USA

USA

Na Wall Street lekkie wzrosty. Rosły firmy paliwowe i telekomy

Środowa sesja na Wall Street przyniosła nieduże wzrosty głównych indeksów, liderami zwyżek były firmy paliwowe, telekomunikacyjne i banki. Rynek pozytywnie ocenia najnowsze dane makro, choć rośnie prawdopodobieństwo kolejnych podwyżek stóp procentowych w USA.

Projekt "zhakować Pentagon". Amerykanie zapłacą za atak

Pentagon zapowiedział środę, że zaprosi w przyszłym miesiącu sprawdzonych hakerów z zewnątrz do przetestowania bezpieczeństwa niektórych portali internetowych ministerstwa obrony USA w ramach pilotażowego projektu, pierwszego tego rodzaju.

Wyborczy superwtorek za oceanem. Kandydaci walczą o nominacje

Znamy zwycięzców amerykańskiego superwtorku. W prawyborach przed wyborami prezydenckimi zwyciężyli Donald Trump i Hilary Clinton. Goście programu "Otwarcie dnia", którymi byli Roman Rewald z Kancelarii Weil oraz dr Andrzej Kurnicki, prezes Euroamerican Company, spierali się o wizję prezydentury tych liderów.

"Superwtorek". Prawyborcza kumulacja w USA

Kumulacja w amerykańskich prawyborach prezydenckich. "Superwtorek" to najważniejszy dzień w obecnej fazie wyścigu do Białego Domu. Kandydaci z niecierpliwością czekają na wynik głosowania w kilkunastu stanach. O wyścigu prezydenckim za oceanem w "Otwarciu dnia" mówił prof. Longin Pastusiak z Akademii Finansów i Biznesu Vistula.

Projekt QueSST. NASA pokazuje nowego Concorde'a

Najszybszy z dotychczasowych i niezwykle cichy - taki ma być komercyjny samolot pasażerski obsługiwany przez NASA. Amerykanie wybrali do współpracy w projekcie, na który chcą przeznaczyć w kolejnych latach miliardy dolarów, konsorcjum Lockheed Martin.

Fotoreporter duszony i powalony na ziemię

Christopher Morris, pracujący od lat dla magazynu "Time" fotoreporter, padł ofiarą agenta Secret Service, gdy na wiecu Donalda Trumpa próbował robić zdjęcia wyprowadzanych z sali protestujących członków społeczności afroamerykańskich.

Spór między FBI a Apple. Ten wyrok wspiera jedną ze stron

Departament Sprawiedliwości USA nie może zmusić firmy Apple do odblokowania telefonu iPhone w celu dotarcia do znajdujących się w nim danych - orzekł w poniedziałek sędzia sądu federalnego w Nowym Jorku. Apple walczy w podobnej sprawie przeciwko nakazowi sędziego z Kalifornii.

Zła passa Wall Street. "Rynki są nieco zmęczone"

Ostatnia w lutym sesja na Wall Street przyniosła nieduże spadki głównych indeksów, S&P 500 i Nasdaq po raz pierwszy od 2011 roku spadły trzeci miesiąc z rzędu. Pomagały rosnące ceny ropy naftowej, z drugiej strony słabsze od oczekiwań były dane makro z USA.

Kerry: Kryzys migracyjny dotyczy wszystkich. Ma charakter światowy

Sekretarz stanu USA John Kerry wyraził przekonanie, że kryzys migracyjny, z którym boryka się obecnie UE ma charakter "światowy" i nie ogranicza się do Europy i Bliskiego Wschodu. Poinformował też, że USA i Rosja uzgodniły system weryfikacji naruszeń rozejmu we Syrii.

Amerykanie wkraczają do Skandynawii. Duże plany na flance Rosjan

Rosnące wydatki Pentagonu na odstraszanie Rosji powodują, że częstotliwość i skala ćwiczeń wojsk USA w Skandynawii będą wyjątkowe w tym oraz następnym roku - wylicza portal Military Times. Odbędą się między innymi precedensowe manewry w Finlandii, a ćwiczenia Baltops-16 będą jeszcze większe niż poprzednie, które i tak były rekordowe.

Triada atomowa USA najstarsza w historii. "Jesteśmy pod ścianą"

Aby zachować wiarygodność swojego odstraszania nuklearnego, musimy jak najszybciej wprowadzić do służby nowe rakiety międzykontynentalne, okręty przenoszące broń atomową oraz bombowce strategiczne - wezwał szef amerykańskiego Dowództwa Strategicznego, admirał Cecil D. Haney.

Ranni podczas manifestacji Ku-Klux-Klanu

W starciach między zwolennikami i przeciwnikami Ku-Klux-Klanu w Anaheim w Kalifornii, 56 km na południe od Los Angeles, trzy osoby odniosły rany. Jedna z zaatakowanych przez nożowników osób znajduje się w stanie krytycznym – podała w sobotę policja w Anaheim.

Wielka niespodzianka. Zaskakujące poparcie dla Trumpa

Gubernator New Jersey Chris Christie poparł Donalda Trumpa, który stara się o nominację z ramienia Partii Republikańskiej. To kolejny zaskakujący zwrot w amerykańskiej kampanii prezydenckiej, który może pomóc idącemu jak burza miliarderowi jeszcze bardziej umocnić swoją pozycję przed tzw. superwtorkiem.