Brytyjski rząd

Brytyjski rząd

Posłanka narzeka na seksizm

"Trywializowanie kobiet-polityków bazujące na ich wyglądzie" jest seksistowskie, oznajmiła brytyjska posłanka do Izby Gmin Louise Mensch w magazynie "GQ". Słowom Mensch towarzyszyły jej pozowane zdjęcia w ubraniach od znanych producentów.

Brytyjczycy stracą domy za granicą? MSZ na ratunek

Dom w Hiszpanii lub Portugalii jeszcze niedawno był marzeniem każdego brytyjskiego emeryta. Teraz brytyjskie MSZ pracuje nad awaryjnymi planami ratowania "szczęśliwców", gdyby system bankowy tych państw miał się załamać.

"Jesteśmy w Unii i chcemy w niej pozostać"

- Pojechałem do Brukseli starając się osiągnąć porozumienie. To, o co prosiłem w imieniu Wielkiej Brytanii było skromne, rozsądne i istotne - powiedział David Cameron w Izbie Gmin, gdzie po powrocie z szczytu Brukseli uzasadniał swoje stanowisko. Premier przekonywał parlamentarzystów, że można być pełnoprawnym członkiem UE, bez angażowania się w każdą decyzję podejmowaną przez Wspólnotę.

"Ochroniliśmy brytyjskie usługi finansowe"

Brytyjski minister finansów George Osborne oświadczył w radiu BBC, że kraje strefy euro wsparły swą walutę, uzgadniając nową umowę w sprawie pogłębienia integracji gospodarczej, ale stabilizowanie euro będzie jeszcze wymagało dużo pracy.

"Wielki europejski rozwód"

"Ustalenia brukselskiego szczytu są politycznym sukcesem prezydenta Francji Nicolasa Sarkozy'ego" - ocenia unijny szczyt w najnowszym wydaniu brytyjski tygodnik "The Economist", nazywając jednocześnie sam szczyt "wielkim europejskim rozwodem".

"Europa odrzuciła kolejny brytyjski szantaż"

"Europa wczoraj zerwała najprawdopodobniej w sposób definitywny z 30-leciem brytyjskiej dwuznaczności w UE" - napisał włoski dziennik "La Repubblica". Liczne włoskie dzienniki przedstawiają wyniki szczytu w Brukseli jako wypchnięcie Wielkiej Brytanii na margines wspólnoty. W podobnym tonie wypowiada się dyrektor brytyjskiego think tanku Centre for European Reform, Charles Grant. - Jeszcze nigdy Wielka Brytania nie była tak pozbawiona przyjaciół - mówi ekspert.

Cameron: Nie zawaham się zawetować traktatu

Premier Wielkiej Brytanii David Cameron zapowiedział, że jeśli nowy traktat dla 27 państw Unii Europejskiej, który miałby być receptą na kryzys zadłużenia w strefie euro, nie będzie chronił interesów brytyjskich, to nie zawaha się go zawetować.

Cameron żąda zabezpieczeń od członków strefy euro

Premier Wielkiej Brytanii David Cameron grozi, że nie podpisze nowego traktatu Unii Europejskiej, jeżeli nie otrzyma wystarczającej gwarancji, iż interesy jego kraju będą należycie chronione. Zdaniem komentatorów Cameron ulega naciskom eurosceptyków ze swej własnej partii.

Największy strajk od 30 lat?

W zapowiadanym jako największy od 30 lat strajku sektora publicznego w obronie emerytur ma wziąć udział ok. dwóch milionów Brytyjczyków. Pracować nie będą szpitale, szkoły, służby imigracyjne, a także część obsługi lotnisk.

Cameron "pojechał pouczać Niemców, skrzyczeli go Francuzi"

Kłótnia Camerona i Sarkozy'ego na niedzielnym szczycie UE znalazła swój epilog w brytyjskim parlamencie. Lider opozycji Ed Miliband nie zostawił suchej nitki na premierze i podziękował prezydentowi Francji za... wystąpienie w imieniu Brytyjczyków.

