Najnowsze

Najnowsze

Nawałnica w Alabamie zabiła dwie osoby

Intensywne opady deszczu i potężna nawałnica przeszły przez stan Alabama, zabijając co najmniej dwie osoby. W całym regionie zniszczone zostały samochody, domy i budynki użytkowe.

Skoki ciśnienia w najbliższych dniach. Wypogodzi się w weekend

- Amerykańskie modele meteorologiczne wskazują, że ta pierwsza zima ma do nas trafić w listopadzie. Ten miesiąć ma być dosyć nieprzyjemny. Potem grudzień i styczeń będzie spokojniejszy - zapowiada prezenterka TVN Meteo Agnieszka Cegielska. Nim to się stanie, będziemy mogli cieszyć się ciepłym, ale mokrym październikiem.

Naukowcy z Greenpeace zaatakowani w wodach pomiędzy Rosją a Alaską

Dwuosobowa załoga amerykańskiego odziału Greenpeace kilka dni temu badała podwodny świat. Najwyraźniej praca naukowców nie należy najbezpieczniejszych. Podczas podwodnego rejsu w Morzu Beringa pomiędzy Rosją, Alaską, członkowie organizacji zostali zaatakowani przez kałamarnice. To nieprzyjazne spotkanie zarejestrowali naukowcy. Materiał zamieszczono na jednym z portali społecznościowych Greenpeace.

Południowa Francja odpocznie od deszczu

Środa będzie deszczowa głównie w Portugalii i Wielkiej Brytanii. Synoptycy nie wykluczają również burz. Wypogodzi się natomiast we Francji. Piękna pogoda będzie towarzyszyć Włochom i Grekom.

12-latek z Sandomierza wysłał "w kosmos" jajka

Ma 12 lat i marzy o zostaniu lekarzem kosmicznym. Chemia, fizyka i astronomia interesują go "od zawsze". Wynikiem tej pasji było wysłanie do stratosfery kapsuły, w której umieszczono przepiórcze jajka. Celem eksperymentu jest zbadanie wpływu podróży „w kosmos” na białko i żółtko.

Nad południowo-zachodnią częścią USA zawisła chmura metanu

Naukowcy z NASA Jet Propulsion i Uniwersytetu w Michigan potwierdzili, że nad południowo-zachodnią częścią Stanów Zjednoczonych znajduje się chmura metanu o powierzchni 6500 kilometrów kwadratowych. Według badaczy jej źródłem jest działalność górnicza w San Juan Basin w stanie Nowy Meksyk. Naukowcy mówią, że chmura w USA zatrzymuje więcej ciepła, niż cała roczna emisja dwutlenku węgla w Szwecji.

Tropikalny cyklon przeszedł nad Bermudami

Cyklon tropikalny który wytworzył się na Pacyfiku o nazwie Fay w weekend przeszedł nad obszarem Bermudów. Silny wiatr jaki towarzyszył żywiołowi, powalił drzewa, zniszczył dachy, powybijał okna. Teraz Fay oddala się od wysp. Został zdegradowany do poziomu burzy tropikalnej.

"Nie jest tak źle - zawsze mogło być gorzej"

- Nie jest tak źle - stwierdza prezenterka TVN Meteo Agnieszka Cegielska. - Zawsze mogło być gorzej - komentuje poranne zamglenia utrzymujący się w części kraju. Nie sposób ukryć, że miejscami tzw. mleko było na tyle gęste, że znacząco utrudniało jazdę.

Prognoza pogody na dziś: czeka nas typowo jesienny dzień. Prawie wszędzie pokropi, miejscami zagrzmi

We wtorek w większości województw aura pozostawi wiele do życzenia. Synoptycy prognozują, że we wtorek pojawią się na niebie zarówno chmury deszczowe, jak i lokalnie burzowe. Tylko na niewielkim obszarze południowo-wschodniej Polski będzie umiarkowanie pogodnie. Niestety w całym kraju warunki biometeorologiczne będą na niekorzystnym poziomie, przyprawiając co wrażliwsze osoby o ból głowy.

Liczba ofiar cyklonu Hudhud rośnie. Żywioł wędruje w głąb Indii

Tropikalny cyklon o nazwie Hudhud, który dotarł do Indii w weekend, kontynuuje niszczycielską drogę przez ten kraj. Silny wiatr i intensywne opady deszczu zniszczyły już dziesiątki tysięcy gospodarstw w tej części świata. Lokalne media donoszą o kolejnych ofiarach żywiołu.

Październik z temperaturą powyżej normy? "Pogoda piękna, w ogrodach szaleństwo"

Pogoda piękna, a w ogrodach szaleństwo! Moc owoców i kolorów. Tętni życie w przydomowych ogródkach, trwa zgiełk w ogrodach naszych wiejskich domów. Zbieramy, kopiemy, planujemy i sadzimy. Październik to dobry miesiąc do prac w ogrodzie, miesiąc z przewagą pogody wyżowej, spokojnej, bez wielkich zawirowań i zniszczeń. To idealny miesiąc do sadzenia drzew, krzewów, bylin i kwiatów cebulowych. A jak mawiają ogrodnicy "lepsze najgorsze sadzenie jesienne od najlepszego wiosennego".

"Natura jest największym artystą". Reporter 24 w Kanionie Antylopy

To jedno z najbardziej fotogenicznych miejsc na świecie. Żeby się do niego dostać, trzeba wejść przez skalną szczelinę i zejść w dół po 20-metrowej, metalowej drabinie. A potem? "Wędrówka malowniczymi, wąskimi korytarzami, wyżłobionymi przez wodę z tzw. powodzi błyskawicznych" - opisuje swoją wizytę w Kanionie Antylopy w amerykańskim stanie Arizona Reporter 24 darekny.

Vongfong już na Kiusiu. Groźba powodzi i osuwisk

Vongfong dotarł do Kiusiu. Teraz kieruje się na wyspę Honsiu. Eksperci wydali ostrzeżenia przed powodziami i osuwiskami. Żywioł ma już na swoim koncie kilkadziesiąt ofiar, które - głównie ze złamaniami - trafiły do szpitala.

Na ratunek głuszcom. Do Polski trafiło 40 kuraków

Puszczę Augustowską zasiedli 40 nowych lokatorów. Będą to jedne z najrzadziej spotykanych ptaków w Polsce - głuszce. Ich liczebność w naszym kraju bez przerwy spada. Lasy Państwowe informują, że zwierzęta te zostaną wypuszczone w leśne ostępy w listopadzie.