Najnowsze

Najnowsze

Atlantyckich niżów ciąg dalszy nastąpi

Wiatr wciąż dość mocno wieje. W sobotę porywy nad morzem osiągnęły w Łebie ponad 70 km/h. Silniejsze porywy odnotowano na Podkarpaciu, ponad 80 km/h, w Lesku i Krośnie (86 km/h). W Tatrach, na Kasprowym Wierchu, w porywach wiatr osiąga 94 km/h, natomiast rano na Śnieżce wiatr powiał z prędkością 144 km/h. W centrum Polski wiatr jest umiarkowany i dość silny, w porywach do 50-60 km/h.

Pierwsze tornado od 10 lat przeszło przez Los Angeles

Chwile trwogi przeżyli mieszkańcy południowej części Los Angeles. Przez miasto przetoczyło się tornado. Żywioł zarejestrowała kamera. Ostatnie takie zjawisko mieszkańcy Miasta Aniołów mogli zaobserwować 10 lat temu.

Tysiące Kalifornijczyków ewakuowanych w obawie przed lawinami błota

Stany Zjednoczone są coraz mniejsze. Wszystko za sprawą Oceanu Spokojnego, który podkrada brzeg stanu Kalifornia. Za zaistniałą sytuację odpowiedzialna jest pogoda, która ostatnimi dniami przynosi wielkie deszcze na Zachodzie USA. Tysiące osób ewakuowano a ponad 280 tys. zostało odciętych od dostawy prądu.

Czerwony zachód słońca: ludowa prognoza silnego wiatru

Piątkowy wieczór był wyjątkowo romantyczny. Niebo w niektórych rejonach naszego kraju przybrało czerwone odcienie. Autorem pięknych widoków jest sama natura. Reporterzy Kontaktu Meteo chwycili za aparaty i uwiecznili przepiękne pejzaże. Istnieją także wierzenia, że czerwony zachód słońca zwiastuje przybycie silnego wiatru i opadów deszczu.

Prognoza na pięć dni: czeka nas kolejna dawka deszczu i śniegu

W ciągu najbliższych kilku dni na pewno nie ujrzymy słońca. Niebo będzie się chmurzyć, a nierzadko pojawią się również opady deszczu lub śniegu. Dodatkowo, w sobotę i w środę będzie można spodziewać się silnego wiatru, który skutecznie obniży temperaturę odczuwalną.

Prognoza pogody na dziś: wiatr w porywach do 80 km/h spotęguje odczucie chłodu

Mimo że wszędzie termometry wskażą wartości powyżej zera, silny wiatr obniży odczuwalną temperaturę powietrza. Synoptycy przestrzegają, że na północny w porywach jego prędkość przekroczy 80 km/h. Poza tym na przeważającej części kraju może pokropić. W drugiej połowie dnia mieszkańcy południowych regionów mogą liczyć na przejaśnienia.

Prawie 270 tysięcy ton plastiku pływa w wodach wszechoceanu

Ponad 5,25 bilionów pojedynczych plastikowych elementów, o łącznej masie 269 tysięcy ton, może pływać w wodach wszechoceanu - alarmują naukowcy. To pierwsze tego typu szacunki, bowiem dotychczas środowisko ekspertów nie posiadało tak dokładnych danych.

Tarło rafy koralowej. "Rafa jakby się paliła"

Koralowce Wielkiej Rafy Koralowej po raz drugi w ciągu dwóch miesięcy uwolniły miliony jaj i plemników do wód otaczających ten ekosystem. Jest to dość niedawno odkryte i bardzo rzadko obserwowane przez człowieka zjawisko.

Gągoły już zimują, niedźwiedzie jeszcze nie

Bytujące na Podkarpaciu niedźwiedzie nadal są aktywne. W ostatnich dniach misie swoje tropy zostawiły m.in. w Bieszczadach. Natomiast ponad 1,5 tys. ptaków, m.in. gągołów, łabędzi niemych i kormoranów, rozpoczęło zimowanie nad zbiornikiem wodnym w Myczkowcach. Misie pójdą spać dopiero wtedy, gdy warstwa białego puchu sięgnie pół metra.

Złowrogie i piękne oblicze Natury klatka po klatce

Silna nawałnica, jaka przetoczyła się przez Buenos Aires spowodowała wiele szkód. Zerwane sieci energetyczne, potopione dzielnice, uszkodzone dachy i samochody, na które spadały fragmenty połamanych drzew to tylko część szkód, jakie żywioł wywołał. Choć manifestacja sił Natury nie wszystkich uszczęśliwiła, film, na którym zarejestrowane zostały potężne wyładowania atmosferyczne z pewnością zachwyci każdego oglądającego.

Gdzie orkan Aleksandra najwięcej nabroi?

Synoptycy TVN Meteo uważnie obserwują orkan Aleksandra, "wiszący" pomiędzy Wyspami Brytyjskimi a Skandynawią. Przemieszczające się zjawisko w Polsce już jest odczuwalne, jednak to właśnie w nocy z czwartku na piątek i 12 grudnia będzie ono najgroźniejsze. Lokalnie prędkość wiatru będzie bliska, równa lub nieco przekraczająca 100 km/h.

"Liczy się każdy centymetr". Marica budzi przerażenie w okolicy

Mieszkańcy bułgarskiego miasta Swilengrad z coraz większym niepokojem obserwują lokalną rzekę Marica. Jej poziom podniósł się o pięć metrów, osiągając krytyczną wysokość i wciąż rośnie. - Nie spaliśmy od 24 godzin - przyznają ludzie, których domy znajdują się najbliżej nurtu. - Liczy się każdy centymetr rzeki. Zalało nas już trzy lata temu. Wówczas woda w naszym salonie sięgała do pasa - zauważają.