prognoza

prognoza

Sobota, dzień na który większość z nas czeka z wytęsknieniem, nie zawiedzie nas pod względem pogody. Za sprawą nadciągającego nad Polskę wyżu aura znacznie się poprawi i miejsc, gdzie zdarzą się przelotne opady będzie jak na lekarstwo.

Przelotne opady deszczu, trochę słońca i wiatr - tak będzie wyglądała pogoda w weekend. Najładniej będzie w sobotę, najcieplej w piątek, do 11 st. C.

W marcu jak w garncu, powiada ludowe przysłowie i doskonale oddaje prognozę pogody na najbliższe dni. Najnowsze dane synoptyczne wskazują, że będzie bardzo ciepło, bo nawet +12 st. C, ale spadnie też śnieg. Dodatkowo silnie powieje, do 70 km/h.

Już dziś na murawę Stadionu Narodowego w Warszawie wybiegną reprezentacje narodowe Polski i Portugalii. Specjalnie dla zawodników i kibiców piłkarskich sprawdziliśmy, jaka pogoda będzie podczas tego towarzyskiego spotkania.

W środę w dużej części kraju pogoda ładniejsza, niż w ostatnich dniach. Na zachodzie pojawić mogą się jednak przelotne opady deszczu. Mieszkańcom tej części kraju niedogodności wynagrodzi temperatura - sięgająca 11 st. C.

Przed kierowcami ze wschodu, a także Małopolski przelotne opady śniegu. Tam drogi będą śliskie. Ponieważ od czasu do czasu poprószy intensywnie, widoczność będzie ograniczona.

Nowy tydzień lutego rozpocznie się od przelotnych opadów śniegu na wschodzie i na południu kraju. Na pozostałym obszarze kraju słońca nie zabraknie, jednak temperatura nie będzie specjalnie wysoka - sięgnie maksymalnie 5 st. Celsjusza na Pomorzu Zachodnim.

Na alpejskich stokach mimo słonecznej i ciepłej pogody utrzymuje się spora warstwa śniegu. Grubość pokrywy śnieżnej miejscami sięga 4,5 metra, a termometry w poniedziałek pokażą nawet 7 st. C.

W niedzielę wiatr nieco zelżeje, jednak nadal będzie silny - jego porywy mogą gdzieniegdzie sięgać 70 km/h. Poza tym w ciągu dnia spodziewamy się także ochłodzenia, dużego zachmurzenia oraz opadów deszczu ze śniegiem.

Narciarzy na alpejskich trasach czeka zróżnicowana pogoda, w zależności od kraju, w którym się zatrzymają. We Francji będzie słonecznie, w Szwajcarii i Austrii poprószy śnieg, ale słońce też się pokaże. Najgorsza, deszczowa pogoda czeka większość ośrodków niemieckich i niektórych włoskich.