Serwisy społecznościowe

Serwisy społecznościowe

"Prezes Kaczyński w roli uchwytu dla iPada" - tak szef MSZ Radosław Sikorski skomentował na Twitterze odtworzenie przez Jarosława Kaczyńskiego z mównicy sejmowej wystąpienia kandydata PiS na premiera Piotra Glińskiego. "To nie może być prawda" - napisał z kolei rzecznik rządu Paweł Graś.

Na jednym z portali randkowych pojawił się profil ciężarnej kobiety, której policjanci szukają od ubiegłego piątku. Wyszła z domu 23 lutego i do tej pory nie wróciła. Jak się okazuje 36-latka jest dobrze znana lokalnej policji. Jest oskarżona o włamanie do komisariatu i kradzież radiowozu.

W niedzielę wieczorem tysiące polskich internautów ekscytowało się możliwością otrzymania darmowego iPhone'a 5, czyli najnowszego i najlepszego smartfona ze stajni Apple. By wziąć udział w losowaniu sprzętu, wystarczyło polubić jeden z fanpage'ów i umieszczony na nim wpis, udostępnić go znajomym, a w komentarzu napisać, jaki kolor telefonu się wybiera. Cała akcja okazała się oczywiście oszustwem.

Sporą konsternację w sieci wywołał tajemniczy błąd. Kilka sekund po wejściu na strony największych światowych serwisów, internauci byli przekierowywani w inne miejsce. W jednej chwili wszyscy znaleźli się na stronie logowania do Facebooka.

Młodzi nowozelandzcy użytkownicy Facebooka coraz częściej kasują swoje konta na portalu. Jednocześnie gwałtownie wzrasta liczba zalogowanych osób starszych. Specjaliści stawiają pytanie, czy Facebook przestaje być "cool", a młodzi nie chcą być "podglądani" przez rodziców.

Premier, nieobecny dziś w Sejmie z powodu pobytu w szpitalu, na Twitterze wyraził nadzieję, że piątkowe głosowanie w sprawie projektów ustaw dotyczących związków partnerskich, umożliwi - mimo różnicy poglądów - pracę nad wszystkimi projektami. W jego ocenie, wszystkie trzy projekty powinny trafić do prac w komisjach sejmowych.

Papież Benedykt XVI w ciągu ośmiu dni spędzonych na Twitterze zyskał ponad 2 mln "obserwatorów", a ponad połowa z nich odpowiedziała na jego pierwsze pozdrowienie w serwisie społecznościowym. Tym samym papież bije na głowę kanadyjskiego wyrostka Justina Biebera, który doczekał się do tej pory odpowiedzi na tylko 0,7 proc. swoich postów - donosi "L'Osservatore Romano".

Będziemy stali murem za rządem, gdy nie będzie uprawiał kabotyńskiej polityki na Twitterze - oświadczył w "Kropce nad i" Joachim Brudziński z PiS. Stwierdził, że pomysł Radosława Sikorskiego, by zwrócić się do UE ws. oddania Polsce przez Rosję wraku tupolewa poskutkował tylko "kolejnymi kłamstwami Putina".

Londyńska straż pożarna rozważa umożliwienie wzywania pomocy za pośrednictwem Twittera i Facebooka. - Należy szukać nowych sposobów, za pośrednictwem których można szybciej i efektywniej kontaktować się ze służbami - stwierdziła rzeczniczka straży w stolicy Wielkiej Brytanii, Rita Dexter.

Facebook, portal zakazany w Iranie od czasu antyrządowych protestów w 2009 roku, nieoczekiwanie zyskał nowego, bardzo prominentnego użytkownika z tego kraju. - Na stronie pojawiło się oficjalne konto najwyższego przywódcy duchowo-politycznego tego kraju, ajatollaha Alego Chamenei - pisze agencja Reutera.