Najnowsze

Najnowsze

Pogoda na 16 dni: lato non stop prawie do końca września

Druga połowa września zaczęła się słoneczną i ciepłą pogodą. Za taki stan rzeczy możemy dziękować wyżowi, którego centrum jest nad Morzem Bałtyckim. Ten wyż będzie teraz powoli przesuwać się na wschód, nad Rosję, co dla nas może oznaczać nadal dobrą i spokojną aurę.

Państwo Środka stało się największym wysypiskiem śmieci

Szybki wzrost gospodarczy w Chinach pomógł setkom milionów ludzi uciec od biedy. Konsumpcja tego kraju rośnie w zatrważającym tempie, a razem z nią wysypiska elektrośmieci, wokół których powstało m.in. " miasto śmieci" czyli Donxiaokou. Tam pracują i mieszkają ci, którym boom gospodarczy nie ułatwił życia.

Obserwatorium kosmosu półtora kilometra pod ziemią

W Finlandii powstanie podziemne obserwatorium kosmosu. W kopalni rudy cynku i miedzi zlokalizowanej w mieście Pyhäsalmi, zostanie umieszczony detektor, który będzie badał neutrina. Cząsteczki te zawierają informacje o odległym kosmosie.

Prawie wszyscy wczasowicze będą zachwyceni pogodą

Z prognozowanej na poniedziałek pogody najbardziej ucieszą się wczasowicze w miejscowościach nadbałtyckich. Tam parasole okażą się przydatne jedynie do osłony przez słońcem, podobnie jak na Warmii i Mazurach. Z kolei na górzystym południu Polski niewykluczone są słabe, przelotne opady deszczu.

Prognoza na 5 dni: zagrzmi na początek tygodnia, pokropi na jego koniec

Początek tygodnia będzie dość deszczowy i burzowy na południowych krańcach Polski, gdzie spadnie nawet 20 l/mkw deszczu. Synoptycy prognozują, że kolejne dni - wtorek, środa oraz czwartek - będą dla odmiany dość pogodne, a miejscami bardzo ciepłe i słoneczne. Przelotne, słabe opady deszczu pojawią się jednak w piątek, choć, na szczęście, tylko na Podkarpaciu.

Ireland's Eye z lotu ptaka. Bezludna wyspa zachwyca widokami

Pewnemu pasjonatowi pięknych widoków udało się nakręcić wspaniały film z Ireland’s Eye - niezamieszkanej skalistej wysepki położonej na Morzu Irlandzkim. Jej główną atrakcją są forty Brytyjskiego Imperium, a przede wszystkim malownicza przyroda.

Olśniewająca zorza zaczarowała niebo

Niezapomniany spektakl świateł rozegrał się nad głowami mieszkańców Nowej Anglii w USA. Potężna burza magnetyczna sprawiła, że zorza polarna była w tym rejonie wyjątkowo dobrze widoczna.

Komunikat dla alergików

W pierwszej połowie września w zachodniej i w południowo-wschodniej części kraju odnotowywano średnie, a lokalnie nawet wysokie stężenie pyłku silnie uczulającej ambrozji. W najbliższym tygodniu w zachodniej i w południowej części kraju w pogodne dni przewidywane jest niskie stężenie pyłku ambrozji.

Woda zalewa Chorwację. "Cały kraj jest w niebezpieczeństwie"

Stan wyjątkowy w Chorwacji. Miejscami w ciągu zaledwie 24 godzin spadło aż 60 l/mkw. Do walki z żywiołem stanęło kilkaset osób. Żołnierze i strażacy łodziami ewakuują mieszkańców. Niestety jeszcze na niedzielę prognozowane są intensywne opady deszczu.

Sporo dróg w deszczu. Uwaga na burze

Pogoda sprzyjać będzie kierowcom podróżującym po drogach wschodniej i centralnej części kraju. Z kolei na zachodzie i na południu będą pojawiać się deszcze i burze. Warto zachować ostrożność, bo lokalnie drogi staną się mokre.

Miejscami niebo rozświetlają towarzyszące burzom błyskawice

W sobotni wieczór przez środek Polski rozciągają się burzowe chmury. Wyładowania uważnie obserwuje od późnego popołudnia synoptyk TVN Meteo Wojciech Raczyński. Podkreśla, że burze są słabe i towarzyszą im przelotne opady oraz wiatr, który w porywach osiąga prędkość około 50-55 km/h.

Bardarbunga pluje pyłem. "Pilot specjalnie zmienił trasę"

Bardarbunga nadal "pluje" dymem i popiołami wulkanicznymi. Przekonał się o tym jeden z Reporterów 24, który w piątek przelatywał nad Islandią. Jak relacjonował internauta "pilot specjalnie zmienił trasę, aby ominąć dym wydobywający się z wulkanu".

"Przez 6 dni nie miałem pojęcia, co dzieje się z moją rodziną". Coraz więcej ofiar monsunowych powodzi

Powodzie w Indiach zabiły 200 osób, a w Pakistanie co najmniej 250. Pod wodą znalazło się już 450 wiosek. Niestety tragedii nie da się opisać tylko liczbami, ponieważ codziennie ktoś dowiaduje się, że stracił bliskich, że nie ma do czego wracać. Czekanie na telefon od rodziny, życie w nadziei i obawy przed kolejnym atakiem żywiołu to codzienność, z którą muszą zmierzyć się mieszkańcy Azji Południowej.

Orliki gotowe do odlotu. Zimę spędzą na sawannie

Orliki krzykliwe z polskich Karpat już szykują się do odlotu. Do Afryki tradycyjnie wyruszą w połowie września. W tym roku na świat przyszło o połowę mniej piskląt niż rok temu - powiedział dr Marian Stój z Komitetu Ochrony Orłów.