Twój Ruch

Twój Ruch

Palikot: Tylko herbata i ciastka. Kwaśniewski był trzeźwy

Janusz Palikot wraca do dawnych pomysłów. - Proponuję, żeby zamiast takich świadectw moich, czy profesora Hartmana, wprowadzić ustawowy obowiązek przedstawiania sprawozdania ze swojego rocznego badania lekarskiego - oświadczył w "Faktach po Faktach". Szef Ruchu Palikota przypomniał o swoim dawnym postulacie przy okazji pytania o stan trzeźwości Aleksandra Kwaśniewskiego podczas piątkowej konferencji Europy Plus.

Kwaśniewski: w Europie Plus musi być miejsce dla Palikota

- Jeśli Ryszard Kalisz zdecyduje się dołączyć do Europy Plus, będziemy więcej niż szczęśliwi - powiedział na konferencji po spotkaniu Europy Plus Aleksander Kwaśniewski. Jak dodał, nadal wierzy we współpracę z SLD i z Leszkiem Millerem. - Z naszej strony nie ma żadnych przeszkód, żeby rozmawiać. Rozsądna rozmowa jeszcze nikomu nie zaszkodziła - mówił były prezydent. Podkreślił jednak, że w Europie Plus musi być miejsce dla Ruchu Palikota, a więc i dla Janusza Palikota, spotkania z którym Miller konsekwentnie odmawia.

Oleksy apeluje o spotkanie Kwaśniewskiego, Millera i Palikota

- Apeluję, żeby Aleksander Kwaśniewski, Leszek Miller i Janusz Palikot się spotkali - powiedział w poranku "Wstajesz i wiesz" wiceprzewodniczący SLD Józef Oleksy. Polityk dodał, że "nie zmienił zdania o niewłaściwości zachowania" lidera sojuszu Leszka Millera, który bez konsultacji z nim zaprosił Lecha Wałęsę na kongres lewicy, ale postanowił "nie zaogniać już sprawy".

Palikot apeluje do SLD: zatrzymajcie szaleństwo Millera

"Szef SLD Leszek Miller upodabnia się do Jarosława Kaczyńskiego i ciągnie partię w kierunku całkowitej izolacji na lewicy, nie pozwólcie na to" - zaapelował do działaczy SLD Janusz Palikot na swoim blogu. "Zatrzymajcie szaleństwo Millera" - dodał.

Ruch Palikota stracił posła. "Rezygnacja nie wpłynęła", więc usunął go zarząd

Bartłomiej Bodio podczas debaty nad wnioskiem o odwołanie ministra transportu poinformował, że rezygnuje z członkostwa w klubie Ruchu Palikota. Jak mówił, nie może podnieść ręki - tak jak jego koledzy - za odwołaniem Sławomira Nowaka. Minister podziękował już posłowi za ten gest, natomiast rzecznik Ruchu Palikota oświadczył: - Jeśli ktoś uważa, że Sławomir Nowak jest znakomitym ministrem, to faktycznie nie powinien być w klubie.

Cimoszewicz: konferencja z Palikotem to błąd Kwaśniewskiego

Włodzimierz Cimoszewicz krytykuje działania Aleksandra Kwaśniewskiego. - Jego błędem było to, że poszedł na konferencję prasową Janusza Palikota, pomagając stworzyć wrażenie, że jest w jakimś wielkim sojuszu z niezwykle kontrowersyjnym politykiem - ocenił w „Faktach po Faktach” senator i były premier.

Ruch Palikota: Młodzi do polityki

Dajmy 16-latkom prawo głosowania, a osobom poniżej 30. roku życia 20 proc. miejsc na listach wyborczych - apelował na kongresie młodzieżówki Ruchu Palikota Michał Kabaciński z RP. - Gdy ma się 16 lat, chce się dyskutować o Polsce - przekonywał z kolei lider RP Janusz Palikot.

Kwaśniewski: Nie zgubi nas grzech niecierpliwości

Aleksander Kwaśniewski spotkał się w środę m.in. z liderem RP Januszem Palikotem. Jak powiedział były prezydent, rozmowa dotyczyła współpracy w ramach Europy Plus. Zapowiedział, że o inicjatywie będzie chciał także rozmawiać z Leszkiem Millerem. - Spotkałem się dziś z wieloma ludźmi, z Palikotem też. Rozmawialiśmy o różnych sprawach, o przyszłości - powiedział Kwaśniewski.

Palikot: Kościół jest zabagniony. Prezydent nie powinien jechać do Watykanu

- Wybór tego czy innego hierarchy Kościoła, nie spowoduje zmian, których oczekujemy. Kościół jest zabagniony - powiedział w "Kropce nad i" Janusz Palikot. Lider Ruchu Palikota stwierdził też, że prezydent Bronisław Komorowski nie powinien jechać na inaugurację pontyfikatu papieża Franciszka. - Czemu znów fundujemy sobie koszty? Państwo świeckie nie jest od organizowania wizyt osób duchownych - przekonywał.

"Coś nie tak, panie Lechu". Palikot o słowach Wałęsy

Coś nie tak, panie Lechu. Naprawdę, coś nie tak - komentował ostre słowa Lecha Wałęsy o homoseksualistach Janusz Palikot. Polityk sugeruje, by nie komentować za dużo wypowiedzi byłego prezydenta, "bo się wszyscy na świecie o tym dowiedzą".

"Teren" SLD wypowie się o Kaliszu

W sobotę zbierają się szefowie rad powiatowych i wojewódzkich SLD. Choć tematem narady ma być strategia partii na najbliższe miesiące, to - według polityków SLD - dominująca będzie dyskusja o Europie Plus Aleksandra Kwaśniewskiego i udziału w niej Ryszarda Kalisza.

Miller wytyka Kwaśniewskiemu Charków. "To nieeleganckie"

To nieeleganckie i nieładne, nikt nie jest doskonały - stwierdził Ryszard Kalisz z SLD, komentując słowa Leszka Millera, który wypomniał Aleksandrowi Kwaśniewskiemu incydent w Charkowie z jego udziałem. - Między Millerem a Kwaśniewskim narasta coraz większy rów - skomentował z kolei Józef Oleksy.

Miller czy Kwaśniewski? Kalisz: Nie o to chodzi. Jestem po stronie lewicy

- Odłóżmy na bok nasze miłości i nienawiści - zachęca, przede wszystkim swoich partyjnych kolegów z SLD, Ryszard Kalisz. Jak przekonuje, zaangażowanie się w projekt wspólnej, centrolewicowej, listy w wyborach do PE nie było opowiedzeniem się po stronie Aleksandra Kwaśniewskiego w konfrontacji z Leszkiem Millerem. - To nie interesuje ludzi. Ja jestem po stronie polskiej lewicy odpowiadającej dzisiejszym czasom - tłumaczył w "Faktach po Faktach".

Wyrzucić Kalisza z SLD? Oleksy: Dziwaczny pomysł

Józef Oleksy przyznaje, że "przygląda się" projektowi Europa Plus, firmowanemu nazwiskiem Aleksandra Kwaśniewskiego. Jednocześnie krytycznie ocenia "postawę negacji" Leszka Millera. - Pogłębił sytuację, w której są dwa, nastawione do siebie bardzo srodze, obozy - mówił wiceszef SLD w programie "Tak jest" w TVN24. Skrytykował też pomysł wyrzucenia Kalisza z partii.