Najnowsze

Najnowsze

Meteoryt czy wybuch? Zagadka krateru w Nikaragui

W poniedziałek władze Nikaragui podały informację o kraterze, jaki powstał po przeleceniu wcześniejszej nocy asteroidy w bliskiej odległości od Ziemi. Specjaliści jednak nie są pewni czy dół, jaki został znaleziony, na pewno stworzył kosmiczny odłamek meteorytu. Nikt niczego nie zauważył. Brak materialnych dowodów.

To ostatnia taka pełnia. W tym roku

Tuż przed 4 rano we wtorek przypadła nadzwyczajna pełnia księżyca. Mieszkańcy regionów, gdzie niebo było przejrzyste, mogli podziwiać ostatni superksiężyc w tym roku. Ziemski satelita, z dnia na dzień, będzie stawał się na naszym niebie coraz mniejszy. Dla spóźnialskich: następny superksiężyc będzie można zobaczyć dopiero za rok.

Historia niedźwiedzia polarnego zapisana w jego śladzie na śniegu

Badacze, zajmujący się niedźwiedziami polarnymi w Arktyce wzięli pod lupę tropy, pozostawione przez te zwierzęta. Udało im się zdobyć kod DNA tych drapieżnych ssaków. Ekspedycja może stać się przełomowa w badaniach nad ochroną dzikich zwierząt, żyjących nie tylko w Arktyce, ale na całej kuli ziemskiej.

Burze idą na wschód

Od rana w kraju grzmi. Synoptyk TVN Meteo Artur Chrzanowski informuje, że w ciągu najbliższych kilkudziesięciu minut burze pojawią się miejscami w woj. mazowieckim i podlaskim.

Prognoza na pięć dni: czekają nas deszcze i burze

- W godzinach popołudniowych może zagrzmieć. W burzach spodziewajmy się opadów do 20 l/mkw. i porywistego wiatru wiejącego z prędkością do 70 km/h - zapowiada prezenter TVN Meteo Maciej Dolega. - Kolejne dni z pogodą w kratkę - dodaje.

Nadchodzą deszcze i burze. Bez kaloszy ani rusz

"Wrześniowe lato" powoli się kończy. Nadchodzi załamanie pogody. - Zmiany, które nas czekają, są już takie jesienią pachnące - informuje Agnieszka Cegielska, prezenterka TVN Meteo. Od wtorku zacznie padać. Warto wyciągnąć parasole i kalosze, bo przez kilka najbliższych dni z pewnością będą przydatne.

Monsun zbiera śmiertelne żniwo. Nie żyje już prawie 300 osób

"Narodowa katastrofa" - tak władze Indii nazywają powódź, z którą od początku września zmagają się mieszkańcy Doliny Kaszmiru. Według oficjalnych doniesień żywioł zabił tam już 110 osób, a w sąsiednim Pakistanie kolejnych 160. W akcję ratunkową włączyło się wojsko, straż i policja.

Jaka będzie pogoda 2 lipca 2050 roku? Nietypowa akcja klimatologów

Przedstawiciele Światowej Organizacji Meteorologicznej postanowili pokazać, jak może wyglądać klimat w 2050 roku. W tym celu nagrali prognozę dla Danii na 2 lipca 2050 roku. Naukowcy mają nadzieję, że dzięki tej akcji zwrócą uwagę świata na katastrofalne skutki globalnego ocieplenia.

Burz w Europie będzie niewiele. Grzmieć będzie na Sri Lance, w Indiach i na Sumatrze

Synoptycy prognozują, że w większości popularnych kurortów Europy utrzyma się aura na ogół pogodna. Miejscami jednak niewykluczone są przelotne opady deszczu i burze - zagrzmi w części Portugalii i na Lazurowym Wybrzeżu. Po drugiej stronie kuli ziemskiej parasole okażą się przydatne zarówno w Zatoce Meksykańskiej, jak i w Indiach, Sri Lance oraz na Malediwach i Sumatrze.

Wypoczynek na brzegu lub spacer po górskim szlaku? Burze staną na przeszkodzie

Drugi tydzień września w większości popularnych turystycznie kurortów w Polsce zacznie się deszczowo i pochmurno. Synoptycy prognozują, że zarówno nad morzem, jak i na terenie Warmii i Mazur oraz w górach pojawią się burze w towarzystwie silnego wiatru i intensywnych ulew. Niewielkim pocieszeniem będą temperatury, oscylujące na poziomie 19-25 st. C.

Na zachodzie burz nie brakuje

W niedzielny wieczór grzmi na zachodzie Polski. Lokalne burze utrzymują się w woj. zachodniopomorskim oraz lubuskim i w Wielkopolsce. Wcześniej grzmiało wzdłuż linii Odry, gdzie utrzymywały się ulewy rzędu 15 l/mkw. Towarzyszył im silny wiatr osiągający w porywach prędkość około 75-80 km/h.

Nazywana Pitbullem asteroida 2014 RC minęła Ziemię

W niedzielę po południu w odległości "zaledwie" 40 tys. kilometrów naszą planetę minęła 20-metrowa asteroida 2014 RC. Kosmiczna skała była kilkukrotnie bliżej niż nasz własny satelita, Księżyc, oddalony o ponad 300 tys. kilometrów. O asteroidzie, nazywanej przez badaczy Pitbullem opowiada dr Kamil Złoczewski.