Najnowsze

Najnowsze

Nad ranem -3, za dnia nawet 16 st. C

Przez kilka ostatnich nocy zdążyliśmy się przyzwyczaić do ujemnej temperatury. Teraz nadejdzie czas, w którym będziemy mieli okazję przypomnieć sobie nieco cieplejsze noce. - Będzie wiele takich regionów, w których temperatura nocami pozostanie temperaturą dodatnią - informuje Agnieszka Cegielska, prezenterka TVN Meteo. Miłe niespodzianki spotkają nas także popołudniami, kiedy słupki rtęci będą wędrować nawet do 16. kreski.

Cyklon tropikalny sunie po Morzu Arabskim. Pierwszy na celowniku Oman

Do wybrzeży Omanu zbliża się potężny cyklon tropikalny Nilofar. Meteorolodzy ostrzegają rybaków i surferów, żeby nie opuszczali lądu, bo na morzu zrobi się niebezpiecznie. Gdy Nilofar minie Oman, powędruje w kierunku Afganistanu, Pakistanu i Indii. Mieszkańcy tej części świata również muszą liczyć się z ulewami, powodziami i huraganowym wiatrem.

Lawa naciera na Pahoa. W niedzielę strawiła buddyjski cmentarz

Mieszkańcy hawajskiego miasteczka Pahoa nie mogą spać spokojnie. Rozżarzona lawa zbliża się do ich domów. - Strumień lawy zaczyna przyspieszać i w ciągu tygodnia pokonał kolejnych 250 metrów - poinformował na antenie TVN24 Nikodem Pikor, mieszkaniec Hawajów. Dlatego istnieje ryzyko zarządzenia ewakuacji.

Gwałtowne załamanie pogody w Bułgarii. Dwie osoby nie żyją

Ulewy i śnieżyce paraliżują życie mieszkańców Bułgarii. Miejscami spadło ponad 100 litrów deszczu na metr kwadratowy. W rezultacie ataku żywiołu dwie osoby straciły życie. Z powodu złych warunków atmosferycznych ponad 30 tys. gospodarstw domowych pozostaje bez prądu.

Aktywna plama słoneczna widoczna gołym okiem z powierzchni Ziemi

Dotychczas mało aktywna plama na Słońcu pokazuje na co ją stać. W przeciągu ostatnich dwóch dni wyemitowała dwa potężne rozbłyski, których wpływ zaobserwujemy w naszej atmosferze. Spostrzegawczemu reporterowi Kontaktu Meteo udało się sfotografować plamę z powierzchni Ziemi.

Kozica, homar i żółw. Mogą wyginąć za sprawą zmian klimatu

Nie ulega wątpliwości, że zmiany klimatu wpływają na różne elementy przyrody. Nie tylko flora musi przystosować się do nowych warunków panujących w atmosferze, ale także zwierzęta. Naukowcy z Durham udowodnili, że zmiany w atmosferze wpływają na bytowanie m.in. kozic alpejskich. Jednak nie tylko na nich zatrzymuje się negatywne działanie efektu cieplarnianego.

Prognoza na 5 dni: słoneczne dni przerwą deszczowe chwile. Szykujcie się na chłód

Kolejny tydzień będzie na ogół pogodny, choć synoptycy TVN Meteo nie wykluczają zarówno przelotnych opadów deszczu, jak i burz. Podczas gdy grzmieć i kropić będzie lokalnie, wrażenie chłodu będzie zdecydowanie ogólnokrajowe. Wartości na termometrach nie pozostawią wątpliwości, że to jesień, oscylując na poziomie od kilku do góra 14-15 stopni Celsjusza.

Jaki jest klucz istnienia życia na Ziemi?

Nominowany do Oscara za krótkometrażowy film animowany Tomasz Bagiński stworzył kolejne dzieło. Wraz z ekipą studia Platige Image nakręcił nasycony zachwycającymi efektami specjalnymi film, w którym aktor znany z serialu "Gra o tron" stawia widzom pytanie: co jest kluczem życia na Ziemi? W znalezieniu odpowiedzi pomóc nam może sonda Rosetta, od dekady ścigająca kometę.

Czym pachnie warkocz komety? Zgniłymi jajami, końskimi odchodami i migdałami

Naukowcy analizujący dane, jakie w ostatnich miesiącach pozyskał instrument pokładowy zainstalowany na ścigającej kometę sondzie Rosetta, nie mają wątpliwości: nie chcielibyśmy być na jej miejscu. Musielibyśmy wówczas wdychać "aromat" zgniłych jaj, końskich odchodów i duszącego, specyficznego zapachu dwutlenku siarki wraz z migdałowym, cierpkim zapachem cyjanowodoru.

Gdańsk, Toruń, Kraków - słoneczne i rozbiegane miasta w niedzielę

Sezon biegowy nie zwalnia. Przed nami kolejny weekend, podczas którego można wystartować w zawodach niemalże na każdym dystansie. Od dziesięciu kilometrów w Zachodniopomorskiem przez półmaratony na Dolnym Śląsku i Pomorzu do maratonu na Kujawach i ultramaratonu na południu Polski. Sprawdźcie, jaką pogodę prognozują synoptycy TVN Meteo.

Dzisiejszej nocy spaliśmy dłużej. "Jaki to ma sens?"

- Jeżeli setki pociągów dzisiaj w nocy będą musiały stanąć tylko po to, by wyregulować się względem naszych zegarków, a tak naprawdę my i tak przestawiamy czas, to jaki to ma sens - powiedział w sobotę, 25 października, Jerzy Rafalski w rozmowie z Michałem Sznajderem z TVN24 Biznes i Świat. Astronom nie ukrywa swojej niechęci do idei zmiany czasu i zauważa, że większą oszczędnością byłaby np. wymiana żarówek.

W 24 godziny pokonała 400 metrów. Lawa zbliża się do domów

Mieszkańcy Wielkiej Wyspy (Hawaje) nie moga spać spokojnie. Lawa, która wydobywa się z wulkanu Kilauea znacznie przypieszyła. W ciągu 24 godzin pokonała prawie 400 metrów. Władze na razie uspokajają, ale informują, że na bieżąco monitorują sytuację i w razie niebezpieczeństwa wydadzą ostrzeżenie.

Lodowce, które się nie topią. Zagadka Karakorum rozwiązana

Temperatura na Ziemi wzrasta, a w rezultacie tempo topnienia lodowców jest coraz szybsze. Na świecie istnieją jednak i takie lodowce, które nie podążają za tymi trendami i zamiast się topić - stają się coraz większe. To m.in. lodowce Karakorum. Dlaczego tak się dzieje? Tę zagadkę udało się rozwiązać całkiem niedawno naukowcom z Uniwersytetu Princeton.

Godzina snu w prezencie! Dziś przestawiamy zegarki

Najbliższej nocy dostaniemy godzinę w prezencie. Czeka nas zmiana czasu, podczas której cofniemy wskazówki naszych zegarków o godzinę. Oprócz Polski robi tak 70 innych krajów. Zyskana godzina niesie ze sobą także minusy. Zmiana czasu negatywnie wpływa na nasze zdrowie, a także psychikę.

Deszczowa północ, słoneczne centrum kontynentu. Na wschodzie chwyci mróz

W sobotę północ i południe Europy będą skąpane w deszczu. Z kolei w centrum i na wschodzie kontynentu można będzie spodziewać się sporej dawki słońca. Temperatury będą mocno zróżnicowane. Podczas gdy Hiszpanie będą wypoczywać na plażach w prawie 30-stopniach, mieszkańcy Moskwy będą mieli do czynienia z mrozem.