Najnowsze

Najnowsze

Najpierw zdjęcie, potem śmierć. Lwy pokonały Polaków w Londynie

Łukasz Bożycki i Marek Kosiński, dwaj polscy fotografowie, zostali docenieni w prestiżowym konkursie fotografii przyrodniczej organizowanym przez Muzeum Historii Naturalnej w Londynie i BBC. Walkę o główną nagrodę - Wildlife Photographer of the Year 2014 - przegrali jednak z Amerykaninem Michaelem Nicholsem. Zobacz najpiękniejsze prace artystów z całego świata.

Prognoza na pięć dni: słonecznie, ale zimno.

W nadchodzących dniach mieszkańcy całego kraju mogą liczyć na sporą dawkę słońca. Niestety będzie chłodno. Słupki rtęci w sobotę w Suwałkach wskażą zaledwie 3 st. C. Już czas wyciągnąć cieplejsze kurtki, szaliki i czapki.

Coraz niższe temperatury na europejskich termometrach

W europejskich miastach temperatura spada. Ciepło jest jeszcze jedynie na Półwyspie Iberyjskim i we Włoszech. W Moskwie termometry pokażą nawet 3 stopnie mrozu. W Grecji i Wielkiej Brytanii piątek zapowiada się pochmurnie i deszczowo.

Hawaje jak Mars. Przyszli kosmonauci odcięci od świata

Sześciu przyszłych astronautów rozpoczęło właśnie najdłuższą symulowaną misję, jaką zatwierdził rząd USA. Na jednej z hawajskich wysp spędzą aż pół roku, przebywając głównie w ciasnych mieszkalnych silosach, będących replikami w skali 1:1 baz, które w przyszłości zostaną wybudowane na powierzchni Czerwonej Planety.

Niektórzy kierowcy pojadą w deszczu i śniegu

Większość kierowców nie będzie miała powodów do niezadowolenia - warunki drogowe w większości kraju będą dobre. Niestety w kilku rejonach wystąpią przelotne i słabe opady deszczu ze śniegiem. Warto szczególnie uważać bo zarówno widzialność, jak i przyczepność będą znacznie ograniczone.

Potężna burza pozbawiła prądu wiele tysięcy Słowaków

Mieszkańcy Słowacji zmagają się ze skutkami nawałnicy, która przeszła na zachodzie kraju. Żywioł spowodował wiele szkód. Silny wiatr powalił drzewa i zerwał linie energetyczne. Pozbawił prądu ponad 18 tys. domostw. Obecnie trwa usuwanie zniszczeń.

Pieskie życie nie zawsze pełne trudności. Zdjęcia, które wzruszają do łez

Te zdjęcia chwytają za serca. Na niemal 50 fotografiach kanadyjski artysta, Pete Thorne, zwraca uwagę na nie zawsze piękną starość czworonogów. W oczach fotografowanych psów widać mądrość i wierność człowiekowi. Zwierzęta są wdzięczne, że pomimo swoich lat i towarzyszących im schorzeń, wciąż są kochane i otoczone miłością.

Nor'easter natarł na Wschodnie Wybrzeże. Ponad 70 tysięcy domów bez prądu

Mieszkańcy amerykańskiego Wschodniego Wybrzeża walczą ze skutkami nawałnicy typu nor'easter, burzy charakteryzującej się huraganowymi wiatrami i zdolnością do wywoływania śnieżyc i ulew. Jej pojawienie się doprowadziło do lokalnych podtopień przybrzeżnych obszarów, zablokowania dróg i wywrócenia dziesiątek drzew. W wielu miejscach zerwane zostały sieci energetyczne, odcinając dopływ prądu do kilkudziesięciu tysięcy gospodarstw.

Baribal zdemolował kuchnię. Niedźwiedź przyszedł po zapasy na zimę

Zima zbliża się do USA wielkimi krokami, co nietrudno odgadnąć, obserwując zachowanie baribali, które szykują się do zimowego snu. Najpierw jednak muszą porządnie utyć - w tym celu spożywają dziennie średnio 30 tys. kalorii. Ponieważ ryb w rzece przecinającej stan Nevada jest za mało, misie odwiedzają przedmieścia i wyjadają resztki ze śmietników. Niektóre z nich nie mają jednak oporów, by pod nieobecność człowieka włamać się do domu i przeszukać lodówkę.

Gonzalo w Holandii. 10 w skali Beauforta

Holendrzy zmagają się ze skutkami pierwszego w tym sezonie jesiennego załamania pogody, za które odpowiada niesławny Gonzalo. Porywy wiatru, jakie odnotowano w środę, miały siłę nawet 10 w skali Beauforta przy brzegu. Nieco spokojniej było w rejonach oddalonych od wybrzeża.

Słowenia. Część kraju podtopiona, część z zimową aurą

W Słowenii są miejsca, w których pogoda mocno daje się we znaki. Mieszkańcy stolicy tego ponad dwumilionowego państwa walczą z powodzią, jaką wywołały kilkugodzinne intensywne opady deszczu. Z kolei mieszkańcy położonego w górach Pohorje miasta Maribor czują już święta, ponieważ wszystko wokół przykryła warstwa śniegu.

Pyton birmański zabłąkał się na budowie

Robotnicy pracujący na budowie na południu Florydy natknęli się na długiego na ponad trzy metry pytona birmańskiego. Pyton, który nie jest jadowitym gadem, nie stanowił dla obecnych tam ludzi poważnego zagrożenia. - Ugryzienie psa byłoby paskudniejsze - twierdzą zgodnie specjaliści.

Naukowcy wpuszczą 1 mln sztuk węgorza do polskich akwenów

1 mln sztuk narybku węgorza wpuszczą w tym tygodniu do Zalewu Szczecińskiego, Odry, rzeki Warty i Noteci naukowcy z olsztyńskiego Instytutu Rybactwa Śródlądowego (IRŚ). To część europejskiego programu ochrony tego gatunku ryb uważanego za ginący.

Gonzalo nadal zagraża mieszkańcom Europy

Gonzalo nie ustaje. Po Wielkiej Brytanii żywioł powoduje szkody i zakłócenia w ruchu m.in. w Szwajcarii i Czechach. Meteorolodzy odnotowują silny wiatr dochodzący do 185 km/h. Pojawił się również w Holandii.

Na zachodzie Europy wciąż lato, na wschodzie już zima

Na zachodzie i południu Europy lato trwa. Pomimo że miejscami pojawią sie opady deszczu, czy burze, to na termometrach zobaczymy wartości powyżej 20 stopni. Na wschodzie kontynentu będzie zdecydowanie zimniej. W Moskwie termometry pokażą -4 st. C.

Nocna akcja w kabinie kolejki nad Renem na wysokości 40 metrów

Niemiecka rodzina przeżyła chwile grozy. Z powodu silnego wiatru w Kolonii (Niemcy), uszkodzeniu uległy koła jednego z wagoników kolejki linowej. Niestety w trakcie awarii 4-osobowa rodzina zawisła w kapsule na wysokości 40 metrów nad powierzchnią rzeki Ren. Na pomoc pasażerowie czekali cztery godziny.