Najnowsze

Najnowsze

Coraz bliżej święta. Będzie śnieg?

Do świąt coraz bliżej. Z niecierpliwością oczekujemy na prognozę pogody na Boże Narodzenie. Według dzisiejszych wyliczeń, niektórzy mieszkańcy Polski będą mogli liczyć na białe święta. Jednak jak zaznacza meteorolog Artur Chrzanowski, "do samych świąt jeszcze daleko", więc prognozy mogą się zmienić.

Mglisty poranek za nami

O poranku niemal cały kraj spowity był we mgle. Artur Chrzanowski, meteorolog TVN Meteo, na bieżąco śledził sytuację pogodową w Polsce i informował o tym, gdzie zjawiska staja się coraz bardziej uciążliwe, a gdzie powoli ustępują.

Prawie jak "Transcendencja". Naukowcy przeniosą mózg do robota?

Czy nasze myśli, wysyłane jako sygnały elektryczne, mogłyby żyć wiecznie w formie cyfrowej świadomości i być wszczepione do robota? Międzynarodowy zespół naukowców jest o krok bliżej od realizacji tego pomysłu. Jednak zanim uda się przeszczepić mózg człowieka, badacze podejmą próby przeniesienia mózgu robaka do niewielkiego robota.

Car Mikołaj I: „Dwaj generałowie, którym może zaufać Rosja, to generał Styczeń i generał Luty”

Pogoda wpływa dosłownie na wszystko, również na historyczne wydarzenia. Rozegrane starcia w innych warunkach pogodowych mogłyby się przyczynić, że mapa podziału politycznego, którą znamy dziś, wyglądałaby inaczej. Do najbardziej znanych wydarzeń historycznych, w których „pierwszą szablą” była pogoda była m.in. bitwa w lesie Teutoburskim, czy wyprawa Karola XII na Moskwę

Magiczny wschód słońca okiem internautki

Po wietrznych dniach niedziela rozpoczęła się wyjątkowo pięknie na północy Polski. Zachwycona pogodną aurą jedna z internautek chwyciła za aparat. Efekty jej pracy otrzymaliśmy na Kontakt Meteo. Zobaczcie zdjęcia.

Pogoda na 16 dni: zimy nie widać. Maleją szanse na białe święta

Prawie z szybkością Pendolino przemykają nad Europą kolejne niże i fronty atmosferyczne, przynosząc zmienną, dynamiczną i wietrzną pogodę. Prędkość niewiele mniejszą od szybkiego pociągu, osiąga wiatr na północy kontynentu i da się to odczuć, na szczęście w mniejszej skali, również u nas.

To nie asteroida zabiła dinozaury? Naukowcy: przyczyną mogły być wulkany

Współcześnie obowiązująca teoria głosi, że około 66 mln lat temu ogromna asteroida zderzyła się z Ziemią, w rezultacie czego wyginęły dinozaury. Teraz naukowcy znaleźli dowody na podważenie tej koncepcji, a jako powód masowego wymarcia dinozaurów wskazują przede wszystkim wysoką aktywność wulkaniczną.

Atlantyckich niżów ciąg dalszy nastąpi

Wiatr wciąż dość mocno wieje. W sobotę porywy nad morzem osiągnęły w Łebie ponad 70 km/h. Silniejsze porywy odnotowano na Podkarpaciu, ponad 80 km/h, w Lesku i Krośnie (86 km/h). W Tatrach, na Kasprowym Wierchu, w porywach wiatr osiąga 94 km/h, natomiast rano na Śnieżce wiatr powiał z prędkością 144 km/h. W centrum Polski wiatr jest umiarkowany i dość silny, w porywach do 50-60 km/h.