Najnowsze

Najnowsze

Maine zasypane. Na Cary spadły 53 cm białego puchu

Zima nie daje spokoju Amerykanom. Obfite opady śniegu sparaliżowały m.in. Maine (na północnym wschodzie USA). Z powodu trudnych warunków pogodowych wiele dróg zostało zablokowanych. Dziesiątki tysięcy gospodarstw miały przerwy w dostawie prądu. W miejscowości Cary spadły 53 cm śniegu.

Gady i nietoperze już śpią. Teraz pora na niedźwiedzie

- Bieszczadzkie gady i nietoperze po pierwszych przymrozkach zapadły już w zimowy sen. Miejsc zimowego odpoczynku szukają salamandry plamiste. Natomiast nadal aktywne są niedźwiedzie – poinformował rzecznik Lasów Państwowych w Krośnie Edward Marszałek.

Klimatolog: 17 stopni w listopadzie to ekstremum. Temperatura powinna być niższa

- 17 st. C w listopadzie na Dolnym Śląsku to jest już ekstremum. To anomalna sytuacja - powiedział prof. Mirosław Miętus, klimatolog z Uniwersytetu Gdańskiego. W porannym programie TVN24 "Wstajesz i wiesz" ekspert odniósł się również do najnowszych wyników badań japońskich naukowców, którzy prognozują mroźne zimy, a także zwrócił uwagę na to, że świat nie jest przygotowany na zmiany klimatu.

"Współczesne Pompeje", czyli Kalapana 20 lat po katastrofie

Na hawajskiej Wielkiej Wyspie nie wszyscy mogą spać spokonie. Lawa od kilku miesięcy zbliża się do miasteczka Pahoa. Co prawda ostatnio nieco zwolniła, jednak mieszkańcy nadal przygotowują się do ewentualnej ewakuacji. Sytuacja przypomina katastrofę sprzed 20 lat, kiedy rozżarzona materia skalna strawiła niewielką wioskę rybacką, Kalapanę.

Mglisty poranek w kraju. Opóźnione loty z Balic

- Nad Polską pojawia się dużo chmur, a miejscami tworzą się również mgły - informuje Artur Chrzanowski, synoptyk TVN Meteo. Widzialność lokalnie jest ograniczona do 100 metrów, dlatego pojawiły się utrudnienia w ruchu lotniczym.

Wyjątkowo wczesny atak zimy w USA. Spadło ponad 30 cm śniegu

Część mieszkańców USA zmaga się z atakiem zimy. Wyjątkowo wczesne i obfite opady śniegu wprowadziły chaos w m.in. Karolinie Południowej. Przez kilka godzin ponad 20 tys. gospodarstw pozostawało bez prądu, a wiele dróg musiało zostać zamkniętych.

2 tysiące owiec na ulicach Madrytu

Niecodzienny widok mieli w niedzielę, 2 listopada, w Madrycie turyści i mieszkańcy tego miasta. Pasterze przeprowadzili ulicami stado ok. 2 tys. owiec. Tradycyjna akcja miała na celu zwrócenie uwagi na zagrożenia, jakie dla tradycyjnych formom wypasu stwarzają urbanizacja i nowoczesne rolnictwo.

Teherańczyk opiekuje się polskimi mogiłami jeńców Sowietów

Polskie cmentarze są rozsiane nie tylko w Europie, ale i na Bliskim Wschodzie, czy w Afryce. W większości są to nekropolie wojenne. Spoczywają tam wojskowi, uchodźcy czy ofiary represji. Polacy pamiętają o tych, którzy zostali pochowani daleko od swojej ojczyzny. O katolickim cmentarzu Dalub w Teheranie opowiadał w specjalnym wywiadzie dla TVN Meteo radiowiec oraz pasjonat podróży, Piotr Pazoła.

Tatuaż? Znamię? Teraz możesz usunąć je szybciej i bez bólu

W Belgii wynaleziono nowy laser, który umożliwia usuwanie zarówno niechcianych tatuaży, jak i naturalnych znamion na naszym ciele. Dzięki nowej maszynie, zabieg będzie mniej bolesny i krótszy. Czy nowy wynalazek zmotywuje większą liczbę ludzi do usunięcia zbędnych grafik?

Poranne mgły mocno ograniczą widzialność

Kierowcy, którzy niedzielę spędzą za kółkiem, mogą dziś liczyć na w miarę dobre warunki do jazdy. Jedynie o poranku w dużej części kraju pojawią się gęste mgły i zamglenia, skutecznie ograniczające widzialność.

Nastrój zależny od pogody? To może być choroba afektywna sezonowa

W lecie słonecznie i kolorowo, a zimą szaro i ponuro. O zły nastrój zdecydowanie można obwiniać pogodę i jej cykl roczny. Naukowcy nazywają to chorobą afektywną sezonową. Na przełomie października i listopada każdego roku cierpi na nią wiele osób. Nie można jednak się załamywać. Należy działać.

Orion gotowy. W pierwszą podróż ruszy 4 grudnia

Amerykańska Agencja Kosmiczna (NASA) poinformowała, że prace nad Orionem zostały zakończone. Czwartego grudnia rozpocznie się faza testowa pojazdu, która - jeśli się powiedzie - otworzy nowy rozdział w kosmicznej historii. Naukowcy wierzą, że dzięki zastosowanym technologiom człowiek na pokładzie Oriona poleci dalej niż kiedykolwiek.