Najnowsze

Najnowsze

Z Szanghaju do San Francisco łodzią podwodną w 100 minut

Łodzie podwodne są jednym z najwolniejszych środków transportu. Rekordowa prędkość wyniosła prawie 84 km/h, co jak na odległości przez nie pokonywane, jest wynikiem bardzo słabym. Instytut Technologiczny w Harbinie w Chinach chce stworzyć taki okręt, który prześcignie samoloty odrzutowe.

Było ich 5 miliardów. Minęło 100 lat od wyginięcia gołębia wędrownego

Jeszcze pod koniec XIX wieku uważano, że gołąb wędrowny jest najliczniejszym gatunkiem ptaków na ziemi. Jego wyginięcie zadziwiło wszystkich. Przyczyniły się do tego masowe polowania i ograniczenie siedlisk. Ich zagłada trwała zaledwie 40 lat. Nikt nie spodziewał się, że człowiek tak szybko może wyniszczyć ten gatunek.

Polscy naukowcy podbijają stratosferę. Wysłali 12 kamer, by ją sfilmować

Kilka dni temu polskim naukowcom udało się przeprowadzić misję balonową IV Hevelius. Jej celem było zebranie danych m.in. na temat temperatury i ciśnienia na różnych wysokościach atmosfery ziemskiej, a także zgromadzenie materiałów fotograficznych i wideo. Przepełniony technologią balon, który wzniósł się do stratosfery, osiągnął wysokość ponad 30 km.

Lazurowe Wybrzeże skąpane w słońcu. Dalmację zaleje deszcz

W piątek słońce zaświeci nad wieloma europejskimi kurortami. Pogodna aura panować będzie między innymi w Hiszpanii i we Francji. Upalnego dnia mogą spodziewać się turyści, którzy wypoczywają w kurortach Afryki. Na burze natomiast mogą liczyć ci, którzy wybrali się do Chorwacji, Włoch oraz do kurortów Ameryki Łacińskiej i Indonezji.

Do soboty sucho prawie w całym kraju. Później aura się popsuje

Początek weekendu zapowiada się całkiem pogodnie, jednak już od niedzieli aura nie będzie nam sprzyjać. W kraju pojawią się opady deszczu, a miejscami również burze. Synoptyk TVN Meteo Arleta Unton-Pyziołek informuje również o silnym wietrze, który będzie doskwierać nam we wtorek.

Eksplozja na powierzchni Słońca. Dwie sondy, jedno nagranie

Sondy STEREO, dwie bliźniaczki skonstruowane przez inżynierów NASA, były "półślepym świadkiem" potężnej eksplozji na powierzchni Słońca. Pechowe zrządzenie losu sprawiło, że obie były w złym miejscu i o złym czasie - "ślepa" sonda na wprost zjawiska, a druga, "dobrze widząca" - po przeciwnej stronie gwiazdy.

Babie lato w Polsce. Jesień przyjdzie wcześniej?

W słoneczne i ciepłe popołudnie pod koniec sierpnia, na moim ramieniu przysiadł niewielki pajączek. Właściwie to oboje wpadliśmy na siebie. Zaskoczył mnie z tą ciągnącą się za nim nitką. "Babie lato? Już?". Ale zbyt delikatną, rwącą się pajęczynką nie mogłam się pobawić, niczym wiejska dziewczyna z obrazu Chełmońskiego...

Ta rakieta wyniesie człowieka na Marsa? NASA ogłosiła koniec prac nad SLS

NASA potwierdziła, że 3 lata pracy nad nową klasą ciężkich rakiet nośnych zakończyły się pełnym sukcesem. Przynajmniej w teorii, ponieważ - przez szacunek do amerykańskiego podatnika - zdecydowano się odroczyć lot próbny do listopada 2018 roku. Wówczas NASA ma nadzieję zdobyć sumę ponad 7 miliardów dolarów do opłaty testu sprawności SLS.

W Grecji przyda się parasol, w Polsce ciemne okulary

W ciągu dnia Europa będzie podzielona pod względem pogody. Słońca będą mogli zazdrościć nam m.in. mieszkańcy Grecji i Włoch. Według prognoz, miejscami będzie całkiem ciepło, ale będą też wyjątki, np. Moskwa, gdzie słupki rtęci sięgną tylko 17. kreski.

Prognoza pogody na pięć dni: lato nie odpuszcza. Temperatura w górę

- W ostatnich dniach mieliśmy trochę deszczu, powiało jesienią. Jednak lato nie odpuszcza. Będzie jeszcze cieplej, jeszcze słoneczniej. Już w tej chwili tak się dzieje - zapowiada prezenter TVN Meteo, Maciej Dolega. Synoptycy prognozują, że wyż, który obejmuje już większość kraju, ma się utrzymywać do niedzieli.

Astronauta nagrał Cygnusa spalającego się w atmosferze

Astronauci, mimo że fizycznie są daleko od Ziemi, pozostają online z Ziemianami. Jeden z pracowników NASA, Reid Wiseman, opublikował w serwisie społecznościowym krótki, ale efektowny materiał wideo przedstawiający moment spalania się statku kosmicznego "Cygnus Orb-2" w atmosferze ziemskiej.