Wielkie burze przeszły m.in. nad południową Kalabrią. Lokalni meteorolodzy podają, że w niektórych rejonach w ciągu godziny spadło nawet 150 litrów wody na metr kwadratowy.
Podczas gdy mieszkańcy Berlina cieszyli się ostatnim dniem rekordowej fali ciepła, rolnicy załamują ręce. Długotrwałe upały wyjałowiły plony i doprowadziły do zwiększenia ryzyka pożarów w lasach.
Studenci z Politechniki Warszawskiej i Uniwersytetu Warszawskiego zacierają ręce. Na początku września ich projekt - marsjański łazik, stanie do międzynarodowej rywalizacji w konkursie konstruktorów European Rover Challenge.
Na zachodzie kraju pojawi się front atmosferyczny. Przyniesie burze, opady deszczu i porywisty wiatr. Nadal będzie gorąco. Nawet 36 st. C pokażą termometry na Dolnym Śląsku.
Od zachodu do kraju wkracza front atmosferyczny. Przyniesie przelotne opady deszczu oraz burze z gradem i silnym wiatrem. Podróż przy takich warunkach atmosferycznych będzie niebezpieczna.
Korzystanie z plastikowych czy aluminiowych opakowań w czasie upałów może być niebezpieczne dla zdrowia, ostrzegają lekarze. Zamiast gotowych produktów jedzcie lepiej świeże potrawy, a napoje butelkowane trzymajcie z dala od słońca.
Śnieg z lodowiska w Jastrzębiu-Zdroju codziennie jest zbierany i wysypywany przed wejściem do hali widowiskowo-sportowej. To wielka atrakcja dla dzieci, które toczą zażarte boje na śnieżki.
Słabe burze pojawiają się punktowo na południu kraju. Natomiast przy zachodniej granicy widać już front atmosferyczny, który nocą i w sobotę przyniesie silne burze.
Zachmurzenie, przelotne opady deszczu, a także burze będą towarzyszyć części z nas przez najbliższych pięć dni. Potwierdzają się prognozy, które mówią o tym, że poniedziałek będzie ostatnim dniem, w którym na termometrach zobaczymy upalne wartości.
Tatrzańscy ratownicy w ostatnim tygodniu kilka razy dziennie sprowadzali z gór odwodnionych turystów. Dziesięć razy użyto śmigłowca. W Zakopanem notowane są 30-stopniowe upały.
Aby zapobiec szybkiemu wyparowaniu wody w garnku, przykrywasz go pokrywką. W przypadku zbiornika wodnego sytuacja jest analogiczna. Przykrywając go, można zapobiec szybkiemu parowaniu. W tym celu można zbudować wielką "pokrywkę" w postaci dachu. Jest jednak dużo prostszy sposób. Zamiast budować kosztowną konstrukcję podtrzymującą dach nad zbiornikiem, można pokryć jego powierzchnię pływającymi kulkami.
Prezes Akademii Małego Lekkoatlety Bernadeta Kopeć opowiadała reporterowi TVN Meteo Active o początkach powstania klubu, jego rozwoju i planach na przyszłość.
Przez upały drastycznie obniżył się poziom wody nie tylko w Wiśle, ale i innych polskich rzekach. Właściciele statków załamują ręce i z zazdrością patrzą na kolegów po fachu z Niemiec czy Holandii. Upały pogrążają transport śródlądowy, który i bez nich w Polsce ledwo zipie. Tematem zajął się reporter programu "Polska i Świat" w TVN 24 Łukasz Wieczorek.
Od Chłapowa po Trójmiasto plażowiczów wyganiają z morza sinice. Są coraz bardziej toksyczne i stanową poważne niebezpieczeństwo dla naszego zdrowia. Sanepid pozamykał plaże, ale turyści i tak wchodzą do wody.
Boliwia zmaga się z nagłym atakiem zimy. W wielu miejscach temperatura spadła poniżej zera, a ulice miast pokrył śnieg. Komunikacja lotnicza i drogowa została sparaliżowana. Mieszkańcy tego regionu są zaskoczeni, gdyż takie opady są nietypowe dla tej szerokości geograficznej.
Mieszkańcy południowych krańców Polski przez chwilę odpoczną od upałów. Tam w ciągu dnia zagrzmi. W piątek burze pojawią się również na zachodzie, a na pozostałym obszarze będzie słonecznie i gorąco.
Walka o wymarzoną sylwetkę wymaga silnej woli, samozaparcia i ciężkiej pracy nad sobą każdego dnia. Nietrudno bowiem poddać się i odpuścić. Wytrwać udało się Kamilowi Grajnerowi, który podzielił się z TVN Meteo Active swoją historią.
W ciągu najbliższej doby Polska pozostanie pod wpływem wyżu znad środkowego Bałtyku, tylko na zachodzie i południu kraju pogodę kształtować będzie zatoka niżowa z frontem atmosferycznym.
Po długotrwałych upałach w polskich lasach istnieje wysokie ryzyko pożarów. Duża część mapy naszego kraju straszy kolorem czerwonym. Oznacza on trzeci, najwyższy stopień ryzyka.
To była prawdziwa uczta dla miłośników astronomii. Wszystko za sprawą roju meteorów, zwanych Perseidami, które pojawiły się w nocy ze środy na czwartek na niebie. Nie wszystkim udało się jednak zobaczyć "spadającą gwiazdę". W tym roku obserwacje "były utrudnione ze względu na unoszący się w powietrzu pył, odbijający światła dużych miast". Reporterzy 24 jak zwykle nie zawiedli i przesłali na Kontakt 24 swoje zdjęcia.
Wiadomość zamieszczona przez Tomasza Wasilewskiego na portalu społecznościowym wywołała ogólne poruszenie. "Koniec upałów już we wtorek" - napisał synoptyk TVN Meteo.
Zbiornik wodny w kalifornijskim Los Angeles stał się całkiem czarny. I to nie z powodu zanieczyszczenia. W ciągu kilku miesięcy na powierzchni wody zaroiło się od milionów czarnych kul. Jesteście ciekawi, dlaczego?