Wielki rozłam u Camerona. Eurosceptycy coraz silniejsi

Pyrrusowe zwycięstwo Davida Camerona. Zgodnie z przewidywaniami brytyjska Izba Gmin odrzuciła wniosek konserwatywnych eurosceptyków o rozpisanie referendum w sprawie członkostwa W. Brytanii w Unii Europejskiej. Ale aż blisko 1/3 torysów nie głosowała tak, jak chciał premier. Szef Partii Konserwatywnej ma więc o czym myśleć. W jego najbliższym otoczeniu wciąż tli się konflikt grożący wielkim rozłamem.

Cameronowi grozi rebelia w partii

Brytyjscy posłowie szykują się do głosowania nad wnioskiem o przeprowadzenie referendum na temat członkostwa królestwa w Unii Europejskiej. David Cameron wzywa członków swojej partii, aby głosowali przeciw propozycji uchwały, która - według niego - może zaszkodzić pozycji Londynu w Unii. Jednak prawdopodobnie duża część posłów konserwatywnych wyłamie się i zagłosuje za. To poważny test dla przywódczej pozycji premiera.

B. szef obrony "złamał zasady postępowania"

Były minister obrony Liam Fox złamał zasady postępowania członków rządu (ang. ministerial code) w stosunkach ze swym przyjacielem Adamem Werrittym - głosi opublikowany we wtorek raport szefa gabinetu premiera, Gusa O'Donnella.

Samozwańczy doradca ministra omotał nawet Mossad

Samozwańczy doradca byłego już brytyjskiego ministra obrony Liama Foxa, Adam Werritty, tak dobrze odgrywał swoją rolę, że zaufał mu nawet Mossad. - Wraz z izraelskim wywiadem spiskował przeciw prezydentowi Iranu Mahmudowi Ahmadineżadowi, dążąc do jego obalenia - twierdzi "Independent on Sunday".

Samozwańczy doradca pogrążył ministra obrony

Brytyjski minister obrony Liam Fox złożył na ręce premiera Davida Camerona swoją dymisję. To reakcja na medialną krytykę bliskiej znajomości ministra z biznesmenem działającym w sektorze obronności - podał resort obrony. Nowym ministrem obrony został dotychczasowy szef resortu transportu Philip Hammond.

Minister wyrzucał tajne dokumenty do kosza?

Brytyjski minister w kancelarii premiera Oliver Letwin został w ostatnim miesiącu pięciokrotnie sfotografowany przez reporterów "Daily Mirror", kiedy wyrzucał oficjalne dokumenty do kosza w londyńskim parku St. James - podała w piątek agencja Associated Press.

Afera w brytyjskim rządzie

Skandal w rządzie Davida Camerona. Według brytyjskich mediów minister obrony Liam Fox mógł dopuścić do tajemnic resortu swojego drużbę i byłego współlokatora Adama Werritty'ego, choć ten oficjalnie nie miał nic wspólnego z urzędem. Premier Cameron pod presją mediów zażądał natychmiastowego dochodzenia i wyjaśnienia sprawy.

Cameron jak Tevez. Niechciany w Manchesterze

Kilkadziesiąt tysięcy protestujących i tysiąc policjantów. Tak w niedzielę wyglądały ulice Manchesteru, gdzie w dniu rozpoczęcia dorocznej konferencji partii konserwatywnej premiera Davida Camerona zorganizowano "marsz na rzecz alternatywy".

Chcesz zasiłek? Ucz się angielskiego

Premier Wielkiej Brytanii - David Cameron - ogłosił, że bezrobotni, którzy nie radzą sobie z językiem angielskim, będą musieli uczęszczać na kursy, jeśli nie chcą stracić prawa do zasiłku. - Kończymy z sytuacją zakładającą, że można otrzymywać zasiłki i zapomogi bez żadnych warunków - powiedział Cameron. Za kursy oczywiście zapłaci państwo.