Władimir Putin

Władimir Putin

Putin chce zachować "jedność narodu rosyjskiego"

Należy pamiętać zarówno o "jasnych, jak i o tragicznych" kartach historii Rosji - oświadczył prezydent Rosji Władimir Putin odwiedzając Monastyr Srietienski w Moskwie. Gospodarz Kremla podkreślił, że należy czynić wszystko, by "nie dopuszczać do rozłamów".

Putin jedzie do Paryża. Kreml i Pałac Elizejski potwierdzają

29 maja prezydent Francji Emmanuel Macron będzie gościć w pałacu w Wersalu Władimira Putina - podał w komunikacie Pałac Elizejski. Doniesienia w tej sprawie potwierdził także Kreml. Wcześniej rosyjski dziennik "Kommiersant" ujawnił, że 29 maja dojdzie do nieplanowanej wizyty w Paryżu prezydenta Rosji, który wybiera się do stolicy Francji na otwarcie w Wersalu wystawy poświęconej carowi Piotrowi I.

Prezydent Chin się spóźnia, Putin siada do fortepianu. Gra radzieckie melodie

Prezydent Rosji Władimir Putin, znany z tego, że często spóźnia się na oficjalne spotkania, w niedzielę sam musiał czekać w Pekinie na prezydenta Chin Xi Jinpinga w jego rezydencji. Oczekiwanie skrócił sobie, grając na fortepianie gospodarza. Rosyjska telewizja państwowa pokazała Putina, wykonującego fragmenty dwóch piosenek: "Moskiewskie okna" i "Miasto nad wolną Newą". Oba utwory pochodzą jeszcze z czasów radzieckich. Putin przebywa w Pekinie na Forum Pasa i Szlaku poświęconym chińskiej koncepcji rozbudowy połączeń infrastrukturalnych między Azją a Europą i Afryką.

Putin na lodzie. Zdobył siedem goli, jego drużyna wygrała

Prezydent Rosji popularyzował hokej. Władimir Putin wziął udział w meczu otwarcia rosyjskiej ligi hokeja amatorskiego w Soczi w Rosji. W jego drużynie zagrał minister obrony Siergiej Szojgu i olimpijczycy: Wiaczesław Fietisow, Aleksiej Kasatonow, Walerij Kamienski i Pawieł Bure. Przeciwko nim stanęli starzy przyjaciele Putina, m.in. biznesmeni. Drużyna Putina zwyciężyła, pokonując przeciwników 17:6. Sam prezydent zdobył siedem goli.

Putin składa obietnicę w sprawie prześladowanych homoseksualistów

Po doniesieniach niezależnej "Nowoj Gaziety" o prześladowaniach homoseksualistów w Czeczenii, władze w Moskwie mają zbadać, jak prawa mniejszości seksualnych są przestrzegane na Kaukazie Północnym. Taką obietnicę złożył prezydent Władimir Putin na spotkaniu z rzeczniczką praw człowieka Tatianą Moskalkową.

Trump i Putin będą rozmawiać telefonicznie

Prezydent USA Donald Trump przeprowadzi we wtorek rozmowę telefoniczną z prezydentem Rosji Władimirem Putinem - poinformował w poniedziałek Biały Dom. Rozmowa ma dotyczyć między innymi wojny domowej w Syrii.

Putin: jedynie naród może wybrać następcę prezydenta

Następcę prezydenta Federacji Rosyjskiej może wybrać jedynie naród rosyjski w trakcie demokratycznych wyborów - podkreślił prezydent Władimir Putin w czwartek na posiedzeniu komitetu organizacyjnego rosyjskich obchodów zakończenia drugiej wojny światowej.