W poniedziałek w wielu regionach zachmurzy się niebo. Miejscami pojawią się również burze, podczas których spadnie do 15 l/mkw. deszczu i powieje z prędkością do 80 km/h. Między innymi na wschodzie kraju prognozowane są opady deszczu. Temperatura od 13 st. C do 22 st. C.
Lodowiec Taylor we wschodniej Antarktydzie zadziwia - na jego powierzchni pojawiają się "krwawe wodospady" (ang. bloody falls), których powstanie dotąd było tajemnicą.
O godzinie 13 ponad 70 tys. uczestników w Poznaniu oraz 34 innych miejscach na świecie wystartowało w biegu charytatywnym Wings For Life World Run. Wyjątkowość tego wydarzenia polegała na tym, że zawodnicy nie biegli do mety, ale przed nią uciekali. Polskim wygranym okazał się Bartosz Olszewski, a światowym zwycięzca zeszłorocznej edycji, Etiopczyk Leamawork Ketema. Warto podkreślić, że Bartek w ogólnoświatowej klasyfikacji zajął 8. miejsce.
Monika Kuszyńska, piosenkarka i ambasadorka Wings For Life World Run, jest jedną z tych osób, które najsilniej kibicują biegaczom. Dlaczego? Po wypadku samochodowym doznała urazu rdzenia kręgowego i od tamtej pory porusza się na wózku inwalidzkim. Liczy, że badania nad rdzeniem kręgowym, które propaguje dzisiejszy bieg, pomogą jej w najbliższym czasie stanąć na nogi.
Oficjalna wiadomość z ostatnich dni głosiła, że pod gruzami nie ma już żywych osób. Jednak wydarzyło się coś, czego nikt się nie spodziewał. Osiem dni po trzęsieniu ziemi w Nepalu ratownicy wydobyli spod gruzów cztery żywe osoby.
W ekipie TVN24 biegnie 6 osób: 3 kobiety, 3 mężczyzn. - W grupie siła, jesteśmy bardziej zmobilizowani - mówią. Liczą, że każdy z nich przebiegnie co najmniej 10 km.
Po majówce, oprócz piątku całkiem pogodnej, czas na pierwszy upalny moment maja. Nie potrwa on długo i chyba to dobrze, bo jeszcze za wcześnie na tak gorącą aurę, jaka szykuje się lada dzień.
Na co dzień biega za swoim synem, a dziś postanowiła pobiec w słusznym celu. Monika Pyrek, najbardziej znana polska lekkoatletka, przed Wings For Life World Run: "Dam z siebie wszystko".
Opis zniszczenia obserwatorium Uniwersytetu Warszawskiego podczas powstania warszawskiego i m.in. przedwojenne publikacje polskich astronomów kilka lat temu wyrzuciło londyńskie obserwatorium astronomiczne. Ze śmietnika ocalił je jednak polski badacz, którego uwagę przykuł kontener pełen papierów.
Amerykańscy meteorolodzy zapowiadają, że już w przyszłym tygodniu nad wschodnie wybrzeże Stanów Zjednoczonych nadciągnie cyklon podzwrotnikowy. Nie jest to ani typowy niż, ani cyklon tropikalny. Skąd się wziął, skoro sezon huraganów rozpoczyna się dopiero w czerwcu?
Przed zakupem butów biegowych warto udać się na pełnowymiarowe badania naszej sylwetki i stopy. Dlaczego? Dzięki nim poznamy ewentualne wady, które skorygujemy prawidłowym obuwiem. Co więcej - takie buty na miarę pomogą nam efektywniej biegać bez narażania się na mikrourazy czy kontuzje.
- Cukrzyca to nie wyrok - przekonuje Michał Jeliński, wybitny polski wioślarz. Jako cukrzyk zdobył złoty medal olimpijski w Pekinie. Choroba nie podcięła mu skrzydeł i nie stanęła na drodze do spełnienia marzeń, a wprost przeciwnie. Teraz do aktywności fizycznej zachęca wszystkich chorych na cukrzycę.
Liczba ofiar trzęsienia ziemi, które osiem dni temu nawiedziło Nepal, wzrosła do ponad siedmiu tysięcy - poinformowały w niedzielę nepalskie władze. Na skutek kataklizmu rannych zostało ponad 14 tysięcy ludzi.
Myślisz o niedzielnym spacerze? Nie zwlekaj. Aura z godziny na godzinę będzie się psuć. W drugiej części dnia od południowego zachodu nad Polskę wkroczy strefa opadów deszczu. Nie obejmie ona jednak całego kraju. Odnotujemy maksymalnie 20 st. C.
Nie chce nam się, nie mamy czasu, nie mamy z kim, pogoda nie sprzyja... Tyle wymówek przed bieganiem, ilu potencjalnych chętnych do jego rozpoczęcia. Mateusz Grzesiak, trener rozwoju osobistego, podpowiada, jak zmotywować się do biegania.
Bieganie zmieniło życie Olgi Łyjak, bohaterki "Rozmów w biegu". Rzuciła dobrą pracę w korporacji, żeby biegać w górach. Przeprowadziła się z Warszawy do Kościeliska i, jak sama mówi, była to najlepsza decyzja w jej życiu.
Czy pogoda i trzęsienia ziemi mogą być ze sobą powiązane? To pytanie stawiano już w starożytnej Grecji. Pierwsze rozwiązanie zagadki zaproponował Arystoteles w IV wieku przed naszą erą. Postawił on hipotezę, jakoby trzęsienia ziemi wywoływał wiatr uwięziony w podziemnych jaskiniach.
Po całym dniu przed komputerem nasze nogi są ciężkie, a my - zmęczone. Anna Lewandowska podpowiada zestaw ćwiczeń, które poprawią nasze samopoczucie i pomogą dbać o nogi w pracy.
Zwykła zabawa może przyczynić się do prawdziwej tragedii. W lesie należy zachowywać się ostrożnie z ogniem, szczególnie gdy jest sucho. Ostatnio strażacy uchwycili podpalacza na fotopułapce. Dzięki temu udało się zapobiec pożarowi, a także schwytać sprawcę.
Ze względu na budzące się z zimowego snu świstaki, władze Tatrzańskiego Parku Narodowego zdecydowały o zamknięciu na wiosnę narciarskich szlaków w Tatrach w Dolinie Pięciu Stawów Polskich oraz w Dolince za Mnichem.
90-letnia żółwica z hrabstwa Pembrokeshire w południowo-zachodniej Walii została zaatakowana przez szczura. Gad stracił dwie przednie łapy. Właściciel jednak nie poddał się i nie uśpił zwierzęcia. Z pomocą syna skonstruowali żółwicy specjalną protezę.
Robert Piątek ma lat 34, ale jego wiek metaboliczny to aż 49. Chce schudnąć aż 36 kg, ale bez odstawienia swojego ulubionego napoju - piwa. Dietetyk magazynu "Pożegnanie z wagą" podpowiada jak to zrobić.
7000 kilometrów z prądem rzeki. Marcin Gienieczko odlicza dni do wylotu nad Amazonkę, gdzie zrealizuje projekt "Energa Solo Amazon Expedition". Czego obawia się najbardziej?
Michał Kościuszko, jeden z najlepszych polskich kierowców rajdowych, usiądzie za kierownicą samochodu-mety podczas drugiej edycji charytatywnego biegu Wings For Life World Run. Wystartuje pół godziny po starcie zawodników i będzie gonił ich z początkową prędkością 15 km/h. - Muszę być bezlitosny - mówił na antenie TVN24. Taryfy ulgowej nie dostanie nikt, nawet znajomi rajdowca.