może jednak zagrzmieć

Przed nami kolejny upalny dzień. W większości kraju termometry pokażą wartości powyżej 30 stopni. Warto korzystać z ładnej pogody. Po południu nad Polskę zachodnią i centralną napłyną chmury. Mogą pojawić się opady deszczu i burze. Wysokie temperatury i wyładowania sprawią, że meteopaci mogą odczuwać senność i zmęczenie.

Po południu deszcz, burze, a nawet grad

Przed południem warunki drogowe będą dobre. Niemal w całym kraju powinno być słonecznie. Jednak po popłudniu nadciągną nad Polskę chmury. Mogą uaktywnić się burze. Jezdnie będą śliskie, a widzialność ograniczona.

Tunis, Bali. Tu żar poleje się z nieba

Na Lazurowym Wybrzeżu i w Portugalii synoptycy prognozują burzowy dzień. W pozostałych europejskich kurortach turystom będzie sprzyjać wakacyjna aura. W Tunezji na Dżerbie możliwe są przelotne deszcze.

Chmury burzowe przepędzą z plaż turystów

Turystów w całej Polsce czeka upalny, ale i burzowy dzień. W wielu kurortach synoptycy prognozują bardzo wysoką temperaturę. Termometry wskażą od 22 st. C w Jastarni do 32 st. C w Dąbkach i Mielnie.

Nawałnica w Płocku. Zalane ulice, podtopione budynki

Zalane ulice, podtopione domy jednorodzinne, piwnice bloków. Po intensywnej ulewie, jaka w niedzielę przeszła przez Płock (woj. mazowieckie), mieszkańcy szacują powstałe straty. Pomocy w odpompowywaniu wody udzielają im strażacy. Mieszkańcy Płocka nadsyłają do redakcji Kontaktu 24 filmy i zdjęcia.

Krzywy Las pod Gryfinem. Jego powstanie ciągle jest zagadką

W zachodniej Polsce, w pobliżu miejscowości Gryfino, znajduje się owiany tajemnicą Krzywy Las. Rosną w nim sosny, które na dole pnia wygięte są pod kątem 90 stopni. Istnieje wiele teorii mówiących o przyczynie zakrzywień tych drzew, ale do tej pory nikt naprawdę nie wie, dlaczego te drzewa tak wyglądają.

Pogoda na 16 dni: największy upał dopiero przed nami

Pierwszy lipcowy weekend dobiega końca, ale bardzo ciepła, a nawet gorąca pogoda wcale się nie kończy. Afrykańska temperatura osiągająca lub przekraczająca 30 stopni będzie się utrzymywać, z krótkimi przerwami, przez najbliższe 2 tygodnie.

Pierwszy w tym roku huragan na Atlantyku. Tak wygląda z kosmosu

Amerykańska i europejska agencja kosmiczna (NASA i ESA) opublikowały niezwykłe zdjęcie huraganu Arthur, widzianego z kosmosu. Początkowo jako sztorm tropikalny, który wytworzył się na Atlantyku, dotarł do wybrzeży Ameryki we czwartek 3 lipca i przyniósł liczne zniszczenia.

Śmiertelny wirus grypy z próbówki

Naukowiec z Japonii, który pracuje w USA, wyhodował wirusa grypy, który jest odporny na atak naszego układu immunologicznego. Wzbudził wiele kontrowersji i obawy, że wyniki badań zostaną wykorzystane do stworzenia broni biologicznej. Badacz ma jednak plan - chce stworzyć szczepionkę, zanim bedzie za późno.

Osłabiony Arthur dotarł do Kanady. Ponad 250 tys. domów bez prądu

Huragan Arthur znacząco stracił na sile. Kiedy w sobotę dotarł do kanadyjskich prowincji: Nowy Brunszik i Nowa Szkocja, powalił drzewa i pozbawił dopływu prądu ponad 250 tys. domostw. Prędkość wiatru dochodziła do 116 km/h. Mieszkańcy Kanady przygotowywali się na przyjście huraganu od kilku dni. Wydano ostrzeżenie pogodowe.

Upały i bezchmurne niebo w wielu światowych kurortach

Wielu turystów liczy na taką właśnie pogodę, jaka będzie w wielu światowych kurortach. Plaże będą zapełnione, a amatorzy opalania będą mieli prawdziwą ucztę. Nie wszędzie jednak pogoda dopisze - wczasowicze na Lazurowym Wybrzeżu muszą nastawić się na burze i deszcze.