Najnowsze

Najnowsze

Teherańczyk opiekuje się polskimi mogiłami jeńców Sowietów

Polskie cmentarze są rozsiane nie tylko w Europie, ale i na Bliskim Wschodzie, czy w Afryce. W większości są to nekropolie wojenne. Spoczywają tam wojskowi, uchodźcy czy ofiary represji. Polacy pamiętają o tych, którzy zostali pochowani daleko od swojej ojczyzny. O katolickim cmentarzu Dalub w Teheranie opowiadał w specjalnym wywiadzie dla TVN Meteo radiowiec oraz pasjonat podróży, Piotr Pazoła.

Tatuaż? Znamię? Teraz możesz usunąć je szybciej i bez bólu

W Belgii wynaleziono nowy laser, który umożliwia usuwanie zarówno niechcianych tatuaży, jak i naturalnych znamion na naszym ciele. Dzięki nowej maszynie, zabieg będzie mniej bolesny i krótszy. Czy nowy wynalazek zmotywuje większą liczbę ludzi do usunięcia zbędnych grafik?

Poranne mgły mocno ograniczą widzialność

Kierowcy, którzy niedzielę spędzą za kółkiem, mogą dziś liczyć na w miarę dobre warunki do jazdy. Jedynie o poranku w dużej części kraju pojawią się gęste mgły i zamglenia, skutecznie ograniczające widzialność.

Nastrój zależny od pogody? To może być choroba afektywna sezonowa

W lecie słonecznie i kolorowo, a zimą szaro i ponuro. O zły nastrój zdecydowanie można obwiniać pogodę i jej cykl roczny. Naukowcy nazywają to chorobą afektywną sezonową. Na przełomie października i listopada każdego roku cierpi na nią wiele osób. Nie można jednak się załamywać. Należy działać.

Orion gotowy. W pierwszą podróż ruszy 4 grudnia

Amerykańska Agencja Kosmiczna (NASA) poinformowała, że prace nad Orionem zostały zakończone. Czwartego grudnia rozpocznie się faza testowa pojazdu, która - jeśli się powiedzie - otworzy nowy rozdział w kosmicznej historii. Naukowcy wierzą, że dzięki zastosowanym technologiom człowiek na pokładzie Oriona poleci dalej niż kiedykolwiek.

72-latka uczulona na Wi-Fi. Przez fale radiowe ma nudności i boli ją głowa

Fale radiowe otaczają nas niemal wszędzie. Jednak nie wszystkich cieszy szeroki dostęp m.in. do bezprzewodowego internetu. Na świecie żyją ludzie, którym nowoczesny świat zewnętrzny z hotspotami i wszędobylskim Wi-Fi szkodzi. Przekonała się o tym jedna z mieszkanek Wielkiej Brytanii, która jest uczulona na fale radiowe.

Silny uskok wiatru "rozdmuchał" chmury Nilofaru

Silny uskok wiatru okazał się zbawieniem dla mieszkańców Afganistanu, Pakistanu i Indii. Dzięki gwałtownej zmianie prędkości i kierunku wiatru cyklon tropikalny Nilofar osłabł. Na zdjęciu satelitarnym wykonanym z pokładu satelity Aqua widać, jak gęste chmury związane z cyklonem zostały "rozdmuchane" i przesunęły się z dala od jego centrum.

Ziemia powstała jako mokra planeta?

Woda jest źródłem życia, niezbędnym do przetrwania dla wielu gatunków zwierząt. Morza i oceany zajmują ponad 70 proc. powierzchni naszej planety. Stanowią dom dla większości z nich. Obecność wody wyróżnia Ziemię spośród innych obiektów w Układzie Słonecznym, stąd przydomek - Błękitna Planeta. Naukowców jednak nurtują pytania: w jaki sposób znalazła się na Ziemi i kiedy?